MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Czytelnik: Latarnie na Daszyńskiego nie świecą

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 sierpnia 2015, 12:37
Aktualizacja: 12:48
Autor: Katarzyna Pruś
Fot. Katarzyna Pruś
W Jeleniej Górze jest w sumie 8725 lamp ulicznych. Niektóre z nich nie spełniają swojej funkcji i częściej się psują niż świecą. Według Czytelnika, mieszkańca Daszyńskiego, tak jest na jego ulicy.

Wzdłuż ulicy stoi 16 lamp rtęciowych. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Miasta Cezarego Wiklika, są to lampy starego typu, obecnie sukcesywnie wycofywane z użycia. W najbliższej perspektywie będą one wymieniane na nowe, energooszczędne. Rzecznik przyznał także, że system lamp przy Daszyńskiego jest kłopotliwy i również będzie musiał być uporządkowany. Część z nich zainstalowana jest na słupach stalowych, miejskich, inna część - podwieszona na kratowych, będących własnością firmy Tauron. - Tamtejsze lampy nie były ostatnio źródłem kłopotów zgłaszanych do Taurona – komentuje Cezary Wiklik.

Słowa rzecznika potwierdzają także napotkani przez nas mieszkańcy Daszyńskiego. mówili, że lampy świecą, a jeśli jest awaria, to po zgłoszeniu jest szybko usuwana.

- Porządkowanie własności oraz całe spectrum spraw oświetlenia będzie przedmiotem większego planu modernizacji oświetlenia drogowego w sytuacji rozpoczęcia naborów projektów do współfinansowania ze środków unijnych. Termin wymiany lamp przy ulicy Daszyńskiego nie jest jeszcze ustalony, na pewno nie będzie to w tym roku – informuje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~123 20-08-2015 13:33
na ul. Daszynskiego nie swieca na na ul. Powstancow Wielkopolskich na poczatku tym bardziej. Przestaly dzialac po wichurze ktora byla ponad miesiac temu i do tej pory nic z tym nie robia ciekawe ile to jeszcze potrwa i kierowcy beda musieli jezdzic na dlugich swiatlach zeby przejechac kawalek bo inaczej sie ta ulice nie przejedzie poznym wieczorem oslepia przechodniow ktorzy ida w kierunku malej poczty, trzeba uwazac na samochody ktora stoja na poboczu a nie ukrywajac sa tam dwa przejscia dla pieszych ktorych nie widac. no stanie sie tragedia wtedy wladze beda widzieli i wiedzieli ze wkoncu wypadalo by ta usterke naprawic.
~ 20-08-2015 14:12
Poco im światło meneli tam nie ma a wszystka hołota koczuje teraz koło sklepu naprzeciwko Lipowej widocznie to ochrona sklepu kierowniczki
~ja 20-08-2015 14:54
Cala ul;Powstancow wielkopolskich tonie w ciemnosciach od miesiaca a dzwoniac do energetyki slyszymy odpowiedz ze czekaja na przetarg Tauronu .Lampy ktore lezaly po wichurze juz sa na zlomie Moze ktos sie wypowie na ten temat co dalej...
~ 20-08-2015 15:52
Na estakadzie na Jana Pawła II od pół roku brakuje 3 lub 4 opraw. Niedawno Wandzel tłumaczył to tym, że nie można kupić takich opraw jakie były - co się w takim razie stało z oprawami które do zeszłego roku były zainstalowane na ul. Kiepury, które zastąpione zostały przez ledy? Czyżby rozeszły się gdzieś? Oświetlenie w naszym mieście to temat rzeka. Jak zwykle brak jakichkolwiek planów, bezmyślność przy instalacji nowego bądź wymiany starego oświetlenia, brak doświetleń skrzyżowań, itd. itp.
~... 20-08-2015 17:08
''Porządkowanie własności oraz całe spectrum spraw oświetlenia będzie przedmiotem większego planu modernizacji oświetlenia drogowego w sytuacji rozpoczęcia naborów projektów do współfinansowania ze środków unijnych''- To wielka sztuka mówić dużo by nic nie powiedzieć. Widać starą dobrą szkołę. Może lepiej podać parę konkretów? Na przykład jakieś terminy? Ale właśnie, lepiej dużo mówić, może się nikt nie zorientuje o co chodzi... . Poza tym jakie spectrum? Dobrze że nie speculum... A gdzie ustawa o ochronie języka polskiego? Pan rzecznika chyba zapomniał że finansuje pana polska podatnika...
~żyrandol 20-08-2015 19:10
Na Wolności od PKSu do Małej Poczty nie świeci 8 lamp.
~Ad rem 20-08-2015 20:49
Rtęć była przed laty powszechnie używana. Znano wszak jej skutki uboczne i płynące zeń niebezpieczeństwo, ale innych rozwiązań nie stosowano,a więc miała szerokie zastosowanie w termometrach szklanych ,świetlówkach - jarzeniówkach i ma do dziś i innych przedmiotach, wtedy nawet, gdy były stosowane "na zachodzie" w czasie biednego PRLu inne, nowoczesne rozwiązania, nie posiadano do nich dostępu Podobnie zresztą, jak pokrycia dachów z eternitu, który zawiera niebezpieczny dla zdrowia ludzkiego i środowiska azbest, ale był tani i dlatego go tak zachwalano i oferowano. Dziś musi zostać rozebrany przez specjalistyczne firmy. Niestety, a może i stety widzimy pozostałości minionych lat, jednak gdy wdrażane są nowoczesne rozwiązania, nastał czas na zmiany i wymianę starych latarni na LEDowe.
~ 21-08-2015 7:21
Szkoda że Wiklik z Rzońcą nie mogą mieć razem dzieci. Dopiero by była fajna mieszanka niedouczenia i niekompetencji.
~Tip 21-08-2015 11:05
Panowie, takie rzeczy zgłasza się do energetyki, nie do gazety. Ale afera musi być.........
~Do Tip 21-08-2015 19:36
Jeśli oglądasz program "sprawa dla reporterów", to zapewne widzisz, że ludzie borykają się z najrozmaitszymi problemami i pomimo wszelkich starań załatwienia spraw, odpowiedzialni odbijają piłeczkę uparcie twierdząc, że nie mogą pomóc lub zwalają winę na wnioskodawców itd., którzy nie wiedząc, co mogą zrobić, wzywają media, które się w sprawę angażują. Podobnie jest tutaj. Ja napisał: "Cala ul;Powstancow wielkopolskich tonie w ciemnosciach od miesiaca a dzwoniac do energetyki slyszymy odpowiedz ze czekaja na przetarg Tauronu .Lampy ktore lezaly po wichurze juz sa na zlomie Moze ktos sie wypowie na ten temat co dalej... " To przykład z wielu. Odpowiedzialni nie grają fair z odbiorcami, z ludźmi. Oni boją się iść wieczorem po ulicy, która tonie w ciemnościach egipskich, a to już żadna afera.
~gośc 22-08-2015 0:07
te cztery lampy na estakadzie zostały zmontowane ponieważ ptaszyska które na nie nasrały doprowadziły do tego że przepaliły się dławiki, a to groziło tym że obudowy mogły pospadac ludziom na głowy. A co idzie w związku z tym... ktoś mógłby ponieśc śmierc na miejscu... Więc proszę się nie czepiac, niebawem lampy zostaną naprawione.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Ratunek ze śmigłowcem

Objazd na singletracku

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1071
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%