MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dąb Pamięci Ofiary Zbrodni Katyńskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 kwietnia 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: TEJO
Fot. ....
Komendant Policji Państwowej Stanisław Baczyński zamordowany przez sowieckich oprawców w 1940 roku w Twerze będzie bohaterem jeleniogórskich uroczystości, które upamiętnią 70–lecie Zbrodni Katyńskiej. Ceremonia odbędzie się w nadchodzący wtorek.

Rozpoczną się w samo południe od apelu w Gimnazjum nr 1 im. Kościuszki przygotowanym przez uczniów placówki. Później nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych pod pomnik Wolność i Niepodległość przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Tam zaplanowano uroczystości miejskie. – Jelenia Góra będzie jednym z miast Polski i świata, gdzie zostanie zasadzony jeden z 21. 857 dębów pamięci. Każde drzewo upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie – mówi prezydent miasta Marek Obrębalski. Jeleniogórska sadzonka będzie symbolicznym hołdem pamięci Stanisława Baczyńskiego, komendanta Policji Państwowej, którego sowieci zastrzelili w Twerze.
Uroczystości zakończy uroczysta Msza Święta.

Przypominamy, że w Skansenie Wojska Polskiego przy ulicy Sudeckiej jeszcze przez około dwóch tygodni można oglądać wystawę poświęconą zagładzie polskich elit zarówno przez nazistowskich jak i sowieckich katów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Nowy man dla OSP

Wirtuozi jazzu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

dolnoślązak 8-04-2010 21:37
Godny sposób uhonorowania pamięci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Nabór wniosków na wymianę pieców

Przetarg rozstrzygnięty

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Nagrody dla nauczycieli

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%