MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czytelniczka: Tyle widać przez szyby autobusu MZK!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 lipca 2013, 8:09
Aktualizacja: 14:29
Autor: Czytelniczka
Fot. Czytelniczka
– Z wielką niechęcią podróżowałam 29. lipca autobusem MZK nr 27 z Cieplic na Zabobrze. Stan szyb był poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nie było nic przez nie widać. Ogromny grzyb przesłaniał wszystko. A jedna z szyb w połowie wypełniona była wodą – napisała Czytelniczka i przysłała zdjęcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na pikniku promowali adopcje zwierząt

Vaclav Havel na fotografiach

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Komentarze (43) Dodaj komentarz

~ 31-07-2013 8:40
a grzyb to zagrozenie zdrowia pasazerow- czyli taki autobus powinien byc odstawiony do dezynfekcji
~assdgzdg 31-07-2013 8:41
Pani się nie zna... To nowy projekt MZK. To nie grzyb, tylko glony, a woda musi być napuszczana po trochu, żeby za 2 dni rybki do niej wpuścić. Będzie pięknie. Widziałem projekt ^_^
~don 31-07-2013 8:45
Ocena pani czytelniczki jest skrajnie subiektywna i co najmniej prymitywna, bowiem używanie określeń typu "Ogromny grzyb przysłaniał wszystko" jest nadużyciem słownym i kłamstwem, które pani czytelniczka sama przed sobą obnaża zamieszczając zdjęcie, na którym jednak widać coś poza grzybem, który wcale nie przysłania wszystkiego. O ile faktem jest, że niektóre szyby w autobusach są fatalne, brudne i nadają się tylko do wymiany, to jednak nie powinna Pani zamieniać swoich spostrzeżeń w tak histeryczną frustrację. Proponuję przed następnym Pani amatorskim reportażem nauczyć się robić przynajmniej minimalnie poprawne zdjęcia, a przynajmniej ustawiać zdjęcia do "pionu" i ujmować szerszy plan, aby był kontekst do treści. Równie dobrze mogła Pani zrobić makro wycieraczki na podłodze z psią kupą.
Ryba 31-07-2013 8:51
Coz za optymizm w slowach. "A jedna z szyb w połowie wypełniona była wodą". Pesymista by stwierdzi ze szyba byla w polowie pusta ;)
~ 31-07-2013 9:11
Do don: zawsze mozna dospiewac do g.... ideologie....faktem jest, ze autobusy sa brudne i zapyziale. Prosze przejechac sie autobusem w Niemczech, Holandii albo i nawet na Wegrzech: palce lizac, az przyjemnie. Zdjecie szyby (jakie by nie bylo, czy pionowe, czy nie) mowi samo za siebie.
~Anonim2 31-07-2013 9:26
Ilość czasu spożytkowanego na napisanie wpisu z 08:45, wystarczyło by na umycie takiej jednej szyby, zatem może zacząć działać w "milczeniu", niż wypisywać głupoty! Uwaga Czytelniczki ze wszech miar słuszna i godna naśladowania, ktoś dostaje wynagrodzenie za utrzymanie czystości taboru i jeśli nie wywiązuje się z obowiązku - wolna droga, miejsc pracy brakuje, chetnych mnóstwo!
~/-/ 31-07-2013 9:35
Ta pani ma rację nasze autobusy są beznadziejne, szyby w większości są brudne, pozaklejane. A przecież jesteśmy miastem turystycznym i nawet jadąc autobusem powinno się widzieć miasto. Wszyscy /ci z góry/ udają że tego nie widzą łącznie z dyrekcją.
~ 31-07-2013 9:59
jakość usług mzk jest odwrotnie proporcjonalna do cen biletów te, szyby to jeszcze nic uutobusy gruchoty z nadmuchem spalin do wewnątrz i wiatrem hulającym po autobusie jak na złość trafiam takie tylko w zimę
~Babaa 31-07-2013 10:04
Nie narzekajcie na brudne autobusy, bo jak je umyją, to znowu podrożeją bilety -.-
rymcycymcy 31-07-2013 10:13
"Ogromny grzyb przesłaniał wszystko" ...!!! :) ...a już kiedyś mówiłem, że wyobraźnia u kobiet odgrywa pierwszoplanową rolę ;) ...namawiam dziewczyny !!! ...korzystajcie po prostu z linijki ! :)
~jjjkj 31-07-2013 11:07
proponuję przetarg na mycie szyb :) jest okazja do zarobienia...
~ 31-07-2013 11:08
Ale się obudzili. Woda między szybami jest w autobusach od kiedy pamiętam. Nie wiem co to komu przeszkadza ja tam lubię sobie popatrzeć jak rusza się przy hamowaniu i rozpędzaniu.
~ola 31-07-2013 11:10
rymcycymcy moze jednak powinienes sie cieszc z kobiecej wybrazni...:-)
~PL 31-07-2013 11:10
To nowa aktrakcja MZK akwarium tylko ryb zapomieli :-)
~ 31-07-2013 11:12
Ciagle slyszymy o "promowaniu regionu turystycznego", jakim jest rzekomo Jelenia i jej okolice. Przeciez nie kazdy turysta przyjezdza wlasnym samochodem; sa i tacy, ktorzy podrozuja inaczej i chca lub musza korzystac z autobusow. Jak one w Jeleniej wygladaja wiemy na pamiec. A gdy jeszcze do tego dolozyc " kontrolerow", ktorych wyglad i zachowanie pozostawiaja wiele do zyczenia (delikatnie ujmujac), to mozna powiedziec: rejon turystyczny? kon by sie usmial. To tak samo, jakby stolice przeniesc z Warszawy do Kowar. Jakos by sie udalo, ale tylko na pol gwizdka. Nie rozumiem osoby, ktora broni brudnych szyb w autobusach. Ciekawe, jakie ma w domu....
~pola20 31-07-2013 12:17
Może pasażerowie autobusów zaczną dbać o czystość.....,bo widziałam autobus jak wyjeżdżał z Zajezdni-to był czysty a po drodze to już pasażerowie robią syf!!!!!!a okna to chyba wina konstrukcji okien w autobusie........
~kokook 31-07-2013 13:07
do kosanasztorc Tak, na pewno 90 stopni Celsjusza
~królik 31-07-2013 13:37
Na czas letniej kanikuły MZK wypuściło na ulice szrot do dobicia. Z końcem wakacji to wszystko pójdzie na żyletki.
~;) 31-07-2013 15:23
To mini akwarium tylko brak glonojada
rymcycymcy 31-07-2013 16:04
Rano to zdjęcie było w poziomie ! :) ...a jak głosi reklama ...pewne rzeczy lepiej prezentują się w pionie ! :) ...i tutaj się zgadzam, nawet jeśli dotyczy to "grzyba" na szybie :)
rymcycymcy 31-07-2013 16:20
A teraz konkurs dla oglądaczy ! :) ...w którym miejscu znajduje się autobus z którego wykonuje zdjęcie dzielna tropicielka "wielkiego grzyba" ??? :) ...ja wiem ! :)
~Rodrygo 31-07-2013 17:22
Zdjęcie zrobione na Matejki przed Wojska Polskiego. Szyby w wielu autobusach rzeczywiście są "zapyziałe" i to wcale nie z winy pasażerów. Codziennością jest panujący smród i brud.../przepocone i brudne siedzenia/. Ale co niektórzy panowie wolą się tutaj "wybielać" niż pomyśleć o naprawie sytuacji. A pracy w Jeleniej brakuje oj brakuje. A miasto jest głównym udziałowcem spółki z nienaruszalnym prezesem.
~VandenMark 31-07-2013 17:27
Jak się wam bardziej za granicą podoba to się tam przeprowadzić. Po drugie jak autobusy zapyziałe to w Tesco na rowery promocja. Po trzecie, spotkajmy się w zimie przy minus 10 to zobaczymy czy tak strasznie będą wam przeszkadzać szyby. Zakończcie te tematy o niczym bo i tak ludziom nie dogodzisz. PO co to pisać jak i tak nic się z "szybami" nie zmieni??
~pRACUŚ ! 31-07-2013 17:31
NIEGDYŚ SWOJEGO CZASU ZA KADENCJI PANA N...MYŁEM TE AUTOBUSY JAKO FIRMA PRYWATNA GDYŻ MYJNIA JEST SPRYWATYZOWANA I PRACUJĄC TAM ROK NIGDY ALE TO NIGDY NIE ODKURZAŁO SIĘ SIEDZEŃ ! STRASZNY SYF I SMRÓD A NIE MÓWIĘ JUŻ ILE BAKTERII BO NIE RAZ KTOŚ SIĘ W FOTEL ZLEJE ! ALE KOGO TO INTERESUJE SKORO MYJNIA PRYWATNA A NIKOMU Z BIUR TYŁKA NA KONTROLE RUSZYĆ SIĘ NIE CHCE !
~agata 31-07-2013 18:12
bilety drogie, bo grzyby drogie i kółko się zamyka, woda też droga hehe
rymcycymcy 31-07-2013 18:43
17:22 | ~Rodrygo | ...Rodrygo zuch ! :) ...odgadł, że zdjęcie wykonano na Matejki przed krzyżówką z Wojska Polskiego :) ...gdyby Rodrygo był długonogą blondyną miałbym dla niego nagrodę ! :) ...a tak musi się zadowolić tylko wyróżnieniem ! :)
rymcycymcy 31-07-2013 18:49
Ale jest szansa ! :) ..bo teraz kolejna zagadka ! :) Czytelniczka - pogromca wielkich grzybów napisała: "..Z wielką niechęcią podróżowałam ... autobusem MZK nr 27 z Cieplic na Zabobrze" ! Pytanie: ...jak przebiega trasa linii 27 ? ...czy z autobusu 27 można fotografować wielkiego grzyba na tle ul. Matejki ? :) Tym razem nie znam rozwiązania !! ...bo ja autobusami to jeżdżę tylko gdy nie odróżniam 2 od 7 :) ...czyli nigdy ;)
~hgyljhguykb 31-07-2013 19:24
tojest szyba dla furmanuw z kacorem
~Jel... 31-07-2013 19:49
a przy ul.Grottgera jaką wizytówkę zostawiło miasto - pokrzywy po pas działka należy do miasta i co? a może tam zalesienie i taka natura ma być? też pięknie
~ 31-07-2013 19:49
Jak widać,dzień bez MZK-a to dzień stracony.A do autorki.Najczęściej u kogoś się widzi to czego się nie widzi na własnym ogródku.No i jeszcze jeżeli to była linia 27, i autobus znalazł się na ulicy Matejki to na pewno został porwany przez ufo.
CН.W.D.P. 31-07-2013 21:55
rymcy, SPRAWA WYGLĄDA W TEN SPOSÓB, IŻ W MACIEJOWEJ REMONTUJĄ MOST, SĄ KORKI, TRUDNO PRZEJECHAĆ... I W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM FIRMA KOMUNIKACYJNA MZK ZORGANIZOWAŁA OBJAZDY ORAZ ZWIĘKSZYŁA LICZBĘ KURSÓW, CO ZASKUTKOWAŁO WYPĘDZENIEM NA ULICE TABORU AUTOBUSOWEGO WYCOFANEGO KILKA LAT TEMU Z OBIEGU... STĄD TE GRZYBY W LINI NR 27 NA MATEJKI. PROSTE?? PROSTE!! CZYLI CO... MZK SIĘ STARA LUDZIOM NA PRZECIW WYJŚĆ, ALE JELONKOWE HEJTERY JAK ZAWSZE TEŻ PRZECIW. WSTYD, CZYTELNICZKO, WSTYD!!
~ 31-07-2013 21:56
zdzierają jak za taksówkę a warunki jak w bydlęcym wagonie
Piipi Jelonkowa 31-07-2013 22:49
~ Czytelniczka .. ma rację ! .. chyba kierowca autobusu był .. nie do oglądania !
rymcycymcy 31-07-2013 23:44
21:55 | CН.W.D.P. | ...to całkiem logiczne, że skoro uruchomiono więcej grzybiastych autobusów w związku z korkami, to korki są większe z powodu zwiększenia natężenia przejazdów ! :) ...a grzyby tylko korzystają, bo dzięki podróżowaniu maja okazję do rozmnożenia ! :) ...a wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o rozmnażanie ! :)
~er 1-08-2013 1:56
wczoraj zabrakło chleba w Biedronce :( straszne
~Ed 1-08-2013 8:42
"Ogromny grzyb przysłaniał wszystko" - Uwielbiam :D
~ 1-08-2013 9:21
"Jak się wam bardziej za granicą podoba to się tam przeprowadzić"...tak ktos tu napisal. To sa bzdury- nie pomyslales, ze turysci moga jezdzic autobusami i widza ten syf? przeciez ciagle sie gada, ze to rejon turystyczny, ktory trzeba promowac.Tok myslenia bynajmniej prymitywny.....
~db 1-08-2013 9:57
nie od dziś wiadomo że w tanich środkach komunikacj zdarza się syf,żule, rozdarte małolaty,pijane i śmierdzące potem osobniki.Takie są uroki tego typu transportu.Jak się jaśnie panience nie podoba atmosfera w kapsułach to kupić sobie limuzynę z lodówką kawioru i krysztalowymi szybami i po problemie.
~do db 1-08-2013 10:06
"Takie są uroki tego typu transportu.". Jednak zeby bylo wyczerpujaco i poprawnie trzeba dodac: "polskiego transportu". Bo w cywilizowanych krajach jezdzi sie pachnacymi autobusami (np. Wegry, gdzie spedzilismy pare dni: autobus czysty i pachnacy, kierowca w garniturku, uprzejmy, mowiacy po angielsku). Trzeba prawdzie spojrzec w oczy, a nie ciagle do göwienka i syfu dospiewywac ideologie, by wytlumaczyc zwykly wandalizm i prymitywizm.
~ 1-08-2013 10:23
"Jak się jaśnie panience nie podoba atmosfera w kapsułach to kupić sobie limuzynę z lodówką kawioru i krysztalowymi szybami i po problemie." Nie chodzi o kawior i limuzyne, myslisz pojecia...chodzi o zwykle sprawy, jak czystosc, niepodarte siedzenia, uprzejmosc, szyby, przez ktore cokolwiek widac. Czemu w tym miescie i kraju tak trudno pokapowac sie, o co chodzi????
~UpGraDe 1-08-2013 15:56
Ale komentarzy!!! Przeczytałem kilka z góry i myślę,że połowa popiera frustrację tej pani a druga połowa wychylając głowy z za przyprószonego kurzem monitora, podniosła swe spocone cielska odklejając się od przedwczorajszej kanapki z dżemem i chipsami stwierdziła, że czas wziąć sprawy w swoje ręce i jedną ręką drapiąc się tipsem po hemoroidzie a drugą pisząc swój sprzeciw ledwo odklejając palce od klawiatury zalanej tesco colą wyraziła swe poglądy na temat życia jakie sobą reprezentują. Popieram Pani zdanie, autobusy są brudne, bilety drogie, kierowcy chamscy i przepracowani a jeleniogórscy radni skorumpowani
~:-) 1-08-2013 17:14
Prosze obejrzec OBA zalaczone zdjecia, ciezko komentowac widzac tylko czesc....
~ 1-08-2013 19:31
Pan PAPAJ zrobi z tym porzadek. Ma na to sposoby jak na zatkanie ulDlugiej lub Jasnej smietnikami . Brawo dla estetyki centrum i pensji ... ktorzy maja EUROPEJSKIE pomysly. Ciekawe czy pozwolili by sobie pod oknem kuchennym wlasnej willi urzadzic takie jaja?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętowali nasi strażacy

Prezes DIOZ za kratkami

Masz pomysł na rozwój Twojej okolicy? Napisz wniosek w ramach JBO 2020  

KSWiK bez prezesa

Listy eurokandydatów

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
375
Tak
34%
Nie
60%
Nie mam zdania
6%