MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Darmowy Internet w naszych autobusach MZK

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 sierpnia 2013, 10:51
Aktualizacja: Sobota, 3 sierpnia 2013, 8:44
Autor: Angela
Od dzisiaj (2.08) do 20 sierpnia pasażerowie MZK mogą korzystać z testowej wersji darmowego Internetu Wi–Fi w autobusie nr 728, kursującym na linii nr 9 oraz 755, jeżdżącym na linii nr 7. Internet nie ma hasła, więc skorzystać z niego może każdy. We wszystkich autobusach darmowy Internet ma być wprowadzany na bieżąco i dostępny będzie od września br.

- W okresie testowym w przypadku awarii któregoś z wymienionych autobusów sieć zostanie przeniesiona do pojazdów nr 726 oraz 802 obsługujących te same linie – informuje Jerzy Wrona, członek zarządu spółki Miejski Zakład Komunikacyjny w Jelenie Górze.

Wdrożenie darmowego Internetu we wszystkich autobusach MZK planowane jest tuż po fazie testowej.

- Od 20 sierpnia br. zajmiemy się instalowaniem Wi–Fi w kolejnych autobusach – zapewnia Jerzy Wrona. – Internet nie będzie dostępny we wszystkich autokarach od razu, ale będziemy montowali go systematycznie, najpierw w pojazdach jeżdżących na najdłuższych liniach, a później również na tych krótszych. Takie rozwiązanie umożliwi naszym pasażerom nie tylko przyjemne spędzenie podróży, podczas której będą mogli surfować po Internecie w telefonie, smartfonie, tablecie czy laptopie. Pasażerowie będą mogli również w ten sposób skorzystać z naszej darmowej aplikacji rozkładów jazdy w telefonie komórkowym MobiTime oraz kupić bilet przez aplikację SkyCash – dodaje Jerzy Wrona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto będzie realizował inwestycje na Polanie Jakuszyckiej?  

Więcej na zabytki

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~ 2-08-2013 11:00
No i po co mi ten internet jak ja nie jezdze autobusami.
~ACO 2-08-2013 11:10
Po co darmowy internet? A może lepiej darmowe bilety! Wówczas mieliby większą klientele.
~ 2-08-2013 11:13
w domu internet w pracy internet w autobusie internet -żadnego ruchu, tylko nadgarstek ćwiczy.dajcie odpocząć.
~jakitaki 2-08-2013 11:52
bardzo dobry pomysł, Myślę, że mzk upiecze dwie pieczenie za jednym zamachem, z jednej strony da pasażerom możliwość korzystania z bezpłatnego netu z drugiej strony autobusy wyposażone w taki zestaw, na podstawie danych z GPS będą mogły przekazywać dokładną pozycję pojazdu. Jeśli będzie tak jak napisałem, to będą to bardzo przydatne dla pasażerów funkcjonalności.
~Anonim2 2-08-2013 12:14
Moja propozycja, Wi-Fi najpierw na przystankach, tam czeka się niekiedy kilkadziesiąt minut (i nudzi się!), natomiast przejazd z reguły na krótkich odcinkach - równoważny czasowi uzyskania połączenia, czyli mało przydatny...
~:) 2-08-2013 12:43
spoko dali internet, zaraz beda podwyzki biletow za wygode :D
rymcycymcy 2-08-2013 12:52
W czerwonych autobusach najlepiej ogląda się strony , których nazwa zaczyna się od ...www.red....com ! ;)
~Jarek. 2-08-2013 13:47
Myślę, że ciężko będzie korzystać z telefonu, czy tabletu w autobusie skoro z czoła leci ciurkiem pot, kapiąc na ekran. Tak własnie wygląda autobusowa rzeczywistość. Chcę klimę, a nie internet.
~gfkghfg 2-08-2013 14:05
czego piszą o internecie a nie napiszą o pijanym kierowcy
~Autor 2-08-2013 14:54
Wifke najpierw powinni dać na przystankach, swoją drogą ciekawe ile ich ten bezprzewodowy internet kosztuje, czy korzystają z modemów HSPA+ czy LTE i ile kasy na to poszło. No chyba że korzystaja z sieci miejskich wifi, ale to raczej byloby bez sensu bo kazdy w okolicy by zasysal cenne biajty :)
~TEJOo 2-08-2013 15:06
Dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo w autobusach a nie net wtedy juz nikt ci nie pomoże jak wszyscy będą zajeci fejsbukowaniem.
~TEJOo 2-08-2013 15:07
A co z tym pijanym kierowcą co napisał ~gfkghfg
~874933 2-08-2013 15:41
no wlasnie co z tym pijanym kierowca
~ 2-08-2013 15:43
Biedny człowiek najpierw myśli o jedzeniu potem o darmowym necie. Ciekawe kto za ten internet zapłaci - pewnie podatnik.
~kasss 2-08-2013 16:06
Darmowy necik, lapanie hasel do poczty face itp :) a najlepiej jeszcze nr kard kredytowych :) Laczcie sie wszyscy :)
~do ~kasss 2-08-2013 16:22
chciałbym cię zobaczyć w akcji - może czegoś bym się nauczył.
~mzk do banii 2-08-2013 16:24
chcą odzyskać klientów których stracili przez kanarów jak i obniżki cen pks-u który jest wygodniejszy, częściej jeździ i szybciej do miasta się można dostać a po za tym jest o wiele tańszy. więc muszą czymś zachęcić dlatego internet wymyślili tylko po co komuś net jeśli jedzie góra 2 przestanki. heh żałosne
~ 2-08-2013 17:16
A od kiedy p. J.WRONA będziemy w tej miejscowosci jezdzic BEZPŁATNIE,tak jak to już jest np. w Żorach i innych miastach Śląska.
momo 2-08-2013 17:36
co do skycash - to jest napiszane ze w zabce mozna doladowac a zabka mowi ze nic nie wie
~;) 2-08-2013 17:58
kurde tak zle i tak nie dobrze nic tylko narzekac a morze to a morze tamto w dupach sie po pszewracało
~ 2-08-2013 18:42
Kiedy MZK skasuje ostatnie świniowozy ''JELCZ M-11"?
~ 2-08-2013 18:44
Fajnie będzie ... posiedzę sobie w autobusie i posurfuje na buksfejsie.....super
~Darmo!! 2-08-2013 19:56
DLA CZEGO TAKI SYF ZAPODAJE MZK ? ZNÓW PODNIOSĄ BILETY BO WDRAŻAJĄ NOWĄ TECHNOLOGIE LUDZIE ! ! BYLE POWÓD ŻEBY TYLKO PODNIEŚĆ CENY BILETÓW ! !
~jezdzacy mzk 2-08-2013 20:53
Przeciez internet w autobusach kosztuje. Nie lepiej obnizyc ceny biletow MZK ????????????????????
~klub AA 2-08-2013 22:21
do:~ gfkghfg, ~TEJOo, ~874933 - jak wytrzeźwiejecie to się dowiecie. Dowodem na trzeźwość jest badanie policyjnym alkomatem z atestem. TEJO - to naprawdę Ty czy tylko nieudolna podróba???
rymcycymka 3-08-2013 0:28
nie/podróba,raczej kobieta
~A91 3-08-2013 7:21
Zły tytuł - nic nie jest za darmo na to wszystko zrzucaliśmy się gdy podnieśli ceny biletów ;)
~ 3-08-2013 10:07
11.52- a nawet trzy pieczenie,pasażer, pod warunkiem jednak,że skorzysta z atrakcji, nie zauważy brudu w autobusie a nawet zapachu innych pasażerów
~Seen 3-08-2013 14:37
KLIMATYZACJE DAJCIE !!!
~Be 3-08-2013 17:34
Chcialbym widzec stabilnosc tego intenetu przy ruchomum autobusie oddalajacym sie od poszczegolnych BCS'ow. Ciekawe jaki moze byc mobilny transfer przy jednoczesnie korzystajacych 20 pasazerach? Ćwierc mega? I po co to wszystko? Nie lepiej wydac na eko busy + nizsze ceny biletow + klima? Niedlugo jak sie kogos od sieci odlaczy to bedzie panika jakby wody nie bylo ani pradu.
~Be 3-08-2013 20:18
Chcialbym widzec stabilnosc tego intenetu przy ruchomum autobusie oddalajacym sie od poszczegolnych BCS'ow. Ciekawe jaki moze byc mobilny transfer przy jednoczesnie korzystajacych 20 pasazerach? Ćwierc mega? I po co to wszystko? Nie lepiej wydac na eko busy + nizsze ceny biletow + klima? Niedlugo jak sie kogos od sieci odlaczy to bedzie panika jakby wody nie bylo ani pradu.
~mnnjkhjk 3-08-2013 21:39
kierowca to brat długo letniego kirownika i tak sprawe utrą
~ 3-08-2013 21:43
Jeszcze Hitler Jugend się nie odezwała... Pewnie jest w szoku... Ale chyba wie, co to Wi-Fi?!
momo 3-08-2013 23:12
Akurat wifi czy w pociągu czy tobusie to w większości krajów norma.techniczne sprawy raczej zostawiłbym specom . Co do cen biletów to są normalne a i tak dużo osób to gapowicze.jelenia jest miastem syfskim i jeśli będę mógł patrzeć w telefon zamiast w okno tobusowe to jestem na tak.jednak po co to wszystko jak nie ma jelonki na mobilne i z klasyczną się mecze.
rymcycymcy 4-08-2013 1:00
Podobno w autobusach trzeba wsiadać przodem ...a wysiadać środkiem ! :) ...przecież to bez sensu ! :)
~qawsed 4-08-2013 11:05
a moim zdaniem kierowca powinien wąchać pasażerów, jak capi to nie jedzie
~Ryś z Klanu 5-08-2013 9:56
Fantastyczny pomysł!Pasażerowie w godzinach szczytu, wracając z pracy,wyciągną laptoki i pośmigają po necie!A może by tak o krok dalej?Może przedziały restauracyjne,kąciki dla dzieci, w czwartki puszczać walce wiedeńskie a już w soboty, pan prezydent osobiście będzie opowiadał pasażerom bajki, a jakby nie było jest w tym najlepszy!
~brak wi-fi 30-09-2013 16:36
Wi-fi jak nie było tak nie ma

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święta spokojne

Kolejny sukces Juliusza

Podpisali porozumienie  

Remont już blisko

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
499
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%