MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Dekameron” jutro w Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 marca 2016, 16:05
Aktualizacja: 16:09
Autor: ZTA/jel
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza jutro (11.03) o godz. 19.00 na „Dekamerona” Giovanniego Boccacio. Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się do ZTA pod numer telefonu 75 7557690, wew. 16 lub 20.

To jedno z największych arcydzieł literatury światowej wszechczasów. „Dekameron” Boccaccia nazywany jest matką nowożytnej powieści europejskiej. To zbiór 100 nowel opowiadanych przez 3 kobiety i 7 mężczyzn, uciekających przed szalejącą we Florencji zarazą. Arcydzieło włoskiego renesansu, należące do kanonu lektur obowiązkowych, zawiera pełen humanizmu oraz zachwytu nad życiem i naturą obraz świata, a także humor i błyskotliwy opis ludzkiej, kapryśnej moralności. Charakterystyka postaci i zachowań ludzkich mimo upływu kilku stuleci nie straciła nic na swojej aktualności. Dodajmy, że „Dekameron” jest – tuż po Biblii – dziełem tłumaczonym na najwięcej języków narodowych. Jeleniogórskiej realizacji „Dekameronu” podjął się wybitny czeski reżyser Petr Nosalek. W spektaklu dziejącym się w planie żywym twórca wykorzystał zwłaszcza w humorystycznych scenach także lalki. Towarzyszy im wyrafinowana scenografia, renesansowe kostiumy i muzyka. Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

Giovanni Boccaccio "Dekameron": adaptacja - Petr Nosàlek i Andrzej Szymański, inscenizacja i reżyseria – Petr Nosàlek, scenografia – Pavel Hubićka, muzyka – Pavel Helebrand, przygotowanie wokalne – Jacek Szreniawa.

Obsada: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska, , Jacek Maksimowicz, Sławomir Modzelewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek, Diana Jonkisz

Kasa teatru czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00. Bilety: 20 zł. Rezerwacje: 75 7557690 wew. 16 lub 20.

Ogłoszenia

Czytaj również

Weekend Wiedzy z Muzeum Karkonoskim

Zaczytaj się z Jelonką.com

Takie schronisko

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gluś 11-03-2016 19:51
fantastyczna obsada, doskonała sztuka :)
~El Greco 13-03-2016 11:08
Byliśmy , widzieliśmy i bardzo nam się podobało. A najmłodsza z aktorek to tak mi przypominała moją dziewczynę z lat młodości, że wyglądała jak jej siostra bliźniaczka. Piękną miałem dziewczynę - co???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Posłanka Czernow o budżecie państwa

Szpital na krawędzi!

W Norwidzie spektakl na zakończenie ferii  

Domagają się odwołania J. Szlachty

Powstanie nowe rondo?

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
1197
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%