MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Dadzą radę w DODN

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 września 2008, 15:52
Aktualizacja: 17:13
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Od najbliższej środy do piątku w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze 40 gimnazjalistów i licealistów ciekawie spędzi czas przy realizacji projektu pod nazwą „Daję Radę!”. Z lokalnymi politykami będą rozmawiać między innymi o tym, co jest ważne dla młodzieży w stolicy Karkonoszy.

Napisały go wspólnie jeleniogórskie organizacje młodzieżowe: Rada Młodych Stowarzyszenia „Wspólne Miasto”, Forum Młodzieży Jeleniej Góry, Stowarzyszenie Stop Korupcji oraz Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesku. Dofinansowanie na projekt przyznała Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”.

W młodzieżowym seminarium udział weźmie 40 uczniów jeleniogórskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy nie narzekali na nudę. Czekać ich bowiem będą trzy dni nauki, ale zupełnie innej niż do tej pory doświadczyli w szkolnej ławce. Przede wszystkim na seminarium nie można przynosić podręczników. Co zatem mają zabrać ze sobą uczestnicy, co będzie na nich czekać w DODN?

- Poza odrobiną dobrego humoru nic nie trzeba ze sobą zabierać. Resztą zajmiemy się my – zapowiada Paweł Ćwiąkało, jeden z organizatorów projektu. - Uczestnicy muszą po prostu uwierzyć, że DADZĄ RADĘ stawić czoła zadaniom, które dla nich przygotowaliśmy – dodaje Bolesław Słociński.

Pierwszego dnia odbędzie się debata pomiędzy lokalnymi politykami a młodzieżą z jeleniogórskich szkół, której celem będzie wypracowanie 6 postulatów ważnych z punktu widzenia polityki młodzieżowej.

Drugiego dnia na uczestników czekać będzie swoista gra będąca symulacją prac prawdziwej Rady Miasta, która zakończy się głosowaniem w jeleniogórskim ratuszu. Finałem projektu będzie ”Lekcja Europejska”, którą poprowadzi konsultant Eurodesku oraz warsztaty zachęcające do realizacji kolejnych projektów w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Czyżby Andrzej Duda?

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jerzy 9-09-2008 16:08
brawo dla wszystkich organizatorów!
~kinia 9-09-2008 16:50
Genialny pomysł... ciekawe jak to wyjdzie? Trzymam kciuki!
~władysław 9-09-2008 17:00
~. 9-09-2008 17:08
<i> tak nam wysłano :-) </i>
~Sabath 9-09-2008 21:35
młodzież z politykami i ciekawe jak to będzie
~jelonek ;) 9-09-2008 22:13
o czyli Jelenia w końcu pozyskała kasę z Unii, no brawo dla młodzieży, czekamy teraz na to, żeby pieniądze pozyskał Marek Obrębalski, ale Panie Marku, Pan się nie boi skoro młodym się udało, to pewnie Panu również się uda, tzn. kiedyś na pewno się uda, przynajmniej powinno się udać, a nawet jak się nie uda, to Panie Marku przecież to nie pierwszy i nie ostatni raz ;)
~jamal 9-09-2008 22:19
Takich rówieśników to ozłocić. Że im się chce. Tutaj!
~Pawlo 12-09-2008 20:31
Wyszło super. Pozdro dla organizatorów i uczestników:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
737
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%