MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Derby dla Karkonoszy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 lutego 2013, 10:59
Aktualizacja: 11:00
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Koszykarki KS Wichoś uległy w rozgrywkach DZKosz ligi młodziczek koleżankom z MKS–u MOS Karkonosze 35:100. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie, w pozostałych odsłonach przewaga podopiecznych Marcina Markowicza nie podlegała dyskusji.

Spotkanie derbowe ligi młodziczek pomiędzy Wichosiem, a Karkonoszami miało zdecydowanego faworyta. Były nim dziewczęta rocznika 1999 reprezentujące MKS Karkonosze. Młodsze od rok Wichośki nie były w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji. Tylko pierwsza kwarta zakończona 15:22 mogła pozostawić kibiców w napięciu. Pózniej już zwłaszcza w drugiej i czwartej kwarcie (odpowiednio 30:8 i 22:3) przewaga podopiecznych Marcina Markowicza była wyraźna.

- Jestem zadowolony z meczu i atmosfery jemu towarzyszącej. Mamy swoje cele podobnie jak nasi rywale. Każda z drużyn w moim odczuciu zagrała na miarę swoich oczekiwań. Chciałbym pogratulować i podziękować za ten mecz zarówno swoim zawodniczkom jak i rywalkom oraz Marcinowi. Jestem przekonany, że idąc takim kierunkiem zarówno dziewczęta z Karkonoszy jak i my będziemy się niezależnie rozwijać by kiedyś wyszkolić i wypromować młodzież która będzie reprezentować Jelenią Górę. Zagraliśmy na miarę swoich oczekiwań - powiedział trener KS Wichoś Rafał Sroka.

KS Wichoś Jelenia Góra - MKS MOS Karkonosze 35:100 (15:22 8:30 9:26 3:22)

Punkty dla KS Wichoś: Weronika Korkosz (13), Marzena Malenda (5), Wiktoria Kanior (4), Natalia Piwko (3), Jagoda Malag (3), Oliwia Rydlikowska (2), Katarzyna Walter (2), Katarzyna Pytel (1).

Punkty dla MKS-u Karkonosze: Oliwia Bogacz (20), Natalia Kobus (18), Karolina Stefanczyk (14), Julia Polowczyk (12), Wiktoria Szcżepanska (11), Celina Kwietoń (7), Angelika Kryszpin (7), Zuzanna Suchowierz (4), Marcelina Machacz (3), Adriana Kuczaj (2), Sandra Korwin-Piotrowska (2)

Ogłoszenia

Czytaj również

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Rok niespełnionych obietnic

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mm 25-02-2013 19:24
a dlaczego nie napisano nic na temat wczorajszej wygranej juniorek Karkonoszy we Wrocławiu? Sukces jest, dziewczyny pięknie grały, czyżby ktoś uznał że nie warto o tym pisać?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Remont Drzymały – czasu coraz mniej

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

SP 11 w wojewódzkim finale!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
987
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%