MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

“Dama bije króla. Szach Mat” w Gołębiewskim

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 9 września 2017, 7:25
Aktualizacja: Wtorek, 12 września 2017, 8:28
Autor: Manu
Fot. Teatr Capitol
“Dama bije króla. Szach Mat” to komedia Stefana Vögla w reżyserii Andrzeja Rozhina, zrealizowana przez Teatr Capitol w Warszawie. Spektakl wystawiony będzie 14 października (w sobotę) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest firma EMY. Rezerwacja telefoniczna: 533-509-857, e-mail: scenateatralna@gmail.com.

Stefan Vögel (rocznik 1969) cieszy się renomą jako autor książek, sztuk teatralnych i scenariuszy. Jego sztuki “Dama bije króla. Szach Mat” (Eine gute Partie), “Global Player”, “Biały puch” (Süßer die Glocken) i “Najsłodsze owoce” (Die süßesten Früchte) cieszyły się wielkim powodzeniem na niemieckich scenach i były inscenizowane w Berlinie, Bregencji, Dreźnie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Hamburgu, Stuttgarcie i Wiedniu. Urodzony w Bludenz w Austrii, dorastał w Gurtis, wiosce liczącej 200 mieszkańców, położonej w Alpach w kraju związkowym Vorarlberg. Wkrótce po studiach informatyki i ekonomii w Zurychu poświęcił się całkowicie twórczości scenicznej. Od roku 1993 stał się niezależnym autorem oraz aktorem. Pierwsze sukcesy świętował jako autor kabaretu w gwarze Vorarlbergu pt. “Grüß Gott in Voradelberg”, który to kabaret – w licznych kontynuacjach – stał się jednym z najbardziej popularnych przedstawień scenicznych w Vorarlbergu i wraz z następnym utworem “Schaffa, schaffa Hüsle baua” doczekał się ponad 120 przedstawień z publicznością liczącą ponad 60 tys. widzów.

“Dama bije króla. Szach Mat” to opowieść o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. Rozgrywa się partia szachów, lecz o wiele ciekawsza i ważniejsza jest “gra”, która toczy się między głównymi postaciami. Kto bierze w niej udział? Zrzędliwy wdowiec Fred Kowinski (w tej roli Marek Siudym), jego syn Leonard (Kacper Kuszewski), przyjaciel Walter (Maciej Damięcki) oraz gosposia Rosalinda (Joanna Żółkowska) i nowa gospodyni (Roksana Szmigiero-Pliszka).

Fred żyje od lat w poukładanym schemacie. We wtorki partia szachów z Walterem, oczywiście o tej samej porze. W środy wizyta syna Leonarda, z którym toczy ciągłe boje i stawia opór wszelkim jego propozycjom zmian niezdrowego życia. I do tego wszystkiego odwieczna walka z gosposiami.

Wszystkie zatrudnione przez syna kobiety, Fred wykańcza w ekspresowym tempie. Nie chce by ktokolwiek naruszał jego terytorium i wchodził z buciorami w jego życie. Jednak pewnego razu pojawia się gospodyni, która wywraca jego życie o 180 stopni…Czy można zmienić zwyczaje starego żołnierza? Czy dokona tego atrakcyjna kobieta? Co na nową fascynację ojca powie jego syn?

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Nadbrzeżna gotowa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa rozbudowa SOSW

Drastyczne billboardy

Zaczytaj się z Jelonką.com

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1215
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%