MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Debiuty młodych w Casparze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 7:52
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2009, 7:30
Autor: rylit
Fot. rylit
W niedzielny wieczór w salach wystawienniczych Hotelu Caspar podziwiano prace artystyczne uczniów szkół plastycznych całego kraju. To plon Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego organizowanego przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Zebrani na wernisażu goście mogli podziwiać kilkadziesiąt prac poplenerowych młodych artystów w postaci rzeźb, płaskorzeźb, rzeźb ze szkła, które nabrały szczególnego uroku po przez oświetlenie ich specjalnymi lampami ledowymi. Wernisaż poprzedził cykliczny koncert młodych utalentowanych muzyków.

Gości powitali właściciele hotelu Caspar Grażyna i Robert Futerhendlerowie. O wspaniałe oświetlenie zadbał Robert Futerhendler oraz przedstawiciel firmy Philips jeden z głównych organizatorów Karkonoskiego Festiwalu światła. O plenerze i pracach opowiadała dyrektor szkoły Małgorzata Kasztelan.

Na wernisaż i koncert i koncert przybyło wielu gości, przedstawicieli starostwa, jeleniogórskich szkół, placówek kulturalnych z Jeleniej Góry, kuracjuszy z uzdrowiska Cieplice, artystów i miłośników sztuki.

Zgodnie z tradycją plenerów artystycznych każdy z uczestników przekazuje jedną ze swoich prac na rzecz organizatorów. Ci postanowili sprzedać eksponowane dzieła sztuki, a pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczyć na dalsze szkolenie uzdolnionej artystycznie młodzieży i na kolejne plenery.

Już w czasie wystawy niektóre dzieła sprzedano „na pniu”. Ale nabytki zostaną przekazane nowym właścicielom dopiero po zakończeniu wystawy. Tu można je podziwiać do połowy lipca tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~olo 15-06-2009 8:17
ciekawe co by było gdyby do tego artystycznego grona dołączył PanKupa z Kowar :-)
~stały gość 15-06-2009 11:39
Byłoby o jedną osobę więcej, podziwiającą działa malarskie, rzeźbiarskie i muzyczne młodych, zdolnych i ambitnych a przy okazji byłaby kolajna osoba podziwiająca piękne wnętrza niezwykłego hotelu,który pędzi z falą sukcesu na przekór jakże modnemu dziś KRYZYSOWI. Takiego KRYZYSU i tworzenia klimatycznych miejsc życzę wszystkim. Życzliwa......:-) osoba.
~mim 15-06-2009 15:26
Brawa dla :Szanownej Dyrekcji Szkól Rzemiosł Artystycznych w tym Liceum Plastycznego, no i oczywiści Hotelu Caspar. Sztuka opuściła szkolne mury u udała się na podbój Jelonki. Później Polski a może i Europy? Już wiele razy uczniowie ZSRz.Art.z Cieplic pokazywali swoje prace w Europie choćby w 2008 w Austrii i Niemczech. Warto wspierać młode talenty ,bo sztuka nie zna granic i promuje naszą Kotlinę Jeleniogórską. Czekam na wystawę prac szkła artystycznego -kilka prac miałem okazję już oglądać - są super!
~SUPER 15-06-2009 16:38
Hotel Caspar wpisuje się coraz mocniej w życie kulturalne naszego miasta - BRAWO dla właściciela Pana Roberta Futenchendlera.
~milosnik sztuki 15-06-2009 18:00
Bedzie i szkło i światło... Będzie się działo! Słyszałem, ze juz od 5 grudnia ? Kolejny Festiwal Światła w Cieplicach. Kolejny raz Cieplice górą! Zapraszamy Jelenię Górę do nas. Będzie świetnie i świetlnie! Już nie mogę się doczekać! Będą też moi znajomi z Finlandii. Jestem dumny, ze jestem Ciepliczaninem i Polakiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Koncert organowy Františka Vaníčka

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%