MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czytelnik: zarośnięty Park Norweski!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 sierpnia 2017, 8:15
Aktualizacja: Piątek, 11 sierpnia 2017, 7:28
Autor: Joanna
Fot. Joanna
– Idąc w stronę wałów przy rzece ledwo ją widać. Tak jest teren zarośnięty. Czy to jakiś chwyt pana prezydenta na przyciągnięcie turystów? – napisał w komentarzach jeden z naszych Czytelników. Okazuje się, że w okolicach wałów w Parku Norweskim rozpoczyna się część leśna, nie należąca już do parku.

Park Norweski znajdujący się w centrum Cieplic zajmuje obszar około 16 ha. Sąsiaduje z Parkiem Zdrojowym. Oba parki są jedną z głównych atrakcji Cieplic. W Parki Norweskim rośnie ponad 50 gatunków drzew i krzewów. Czy rzeczywiście teren miejscami jest zarośnięty i może odstraszać turystów?

Okazuje się, że bezpośrednio z parkiem graniczy część leśna i tam nie wykonuje się bieżących prac pielęgnacyjnych. Część leśna koszona jest raz w roku. Wpływ na to ma przede wszystkim budżet. Zajmuje obszar w okolicy wałów przeciwpowodziowych, które znajdują się przy zaporze wodnej na potoku Wrzosówka.

Faktem jest, że część leśna graniczy z parkiem na tyle mocno, że może sprawiać wrażenie, że to jest nadal park. Natomiast co się tyczy parku, codziennie pracuje w nim kilkanaście osób z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, których zadaniem jest utrzymanie porządku. - Każdego dnia są wydmuchiwane liście, sprzątane śmieci i niedopałki po papierosach. Trawa koszona jest raz w tygodniu – poinformował Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK.

– Park jest zadbany, jest w nim przyjemnie, jestem tu codziennie z psem, teren jest duży, jest dużo zieleni, nie przyciągnęły tu nigdy mojej uwagi chwasty - mówiła jeleniogórzanka. Zdania są podzielone, niektórzy nie zwracają uwagi, innych może takie bliskie sąsiedztwo rozrośniętych krzewów sąsiadujących z parkiem razić. Faktem jest, że codziennemu utrzymywaniu w czystości podlega tylko teren parku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Świetne półkolonie

Przetarg na Krótką – drugie podejście

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Ja 10-08-2017 8:20
Juz zapomnieli o naszy parku nawed nie naprawiaja zepsutych lamp a jest juz ich sporo
~Puszcza 10-08-2017 11:21
Nie wycinaja ,nie kosza ,bo sie boja ze Unia Europejska zabroni,a Tuskowi znowu beda sie trzesly rece ,jak mowil o Puszczy.Ktos doniesie i co? Lepiej sie nie narazac,ma zostac tak jak bylo ,im gorzej tym lepiej.Brudno na ulicach zepsute lampy zarosniete krzaczory fajnie, a my bojmy sie zeby Unia nie dostrzegla jakichs dobrych zmian bo znowu bedzie nam grozic wyruceniem ,sankcjami i co jeszcze? O rany co to bedzie? Lepiej nic nie robic i siedziec cicho.Nie wybijac sie na niezaleznosc.
~Zimny Lutek 10-08-2017 11:38
Na każdym kroku widać nieudolność obecnych władz w tym mieście .Czas podać się do dymisji bo potem zostaną tylko taczki
~tfuuu 10-08-2017 11:53
jakoś kiedyś ten park funkcjonował normalnie, było z dwóch stron wykoszone, zadbane. teraz tylko wymówki i nic nie robienie. ale na zamontowanie kamery na wałach były pieniądze, w całym parku też. ale jak żule siedzą na ławce i chleją bełty i smrodzą papierosami to nikt tego nie widzi??? komuna u władzy to wspiera swoich.
~......... 10-08-2017 12:51
mieszkam przy parku już 60 lat nigdy nie był taki piękny jak za PRL-u /nie jestem fanem PRL-u/, kiedy był absolutnie dziki.....teraz jest wygolony jak psie jaja...
~XX 10-08-2017 13:58
Puszcza, odpowiadając Tobie, lepiej robić. Wyciąć około 100 tys. drzew. zostawić korę z kornikiem w miejscu ścinki i wmawiać, że leczymy. No nic. Poczekamy zobaczymy.
~Uy 10-08-2017 14:20
Do puszczy.Walnij glową w beton.Bo rozum ci potrzebny.Badz idz na swieze powietrze i się dotleń
~Bobik 10-08-2017 16:19
Park od Wzgórza Kościuszki ta sama sytuacja dramat od tego roku sprząta, kosi i utrzymuje infrastrukturę MPGK i to organy błąd. Syf brud i zarośla po cycki. Ludzie dzwonią do UM JG i maja to w głębokim powazaniu. A jeszcze niedawno była tam prywatna firma i było czysto i ładnie. Wczoraj malował ławki fachowcy śmieszne na sali dają w zęby brakowało tylko flaszki. Kto za to odpowiada syf i brud strach tam chodzić proponuje redakcji zwiedzić i ten park sporo materiału do opisu.
~THE 10-08-2017 18:20
A ja mam takie pytanie, może ktoś mi w końcu logicznie wytłumaczy, mianowicie dlaczego w Parku Norweskim można jeździć rowerami, a w Parku Zdrojowym już nie tylko jest wydzielona jedna jedyna ścieżka koło Term Cieplickich?
~Ala 10-08-2017 20:56
Park Norweski jest piękny. Bardzo zadbany i dużo ładniejszy od Zdrojowego.Pełny luz bo rowery i pieski mają wstęp.
~p62 10-08-2017 22:43
do Bobik 16 :19 Co za bzdury piszesz Przez trzy lata prywaciarz nic nie robił . Stąd te zaniedbania Dopiero teraz MPGK wymienia deski i maluje ławki
~Aru 10-08-2017 22:50
Bobik co ty masz za dilera ? zainwestuj lepiej w słownik :P miedzy MPGK a prywaciarzem jest przepaść !
~Bellon 11-08-2017 6:28
Mam wrażenie, że Bobik to ten prywaciarz. W każdym razie komediant z tego Bobika.
~ 12-08-2017 12:28
Z psem się po parku nie chodzi,park to nie zoo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak się nie robi!

PiS apeluje do mieszkańców

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

Kolejowa po remoncie

Kabaretki na Lodowcu

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
838
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%