MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Danuta Sitek: to mój ostatni rok w MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 października 2013, 7:49
Aktualizacja: Wtorek, 22 października 2013, 7:43
Autor: Angela
Fot. Angela
Przez osiemnaście lat Danuta Sitek prowadziła Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, ale już po wygaśnięciu pięcioletniego kontraktu chce zająć się sobą i swoimi najbliższymi. W MDK pozostanie najpóźniej do września 2014 roku.

Na stanowisko dyrektora MDK w Jeleniej Górze w 1992 roku powoływał ja ówczesny prezydent Marcin Zawiła i to on będzie ostatnim prezydentem, z którym dyrektor Danuta Sitek będzie współpracowała.

- W taki oto sposób historia zatoczyła krąg – mówi jak zawsze uśmiechnięta Danuta Sitek. – Łącznie w Młodzieżowym Domu Kultury pracowałam 21 lat, z czego rok walczyłam z chorobą, rok przebywałam na urlopie dla podratowania zdrowia i przez jeden rok byłam w tej placówce wicedyrektorem. Te 18 lat to był trudny czas, ale i pełen satysfakcji. Najcenniejsze jest dla mnie to, że razem z zespołem udało się stworzyć i utrzymać placówkę, w której dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania, która dawała im poczucie bezpieczeństwa, wspaniałe i niedrogie zajęcia podczas wakacji i ferii zimowych, która otaczała ich bardzo dobrą opieką – mówi.

Dyrektor MDK przyznaje, że był to też czas wiecznej odpowiedzialności za innych, troski o dzieci i młodzież, często kosztem rodziny.

- W przyszłym roku kończę 63 lata, więc teraz przyszedł czas, bym zajęła się sobą i swoimi najbliższymi – mówi Danuta Sitek i dodaje: Podjęłam decyzję, że nie będę więcej startować na dyrektora i ta decyzja zapadła pięć lat temu, kiedy zastanawiałam się czy startować w konkursie. Zdecydowałam się, ale teraz już wystarczy. Trzeba ustąpić miejsce młodym – dodaje.

Na pytanie. czy gdyby mogła ponownie zaplanować swoją karierę zawodową coś by w niej zmieniała odpowiada: - Nie wiem. czy można tu mówić o karierze zawodowej. Zaczynałam jako nauczyciel w szkole w Mysłakowicach, gdzie pracowałam w latach 1970 – 1975. Następnie do 1992 roku pracowałam w Komendzie Chorągwi w ZHP i byłam jej likwidatorem. W tej pracy nie miałam żadnego urlopu w okresie wakacyjnym, ale za to przeżyłam swoją największą życiową przygodę: miesięczny rejs Zawiszą Czarnym. Byłam jednym z członków załogi, obsługiwałam trzy przednie żagle. Nieprzespane noce, walka na morzu. To wszystko działo się w 1982 roku czyli w okresie stanu wojennego. Niesamowite przeżycie. Od 1992 roku rozpoczęłam pracę w Młodzieżowym Domu Kultury. Dzięki pomocy nauczycieli i pracowników, którzy mnie wspierali udało nam się stworzyć dla podopiecznych wiele fajnych rzeczy. To cieszy. Teraz jednak chciałabym zająć się rodziną, a za jakiś czas może wrócę do swoich marzeń o podróżach. Uważam, że trzeba marzyć, gonić swoje marzenia i je realizować, a nie o nich mówić, więc już nic więcej nie powiem – dodaje tajemniczo.

Podczas tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej Danuta Sitek otrzymała nagrodę Prezydenta Jeleniej Góry będącą zwieńczeniem jej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Rzeźby dla Kowar

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~upss 21-10-2013 9:04
A co to jest "pięcioletni kontakt" ? Chyba chodzi o kontrakt:) Ach, to Angela... wszystko jasne... :P
~harcerz 21-10-2013 10:28
Pamiętam Panią Danusię z obozu w Kliczkowie. Wymagająca, ale zawsze ciepła i pogodna. Pozdrawiam.
~harcerka 21-10-2013 11:30
Pani Danusiu jest pani wspaniałą kobietą ,pamiętam panią z czasów harcerstwa była, jest i będzie pani wspaniałą Harcerką pomagającą młodzieży w trudnych sytuacjach. Drużynowa drużyny zuchowej " Uśmiechnięte Słoneczko " :)
~ 21-10-2013 11:40
Danusiu!!! Dzięki za cudowne chwile, które mój dzieciak doświadczał na obozach harcerskich organizowanych z Twojej inicjatywy. To był autentyczny skauting, kształtujący charaktery. Dzięki za różnorodność i wielobarwność pracowni tematycznych, adresowanych do dzieci i młodzieży, które w MDK - pod Twoim kierownictwem - uczestniczą w niekonwencjonalnych pozalekcyjnych zajęciach. Jestem przekonany, że Twoje odejście z MDK - to nie koniec szczególnej pracy z młodymi Jeleniogórzanami. Życzę jak najlepszego zdrowia. Dolnoślązak.
~Zdzich 21-10-2013 12:08
Danusiu , dzieki za to ,iz zawsze byłąś Sobą.Piekna historia Wrocławaskiego ,a następnie Jeleniogórskiego ZHP.Danusiu zyczę Tobie duzo zdrowka i pogody ducha.
~do rozumu 21-10-2013 12:45
pisiaków.To jest przykład jak pięknie ,z honorem i uczciwe można było żyć i za komuny..
~ 21-10-2013 13:21
Pani Danusiu Jest Pani wspaniałym człowiekiem i nauczycielem. Cieszę się,ze mój syn mógł jeszcze poznać Panią w MDK. Mam też nadzieję,że wraz z Pani odejściem nie zlikwidują nam MDK... Mam nadzieję,ze nie był to warunek p. prezydenta,że MDK zostaje ale Pani musi odejść...A potem się wystawi na nas i jak Pani odejdzie, on zlikwiduje MDK....
~ja 21-10-2013 21:03
Pani Danusiu, Druhno Komendant ! Nigdy nie zapomnę wspólnych tygodni w Chobienicach, herbatek o 3:15, kwaterek i powrotów "żukiem", czy zimowisk w Warszawie. To były piękne chwile radosne i beztroskie... Wierzę, że jeszcze nie raz o Pani usłyszę, bo kto zna Danutę Sitek to wie, że taki wulkan energii nie wygasa. Życzę zdrowia i samych słonecznych dni.
~maśkota 21-10-2013 21:36
czuwaj !!!!
~ 21-10-2013 21:55
Ku chwale ojczyzny!Nie neguję osiagniec Pani Sitek jako wychowawcy natomiast jako dyrektor MDK niestety sie nie sprawdziła.MDK wyglada jak za najgłebszej komuny nawet gorzej pomieszczenia wcale nie przyciagaja mlodzierzy zwłaszcza tej troche starszej
~Tosia11 21-10-2013 23:34
Wszystko co dobre już napisano. Nic dodać nic ująć.
~k-l 22-10-2013 7:21
Ale fałszywe kadzenie. Strasznie zaniedbane miejsce, dawno, dawno temu było znacznie lepiej, a teraz ruina. Oby szybciej odeszła p. Sitek, bo dokończy totalnego zniszczenia. Za co otrzymała nagrodę, czyżby władze zapomiały o złej działalności tej placówki
~sarna 22-10-2013 11:52
jak ona odejdzie to MDK przestanie działać!!!!!!!!!!!!!!
~total 22-10-2013 12:52
Żadne czyjeś osobiste '' WYCIECZKI''nie zmienią faktu, że p. DANUTA SITEK ZASŁUGUJĘ NA WYŻSZĄ NAGRODĘ NIŻ nagroda PREZYDENTA MIASTA Tak dobrze nie działa żadna podobna placówka w Jeleniej Górze.A REMONTY NIE leżą w zasięgu pani SITEK Od dawna placówka planowana jest w ramach oszczędnościowych do likwidacji Tym większy podziw dla p. Danusi, że mimo złych warunków lokalowych zdołała zadbać o rozwój uzdolnień naszych dzieci w sposób niepowtarzalny BRAWO.......................BBRAWO.........BRAWO.........
~ 22-10-2013 19:18
do 21-10-2013 12:45 | ~do rozumu | - do twojego rozumu - to jest przykład dla ciebie, jak można było za komuny być porządnym człowiekiem.
~Gabi 22-10-2013 22:20
MDK jest własnością miasta,a nie Pani Danuty Sitek.Jak miasto dba tak MDK wygląda.Przed dwoma laty obiecano termomodernizację,ale dziś o tym nikt nie pamięta,a szkoda,bo może należałoby PREZYDENTA rozliczyć za stan budynku,a nie pracowników.Kadra pod kierownictwem Pani Danusi dba o młodych jeleniogórzan-rozwija talenty i opiekuje się wspaniale.Teraz najwyższy czas ,by i władze zadbały.Życzę zdrowia i powodzenia w realizacji marzeń.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

O fontannie Donatella

Zamek Książ w technikolorze – podróż w czasie do zamku sprzed 100 lat

Wystąpi "Mundinova"

Trwają porządki w Mysłakowicach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
932
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%