MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dalekie widmo powodzi

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 17 maja 2010, 9:03
Aktualizacja: 9:03
Autor: KAM
Mimo zapowiedzi meteorologów nie było dużych opadów w regionie. Sztab kryzysowy cały czas monitoruje stany rzek i współpracuje z różnymi służbami. Tymczasem na Śnieżce dziś spadł śnieg.

Meteorolodzy z Wrocławia ostrzegali przed dużymi opadami w województwie dolnośląskim z soboty na niedzielę. Na niektórych obszarach miało spaść od 40 do 90 litrów wody na metr kwadratowy. Tak intensywnych deszczy nie było, co nie zwalania z monitorowania przez sztabowców stanu rzek. W niektórych prognozach synoptycy przepowiadają, że wciąż może mocno padać.

Pod największą obserwacją jest zapora w Pilchowicach. – Zbiornik jest pojemny, ale jeśli zgromadzi nadmiar wod,y będziemy musieli podjąć decyzję o jej stopniowym spuszczaniu, co może wiązać się z lokalnymi podtopieniami – mówi Paweł Łęcki, p.o szef sztabu kryzysowego w powiecie lwóweckim
Tymczasem wyjątkowo zimny maj daje się we znaki w górach. Choć minęła już połowa tego miesiąca, na Śnieżce spadł dziś rano śnieg. Nie jest to anomalią, bo opady białego puchu odnotowywano tu w czerwcu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe zasady kontroli drogowej  

Wypadek przy baniakach  

GIS Day w szkole

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Problemy krwiodawców

Studium na początek

Będzie kręcone!

Harcersko i patriotycznie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%