MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dancing w kwaterze Hitlera i Madame de Sade na weekend w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 lutego 2013, 9:02
Aktualizacja: 9:04
Autor: Org
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza jutro (7 lutego) o godz.19.00 na monodram "Dancing w kwaterze Hitlera" według prozy Andrzeja Brychta, a 8, 9 oraz 10 lutego (piątek, sobota, niedziela), również o godz. 19.00, na przedstawienie Yukio Mishima “Madame de Sade”. Na każdy spektakl mamy po jednej, podwójnej wejściówce – do odbioru w kasie teatru na hasło „Jelonka.com”, na godzinę przed spektaklem, czyli od godz. 18.00.

Jeśli książki mają wpływ na życie, oto jedna z nich. „Dancing w kwaterze Hitlera” Andrzeja Brychta. Na jej podstawie, na scenie, w ciekawej, niemal dokumentalnej formie i w sposobie wykorzystania wątku drugiej wojny światowej, ilustrowana obrazem i muzyką historia pewnej znajomości, która wydawała się namiętną miłością, a była tylko cynicznym wakacyjnym romansem. Historia poruszająca tematy związane z młodymi ludźmi, rozliczenie przeszłości ale i spojrzenie w przyszłość. Adaptacja i wykonanie: Robert Dudzik

Natomiast “Madame de Sade” to nie tylko błyskotliwy dyskurs o dobru i złu, o prawie do swobody wyrażania uczuć i uleganiu im, ale opowieść o erotyce, pięknie i brzydocie, o sile wyobraźni i niezłomności w obronie własnych przekonań, nawet wbrew obowiązującym normom obyczajowym i moralnym.
Występują : Elwira Hamerska-Kijańska, Elżbieta Kosecka, Katarzyna Janekowicz. Iwona Lach, Anna Ludwicka- Mania, Małgorzata Osiej - Gadzina.

Jutro (7 lutego) będzie można kupić "bilet czwartkowy" w tzw. przedsprzedaży, w cenie 15 zł na spektakle z repertuaru Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze na luty oraz marzec 2013r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezes DIOZ za kratkami

Od poniedziałku będą utrudnienia w ruchu (komunikat)

200 pieczątek w 24 godziny

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~aaa 6-02-2013 20:16
ja idę na czar tej małej ze zdjęcia 2 i 3
~do aaaa 11-02-2013 16:17
to jest właśnie Madame de Sade

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To była gnojowica?

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Koło ratunkowe dla Flory?

Rajd zdewastował las?

Vaclav Havel na fotografiach

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
666
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%