MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Debiut Escobarr na piątkę!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 stycznia 2017, 13:02
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2017, 5:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dla fanów rockowego brzmienia – zgodnie z nazwą imprezy – to był syty piątek. Na scenie klubowej w Kwadracie (ul. Bankowa w Jeleniej Górze) zagrały zespoły Gabriell i Korpis Karmel, a na zakończenie mocny debiut zaliczyli muzycy z Escobarr, którzy wyraźnie spodobali się licznej grupie publiczności.

Na początek wystąpiła kapela Garbiell, grająca rocka na spokojnie i klimatycznie. Wprawieni w dobry nastrój uczestnicy imprezy rozgrzali się przy doskonale znanym zespole w naszym regionie – Korpis Karmel, zwycięzców ubiegłorocznej Ligi Rocka.

- Za każdym razem mamy w Jeleniej Górze taką świetną, wspaniałą ekipę, która zawsze przychodzi, zna teksty i śpiewa – przyznał Krzysztof Wojtas, wokalista zespołu Korpis Karmel.

Wśród fanów zabrakło osoby szczególnej, która zawsze bywała na ich koncertach. Muzycy postanowili oddać cześć Marysi i Sarze, które zginęły w sylwestrową noc chwilą ciszy. - Maria specjalnie przyjechała do Kamiennej Góry na kręcenie naszego teledysku i w nim występuje. To było straszne jak się dowiedzieliśmy o jej śmierci. Dzisiaj miałem łzy w oczach, bo gdyby żyła na pewno byłaby tu z nami – wyznał K. Wojtas, który zaprezentował słuchaczom nowy „kawałek” pt. „Karakan” opisujący otaczającą nas rzeczywistość. - Ktoś mi zwrócił uwagę, że te teksty są smutne – tak, są! Taki jest charakter tej muzyki – tłumaczył wokalista zespołu rap core'owego, który pozytywnie ocenia inicjatywę „Sytego piątku” i dziękuje zespołowi Escobarr za zaproszenie.

Jak mówią organizatorzy, „Syty piątek” to jednorazowa impreza, ale jeśli klub to „podłapie”, to może stać się cyklicznym wydarzeniem.

W zespole Escobarr grają znani na lokalnej scenie muzycy, którzy postanowili stworzyć nową kapelę. Wokalistą jest Adam Jęczmyk, Patryk Kryński gra na perkusji, Przemek Brzezicki na gitarze basowej, a Piotr Pawlak i Mateusz Krempa na gitarze. - Gramy od kilku miesięcy i był to nasz debiut przed publicznością – powiedział Piotr Pawlak. - Nuty są rockowe, ale jest to przystępny rock, bez mocnych klimatów, które zabiją słuchaczy – mówił z uśmiechem gitarzysta zespołu.

Escobarr pracuje już nad pierwszą płytą i za kilka miesięcy fani, których już po pierwszym występie mają wielu, będą mogli nabyć nowy krążek do kolekcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Bella Mafia przyciąga komplety widzów

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~M-a H 22-01-2017 1:26
Uf póżno ale zrobiłam sobie przerwę od internetu.Dobra muzyka,dobry klimat w zespole,super wieczór.Jestem Twoją fanką Synu od kiedy zetknąłeś się z muzyką.Gratulacje dla całego zespołu Escobarr.
~on 22-01-2017 7:05
Eskobar – szwedzka grupa muzyczna reprezentująca muzykę indie rock i pop, założona w 1996. Pablo Emilio Escobar Gaviria (ur. 1 grudnia 1949 w Rionegro, zm. 2 grudnia 1993 w Medellín) – kolumbijski baron narkotykowy, który stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie dzięki przemytowi kokainy do USA i innych państw. Według rządu USA i Kolumbii, mediów i opinii publicznej, był jednym z najpotężniejszych, a jednocześnie najbardziej bezwzględnych i brutalnych baronów narkotykowych w historii. Nazywano go „Królem Kokainy”. Był jednym z najbogatszych kryminalistów w historii, z około 30 miliardami dolarów majątku, we wczesnych latach 90. XX wieku.
~ciekawe 22-01-2017 23:49
Panu Koczałku się podobało? no to wszystkim pewnie też, nie ważne, ważne, że Panowie grajom i robiom dobrom muzykę! zawsze to lepsze od tej " dobrej i najlepszej" zmiany! , a jakby tak w " kamasze" poszli i po następne 500+ wzięli? zamiast gitar w palcyma jakieś fujary i drony wiedli przed sobom?! to odważne i mądre muzyki widać zresztą na fotkach zrobionych przez Panu Koczałku? i nie wierzgać mi, jak byki, czy konie, tu na tym portalu, jak się nie ma o czym pisować to pisowajta sobie na inne portale i nie plujta mi tu na dobrom muzę! muza z politykę nic wspólnego nie ma, bo mądrość z głupotom też to dwa fronta!( pisownia oryginalna-zakaz kopiowania i rozpowszechniania!)(ps. 1.Nazwa zespołu mnie nie interesuje, po prostu słucham muzyki...2 Kto nie sluchał- wypad- tyle.)
~ciekawe 22-01-2017 23:57
cha..., a dla Pana Koczałku, to piękne pozdrowienia i podziękowania się należą, za profesjonalizm i rozumienie tematu dźwięku i taktu, widać fotografia od muzy daleko nie pada! widać, chodzi Pan tam , gdzie dobrze grajom!
~juzek 23-01-2017 18:16
bardzo słaby koncert

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Ciężkie brzmienia

10 tenorów – oszałamiające show  

Spotkanie ze Smarzowskim

Nauczyciele dzieciom

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
824
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%