MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Decyzja środowiskowa dla obwodnicy Piechowic

Wiadomości: Piechowice
Poniedziałek, 27 listopada 2017, 8:18
Autor: WAC
Fot. WAC
Do końca listopada burmistrz Piechowic wyda decyzję środowiskową dla budowy obwodnicy drogowej centrum miasta. Tym samym zostanie spełniony kolejny wymóg formalny potrzebny, aby rozpocząć budowę tej drogi.

Dokument, który na dniach zostanie wydany przez burmistrza Piechowic określi, jakie skutki dla środowiska naturalnego będzie miała budowa obwodnicy. Pozytywną opinię dla przedsięwzięcia wydały też: sanepid oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Inwestorem zadania jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Budowa drogi jest jednym z zadań, przewidzianych do realizacji w latach 2018 – 2021.

Koszt obwodnicy Piechowic szacowany jest na 16 – 18 milionów złotych. Droga ma rozpoczynać się od ulicy Pakoszowskiej, przy moście nad rzeka Kamienna, a kończyć przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ulica cmentarną (przy stacji paliw Muller).

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Konkurs dla seniorów

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~??? 27-11-2017 10:34
Jaka to obwodnica? Przecież jest droga od mostu nad Kamienną do drogi krajowej nr3 . To właśnie ul.Pakoszowska. A ta nowa ma być równoległą tylko łączyć się krajową 3 o 600 metrów dalej. Bez sensu wydane pieniądze. No chyba, że ktoś ma w tym interes, bo przecież trzeba wykupić grunty pod nową drogę. Sprawdzić czyje to grunty i kto na tym zarobi niezłą kasę.
~Sudeciak 27-11-2017 12:56
do: ~??? (10:34)
Na dzień dzisiejszy Pakoszowska jest wyłączona z ruchu ciężkich samochodów co dla WEPY i kierunku kamiennej góry przez Kowary będzie dobrym udogodnieniem. Odciąży Pakoszowską.
~sołt 27-11-2017 12:18
czyli wreszcie skończy się ruch tirów przez Pakoszów. A inna obwodnica Piechowic wcale nie jest potrzebna bo tam wcale nie ma korków i nadmiernego ruchu. Obwodnice powinny odkorkowywać miasta. A ta droga - nie wiem czemu nazwana jest obwodnicą, ale będzie miała bardzo pozytywny wpływ na ruch w Pakoszowie i wreszcie zakaz wjazdu powyżej 8 ton nie będzie martwym, bo Tirom będzie bliżej i łatwiej pojechać tym łącznikiem. No i trzeba będzie tą ulicę jakoś nazwać, myślę że ktoś mieszkańców zapyta o zdanie i będzie można składać propozycje, żeby tylko nazwa nie była taka martyrologiczna. A te pieniądze to wydane będą chyba nie z kasy miasta a a kasy powiatu bo już od wielu lat się nam odpowiada, że ruch Tirów się rozwiążę jak będzie wybudowana obwodnica. Chyba Burmistrz pozytywnie zaopiniuje ją bo przecież i on obiecywał to samo
~ 27-11-2017 16:08
Ale tiry które niszczą drogi jadąc do Wepa Piechowice będą puszczone tą właśnie obwodnicą deklu wiec chyba nie jest to bez sensu
~budda 27-11-2017 17:55
do: ~ (16:08)
Lepiej by było rozwiązać problem tirów po pisowsku,wystarczy zamknąć Wepe a i problem z ruchem się sam rozwiąże:) Pamiętacie jak mały kaczorek zamykał Jelfe?
~Zenekk 27-11-2017 16:25
Teraz tiry jeżdżą przez centrum czyli Żymierskiego po zmianie Kryształowa . Leci tir za tirem . Dodatkowo ZUK wynajmuje plac postojowy dla Tirów i w tm małym miasteczku ruch ciężkich samochodów jest duży . Jak najbardziej ta obwodnica musi powstać !!!!
~Kasia.kw 27-11-2017 22:03
Najwyższa pora. Przecież tam TIR za TIREM i to pod zakaz. A droga wąska, nie przystosowana do takich kolosów
~??? 27-11-2017 23:12
Czyli to nie obwodnica, tylko droga dojazdowa do Wepy. To niech Wepa sama sobie wybuduje, a nie na krzywy ryj za darmoche :-)
~Roman 29-11-2017 11:39
Do ???? Sprawdziłbym kto kupił te grunty wcześniej /wiedząc że tu będzie budowana droga/ i za ile a teraz je sprzeda z ogromnym zyskiem,w miasteczku krążą plotki na ten temat

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Weekend w Bukowcu

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
290
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%