Derby dla Sudetów

Sobota, 24 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2007, 23:39
Koszykarze KS Sudety Jelenia Góra przełamali serię dwóch kolejnych porażek na własnym parkiecie i w meczu w XXIII kolejki II ligi pokonali Olimpię Dozorbud Legnica 83:71.

Mecz Sudetów z Olimpią jak przystało na derby przez większość czasu gry był zacięty, a losy wygranej ważyły się do końcowych minut gry. Jeleniogórzanie rozpoczęli zmagania słabo, co wykorzystali goście wychodząc na prowadzenie 9:2. Od tego momentu mecz się jednak wyrównał i pierwsze 10 minut zakończyło się remisem po 19. Pod koniec drugiej kwarty legniczanie wykorzystali serię strat gospodarzy i po dwóch celnych trójkach w 17 minucie wyszli na prowadzenie 39:33.

W trzeciej kwarcie na parkiecie trwała walka kosz za kosz i żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć znaczniejszej przewagi. Sudety punktowały, zwłaszcza za sprawą Krzysztofa Samca, głównie rzutami z dystansu. Niestety po raz kolejny słabiej prezentowali się gracze podkoszowi gospodarzy dość łatwo ogrywani pod bronionym koszem przez legniczan. Po 30 minutach gospodarze prowadzili zaledwie 56:55. Przełomowym momentem dla losów rywalizacji było pojawienie się na parkiecie w 35 min. Macieja Miłonia, który wcześniej dość szybko popełnił trzy faule i musiał zająć miejsce na ławce rezerwowych. Gracz ten zdobywając 9 punktów z rzędu wyprowadził swój zespół od stanu 60:64 dla gości, na prowadzenie 69:64. W końcówce Olimpię „dobił” dodatkowo Mariusz Matczak rzucając celną trójkę oraz skutecznie egzekwując rzuty wolne. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną jeleniogórzan 83:71.
<b>Sudety Jelenia Góra – Olimpia Legnica 83:71 (19:19, 16:20, 21:16, 27:16)</b>
<b>Sudety:</b> Miłoń 23, Wilas 16, Matczak 14, Samiec 13, Kiciński 7, Olszewski 4, Niesobski 3, Wilusz 3, Pielech, Milancej.

~restins 25-03-2007 12:28
gratulacje chlopaki!! dobry mecz!! brawo szczegolnie dla kamila milanceja za b. dobra gre! w koncu trener postawil na mlodego zawodnika! i chyba nie powinien tego zalowac! oby tak dalej!
~mellon 25-03-2007 15:12
było pięknie mecz zarąbisty. Oby tak dalej na tak zacięte mecze tylko czekam.
~kibic 25-03-2007 15:46
dobry mecz chlopaki to byly prawdziwe derby zaciete oby tak trzymac Miłoń w waznym momencie dal rade, Samiec dobre trojki Matczak dobrze kierowal gra Wilas dawal rade ogolnie caly zespol staral sie nie bylo zle tak trzymac
~kibic!! 25-03-2007 16:06
świetny mecz!! brawa dla druzyny!! świetna gra, oprocz tych podstawowych zawodnikow, również Kamila Milanceja. oby częściej Trener stawiał na tego młodego zdolnego zawodnika.
~Olka^^ 25-03-2007 19:50
podpisuje sie pod komentarzami wyzej :D mecz zaciety... i nawet niezly &lt;chociaz lepsze widzialam w wydaniu Sudetow&gt; i gratulacje dla Kamila Milanceja za swietne krycie i pokazanie swoich umiejetnosci (mimo ze byl najmlodszy na boisku gral na podobnym poziomie jak reszta)..:) zreszta wczoraj wiekszosc pokazala na co ich stac..:D tak trzymac i zycze dalszych sukcesow..! Starsi zawodnicy &lt;zwłaszcza jeden&gt; mogliby mieć chociaz troche szacunku do mlodszych i NIEDOSWIADCZONYCH zawodnikow bo to co zrobil jeden z czolowych graczy nie bylo mile ani w odbiorze kibicow ani tym bardziej mlodego zawodnika...
~kibic 25-03-2007 21:33
do olki : a co zrobił bo nie byłem??
~marek 26-03-2007 12:28
nie wiem czy chodzi o to samo... ale ja pomyslalem odrazu o tym jak samiec krzyczal na ktoregos z mlodych..! mam nadzieje ze sie nie myle i calkowice zgadzam sie z opinia. A to juz sprawa do przemyslenia
~GŁOS W DYSKUSJI ... 26-03-2007 23:44
Nie bardzo rozumiem ... jak chłopaki przegrywają, to smarujecie trenerów, jak wygrywają to szukacie dziury w czterech literach, że krzyczy ktoś n a kogoś ... Większość z młodych mogłoby Samcowi wiązać sznurówki, bo takiej klasy zawodnika jak on dawno nie było i długo nie będzie, zawodnika, bez którego ten zespół nieistnieje. Szkoda, że młodzi zawodnicy sobie tego jeszcze nie uświadomili i zamiast czerpać z jego umiejętności jak najwięcej, żalą się po bokach kolegom, skarżąc się na złe traktowanie przez doświadczonych graczy. W zespole każdy ma swoje miejsce, jesli żądni gry młodzi to zrozumieją, to w końcu będzie mozna zobaczyc koncertowo grający zaspół ... od klimatu zespołu wszystko się zaczyna ... Milancej - dobra gra w obronie
~Methoes 27-03-2007 20:42
do "Głos w Dyskusji" wiadomo w drużynie są "pozycje" ale w momencie kiedy seriami się pudłuje,czy daje 2 straty pod rząd to gdzie jest sprawiedliwości w wyżywaniu się na młodszym koledze. Nie pisz też tutaj o wiązaniu sznurówek...: co do trenera ups...chyba nie znasz konkretnych szczegółów...peace
~ale... 28-03-2007 11:26
na temat trenera i zawodnikow i ich relacji w druzynie nie powinniscie sie wypowiadac bo tylko zawodnicy wiedza jak jest naprawde( no chyba ze jestecie zawodnikami KS Sudety, to zwracam honor), a gdyby trener byl naprawde taki beznadziejny to by juz dawno tej druzyny nie bylo, a jest i nawet niezle sobie radzi, tak wiec komentarze na temat trenera i jego relacji z zawodnikami zostawcie im,a sami zajmijcie sie np. komentowniem meczu, bo chyba o to chodzi na tym forum.pozdrawiam
~MOtyl 28-03-2007 12:05
Ja Chce wkoncu zobaczyc Rafała Chmielinskiego na boisku... -_-, przeciez to kurcze jeden z ja\najlepszych!. Ile razy sie mowilo ze ma zadatki na 1 lige.. a teraz tylko sie marnuje... ..... zal.pl normalnie.
~kibic 28-03-2007 15:58
Taki zawodnik jak Samiec ma prawo wydrzec sie na mlodszego kolege z druzyny tylko dlatego ze jest KAPITANEM Sudetow.... i zarazem najbardziej doswiadczonym zawodnikiem... a co do trenera... to jest dobrym trenerem ale nie ma zupelnie podejscia do chlopakow i nie daje pograc mlodym nawet jak jest juz wysokie prowadzenie...
~GŁOS W DYSKUSJI ... DO Methoes i nie tylko 30-03-2007 0:52
A skąd wiesz, że "wyżył się jak to określasz" tylko dlatego, że spudłował? Radze uaktualnić wiadomości ... co do sznurówek, pisze prawde, więc nie wiem dlaczego mam o tym nie wspominać, młodzi muszą się jeszcze dużo uczyć, by osiągnąć taki poziom jak Krzysiek ... I DO POZOSTAŁYCH ... na każdego przyjdzie pora w swoim czasie :)
~postac 1-04-2007 0:21
Szacunek dla Krzysia Samca takich zawodniko powinnismy na rekach nosic piona krzysiu pamietaj jestesmy z toba...zawsze