MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dariusz Miliński z Duchem Gór

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 września 2008, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś (poniedziałek) w Galerii Małych Form przy ulicy Bankowej Mistrz z Pławnej osobiście pokaże swoją najnowszą serię obrazów przedstawiających znane i nieznane historie o Rzepiórze, Duchu Karkonoszy. Postaci Darka Milińskiego nie trzeba przedstawiać.

Charyzmatyczny twórca, który stworzył własny świat artystycznych wyobrażeń i uczynił to na tyle skutecznie, że owe dzieło kreacji nabrało rozmiarów rzeczywistych. Aby się o tym przekonać, wystarczy pojechać do Zamku Legend Śląskich w Pławnej.

Ale w poniedziałek aura tego obiektu zawita do Jeleniej Góry wraz z samym artystą i jego najnowszymi dziełami przedstawiającymi Ducha Gór w różnych sytuacjach. 15 obrazów olejnych o imponujących rozmiarach (wysokie na około dwa i pół metra) powstawało przez minione tygodnie w Farmie Artystycznej Pławna 9.

Autor oparł fabułę dzieł na starych i mało znanych podaniach tyczących Ruebezahla. Na płótnach Milińskiego Duch Gór miesza się z tłumem ubrany w charakterystyczne szaty i wyróżniający się długą brodą. Te same legendy, tyle że „ilustrowane” spektaklem z udziałem marionetek, można obejrzeć w zamku w Pławnej. Jednak zaklęte w ramach obrazu przygody Ducha Gór nabierają nowego, jeszcze silniejszego wyrazu.

Wystawa rozpocznie się o godz. 17, a wcześniej artysta weźmie udział w warsztatach z zaproszoną do Książnicy Karkonoskiej młodzieżą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki w Kowarach

O przestępczości na naszym pograniczu

Jeszcze mocno popada

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 15-09-2008 10:49
..a Darek ma urode..Ducha Gor !!.
~Sabath 15-09-2008 20:36
i zgadzam się z tobą piipi
piipi 15-09-2008 21:10
..do - [~Sabath..]..~Darek jest NIEzwykle Fajnym Artysta-mezczyzna,bo on Ducha Gor widzial.~Opowiedzial mi o tym..ja tez Ducha Gor "czuje".
~Sabath 16-09-2008 22:12
i zgadzam się z tobą piipi że Darek jest niezwykłym artystą !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To była gnojowica?

Rajd zdewastował las?

Powiat się promował

Międzynarodowe warsztaty seniorów

Lemowisko odmienione

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
781
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%