MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czytelnik: toniemy w śniegu

Wiadomości: Region
Środa, 18 stycznia 2017, 8:17
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2017, 8:09
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Użyczone
– Ostatnio w sobotę (14.01) o 18:55 dzwoniłem do ZUK–u W Piechowicach, żeby odśnieżyli drogę w Michałowicach, bo ani tu wjechać, ani stąd zjechać nie można – skarży się Czytelnik. – Pan przez telefon powiedział mi, że puszcza pług do Michałowic i będzie tam za 30 minut. Niestety pług pojawił się dopiero w poniedziałek rano. Przez takie działanie muszę wstać o 4.00 i rozpoczynać dzień od odkopania zasypanej przez śnieg drogi, a to nie ja powinienem robić – opowiada.

- Nie ma takiej możliwości, żeby przy takich opadach śniegu jak obecnie nasz sprzęt nie pojawił się przez tak długi czas, tym bardziej że ulica Kolonijna jest głównym ciągiem komunikacyjnym. Gdybyśmy jej nie odśnieżali przez sobotnią noc i całą niedzielę, to by była kompletnie zasypana – powiedział nam prezes Zakładu Usług Komunalnych w Piechowicach Waldemar Wojtaś.

- Drogi dojazdowe, jak w tym przypadku do ulicy Kolonijnej odśnieżamy w drugiej kolejności. Dodam jeszcze, że według obowiązującego harmonogramu odśnieżania (w tym zaliczamy ulicę Kolonijną) głównych dróg w Michałowicach ma nastąpić do sześciu godzin od ustąpienia opadów śniegu, a my prace prowadzimy na bieżąco. W imieniu innych mieszkańców gminy Piechowice proszę o wyrozumiałość mieszkańca Michałowic, ponieważ swoimi pracami obejmujemy nie tylko Michałowice, ale także inne miejscowości, gdzie jesteśmy odpowiedzialni z właściwe utrzymanie przejezdności dróg. Nie mamy tyle sprzętu, żeby jeden z nich jeździł tylko po Michałowicach – tłumaczy Waldemar Wojtaś.

Prezes przypomniał, że przed wjazdem na ulicę Kolonijną stoi znak C-18, który informuje kierowców o obowiązku poruszania się na łańcuchach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Wypadek przy sądzie

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~jawamtu 18-01-2017 8:28
obejrzyjcie i posluchajcie filmik na YOU TUBE pt Domek w karkonoszach i wszystko bedzie jasne
~z gór wojtas 18-01-2017 8:30
Ludzie, mieszkamy w górach i kogoś dziwi śnieg ? błagam, co to ma być? może jeszcze auto gościowi służby mają co rano odśnieżać? trochę rozsądku. a z drugiej strony, ileż tego śniegu jest? śnieżne zimy to były kiedyś. A jeśli ktoś nie rozumie, że zimą trzeba wstawać wcześnie, bo śnieg... bo mróz... bo na drogach ślisko, to może niech w sen zimowy zapadnie.
~ 18-01-2017 8:34
Właśnie chciałem napisać o domku w Karkonoszach. Pozdrawiam
~ok 18-01-2017 9:06
Czy w Borowicach jest czynny wyciąg orczykowy?
~ 18-01-2017 9:09
Jak jest zima to musi być ... łopata pomoże do roboty dla zdrowia
~erwttt 18-01-2017 9:13
sory taki mamy klimat.......rt
~Jola 18-01-2017 9:24
Popieram "z gór wojtas", ludzie - ogarnijcie się JEST ZIMA!. Trzeba wcześniej wstać, odśnieżyć i liczyć się z utrudnieniami na drogach. Sama, jadąc do pracy nadkładam 15 km, żeby bezpiecznie się do niej dostać. Wieczorem idę odśnieżyć drogę dojazdową, a jeszcze rano poprawiam, jak w nocy spadnie śnieg. Trzeba się przystosować do warunków, a nie ciągle narzekać. Ludzie przyjezdni budują się "w pięknych" miejscach, nie myśląc, że w zimie może być problem z dojazdem.
~gość 18-01-2017 9:31
A kiedy pan Wojtaś przypomni sobie o mieszkańcach ul. Żymierskiego 98-101 ? Tydzień temu w niedzielę karetka pogotowia była wypychana z zaspy przez lekarza i ratownika. Oprócz typowego menelstwa mieszkają tam też normalni ludzie i to głównie oni korzystają z samochodów. Zakładam że ani p. Wojtaś ani tym bardziej pan burmistrz nie mają problemów z wyjazdem ze swoich posesji?
~ 18-01-2017 9:44
ale co się czepiacie ? płacimy wszyscy podatki i to tak duże że nawet odśnieżenia samochodu powinniśmy wymagać. U nas w Jeleniej też im się nie chce odśnieżać jak nie było śniegu to można było zobaczyć pługi na drodze (nie wiem po co) a jak napadało ich nie widać i śniegu pełno wszędzie
~fiu fiu 18-01-2017 10:05
www.youtube.com/watch?v=pi64qin5jNQ
~kierowca bombowca 18-01-2017 10:58
Gdyby tak jednego z drugim zatrudnić na kierowcę pługa, to najpierw by się zapluł bluzgając a po kilku dniach odśnieżania spokorniał. Nawet w mieście nie wszystkie ulice są przelotowe aby objechać je w kółko, a wielu użytkowników pojazdów (niekiedy na wyrost nazywanych kierowcami, choć umią mniej niż cyrkowa małpa) też nie ułatwia odśnieżania parkujac byle jak i byle gdzie. Taki mamy klimat. Mieszkanie na takich szerokościach geograficznych wymaga przystosowania a jeśli rączki i grzbiet bolą od łopaty to wyprowadzki na Gold Coast, gdzie plaża piwo i ALIGATORY z dużymi ząbkami :))) . W górach nie ma miejsca dla mięczaków, zresztą są różne odśnieżarki ręczne - chwila pyrkolenia i odśnieżone. Do roboty lenie !
~wtf? 18-01-2017 11:06
facet najpierw decyduje się zamieszkać na zadupiu wysoko w górach a potem ma pretensje że go zasypały tony śniegu i nie odśnieżają jaśnie hrabiego.Człowieku,nawet w Jeleniej jest problem z odśnieżaniem bocznych ulic a ty tu wyjeżdżasz z Michałowicami.
~Kazimiera Kiss 18-01-2017 11:08
Dzisiaj wywożą śnieg z centrum ul.Żymierskiego w Piechowicach . Przejeżdżałam i widziałam . Brawa .
~:) 18-01-2017 11:31
gmina Stara Kamienica też nie pamieta ze ludzie z Chromca mieszkają i pracują poza miejscem zamieszkania :) ale cóż sie dziwic jak nawet nie odbierają telefonów albo rozłączają, poza tym jak już przyjadą to tak odśnieżył pan pługiem że było gorzej niż było a ponadto drogi są tak zaśnieżone ze jadą brzegiem pól a nie asfaltem i niestety auta jadąc wpadają w dziury skad nie mogą wyjechać.
~taka prawda 18-01-2017 11:43
Widzę, że negatywne komentarze pisane są przez tę samą osobę. Brawo. Po to się płaci podatki, żeby było odśnieżone. Tyle w temacie. A jak prezes mało ludziom płaci i nie ma rąk do pracy to niech sam wsiądzie w samochód i ogarnie rejon. Jak klasa robotnicza zobaczy prezesa walczącego ze śniegiem to od razu morale wzrośnie :-)
~Do z gór Wojtas i wtf 18-01-2017 12:34
Obojętnie, czy ktoś mieszka przy głównej ulicy, czy na zadupiu. Michałowice należą do Piechowic i to ich zasmarkany obowiązek odśnieżać drogi, bo mieszkańcy płacą miastu podatek od nieruchomości. Wtf, piszesz, że w Jeleniej Górze drogi boczne nie są odśnieżane. Tak, to fakt, lecz ostatnio nawet Al. Jana Pawła II tonęła w błocie pośniegowym. To wina MPGK. Przez ostatnie kilka lat, miasta, gminy i powiaty zaoszczędziły pieniądze na odśnieżanie, bo zimy były łagodne. A gdy pada, trzeba wyjeżdżać częściej. Trzeba tak organizować odśnieżanie, by ułatwić ludziom funkcjonowanie, normalne przemieszczanie się pieszym i pojazdom.
~Do Jola 18-01-2017 12:39
Ja mogę sobie odśnieżyć drogę do i z garażu na własnej posesji. Jednak, gdy droga publiczna, ulica będzie mocno zasypana, wtedy mimo szczerych chęci i dodatkowo nadkładanego czasu, możesz ugrząźć i co wtedy?
~mieszkaniec Piechowic 18-01-2017 12:43
Kiedyś Zuk podpisywał umowy z prywatnymi mieszkańcami, wyjeżdżał traktor i Michałowice, Ģórzyniec, Piastów były odśnieżone. A teraz jak przejedzie pług to zasypie odśnieżone przez mieszkańców wjazdy i wejścia a pan Wojtaś niech się zdecyduje czy zajmuj się zuk-im, OSP czy działalnością w PSL- dzięki której burmistrz zrobił go prezesem zuk-u
THX1138 18-01-2017 12:58
do 9:13: więc różne służby na które drogo płacimy swoimi podatkami mają psi obowiązek radzić sobie z tym klimatem, a my jako obywatele nawet nie powinniśmy odczuwać żadnych niedogodności - drogo płacimy (godzinami które musimy przepracować) więc do roboty i żadnych tłumaczeń ani spychologii
~Do ograniczonych 18-01-2017 13:00
Gość ma racje. To co robią z ZUK-u to jakaś porażka to najgorszy rok ich odśnieżania. Chodniki zasypane, przystanki zasypane skrzyżowania tak odśnieżone że 2 auta się nie miną. Kupa śniegu zalegająca na poboczach. Pełno niedoróbek, droga na 2 auta i nagle zwężenie przez zaspę bo właściciel posesji tam śnieg wywala a Pan z pługu to omija. Tłumaczenie jest zima i trudne warunki, tak dziecko z przedszkola może się tłumaczyć. Taka zima co jest obecnie to nie zima, kiedyś jak 1m czy 1,5m napadało to drogi były lepiej odśnieżone niż teraz. Śnieg przestał padać rano to pług przyjechał dopiero o 20, zasypując odśnieżony na własnoręcznie wjazd, i dawaj rano znowu zaspę po Panu z pługa odwalaj.
~ja 18-01-2017 13:04
Mieszkańcy gminy mogą się opodatkować na określone cele, tzw. "samo opodatkowanie", np. na extra odśnieżanie i wtedy rozliczać. Procedura prawnie określona. Pozdrawiam z ośnieżonych gór .
~Do ograniczonych. 18-01-2017 13:15
ZUK ma 2 traktory i jeden pług na ciężarówce (z tego co zauważyłem) i chce odśnieżyć całe Piechowice, Michałowice, Górzyniec i Piastów i Pakoszów. Najważniejsze że pod urzędem odśnieżone i koło burmistrza reszta niech się meczy. To co robią ludzie i oczywiście nikomu to nie przeszkadza, że parkują jak chcą (na chodniku tak, że przejść niemożna, na i przy przejściach dla pieszych). Dla takiego egoisty to najważniejsze że on swoje autko zaparkował a resztę ma w du- pie. Połączenie ludzi takiego pokroju i zaniedbań ZUK-u daje niezły burdel. Oczywiście niektórym to w ogóle nie przeszkadza lub narzekają tylko do okola ale do urzędu skargi nie złożą. A tym co składają to się odpowiada że tylko Panu to przeszkadza. Pozdrawiam Ludzi trzeźwo myślących dostrzegających problemy tego Miasta.
~ktoś 18-01-2017 13:18
Jak słyszę , że ktoś wymaga za podatki odśnieżanie dróg to aż mnie podnosi z nerwów. Najwięcej krzyczą ci co za rok płacą podatek 100-150 zł, gdzie dodzierżawili sobie grunty pow. 1 ha (by płacić mniej . Mieszkają na zad..... dojazd do 1 budynku , a wymagają autostrady do nieba).
~wtf do 12:34 18-01-2017 13:24
Podatki podatkami a jakie są polskie realia każdy wie,dlatego decydując się na zamieszkanie wysoko w górach przy drodze IV kategorii nie oczekuj że brygady pługów będą w wiecznym pogotowiu żeby 5 mieszkańców na krzyż miało czarną drogę.Polecam obejrzeć filmik "domek w górach" i wziąć przykład z tego co facet mówi.Życie sobie trzeba ułatwiać a nie utrudniać,jak chcesz mieć odśnieżone 24/h to przeprowadź się do Warszawy albo najlepiej do Aten.
~Do 9:13 18-01-2017 13:36
Klimat klimatem, a obowiązek obowiązkiem. Mieszkam na Zabobrzu III i na ulicach ze spowalniaczami nikt nie odśnieżał. Na Kiepury widziałam mały traktorek i to wszystko. Na Al. Jana Pawła II zalegało w ubiegłym tygodniu błoto pośniegowe i tego też nikt nie raczył uprzątnąć. Za to przedwczoraj, kiedy nie padało po Al. Jana Pawła II snuł się pług. Po co? Organizacja pracy to po prostu tragedia.
~a nie mówiłam 18-01-2017 13:53
A nie mówiłam hop, zanim nie przeskoczysz! Suzby na łamach Jelonki onegdaj się chwaliły,że zima w tym roku nie zaskocz. A jednak, ajednak zaskoczyła !
~12136 18-01-2017 13:55
Słuchaj kierowca bombowca nie bądź taki cwany jak jelenia góra chciała przejąć odśnierzanie dróg w Michałkach to pan Burmistrz się nie zgodził bo mu kasa by się urwała to niech zapiernicza z odśnierzaniem wystarczy wjechać na Jagniątków i porównać jak MPGK odśnierza można a nie w całych Piechowicach chodniki zawalone śniegiem bo odśnierzyć niema komu pozdrawiam Pana Wojtasia i Burmistrza
~mieszkaniec Michalowic 18-01-2017 15:11
Z tego co wiem to zmienil sie kierowca w ZUK i chlopak nie daje rady. Jest za malo doswiadczony... W ubieglych latach bylo duzo mniej problemow z odsniezaniem niz w tym roku. Teraz to byla tragedia. Tez mieszkam na tej ulicy i auto osobowe poradzilo sobie z ledwoscia. Jako mieszkancy i placacy podatki i to duzo wyzsze niz wspomniana setka mozna wymagac do sluzb chociaz przejzdnosci drogi. Nie musi byc autostrada. Szczegolnie, ze kiedys sie dalo...
~odśnieżony 18-01-2017 15:30
wielkie podziękowanie dla kierowców pługów odśnieżających kręte i strome ulice Jagniątkowa. Wykonują powierzoną robotę w dzień i w nocy. Są bardzo grzeczni, uprzejmi i wrażliwi na każda uwagę i prośbę mieszkańców. Wielki szacunek za ich pracę w tym ciężkim, górzystym terenie. Odśnieżanie wykonuje MPGK.
~mieszkanka Michałowic 18-01-2017 15:42
Potwierdzam, ulica Kolonijna z dojazdem do ulicy Łowieckiej jest odśnieżana raz na 3 dni po telefonicznych interwencjach do ZUK-u.A może by tak panowie odpowiedzialni sprawdzili pracę swoich pracowników a nie potwierdzali nie wykonanej pracy.
~ 18-01-2017 17:22
jeleniogórzanie to nieroby dla których ujmą jest łopata do odśnieżania -jasniepaństwo z pcimia górnego...
~do 13:18 18-01-2017 17:46
a mnie tacy jak ty co mają wybiórczą sklerozę, a to co z wypłaty nam się potrąca a przy kupnie vaty i akcyzy ? Aa jak ci coś nie pasuje to się zwolnij i wykaż się prywatnego szefa
~Bronia 18-01-2017 19:18
To dlatego autobusy z Michałek opóźnione nawet o 40 min. !
~anonim 18-01-2017 19:42
Goraco- zle, pada deszcz- zle, nie ma zimy - zle, jest zima i snieg- zle, chłodniejsze lato- zle, to co was ludzie zadowoli?
~Pieta 18-01-2017 20:11
Za zlych komunistycznych czasow zaklady pracy majace samochody terenowe zakladaly plugi iwrazie potrzeby odsniezaly drogi .I gdze jest dobra zmiana .Gdzie Maciar ma OTK
~ 18-01-2017 20:27
Gmina Stara Kamienica - szkoda gadać.
~Samochodzik 18-01-2017 20:52
A co mi dadzą łańcuchy, jak sniegu prawie po pas !!!
~Opael 18-01-2017 20:53
Tak się kończy budowanie domu na zadupiu. Natura wymaga poświęceń. Działeczka zakupiona zapewne od osoby prywatnej, latem, gdy pięknie słoneczko świeci a potem problemy.
~@opael 18-01-2017 21:11
A Ty chyba to typowy mieszkaniec wieżowca, któremu spółdzielnia sprząta, kiedy ten śpi. Ogarnij się, bo zazdrość bije od Ciebie, że gość przynajmniej ma własny dom tam, gdzie chce. Plusy i minusy. Ale skoro płąci podatki, to tak samo wymaga i tyle. A na drogach by się przydało, by wreszcie odgarneli cały syf a nie wciąż dosypywali kolejne tony soli
~jest git 18-01-2017 21:21
Wieśniaki, jest zima jest śnieg. I tak to nie to co było 30 lat temu. Ale jak się jeździ na cienkich laczkach z nędznym bieżnikiem to zostaje tylko babski lament. Że jest zima i pada śnieg....
~up 18-01-2017 21:49
Następny filozof z ograniczonym postrzeganiem rzeczywistości. Jest zima jest śnieg to przecież nikogo nie dziwi (umiesz czytać ze zrozumieniem). Mowa jest o nie kompetencji pracowników urzędu i Zuk. Przez ich zaniedbania i ograniczone myślenie oraz szukanie oszczędności nie tam gdzie trzeba, mieszkańcy mają utrudnione życie. A chyba powinno być inaczej oni mają obowiązek dbanie i służenia mieszkańcom a nie odwrotnie. Nikt nie żąda odśnieżania do asfaltu tylko zwykłego odgarnięcia warstwy śniegu na drodze oraz usuwania go z miejsc newralgicznych. Niektórzy tu piszący to faktycznie uważają JG i Piechowice za wielkie góry Tybet normalnie 4000 m.n.p.m. Lenistwo i głupota widać szerzy się w najlepsze.
~stein 18-01-2017 22:31
Pie.doły wypisujecie o odśnieżaniu zamiast za łopatę się złapać. Do roboty lenie!!!!!!!!! Potem na osiołka i jazda! Same zalety: Napęd ekologiczny, paliwa nie żre, rano obudzi zamiast budzika.
~do 17:46 18-01-2017 23:22
o czym ty marzysz ? większość tych urzędasów i innych podatkowych pasożytów jakby mieli wykonywać podobne stanowisko lecz w prywatnej firmie to by wylecieli na zbity pysk pierwszego, bo nikt komu zależy na swojej firmie nie pozwoliłby żeby tacy u niego pracowali
~seba20 19-01-2017 6:39
Piechowice sa najgorzej odsnierzonym miastem .Mieszkancy odpowiadaja za odsnierzenie chodnika wzdlurz posesji prywatnej bo jak nie to kara kto ukara zuk za nieodsnierznie ulic
~ 19-01-2017 7:56
toniemy w śniegu to jakaś bujda w telewizji podają że jest ocieplenie klimatu pokazują biedne misie polarne żyjemy w jakimś matrihsie co innego w telewizji co innego za oknem szczególnie TVN i Polsat ociepla nam klimat
~ 19-01-2017 8:03
oglądając te z..rane stacje uwierzyłem w to z..rane ocieplenie i zlikwidowałem piec na węgiel założyłem na gaz teraz żałuje w domu zimno gazem nie mogę zrobić takiej temperatury aby nagrzać mieszkanie niech ich wszystkich szlak trafi i ten ich gaz
~mieszkaniec kolonijnej 19-01-2017 8:11
Bzdury gadacie, kolonijna jest bardzo dobrze odśnieżana i wielkie podziękowania dla Pana traktorzysty że 3x dziennie jeździ i odśnieża! od kiedy spadł śnieg miałem raptem 3x problem z jazdą po ul. kolonijnej, raz jak spadł marznący deszcz i szklanka była i 2x w krótkim czasie tyle śniegu nawaliło że na drodze leżało ok 20cm ale przy takim opadzie nic dziwnego.
~Real 19-01-2017 12:40
Nie bój, nie bój. Za chwilę będzie ... wiatr wieje, wiatr nie wieje, deszcz pada, deszcz nie pada, za zimno, za gorąco... Jakieś "popierdółki " i tak zawsze będą biadolić, marudzić....
~82.01. 20-01-2017 18:34
Po raz kolejny pokazuje jak głęboko ma nas mieszkańców. Sprzętu ma za mało, to dla czego bierze się za ten obowiązek? Odśnieża najlepiej, dzieci w przedszkolach karmi najlepiej, byle miasto wydoić z czego się da. A do adwokatów Wojtasia: drogami poruszają się nie tylko młodzi, sprytni jak każdy z was i posiadacze samochodów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Była gala z nagrodami

Stop marginalizacji średnich miast

Głosowanie w JBO  

Potrzebna karetka

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%