MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Debiut młodego fotografa w MDK Muflon

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 września 2017, 9:16
Aktualizacja: 17:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Mateusz Aleksandrowicz ma za sobą pierwszy w życiu wernisaż z pracami swojego autorstwa. W środę (13.09) w Galerii Muflon w Sobieszowie zaprezentował swoje fotografie, które wykonał w Karkonoszach. Jak podkreśla, skupia się na detalach, które często mijamy niezauważenie.

Mateusz pochodzi z Wysokiego Mazowieckiego, ale rok temu zamieszkał w Jeleniej Górze. - Dzisiejsza wystawa pokazuje to, co mnie urzekło przez cały rok spędzony tutaj – wyznał Mateusz Aleksandrowicz. - Skupiam się na detalach, próbowałem też pokazać czas, który trudno pokazać na papierze, więc wymyśliłem, że przy dłuższych czasach naświetlania woda zmienia się w mgłę i tak uwidoczniłem to na zdjęciach – dodał.

Młody fotograf od wielu lat przyjeżdżał na wakacje do babci – jeleniogórzanki i już wtedy bardzo mu się tu podobało. Mateusz jest też członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego i jak przyznaje, starsi, doświadczeni koledzy-pasjonaci służyli radą i dobrym słowem. - Dzięki mojemu wujkowi – Krzysztofowi Leszczyńskiemu stwierdziłem, że jestem w stanie zrobić swoją pierwszą wystawę i udało się – powiedział M. Aleksandrowicz, który na chwilę obecną nie ma sprecyzowanych planów na kolejne wystawy, ale chce się rozwijać w tym kierunku.

Babcia Mateusza nie kryła dumy z wnuka. - To mój najstarszy wnuk, pierwsza jego wystawa. Mimo że choroba dała mu w kość, nie załamał się, kontynuuje swoją pasję i będziemy mu pomagać w miarę swoich możliwości – wyznała Maria Aleksandrowicz. - Mamy wspólny język, a gdy idziemy w plener – biorę książkę i czytam, a on robi zdjęcia – dodała babcia młodego fotografa, która również zakochała się w Karkonoszach.

Wystawę można oglądać w MDK Muflon w Sobieszowie bezpłatnie do 11 października 2017 r. w godz. 8:00 – 20:00.

Więcej prac Mateusza można znaleźć na jego stronie internetowej: www.fotoaleksandrowicz.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~FFF 14-09-2017 10:21
Życzę powodzenia....
~ 14-09-2017 15:10
No i super, piękna pasja :) Powodzenia, i dalszych sukcesów!
~ 14-09-2017 23:15
...więc wymyśliłem, że przy dłuższych czasach naświetlania woda zmienia się w mgłę i tak uwidoczniłem to na zdjęciach... ;) Tym niemniej życzę powodzenia, bo fotografowanie to piękna pasja :)
~qusq 15-09-2017 9:55
Ciekawa wystawa, należy życzyć powodzenia młodemu fotografowi. Dobrze że dom kultury promuje młodych ludzi, którzy maja pasję!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą edukować o regionie  

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
309
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%