MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czytelnik: Do Wrocławia wyjechał niesprawny bus KRY–CHY

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 czerwca 2012, 8:58
Aktualizacja: Czwartek, 21 czerwca 2012, 7:42
Autor: Agrafka
– Jechałem w niedzielę (17 czerwca) o godz. 9.00 busem KRY–CHY z Jeleniej Góry do Wrocławia. Już obok restauracji McDonald’s w Jeleniej Górze w aucie zgasł silnik. Do Maciejowej wydarzyło się to co najmniej 10 razy. Mimo to kierowca jakoś uruchamiał silnik i jechał dalej. Na rondzie w Strzegomiu bus stanął na środku drogi – napisał do nas Łukasz. – Dlaczego kierowca wiedząc, że auto nie jest sprawne, nie zamienił go w Jeleniej Górze na inne? – pytał nasz Czytelnik. Nie tylko to go zbulwersowało.

Kiedy w Strzegomiu bus odmówił posłuszeństwa, kierowca - według relacji Czytelnika - poprosił żeby pasażerowie pchali auto, bo przez włączoną klimatyzację „padł” akumulator. - Pchnęliśmy busa, który po paru minutach walki „odpalił", a kierowca nawet nam nie podziękował. Zwróciłem mu uwagę, że mógł zmienić busa jeszcze w Jeleniej Górze, skoro wiedział, że jest zepsuty. Wtedy usłyszałem, że wie czym jeździ i poprosił, żebym się nie wtrącał - opowiada Łukasz. - Bilet kosztuje 24 zł i bus powinien dojechać na dworzec PKS we Wrocławiu. Ale nie dojechał. Już na ul. Hallera całkowicie się zepsuł i dalej nie pojechaliśmy. Przez to 3 osoby spóźniły się na pociąg – podkreślał mężczyzna.

– Mieliśmy zgłoszenie od jednego pasażera z tego kursu, że przez awarię silnika spóźnił się na egzamin i żądał zwrotu pieniędzy za bilet, co też od razu uczyniliśmy - powiedział nam Wojciech Chadży, właściciel firmy przewozowej KRY-CHA.

- Kierowca tego busa poinformował, że wcześniej działo się coś z silnikiem, ale dopiero w Strzegomiu okazało się, że sprawa jest poważniejsza. Niestety we Wrocławiu bus zepsuł się całkiem. Pasażerowie musieli opuścić pojazd na ul. Powstańców Śląskich, a kierowca wrócił od razu do Jeleniej Góry. Oczywiście, jeśli jeszcze w Jeleniej Górze była sytuacja, że gasł silnik powinien to zgłosić i zmienić pojazd na inny - poinformował Wojciech Chadży. W ciągu ostatniego miesiąca firma wykonała 330 kursów, podczas których awarie zdarzyły się jedynie trzy razy.

Nasz Czytelnik podniósł też inną sprawę. - W piątek rano duży autobus KRY-CHY we Wrocławiu miał stłuczkę i był dość mocno uszkodzony. Widziałem to na własne oczy. Ten sam autobus już w sobotę wieczorem woził pasażerów. Obawiam się, że nie są to bezpieczne przewozy – pisał Łukasz.

Właściciel firmy KRY-CHA zapewnia, że pojazdy są bezpieczne. – W sobotę autobus po stłuczce przeszedł przegląd techniczny, który nie wykazał usterek, które mogłyby zagrażać pasażerom, dlatego pojechał w trasę – powiedział Wojciech Chadży. Dodał, że przegląd taboru aut jest robiony co pół roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Harcersko i patriotycznie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~anty Krycha 20-06-2012 9:39
Każdy kto wsiada do takiego busa musi sobie zdawać sprawę, że ryzykuje kalectwem bądź utratą życia - trzeba było wysiąść jeszcze w Jeleniej. Poza tym dopłacanie Panu Chadżemu do interesu jest ........... Jeden jedyny raz jechałem z tą firmą i powiedziałem - nigdy więcej. Nawet za 5,00 zł bym nie wsiadł.
~xyz 20-06-2012 9:43
Ja bym to określiła normą. I to, że kierowcy na trasie Jelenia Góra- Wrocław wożą ludzi "jak ziemniaki" również. Za***rdalają po dziurach aż się trzeba trzymać w środku, żeby nie spaść z fotela, chyba, że siedzi się przy oknie na fotelach 2-osobowych, bo wtedy, ze względu na to, że odległość między fotelami została zaprojektowana na miarę 7-letniego dziecka mierzącego około 130cm, osoba dorosła wbija kolana w fotel poprzedni i nie ma szans, żeby gdzieś się ruszyła. Chyba nie muszę dopisywać, że jazda w takich warunkach jest NIEZMIERNIE komfortowa! Ale za to niektórym "mistrzom kierownicy" odbywającym te kursy udaje się zrobić trasę w 1.5h:) Co tam ograniczenia prędkości! Wiem co mówię, bo jeżdżę krychą 2 razy w ciągu weekendu, co tydzień. Niestety z rana pasuje mi tylko krycha.
~jim 20-06-2012 9:51
wychodza oszczednosci.paliwo odbilo sie czkawka.tankuja paliwo niewiadomego pochodzenia i takie sa efekty.szczegoly zna napewno prezes krychy :).niech AGRAFKA skoro zaczol temat idzie dalej i wyciagnie na swiatlo dzienne ciekawsze informacje .a moze trzeba wszystko podac na talerzu,,,,,,czyzby mafia paliwowa w jelonce dzialala ?????:):)
Piipi Jelonkowa 20-06-2012 9:53
OJ TAM OJ TAM PIIPI PIIPI ....KRYSIUNIA KRYSIUNIA BUMMTARARA BUMTARARA
~hahahahhaa 20-06-2012 9:58
ciasno jak w klatkach dla zwierzat juz bydło jest przewozone bardziej komfortowo, nigdy nie skorzystam z usług tej firmy,, TRAGEDIA I ŻENADA
~podróżujący 20-06-2012 10:01
eh eh, jakbyście wystawiali nos za rogatki jeleniej, to byście wiedzieli jak jest naprawdę. Jeżdżę krychą od lat, na przemian z pksem i pkp, nie widzę większej różnicy. Wcale nie jest strasznie, busy jeżdżą normalnie, jak autobusy pksu. W pksie byłem świadkiem, jak kierowca na zakrętach w lesie za kaczorowem wyprzedzał 6 aut pod rząd. jakbyście częściej wychylali się ze swoich bram, to byście wiedzieli jak jest naprawdę. A nie jakieś plotki rozpuszczacie.
rymcycymcy 20-06-2012 10:09
Dziewczynom ciasno w busach ? ;) A może troszkę mniej ciasteczek i lodów ...w wersji kalorycznej ? ;)
~!!!! 20-06-2012 10:09
A jak wyglądała wycieczka do Czeskiego Raju autobusem bez klimy zorganizowaną przez pielęgniarki? Kierowca nie przygotowany blądził .
~oszczędny 20-06-2012 10:22
ja mam w du**e tą firmę i jeżdzę pkp. Skrócili czas do 2h i 40 min a mam bilet o 60 % tańszy posiedzę 40 min dłużej ale nie napycham kieszeni temu burakowi. Naiwi jezdzijcie dalej krychą, będę miał więcej miejsca w pociągu :)
~popo 20-06-2012 10:22
Odległość między fotelami została zaprojektowana na miarę 7-letniego dziecka mierzącego około 130cm, osoba dorosła wbija kolana w fotel poprzedni i nie ma szans, żeby gdzieś się ruszyła- nie zaprojektowana tylko celowo zakupiono takie pojazdy służące do przewozu dzieci pewnie ze względu na niższa cenę. Ciekawe jak wydano licencje na takie linie ?
~ 20-06-2012 10:32
Widziałam kiedyś zepsuty bus Krychy jak stał w Bolkowie. Koleżanka miała szczęście jechać busem który "padł" na autostradzie w zimie. Osobiście jechałam 2 razy i też mi się kolana wbijały w fotel sąsiada (a mam raptem 165 cm wzrostu). Biorąc powyższe pod uwagę nie korzystam z usług tej firmy i nikomu nie polecam. Czekam z utęsknieniem na szynobus do Wrocławia.
~ 20-06-2012 10:36
Pan Hadzy zciaga sprzet ktory Niemcy lb Holendrzy wyrzucili z eksploatacji bo byl juz wyeksploatowany. Po pokryciu szmelcu nowym lakierem owy pan uznal ze jeszcze zrobi mu nieco mamony, a kierowcy za zebracza stawke godzinowa pojada tym nieszczesciem jakos, aby do przodu. Gdzie jest jakis fachowy serwis z oprogramowaniem diagnostycznym do tych padlin zwanych pojazdami? Dlaczego wlasciciel nie wezmie w leasing nowych z gwagancja pojazdow? Hm, koszta, wiadomo, kosztowne serwisy gwarancyjne, spadl by panu poziom zycia w rodzinie. Polska gospodarko, slizgasz sie po zlomowiskach sasiadow jak ludzie dorabiajacy na puszkach po piwie, czy nie czas popatrzec chocby na Czechow? Tam nie widac wiekowych busow w komunikacji pasazerskiej, jakos wiedza jak sobie radzic by bylo sprawnie i bezpiecznie.
~NieDlaKrychy 20-06-2012 10:45
Przy tak wielu awariach, o których piszą korzystający z tych przewozów, przegląd co pół roku, to jakaś kpina.. wiadome, że podbicie przeglądu jest tylko kwestią finansową bez względu na stan autentyczny pojazdu. RÓWNIEŻ NIE POLECAM KORZYSTANIA Z USŁUG W/W FIRMY. LEPIEJ WYJECHAĆ TROCHĘ WCZEŚNIEJ PKS'em, W KTÓRYM KOMFORT JAZDY JEST NIE DO PORÓWNANIA Z CIASNOTĄ W TYCH PRZESTARZAŁYCH, OBSKURNYCH BUSACH Z NIEWYCHOWANYMI KIEROWCAMI.. !!!
~xxx 20-06-2012 10:53
ahahahah przez włączoną klimę padł akumulator... to bardzo interesujące, czyżby bus nie był wyposażony w alternator ?
~Kocioł 20-06-2012 11:32
Jeżdziłem parę razy KRYCHĄ, ale komfortu żadnego( wręcz katorga), a cena jak w PKS.Wolę więc jeżdzić wygodnie.
Laguna 20-06-2012 11:41
do czlowieka co się zachwyca czeskim taborem - Ty chcyba tylko w Pradze byłeś :-) fakt że Czesi mają lepiej rozwniętą sieć połączeń (z racji spędzania czasu w karczmach, gospodach itp) ale tabor u nich na pewno gorszy od tego spod znaku wiedźmy....Co nie zmienia faktu że ktoś by się zajął stanem technicznym taboru i ktoś spoza JG.
~ 20-06-2012 11:43
stan tech busów to jedno a sposób jazdy to drugie dwa tygodnie temu miałem tę (przyjemność ) jaką jest jazda busem tej firmy to zgroza mam prawo jazdy na autobus ale temu wozakowi bo to nie był kierowca to punkty skończyły by się w jaroszowie
~ 20-06-2012 11:48
popaprańce!
Vikusia z Niemiec 20-06-2012 11:50
Prosze, oto polacy pokazuja, jakim sa narodem: Polska dopuscila sie nieludzkiego i ponizajacego traktowania. Tymczasowo aresztowany mezczyzna byl osadzony w celi, gdzie do dyspozycji mial 1,1 m2. Nie otrzymal rowniez nalezytej pomocy medycznej mimo cukrzycy, raka prostaty i zaburzen kardiologicznych. W taki oto sposob wy polacy pokazujecie, jacy wy jestescie, ze polska to jest smutny kraj i ludzie sa smutni, i takie rzeczy to tylko w polsce, bo Niemcy to jest porzadny kraj i ludzie sa porzadni, a takie rzeczy tu u nas w Niemczech sa nie do pomyslenia, bo polska to jest smutny kraj i wiecej tu nie przyjade.
ja87 20-06-2012 12:42
dobrze, że nie stanął na autostradzie i nie puknął go żaden tir od tyłu bo szans nikt by nie miał na przeżycie!!!!! a "krycha" jak każda firma szuka oszczędności! zwykle w niedzielę jeżdżą same gruchoty :/ nie ma miejsca na bagaże, trzeba trzymać je na siedzeniu obok, albo pod nogami.
~ 20-06-2012 12:54
Mam pytanie do moderatora czy nie można blokować komentarzy Vikusi z Niemiec? Przecież to jest żałosne. Komentarze nie są po to, aby pisać bez sensu i dowodzić swoim kompleksom i problemom emocjonalnym.
~Gość 20-06-2012 13:10
Ludzie ale do kogo te pretensje ,nie chcecie nie wsiadacie do Krycha Bus i tyle ,przecież to gołym okiem widać ze to gruchoty i złom jeżdżący Hadży ma układy w magistracie to mu busy na na badaniach technicznych przepuszczają ,nie wsiadać i tyle będzie gość musiał kupić nowy sprzęt.
Piipi Jelonkowa 20-06-2012 13:13
WYPROWADZAM SIĘ Z POLSKI, STRASZNA POPELINA W TYM SMUTNYM KRAJU...SZKODA SŁÓW
~iras 20-06-2012 13:42
Nikt nie zatęskni za pipi i krychą.Co z termami Cieplickimi?
~pasażer 20-06-2012 13:44
Odczepcie się od pana radnego Chadżego. Spróbujcie zorganizować podobną firmę i wtedy możecie szczekać obywatele.
~revolta 20-06-2012 13:55
Vikusia z Niemiec - nie pamięta wół jak cielęciem był i w Polsce mieszkał?Niemcy to tez nie kraina mlekiem i miodem płynąca,więc nie wychwalaj tak bardzo narodu,który na świecie najwięcej próbował namieszać.Na szczęście zapędy jego wodza zostały powstrzymane.
~xyz 20-06-2012 14:08
do 10.09- nie mogę się nie zapytać co według Ciebie ma "opychanie się lodami i ciasteczkami" do wzrostu? Bo z tego co mi się wydaje, nie narzekam na to, że nie mam gdzie tyłka zmieścić, ale na brak miejsca na kolana:) Cóż, prawda jest taka, że faktycznie lepiej jest wstawać wcześniej i jechać bezpiecznie PKS'em, niż krychą. I nie chcę wróżyć, ale obawiam się, że nikt się za to nie weźmie dopóki nie zdarzy się jakaś tragedia. Bo tak to zwykle bywa. Dodam jeszcze, że do autobusów jeżdżących w tej firmie na tej samej trasie absolutnie nic nie mam. Owszem, jak kierowca bezmyślny to nic się na to nie poradzi, ale każdy się chyba ze mną zgodzi, że w przypadku jakiejkolwiek kolizji w autobusie bezpieczniej niż w busie, w którym nikt nie ma szans.
~ 20-06-2012 14:29
po co jezdzicie badziewiem polecam przewozy regionalne
~Tromk 20-06-2012 14:30
to fakt jadą z ludźmi jak z kartoflami...............
~olga 20-06-2012 14:53
Witam, w piątek jechałam busem kry-chy do Wrocławia. Niestety, ale nie dotarłam na miejsce. Po wjeździe na autostradę kierowca samochodu osobowego skierował przewoźnika na pobocze, ponieważ zauważył iż jedziemy "z gumą". Kierowca kry-chy zatrzymał się, ale niestety nie miał ze sobą koła zapasowego.... Jego bezczynność i głupota poraziła z miejsca. Nie chciał oddać pieniędzy za bilet, twierdząc, iż prawie dojechaliśmy na miejsce. Spóźniłam się tym samym na dworzec (dojechałam tam na własną rękę) i nie zdążyłam na autobus jadący w dalszą trasę.
~ 20-06-2012 16:19
Masz racje 14;19 ! po kiego sie tam pchaja? tabor regionalnych przynajmniej konkretnie laduje w sklady z przeciwnej strony.... wiecej po tej jezdzie nie trzeba juz podrozowac.
~PKP 20-06-2012 16:48
dlatego wole pociag, moze troche dluzej, ale zdecydowanie wygodnie, wysiadam na satcaji w centrum i mam spokoj:)
~* 20-06-2012 17:55
...Nie należy się pakować na kry-hę! Jeszcze chwilka i samolociki wystartują z novego, betonowego passa startoweGo! ...lot nad kotliną z piękną Krystyną! Jelenia Góra-Wrocław/ 30min. /*bilet w jedną stronę.
~ 20-06-2012 18:12
robią tak samo jak mzk zdzierają jak za taksówkę a warunki jak w wagonie bydlęcym
~; 20-06-2012 18:54
Jak wam tak źle to kto każe wam jeździć KRY-CHĄ?? nie ma przymusu więc jeden z drugim wyjazd na PKP. KRY-CHA to porządna firma a każdemu może trafić się awaria.Ale pasażerowie od razu zlinczowali by kierowce i szefostwo.Ludzka głupota nie zna granic,zero wyrozumiałości!!!!!!!!!!!!!!!!
~znowu vikusi 20-06-2012 18:59
Znowu ty? Wyjazd stąd jak ci nie pasuje pseudo niemko z polski jesteś albo anwet tu mieszkasz myślisz że jesteś taka super? Nie nie jesteś! CO do krychy to jedzie się tanio ale coś za coś tanio, nie wygodnie... Jeżeli ktoś ma do dyspozycji samochód w gazie leci w 5 osób za 20-30zł w normalnym klimacie, komfort jazdy i można się w godzinkę wyrobić
~qaz 20-06-2012 19:11
Tak się składa, że w zeszły piątek(15.06) jechałem do Jeleniej z Wrocławia samochodem i rozkraczona Krycha stała na autostradzie czekają na inny bus lub pomoc. Panie właścicielu Krychy czy Pan nie zjada już swego ogona ?
~tajniak 20-06-2012 20:15
Nie są to bezpieczne przewozy, kierowcy nie przestrzegają przepisów, zabierają więcej pasażerów niż miejsc siedzących, ponadto łamią przepisy, narażają życie pasażerów, to dawcy i kamikadze w jednym odradzam podróżowania krychą
~Pinio 20-06-2012 20:37
W zimie znam przypadek, że bus nie dojechał i student nie zdążył na zajęcia do Wrocławia...
~xyz 20-06-2012 20:59
Pinio to słaby ten student przecież oni by zmontowali samochód z karty do telefonu nawet :D
~pomysł taki 20-06-2012 21:06
proponuję fotografować przypadki, w których zauważy się zepsutego busa krychy. warto też nagrać film podczas jazdy itp. w końcu się gdzieś to wykorzysta.
~zbych 20-06-2012 21:23
skoro Krycha stała rozkraczona na autostradzie to trzeba ją było wykorzystać
~pasazer 20-06-2012 21:30
ja raz wracałem busem. 2.raz tego nie zrobiłem , wolałem troche poczekac bo po 5 min jazdy chciało sie wysiasc nie mowiac o dojechaniu do jeleniej. żal
~@ 20-06-2012 21:32
przeglądy co pół roku ? Normalnie jaja sobie robi. Te stare auta wymagają codziennej inspekcji przy takich przebiegach i stylu jazdy
~bam 20-06-2012 22:47
do pomysł taki. moze nagrywaj wlasna glupote i gdzies to wykozystaj? donies na policje jaki glupi jesteś! i wiedz ze auta sie psuja, nawalają bez przewoznika i kierowcy wiedzy... haha moze ty wiesz kiedy sie Ci auto zepsuje... moze kozystasz z porad wrozbity Macieja:-) gratulacje haha ile tu debili:-)
~M&M 20-06-2012 23:15
Ja nadal będe korzystał z Krychy, chyba że PKP będe mial o tej samej porze i naprawią całe tory do JG. Przypominam że dzięki busom Krychy PKS obniżył drakońskie ceny, ciasno fakt ale dlatego że jednak inni dalej korzystają, nikt nikogo nie zmusza do jeżdzenia KRychą. Pozdrawiam przeciwników Pana Chadżego
~chochoł 20-06-2012 23:42
Jeżdziłem.Szybko,tanio,śmierdząco.Ale dowiózł.Jechałem też parę razy PKS. Tu widać różnicę. Kolej jak przyśpieszy zdeklasuje wszystkich.Zobaczcie co się dzieje na trasie do Zgorzelca.Tam ludzie wracają do pociągu.Jest czyściutko,punktualnie i miła obsługa.Jest toaleta.Właścicielowi firmy radzę spojrzeć na Wałbrzych. A i Polski Bus się przypatruje. Tu trzeba inwestować.Bo inaczej będzie dupa.Ale dla pasażerów niedługo dobre czasy.
~ali 21-06-2012 0:29
nie dziwię się ze kierowca pojechał zepsutym autem , kiedyś był artykuł na jelonce że pan rady zatrudnia kierowców na umowę o dzieło za 5 zł za godzine mając tak zajefajną posadę też bym jechal z gębą na kłódkę żeby jej nie stracić :-)
~Cichy 21-06-2012 0:30
Po pierwsze: Vikusia z Niemiec to fake konto, zdajcie sobie wreszcie z tego sprawę. Po drugie: Kiedyś wsiadłem do autobusu Krychy i i zapadło się siedzenie, mimo tego, że ważę osiem dyszek.
~bonia 23-06-2012 22:10
Córka jechała KRY-CHĄ do Wrocławia,drzwi się nie domykały,wiało a na zewnątrz temp.minusowa.To dopiero komfort,napewno to był czas przed przeglądem.Pozdr.panie CHADŻY

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Apel Pamięci w SP 15

Na stadionie już jasno

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
782
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%