MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Debatowali o zagrożeniach w Euroregionie Nysa

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 czerwca 2012, 12:49
Aktualizacja: 12:50
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Aktualne zagadnienia bezpieczeństwa na terenie Euroregionu „Nysa” – to temat konferencji, jaka w miniony czwartek (14.06) odbyła się w siedzibie Starostwa Bautzen. Udział w niej wzięli przedstawiciele jeleniogórskiej policji i prokuratury.

W konferencji zorganizowanej prze Biuro Euroregionu w Zittau, wzięli udział m.in. przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze – prokurator Marcin Śliwiński, przedstawiciele władz samorządowych miast, gmin i starostw położonych w obrębie działania Euroregionu, a także komendantów Komend Policji: reprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu Pan podinspektor mgr inż. Leszek Zagórski – Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu, Pan Conny Stiehl – Prezydent Policji – Dyrekcja Policji Oberlausitz-Niederschlesien w Gőrlitz, Pan Nico Renschel – Kierownik Dyrekcji Policji Federalnej ( Bundespolizei) w Pirnie, a także Pan Pavel Langr – Zastępca Kierownika Dyrekcji Policji w Libercu.

- Przedstawiciele samorządów przedstawili aktualnie istniejące problemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie ich miast i gmin oraz podejmowane przez siebie lokalne działania wspierające działania prewencyjne Policji – relacjonuje Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - W swych wystąpieniach przedstawiciele Policji szczegółowo przedstawili podejmowane działania przez podległe im służby w zakresie najnowszych trendów transgranicznej działalności przestępczej, a także osiągane wyniki - dodaje.

W toku dyskusji, zgodnie stwierdzono, że na przestrzeni ostatnich lat zanotowano generalnie wyraźny spadek poziomu przestępczości na terenie gmin Euroregionu „Nysa”, choć istnieją obszary w których zanotowano jej wzrost – co dotyczy w szczególności przestępczości narkotykowej.

- Obecny na konferencji Prokurator Marcin Śliwiński przedstawił zgromadzonym zasady współpracy zagranicznej Prokuratur, jej podstawy prawne, zadania stawiane w tym zakresie ich działalności. Prokurator omówił także szczegółowo jak wygląda w praktyce codzienna współpraca Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze i Prokuratur Rejonowych jej podległych z zagranicznymi Prokuraturami, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z Prokuraturami Saksonii – informuje prokurator Violetta Niziołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla studentów pielęgniarstwa  

Marzena Machałek o programie PiS

Windę wybuduje Castellum

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 18-06-2012 14:50
Co tutaj wiele debatowac? dopuki SM bedzie zajmowac sie kierowcami, tzn. klamry, radary to poziom bezpieczenstwa bedzie mial nizszy wskaznik. To rzesza ludzi, oni powinni byc widoczni w zakamarkach miasta i to nie na zasadzie wozenia dupy samochodami lecz piesze patrole z psami tropiacymi. Wtedy da skutek taka sluzba dla calego miasta, czy miast. Jak narazie, to drogowka jest b.okrojona z liczebnosci policjanto i radiowozow. To bylo nirozsadne! Policja drogowa winna byc zasilona ludzmi i pojazdami a SM jako prewencja wraz z taka sama policja zabrac sie za patrole piesze lub rowerowe w miastach, parkach i osiedlach. Wiadomo, jadacy radiowozem malo widza, slysza, to malo skuteczne dzialanie ale drogie.
~okoloko 18-06-2012 20:41
ochlaj i wyzera...tzw debata...statut tzw policji w Polsce dawno został zapomniany, do czego policja ma słuzyc i komu....obecnie to tylko ekipa od wymierzania kar i klejenia dziury budzetowej.
~wrózka 19-06-2012 7:23
CZYM TAK NAPRAWDĘ ZAJMUJE SIĘ EUROREGION NYSA ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Dali dobry przykład

Uczniowie dla janowickich Sybiraków

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Piknik Kasztelański

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
695
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
5%