MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Debata o bezpieczeństwie w regionie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 maja 2016, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji związanych z bezpieczeństwem spotkali się po raz kolejny w miejskim Ratuszu, by przedyskutować dotychczasowe działania oraz omówić plany na przyszłość. Karkonoska Rada Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyła się w miniony czwartek, 19 maja.

W spotkaniu wzięli udział: prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, starosta Anna Konieczyńska, przedstawiciele gmin z terenu powiatu, a także szef Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski, naczelnik Wydziału Ruchu KMP w Jeleniej Górze podinsp. Maciej Dyjach, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze bryg. mgr inż. Jerzy Sładczyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej Jacek Winiarski, dyrektor WORD w Jeleniej Górze Robert Tarsa, jego zastępca Roman Kuty, przedstawicielka Pogotowia Ratunkowego oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Czesław Wandzel.

- Myślę, że nigdy nie jest za dużo mówić o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, tym bardziej na terenie takiego powiatu i miasta jak nasze. Spada liczba wypadków, a świadomość mieszkańców i co bardzo ważne – dzieci, wzrasta – powiedziała Anna Konieczyńska zapowiadając wśród najbliższych inwestycji remont drogi Wojanów – Trzcińsko.

Z kolei o bezpieczeństwie pieszych mówił dyrektor MZDiM. - Od kilku ładnych lat doświetlamy przejścia dla pieszych. Policja twierdzi, że zdecydowanie poprawiło to bezpieczeństwo pieszych – mówił Czesław Wandzel, który cieszył się również ze spadku kradzieży znaków drogowych. Jednym z powodów może być powrót do blachy ocynkowanej, a wcześniej znaki były wykonywane z aluminium, co bardziej kusiło bezmyślnych złodziei.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Bobry na Zabobrzu

W sobotę zbiórka krwi

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~JanuszJG 21-05-2016 8:34
A czemu Jelonka nie napisze o nowym rozkładzie MZK Jelenia Góra, który ma obowiązywać od 1 czerwca 2016 r.? Maja być nowe linie autobusowe, parę linii autobusowych zostanie zlikwidowana oraz część linii autobusowych będzie miało zmienione trasy przejazdu.
~do redakcji! 21-05-2016 10:47
http://niezalezna.pl/80723-uchodzcy-zaatakowali-polaka
~toten 21-05-2016 11:29
Krwawy aktak na Polaka w centrum handlowym w Gerlitz. Dwóch Syryjczyków podcieło gardło Polakowi, dlaczego się o tym nie mówi w polskojęzycznych mediach? http://www. radiolausitz.de/nachrichten/lokalnachrichten/blutige-attacke-vor-dem-city-center-in-goerlitz-1225173/
~toten 21-05-2016 11:37
Krwawy aktak na Polaka w centrum handlowym w Gerlitz. Dwóch Syryjczyków podcieło gardło Polakowi, dlaczego się o tym nie mówi w polskojęzycznych mediach? http://www. radiolausitz.de/nachrichten/lokalnachrichten/blutige-attacke-vor-dem-city-center-in-goerlitz-1225173/
~toten 21-05-2016 11:39
Mapa zajść z udziałem azylantów w Niemczech https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1_rNT3k2ZXB-f9z-2nSFMIBQKXCs
~toten 21-05-2016 12:07
Mapa zajść z udziałem azylantów w Niemczech https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1_rNT3k2ZXB-f9z-2nSFMIBQKXCs
~Boss 21-05-2016 18:35
Syryjczycy bez żadnych przeszkód bezprawnie przechodzą dzień w dzień do Zgorzelca 18 maja w biały dzień dwóch uchodźców z Syrii poderżnęło gardło młodemu Polakowi w Goerlitz a władze dalej sprawę bezpieczeństwa sprowadzają do potrzeby wystawiania jak największej ilości mandatów
~MiK 21-05-2016 23:04
Oczywiście ględzenia nigdy za wiele. To polska specjalność, która i w JG ma się szczególnie dobrze. Sieć dróg w ponad 90% opiera się na sieci poniemieckich realizacji. Ile kilometrów zbudowano tu od czasów wojny. W porównaniu z tym co już było, to znikoma ilość. Za to gadulstwa jak zwykle pod dostatkiem. Po prostu żenada. Dzisiaj wyjazd z JG w każdą stroną to porażka. Zwłaszcza na północ kraju, gdzie trzeba jechać po zdezelowanych nawierzchniach podupadających wioch. Ale samozadowolenia władz nic nie zmąca, co widać po zadowolonych z gadulstwa gębach.
~Bezpieczeństwa tyle 22-05-2016 22:08
Niszczyli gościa , urządzili mu jazdę bez trzymanki, albo sie POwiesi , albo go wykończą , za PO :) a gość wyjechał i urządził jazdę PO prawda , f...rzy ;) obrucił kilka krajów znał wpływowych ludzi co go szanowali , i ? Bronka z siodła wysadził, potem POmugł Ewie, i SLD było priorytetem , ale oni teraz nazwę wymyślili Niezależna , KOD :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Mobilizacja przed II turą

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Podgórna zarośnięta!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
76
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%