MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dariusz Miliński z Duchem Gór

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 września 2008, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś (poniedziałek) w Galerii Małych Form przy ulicy Bankowej Mistrz z Pławnej osobiście pokaże swoją najnowszą serię obrazów przedstawiających znane i nieznane historie o Rzepiórze, Duchu Karkonoszy. Postaci Darka Milińskiego nie trzeba przedstawiać.

Charyzmatyczny twórca, który stworzył własny świat artystycznych wyobrażeń i uczynił to na tyle skutecznie, że owe dzieło kreacji nabrało rozmiarów rzeczywistych. Aby się o tym przekonać, wystarczy pojechać do Zamku Legend Śląskich w Pławnej.

Ale w poniedziałek aura tego obiektu zawita do Jeleniej Góry wraz z samym artystą i jego najnowszymi dziełami przedstawiającymi Ducha Gór w różnych sytuacjach. 15 obrazów olejnych o imponujących rozmiarach (wysokie na około dwa i pół metra) powstawało przez minione tygodnie w Farmie Artystycznej Pławna 9.

Autor oparł fabułę dzieł na starych i mało znanych podaniach tyczących Ruebezahla. Na płótnach Milińskiego Duch Gór miesza się z tłumem ubrany w charakterystyczne szaty i wyróżniający się długą brodą. Te same legendy, tyle że „ilustrowane” spektaklem z udziałem marionetek, można obejrzeć w zamku w Pławnej. Jednak zaklęte w ramach obrazu przygody Ducha Gór nabierają nowego, jeszcze silniejszego wyrazu.

Wystawa rozpocznie się o godz. 17, a wcześniej artysta weźmie udział w warsztatach z zaproszoną do Książnicy Karkonoskiej młodzieżą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Po Koronę Gór Polskich

Z Psim Patrolem

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 15-09-2008 10:49
..a Darek ma urode..Ducha Gor !!.
~Sabath 15-09-2008 20:36
i zgadzam się z tobą piipi
piipi 15-09-2008 21:10
..do - [~Sabath..]..~Darek jest NIEzwykle Fajnym Artysta-mezczyzna,bo on Ducha Gor widzial.~Opowiedzial mi o tym..ja tez Ducha Gor "czuje".
~Sabath 16-09-2008 22:12
i zgadzam się z tobą piipi że Darek jest niezwykłym artystą !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Jest nowy wóz ratowniczo–gaśniczy  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Mandat za wypalanie kabli

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
722
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%