MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Debatowali o bezpieczeństwie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 listopada 2019, 9:09
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2019, 10:22
Autor: Straż Miejska
Fot. Straż Miejska
W siedzibie Osiedlowego Domu Kultury Straż Miejska uczestniczyła w spotkaniu pod nazwą „Cykliczna Debata Społeczna” zorganizowana przez Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową i Komendę Miejską Policji.
Tematem było bezpieczeństwo mieszkańców w zakresie poruszania się pieszych, zachowania w sytuacjach kryzysowych oraz technik samoobrony. Funkcjonariusze Straży Miejskiej i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odpowiadali na liczne pytania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i pojazdów oraz jak się zachować w przypadku kolizji lub innej sytuacji na drodze - informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Budują chodnik do TCTA

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 14-11-2019 12:51
Ludziów, jak mrówków ! 1 policjant na jednego mieszkańca.
~Pelopa 15-11-2019 18:17
do: ~ (12:51)
Ruszyc d..py na Różyckiego 23,25 i 27 i zrobić porządek z zaparkowanymi autami na chodniku - inne muszą przez nie jechać wzdłuż po chodniku a to jest droga do szkoły dla dzieci ! Nie panujecie nad sytuacją ? Odddac papiery i przeprosić egzaminatora.
~bella 14-11-2019 17:48
A ulica Zlotnicza w kierunku Powstancow i Powstanców dalej jest i niedlugo będzie tak jak w Warszawie.Wyscigi samochodow , bardzo szybkie przejazdy. Monitowalismy na Policji i Urzędzie miasta ale nie wolno postawić blokad na jezdni...bo jezdzą samochody cięzarowe??do kogo?? a ograniczenie szybkosci?????/znaki drogowe giną z tej ulicy.Oddałam ostatnio osobiscie leżący na ulicy ale już nie wrócił na swoje miejsce..Został tylko słupek.Dalej na Powstancow dlugo leżał w rowie ale juz pewnie złomiarze zabrali.Odpowiedż była że kierowcy muszą dostosować szybkość do kodeksu...!!!!!! oraz bedziemy monitorować ulicę. nie widać tego monitoringu....Strach wyjeżdzać z parkingu przy hali bo wyskakujace samochody zza zakretu paraliżują..Wiele samochodów skraca sobie drogę zamiast W.Pola.Co daja takie rozmowy jeśli nie reaguja na informacje mieszkancow ani Policja ani UM.
~ 14-11-2019 18:35
To wy nie wiecie po co te debaty, żeby rada nadzorcza mogła ze spokojnym sumieniem dobrać się do kasy spoldzielcow. Część składki idzie na takie bzdety jak działalność kulturalno oświatowa i inne duperele a żeby chodniki, parkingi przy klatkach wyrównać to nie... Pitolenie o Chopinie
~Poproszę o debatę w sprawie 14-11-2019 21:15
miejsc parkingowych, ławki przed blokami (9) dla starszych i niepełnosprawnych, rozwiązań w sprawie śmieci, nieczynnych nowo zamontowanych domofonów (9). Można jeszcze podebatować nad brakiem miejsc parkingowych, zwłaszcza w obrębie ulicy Różyckiego 1,3,5,7,9,11,13,15 oraz okolicznych przychodni. I nie tylko. Najważniejsze, że powstaje kolejny market, pod który zjadą się ludziska z okolicy na zakupy. Wtedy młodzieniec z bloku numer 5 (nie spółdzielni) będzie miał kolejny powód do popisów i wyrzucania kobiet z miejsc postojowych.
~ccc 15-11-2019 7:36
Pogadali, zjedli paluszki, wypili wodę mineralną i co? I dalej nic. Przecież wszystko wiadomo, tylko trzeba wziąć się do roboty. W tym czasie kiedy gadali, to tak na prawdę nie pracowali, a mogliby ująć np. kilku piratów drogowych albo zapobiec jakiemuś zdarzeniu. Gdzie patrole piesze? Wieczorem, w weekend, na Zabobrzu czy też "na mieście" o "milicjantach" zapomnij, za to rano koło 9:30 jeździ patrol na Kiepury - dwóch "milicjantów", z czego jeden prowadzi auto a drugi śpi. PRL.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przełamywanie barier  

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Nietypowy finał Ligi Rocka

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
679
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%