Czytających: 11299

Jelenia Góra: Darbor zdemolował Orlika

Niedziela, 1 czerwca 2014, 13:33
Aktualizacja: 22:00
W sobotnim spotkaniu III–ligi Orlik Jelenia Góra przegrał na stadionie przy ul. Lubańskiej z Darborem Bolesławice Świdnickie 0:9! Dzięki wygranej Darbor praktycznie zapewnił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Mimo kilku kontrowersji związanych z klubem spod Świdnicy, na boisku zawodniczki w różowych koszulkach udowodniły, że w piłkę grać potrafią. Grały z pomysłem, składnie i co najważniejsze skutecznie rewanżując się tym samym Orlikowi za porażkę na własnym obiekcie (1:2, zweryfikowany przez OZPN Wałbrzych na walkower dla Darboru za brak dokumentów D.Dyzio).
Już początek spotkania ustawił grę na pozostałe minuty. W 3. minucie piłka po raz pierwszy wpadła do bramki strzeżonej przez Dziewit, ale w tej sytuacji bramkarka Orlika była faulowana i gol nie został uznany. Chwilę później padły dwa ciosy - oba zadane przez Julię Kowalczyk (8' i 9'). W 13. minucie doszło do sytucji, przed którą swoje zawodniczki przestrzegał trener Stachowski - poszła długa piłka na wbiegającą Klaudię Kurosz i w sytuacji sam na sam Dziewit była bez szans. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole dla przyjezdnych, najpierw w 40. minucie Kurosz zdobyła swoją drugą bramkę, a w doliczonym czasie klasycznego hat-tricka skompletowała Kowalczyk.

Po zmianie stron na boisku pojawiła się snajperka Orlika - Angelika Smagur, która rozpoczęła mecz na ławce za to, że zamierza zmienić barwy klubowe na KKS, choć zdaniem trenera "siedziała na ławce, by wejść na zmęczone przeciwniczki". Jak się okazało 14-letnia wychowanka Lotnika Jeżów Sudecki wprowadziła ożywienie w szeregi Orliczek, ale nie przełożyło się to chociażby na gola honorowego. Z kolei Darbor grał druga połowę spokojniej, ale to wystarczyło do podwyższenia rezultatu o 4 "oczka". W 50. minucie kolejne trafienie zaliczyła Kurosz, a w następnej sytuacji snajperka z Bolesławic Świdnckich wyłożyła piłkę Dominice Pojasek i było już 0:7. W 69. minucie w wyniku nieporozumienia Dziewit nabiła Wróbel, piłka toczyła się do pustej bramki, którą przed linią dobiła Pojasek. Wynik na 0:9 ustaliła w 72. minucie Kowalczyk, dla której był to czwarty gol w meczu i swoją radość okazała w ekwibrylistyczny sposób.

Dzięki wygranej w Jeleniej Górze Darbor, by awansować do II-ligi potrzebuje już tylko punktu w konfrontacji z Piastem Nowa Ruda (u siebie, 7.VI).
- Znamy swoją wartość i zwycięstwem z Nową Rudą postawimy kropkę na "i". Chcemy pokazać, że dziewczyny zasłużyły na ten awans. Ciężko pracowały i to owocuje. Obawialiśmy się tego meczu, myśleliśmy, że Jelenia Góra bardziej się postawi. W pierwszym meczu przegraliśmy na boisku i uważam, że Jelenia Góra była lepsza. Nie będę komentować decyzji o walkowerze dla nas, ale uważam, że widać jak dziewczyny grają, zasłużyły na awans i w II-lidze mogą coś osiągnąć - powiedział prezes Darboru, Dariusz Borodziuk.

- Trzeba przyznać, że Darbor piłkarsko pokazał się lepiej, były wybiegane, grały piłką. Nam nie udało się zagrać tego, co chcieliśmy. Zabrakło Lechman, Sawicz, Walczak, a Brommer już nie gra. Dziewczyny walczyły, starały się i chwała im za to. Są młode, uczą się. Nie ma co dramatyzować. Dziewczyny mają grać dobrze w piłkę, a wynik z czasem też przyjdzie - podsumował trener Orlika, Robert Stachowski.

Orlik Jelenia Góra - Darbor Bolesławice Św. 0:9 (0:5)
Orlik: Dziewit - Dyzio, Zych, Sidorska, Wróbel, Damasiewicz, Dobroń, Chrabąszcz, Pazurkiewicz, Malinowska, Sadłucka. Rezerwowe: Smagur, Nowacka.
Darbor: Król - Lewandowska, Grabowska, Wójciaczyk, Figiela, Garbacz, Leśniak, Kudyba, Kowalczyk, Kurosz, Pojasek. Rezerwowe: Sekuła, Klasa, Stąpor, Mazanka, Strzelczyk, Kaczmarek.

9. Grom Udanin------------------14 - 1 - 9:155

W następnej kolejce (7. czerwca) Orlik podejmie przy Lubańskiej Victorię Wałbrzych, która w tej kolejce rozbiła Grom Udanin 19:1.