Czytających: 11273

Lubin: Derbowy pogrom w hali RCS

Niedziela, 12 listopada 2017, 18:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 listopada 2017, 21:37
Tym razem dolnośląskie derby nie przyniosły emocji kibicom zgromadzonym w hali RCS w Lubinie. W niedzielnym (12.11) pojedynku PGNiG Superligi miejscowe Zagłębie od początku meczu nie pozostawiło złudzeń, kto zgarnie komplet punktów.

Wyrównany bój trwał zaledwie 8 minut - wtedy na tablicy wyników było 4:4, ale do syreny oznajmiającej przerwę lubinianki wyprawiały cuda, a ambitne jeleniogórzanki z każdą minutą traciły kolejne gole. Po 30 minutach Zagłębie prowadziło 24:5, co nie pozostawiało złudzeń co do końcowego rezultatu. Trener KPR-u dał pograć niemal wszystkim zawodniczkom, z wyjątkiem kontuzjowanej Sabiny Kobzar. Przed żółto-niebieskimi bardzo ważny pojedynek z Koroną Kielce, więc szkoda było ryzykować ewentualne kontuzje kolejnych szczypiornistek. Podopieczne Bożeny Karkut seryjnie zdobywały kolejne gole, dwukrotnie notując 11-bramkową serię i były to największe przestoje w grze jeleniogórzanek. Ostatecznie "Miedziowe" pokonały KPR 46:15 i należy szybko zapomnieć o tym spotkaniu oraz przygotować się do starcia z beniaminkiem przed własną publicznością.

- W tym meczu było widać zdecydowaną przewagę po naszej stronie, w każdym elemencie gry. Moim zdaniem KPR stać na dużo więcej, niż dzisiaj pokazały. Myślimy o mistrzostwie Polski, ale jeszcze długa droga, a przed nami mecz z wiceliderem tabeli – powiedziała po meczu Małgorzata Buklarewicz (niegdyś KPR, obecnie Zagłębie), która przyznaje, że sercem nadal jest z Jelenią Górą i życzy temu zespołowi jak najlepiej.

Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 46:15 (24:5)