MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Debata o mapach bezpieczeństwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 lutego 2016, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (10.02) spotkanie w ramach konsultacji społecznych, poświęcone jeleniogórskiej mapie bezpieczeństwa, będącej elementem krajowego systemu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce".

Do udziału w debacie, którą poprowadził komendant miejski policji insp. Zbigniew Markowski, zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele samorządu jeleniogórskiego, wójtowie i burmistrzowie z powiatu jeleniogórskiego, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, lokalnych stowarzyszeń, straży miejskiej, pożarnej, inspekcji transportu drogowego, straży ochrony kolei, a także przedstawiciele lasów państwowych oraz przedstawiciele innych instytucji, zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Mapy zagrożeń bezpieczeństwa należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służący aktywizacji społeczności lokalnych. Wczorajsze spotkanie to pierwszy etap obejmujący konsultacje między instytucjami współodpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego. Kolejny etap będzie dotyczył spotkań z samorządami gmin i miast oraz społecznością lokalną. To właśnie opinie społeczne będą miały duży wpływ na ostateczny kształt projektowanego narzędzia informatycznego, służącego do prezentacji informacji o stanie bezpieczeństwa oraz kontaktu z mieszkańcami. Po konsultacji z wójtami, burmistrzami komendanci komisariatów przedstawią harmonogramy spotkań z mieszkańcami.

- Rozpoczynając debatę, insp. Zbigniew Markowski podkreślił ważną rolę konsultacji społecznych i dyskusji w zakresie opracowania oraz wykorzystania mapy zagrożeń na danym terenie. Istotne są też dotychczasowe doświadczenia i stosowane rozwiązaniami w różnych instytucjach. W trakcie spotkania naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Tomasz Szczurowski przedstawił szczegóły założeń wdrożenia krajowego systemu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Podczas debaty podkreślano m.in. współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa obywateli – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Interwencja służb na Transportowej

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 11-02-2016 13:04
Ludzie tak się boją, że będą siedzieć cicho, tak działa nasza policja.
~ 11-02-2016 14:09
Specjalizacja to debaty a efekty mizerne !!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 11-02-2016 14:11
Jakie to konsultacje społeczne na sali sami policjanci !!!!!
~AEG 13-02-2016 8:36
Noi piękny przykład Policja próbuje coś zrobić w poprawie bezpieczeństwa a nasi włodarze mają to gdzieś frekwencja widoczna a później narzekają że nic się nie robi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Paliła się słoma

Próba włamania do kościoła

Kolizja przy MPGK

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%