Kotlina Jeleniogórska: Derby dla Lotnika

Niedziela, 25 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2007, 19:04
Autor: ROB
Lotnik Jeżów pokonał Woskar Szklarska Poręba 2:0 (0:0).

Mecz nie był wielkim widowiskiem. W pierwszej połowie z boiska wiało nudą, obie drużyny stworzyły tylko po jednej dogodnej sytuacji. W 27 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Dariusz Marciniak a piłka odbiła się od nogi Kamila Bojanowskiego, co omal nie zaskoczyło Tomasza Niemca. Bramkarz Woskaru z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Kilka minut później dobrą akcję przeprowadzili goście. Robert Bińczyk otrzymał piłkę na wolne pole i uwolnił się spod opieki obrońców. W sytuacji sam na sam próbował przerzucić piłkę nad bramkarzem, ale ta przeszła obok bramki.
Od pierwszego gwizdka sędziego po przerwie Lotnik przystąpił do szturmu i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 49 minucie Jarosław Kondraciuk dopadł bezpańską piłkę w polu karnym i z ostrego kąta umieścił ją w siatce, mimo rozpaczliwej interwencji Niemca. W końcówce gości dobił Marcin Romaniak, pieczętując zwycięstwo jeżowian. Osłabiony Woskar (w przerwie zimowej klub opuściło 8 zawodników) walczył dzielnie, ale nie był w stanie wywalczyć korzystnego rezultatu.

<b> Lotnik Jeżów – Woskar Szklarska Poręba 2:0 (0:0) </b>
Bramki: Kondraciuk (49’) oraz Romaniak (80’)
<b> Lotnik: </b> Szaciło – Jończy, Rafiński, Idzi, Skolimowski, Marciniak, Bojanowski, Grabski, Hamowski, Gołąb, Kondraciuk.
<b> Woskar: </b> Niemiec – Hutnik, Masłowski, Wołczyk, Hornicki, Sobolewski, Woźniak, Misiura, Stefanowicz, Bińczyk, Gawlik.

<b> Komplet wyników klasy okręgowej </b>
Karkonosze Jelenia Góra – Chrobry Nowogrodziec 1:1 (1:0), Apis Jędrzychowice – Piast Zawidów 2:2 (0:1), Granica Bogatynia – Bazalt Sulików 0:1 (0:0), Twardy Świętoszów – GKS Raciborowice 1:0 (1:0), Kwisa Świeradów Zdrój – Gryf Gryfów Śląski 1:1 (1:0), Orzeł Lubawka – Olimpia Kamienna Góra 2:2 (1:0), Czarni Lwówek Śląski – Sparta Zebrzydowa 1:2 (1:1), Lotnik Jeżów Sudecki – Woskar Szklarska Poręba 2:0 (0:0).