MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

DAGA DANA w JCK. Kameralnie i z humorem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 listopada 2011, 10:57
Aktualizacja: 10:59
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 11 listopada w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej odbył się koncert formacji DAGA DANA – cieszącej się wielką popularnością w kraju i zagranicą, nagrodzonej Fryderykiem 2011 za swoją dotychczasową twórczość.

O ile koncerty kapeli DAGA DANA, czyli polsko-ukraińskiego trio tworzącego niepowtarzalną muzykę łączącą w jedno jazz, folk i elektronikę, w miastach w Polsce i zagranicą przyciągają całe rzesze fanów o tyle w Jeleniej Górze na koncert przyszło zaledwie kilkadziesiąt osób. Tak czy inaczej DAGA DANA zagrała świetnie i z dużym humorem, choć tym razem nieco bardziej kameralnie.

– DAGA DANA to świetny zespół grający równie świetną muzykę. Polsko-ukraińska mieszanka dająca ludziom to, czego chcą słuchać. Folk, elektronika, flety, jakieś kurki i koguciki, słowem coś, czego na co dzień się nie doświadcza. Przyjechaliśmy tutaj aż z Gniezna, aby uczestniczyć w koncercie DAGA DANA. Ja byłam „na nich” juz wcześniej, mój chłopak jest po raz pierwszy i jest zachwycony – mówiła nam Iza Tylkowska, jedna z uczestniczek koncertu.

Istotnie bowiem, z jednej strony ciepłe partie wokalne, z drugiej odważnie przetwarzane „na żywo” głosy i dźwięki; plastikowe brzmienia, transowy kontrabas i dziecięce instrumenty – to wszystko sprawia, że koncerty DAGA DANA są zawsze udane. Udane, bo niejednorodne, inne niż zwykle i w największym stopniu zaskakujące słuchacza kalejdoskopem stylów muzycznych oraz rytmiką, której nigdy dosyć. Innymi słowy, było warto.

DAGA DANA jest jedyną kapelą z Europy, która została zaproszona na Festiwal Ludów Pustyni w Maroko. W 2010 r. formacja zagrała ponad 80 koncertów i wystąpiła m.in. na festiwalach: Heineken Open’er, Olympus Jazz Nights, Folki, Przystanek Woodstock, Festiwal Europejskich Stolic Kultury, Songs of Songs, Flugery Lwowa czy FORTE Piano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tolek 12-11-2011 13:04
Kurde! Miałem iść, a usłyszałem plotę, że odwołali i nie poszedłem...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Szybko zapomniany staw?

Ścieki w sieci

Czytelniczka: drogo i brudno

Rzeźby dla Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
934
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%