MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Demokraci nie dbają o pomnik

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 listopada 2007, 14:39
Aktualizacja: 14:41
Autor: carioca
Fot. Agnieszka Gierus
Fatalne wrażenie sprawia postument prof. Stanisława Kulczyńskiego, który stoi przed siedzibą Stronnictwa Demokratycznego przy ul. Wolności. Skradziono jego miedziane elementy, a przechodnie traktują skwer jak śmietnisko.

Pomnik odsłonięto w połowie lat 80. ubiegłego wieku jako wyraz pamięci o jednym z twórców Stronnictwa Demokratycznego, prof. Stanisławie Kulczyńskim. Jednak, wraz z transformacją systemową, kiedy SD straciło profity władzy, o postumencie zapomniano.

Miejscowi wandale ogołocili postument z najcenniejszych miedzianych elementów pozostawiając jedynie betonowe resztki. Przechodnie wyrzucają tam śmieci, a swoje dokładają klienci pobliskiego baru.

– Teren nie jest zlecony do sprzątania Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej – mówił nam jego prezes Michał Kasztelan. Nie znaczy to jednak, że pracownicy MPGK nie usuwają stamtąd śmieci, choć teoretycznie nie muszą tego robić.

Szkoda, że o postument nie dbają członkowie Stronnictwa Demokratycznego. Zaniedbanie symbolu pamięci o prof. Kulczyńskim nie świadczy najlepiej o tej organizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Więcej na zabytki

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Nowa Toyota Corolla – 180 koni mocy!

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~baaba 22-11-2007 16:53
moze by tak napisac coś o samym profesorze? kim był?
~Hava Nagila 22-11-2007 16:55
BRAWO jeleniogorzanie , jak ja sie ciesze z tego . Wesola nowina , wysypisko smieci na ulicy Wolnosci . Jaki Pan-taki Kram A tak poza tematem czego tu wymagac od polakow? Poza zlodziejstwem no i moze zasmiecaniem wlasnego miasta nie znaja sie na niczym .
~jelgór 22-11-2007 16:59
To nie demokraci, ale esdecy, już kiedyś wam mówiłem. Demokraci to PD, obecnie w LiD.
~SP 22-11-2007 18:52
<i>regulamin złamany - post skasowany </i>
~do baba 22-11-2007 19:41
Prof.Kulczyński był założycielem Stronnictwa na Dolnym śląsku.Był pierwszym rektorem Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej, organizatorem Ossolineum we Wrocławiu , Przew.Rady Naczelnej Towarzystwa Rozwoju Ziem Zachodnich. Szkoda że Pan redaktor z Jelonki nie zaszedł po informacje w spr.Pomnika do siedziby SD.A szkoda bo pewnie by dowiedział się u żrudła czegoś ciekawego
~weni 23-11-2007 2:02
Do Hawa Nagila,-"Obcy" dlaczego piszesz tak zle o Polakach,bo ja znam zanieczyszczone plaze we Wloszech,brudasow Francuzow,nieporzadeku Niemcow i nawet grzyb w porzadnym hotelu w Australii.Moj maz pyta mnie zawsze-"Dlaczego wy Polacy ,tak o sobie zle mowicie".Pamietaj"obcy" kazdy narod ma brudy,zlodzieji,a ty pamietaj nie mow o swoich tak zle
liczyrzepa 24-11-2007 11:58
trzeba mienić pomnik! zostawić cokół a na nim ustawić popiersie prof. Bartoszewskiego - wtedy nikt sie nie ośmieli tam śmiecić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont już blisko

Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  

Nowe wieże widokowe

Wsparcie strajkujących

Kolejny sukces Juliusza

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
534
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%