Derby dla liderek

Sobota, 5 stycznia 2019, 19:42
Aktualizacja: 21:03
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra po 10 miesiącach gry na obcych boiskach wróciły do hali przy ul. Złotniczej 12. W sobotnim (5.01) starciu z Zagłębiem Lubin podopieczne Michała Pastuszko nie sprawiły sensacji, ale wstydu również nie było. Mecz zakończył się wynikiem 19:34.

Ostatnie spotkanie w hali przy ul. Złotniczej jeleniogórzanki rozegrały 3 marca 2018 roku, również z Zagłębiem. Niedosyt gry na własnym terenie zapewne zostanie zaspokojony, bowiem w najbliższym czasie nasz zespół jeszcze dwukrotnie zagra przed własną publicznością - 12.01 z Koroną Kielce (Superliga), a 16.01 z Ruchem Chorzów (1/8 Pucharu Polski).

Przechodząc do wydarzeń na boisku należy zwrócić uwagę, że od stanu 2:1 dla miejscowych, liderki Superligi seryjnie zaczęły zdobywać bramki. Od stanu 3:5 w 11. minucie, przyjezdne odjechały na 3:10, a w 23. minucie było już 5:13. Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 9:15, więc nie wyglądało to tak źle. Po zmianie stron Adrianna Górna przyczyniła się do powiększenia przewagi "Miedziowych" i w 40. minucie było już 11:21, a na 9. minut przed końcem 14:27. Końcówka meczu również należała do podopiecznych Bożeny Karkut, które odjechały z 18:29 na 18:34, a wynik ustaliła Sylwia Jasińska i skończyło się rezultatem 19:34.

KPR Jelenia Góra - Zagłębie Lubin 19:34 (9:15)
KPR: Filończuk, Szczurek - Jurczyk 5, Jasińska 4, Oreszczuk 3, Kobzar 3, Bielecka 2, Kanicka 2, Najdek, Załoga, Basta, Skowrońska, Żukowska, Świerżewska.
Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Górna 8, Pielesz 5, Buklarewicz 4, Grzyb 3, Trawczyńska 3, Hartman 2, Rosińska 2, Piechnik 2, Ważna 2, Machado Matieli 2, Victoria Belmas 1, Wasiak, Jochymek, Milojević.
Kary: 4 minuty (KPR) - 2 minuty (Zagłębie)
Sędziowali: Filip Fahner i Łukasz Kubis (Głogów). Delegat ZPRP: Adam Mikołajczak.