MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Demolują starówkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 lipca 2007, 8:10
Autor: anzol
Fot. Agnieszka Gierus
Dwaj pijani wandale wybijali szyby wystawowe w centrum miasta.

Adrian R., 22-latek z Jeleniej Góry oraz jego kompan o dwa lata starszy Paweł N., bez stałego miejsca zamieszkania urządzili sobie nocne celowanie kamieniami do szyb wystawowych przy ul. Konopnickiej.

O demolujących sklepy wandalach zawiadomił strażników miejskich jeden z pobliskich mieszkańców. Stróże miasta okazali się skuteczni. – Mężczyzna opisał patrolowi sprawców. Mężczyźni, których wygląd odpowiadał rysopisowi, siedzieli na ławce przy Bramie Wojanowskiej – informuje mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM.

Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyzn. Byli podpici (prawie pół promila alkoholu w organizmie). Przekazano ich policji.
Jaki będzie finał sprawy? Nie wiadomo. Przypomnijmy, że ostatnio bolesławiecki sąd skazał na karę pięciu miesięcy bezwględnego więzienia wandala, który po pijanemu kopnął i zbił szybę na przystanku komunikacji miejskiej.

<b> Tłuką i malują </b>
To nie pierwszy atak na witryny na staromiejskim trakcie. Rekordowe straty spowodowali wandale, którzy kilka miesięcy temu stłukli szyby wystawowe na szkodę właścicieli sklepów. Ci wycenili straty na około 30 tysięcy złotych. Niestety, wówczas sprawców nie udało się schwytać.

Inny kłopot to pseudografficiarze, którzy niszczą elewacje kamienic. W niechlubnych statystykach mają wyczyn w postaci stu zniszczonych w ciągu jednej nocy budynków. Jednak wtedy stróże miasta okazali się sprytniejsi i złapali wandali. Okazali się nimi nieletni członkowie tzw. grupy grafficiarskiej, która zaznaczała swoją obecność niszczeniem posesji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~J.J. 27-07-2007 8:12
Mam nadzieję, że Wysoki Sąd nie orzeknie o małej szkodliwości społecznej tego wyczynu...
~edek 27-07-2007 9:03
Najbardzie irytują mnie te brudasy co smarują po scianach powinno się takim palce ucinać to by sie nauczyli.
~kazimierzp 27-07-2007 9:48
Nie rozumiem sformułowania "pseudografficiarze", tak jakby graficiarze byli czymś szlachetniejszym!?!;–) Jedni i drudzy dewastują elewacje obiektów swymi malunkami!
~ania 27-07-2007 9:55
NIeletni graficiarze – jak zostaną złapani to ich kochani rodzice powinni zapłacić za remont elewacji. Szybko by się skończyło...
~do kazimierzp 27-07-2007 10:38
To jest forma sztuki, Ci ludzi mają talent a że malują na ścianach... to taka jej forma, trudno by zawodowy malarz zaczął malować na placku ryżowym?! Szkoda, że nie ma miejsca na malunki dla nich. Warto zbudować im ścianę do malowania w mieście... nawet nie, sami sobie ją by wybudowali jeżeli mogliby mieć taką okazję. Wtedy każdy z tych "nieletnich graficiarzy" z czystym sumienień malowałby z przyjemności i dzielił się swoim talentem z innymi. A może PKP zamiast malować swoje stare pociągi dałaby jeden graficiarzom? za darmo zrobią świetne wyglądający pociąg, przez to Jelenia mogłaby się wypromować nietypowymi pociągami. Przyznać trzeba, że conajmniej połowa dzieł zasługuję na szacunek dla artystów je tworzących. Pozdrawiam
~do kazimierzp 27-07-2007 11:15
Są graficiarze, którzy zarabiają ozdabiając prywatne i nie tylko "mury" całkiem legalnie i maja tyle roboty, że nie w głowie im mazanie ścian dla których właściciel przewidział inny wygląd. A tak wogóle szlachetny ty to chyba mało rozumiesz.
~aga 27-07-2007 11:20
to normalni d...le rośnie patologia takich powinno się uśmiercać bo szkoda że zasąpiają na świecie
~frei 27-07-2007 11:35
bardzo podoba mi się komentarz inteligentny wyżej.proponuje póść dalej i: zbudować tor wyścigowy dla lubiących szybką jazdę,taki sam tor dla lubiacych jazdę po pijaku z tym że ten wymagałby gumowych lub gąbkowych band.niech się ludzie rozwijają a co stać nas na to.pobudować wygodne i estetyczne kąty do chlania dla obszczymurków przecież nie maja warunków z tym że tu potrzeba by jeszcze jakiś korzystnych bezzwrotnych pożyczek dla tychże mam jeszcze wiele innych podobnych propozycji jakby co to służę.
~Koleszka 27-07-2007 12:08
Czytając to co zrobili to zapewne Rawuszewski i NIecikowski. Bardzo dobrze , ze w końcu ktoś ich złapał. NIe pierwszy raz juz coś zniszczyli tylko zawsze sie im upiekło
~mich 27-07-2007 13:28
Jelenia Gora niech sie lepiej wypromuje porzadkiem, czystscia,dobrze zorganizowanym miastem,a nie bochomazami pospolitych wandali obojetnie gdzie by one byly umieszczone z wagonami kolejowymi wlacznie/jak sugeruje "do kazimierzp"Dlaczego te Twoje "talenty" maluja tam gdzie sobie nikt tego nie zyczy.Czlowiek inteligentny pyta najpierw o wyrazenie zgody a nie bazgroli pod oslona nocy.
~Kupiec 27-07-2007 14:28
Graficiarzy należy ścigac jak przestępców, pospolitych przestępców. Wygląd naszego miasta to ich zasługa. Rozróżnianie na tych lepszych i tych gorszych gaficiarzy to paranoja. Brudzą i niszczą nasze miasto. Wyflejtuszone podziemne przejścia. Na szczęście jest ich niewele. Brudne i wymalowane dodatkowo ściany sprawiają przykry widok. Nakłada się na to tolerancja ze strony mieszkańców i właściecieli sklepów.
~Umfa 27-07-2007 15:00
Kaziu P. piszesz jak obłąkany o talentach gnojków, którzy smarują przeróżne napisy na murach a nie ma to nic wspólnego z graffitti. Tak naprawde to w Jelonce nie spotkałem graffitti, a to co oni robią to zwykłwandalizm. Powinni dostać po 2 latka i nakaz usunięcia szkód w wysokości co najmniej 50 tys.zł.
~ziomek 27-07-2007 15:45
ciekawy jestem co by na to powiedział da Vinci tez bazgrał po ścianach jeśli komuś porównanie wydaje sie bzdurne to niech ruszy swoje szanowne cztery litery do krakowa i zobaczy najsłynniejszy chyba graficiarski obraz naszego Papieża jeżeli ktoś tak potrafi to dla mnie ma prawo alemalować wszędzie ale durne wrzuty na zabytkach to dewastacja jednak to trzeba może uswiadomić a nie reagować a gresjją bo taka reakcja jest raczej oczekiwana niż edukacyjna
~psychiatra 27-07-2007 18:27
Ci wandale i pseudografficiarze to problem, który trzeba z miasta usunąć. Czas tolerancji minął !!!!
~fatal 27-07-2007 20:26
do kazimierza p: pojedź sobie stary, do Bronx'u (dzielnica NYC)–zobaczysz jak wygląda prawdziwe miasto, gdzie nikt nie płacze nad jakimiś elewacjami budynków; oj nawiewałbyś stamtąd szybko razem ze swoimi poglądami, oj nawiewałbyś.... :)
~Jelonek z Bydgoszczy 27-07-2007 21:55
Wszystko pięknie, tylko chciałbym już dzisiaj wiedzieć kto imiennie beknie jak ten ambitny projekt się nie sprawdzi. Decyzje dla własnego bezpieczeństwa podejmują różne gremia i komisje, a potem nie ma winnych. I jeszcze jedno chciałbym wiedziec: jak takie częste wahania stanu wody ( co jest wynikiem pracy elektrowni wodnej ) wpłyną na stan brzegów Podgórnej. Może zamiast zaklęć samego inwestora pojawią się na tym forum kompetentne i imienne wypowiedzi fachowców ( nie urzędników ) z tej dziedziny.
~Jelonek z Bydgoszczy 27-07-2007 21:58
Mój ostatni komentarz odnosi się oczywiście do wodospadu, a nie gnojków tłukących szyby. Bardzo proszę skorygować mój błąd
~jeleniogórzanka 29-07-2007 15:03
To może najwyższy czas wstawić monitoring, a nie biadolić?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Ławki do remontu

Dachowanie w Radomierzu

Śmierć na żwirowni

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1043
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
6%