MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dbaj o wzrok dziecka – włącz się do akcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 grudnia 2008, 19:24
Aktualizacja: 19:26
Autor: red
Fot. RED
Od 5 lat program JZO „Ratujmy dzieciom wzrok” pomógł wykryć i zahamować wady wzroku u wielu najmłodszych. Akacja nie kończy się bowiem na badaniach, ale po nich najuboższe dzieci mają szansę otrzymać bezpłatne okulary. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie włączenie się do programu JZO m.in. Urzędu Miasta w Jeleniej Górze oraz Rotary Clubu, którzy współfinansują akcję.

O tym, dlaczego ten program jest tak ważny i jakie przynosi korzyści dla najmłodszych mieszkańców mówi wiceprezydent miasta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.
- Jako miasto uczestniczymy w tym programie od samego początku, przekazując na ten cel pieniądze na badania w szkołach. Z roku na rok, nauczyciele i rodzice uświadamiają nam, jak jest to potrzebne i ważne. Gdyby nie ten program wiele dzieci nie mogło by normalnie funkcjonować i miałoby utrudniony start w życiu. Ten program jest potrzebny nie tylko w Jeleniej Górze, ale w całej Polsce. Podkreśliła jedna ze stacji telewizyjnych, która m.in. dzięki temu programowi wskazała nas jako wzór godny zauważenia i powielenia w innych rejonach Polski. Niezwykle istotne jest jednak włączenie się do akcji mieszkańców miasta, których zadaniem jest dopilnowanie by ich dzieci wykorzystały szansę skorzystania z bezpłatnej pomocy okulistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Przed nami finał WOŚP

Ponad 28 milionów deficytu

Opłatek niepełnosprawnych

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

W starostwie są defibrylatory

Komentują budżet miasta

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
58
Tak
17%
Nie
76%
Nie wiem
7%