MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Czytelniczka: magistrat utrudnia nam handel

Wiadomości: Kowary
Sobota, 14 października 2017, 10:06
Aktualizacja: Niedziela, 15 października 2017, 5:34
Autor: WAC
Fot. WAC
Pani Barbara z Kowar skarży się, że wprowadzony kilka tygodni temu przez tamtejszy urząd miasta zakaz zatrzymywania i postoju obowiązujący od kilku tygodni na odcinku ul. Jeleniogórskiej mocno utrudnia prowadzenie działalności handlowej w jej sklepie.

Barbara Jacenko wraz z mężem prowadzi w Kowarach przy ul. Jeleniogórskiej sklep przemysłowo – ogrodniczy. – Od dłuższego czasu toczymy spór z sąsiadami dotyczący możliwości korzystania z drogi dojazdowej do naszej placówki handlowej – mówi nasza Czytelniczka. Dlatego w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się zmienić lokalizację drzwi wejściowych sklepu z boku na front budynku, tak aby wychodziły one na chodnik ulicy Jeleniogórskiej. Przed rozpoczęciem prac zwróciliśmy się do urzędu miasta o opinię czy taka przebudowa nie będzie przeszkadzać w ruchu pieszych lub samochodów. Jako, że uzyskaliśmy odpowiedź pozytywną przeprowadziliśmy planowane prace - opowiada.

- Niestety, przed około miesiącem na odcinku ul. Jeleniogórskiej przy którym stoi nasz budynek wprowadzono zakaz zatrzymywania i postoju pojazdów. Uzasadnieniem tej zmiany organizacji ruchu było wyznaczenie kilkadziesiąt metrów wcześniej przystanku autobusowego dla pacjentów przychodni specjalistycznej. Takie rozwiązanie jest jednak dla nas bardzo niekorzystne, gdyż od momentu jego zastosowania nasi klienci muszą korzystać z parkingu, który wytyczyliśmy im na naszym podwórku, a dostawcy towaru muszą nosić ciężkie skrzynki kilkadziesiąt metrów, co w znacznym stopniu przeszkadza nam w handlu. Zwróciliśmy się do pani burmistrz, aby samochody dostarczające nam towar na czas rozładunku (maksymalnie do 15 minut) jak do tej pory mogły zatrzymywać się pod sklepem. Usłyszeliśmy, że nie da ona zezwolenia na parkowanie nawet na dwie minuty, ze względu na przewężenie jezdni. Dziwi nas to bardzo, gdyż kilkadziesiąt metrów dalej mieszkańcy budynków na chodnikach parkują samochody, często pozostawiając je na kilka godzin. Inną kwestią pozostaje sposób umieszczenia znaków zakazu. Z jednej strony znajduje się on tuż przy ścianie domu i z daleka jest praktycznie niewidoczny, zaś z drugiej zasłaniają go gałęzie drzew – skarży się Czytelniczka.

- Wprowadzenie zakazu zatrzymywania na tym odcinku ulicy Jeleniogórskiej zostało wprowadzone zgodnie z przepisami ruchu drogowego i w uzgodnieniu ze starostwem powiatowym – mówi burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska. - Nowy przystanek został wytyczony w tym miejscu gdyż z przychodni korzysta wielu starszych i niepełnosprawnych naszych mieszkańców dojeżdżających z Kowar Górnych, Wojkowa czy Podgórza. W tej sytuacji nie może być tak, aby dla wygody kilku osób cierpiało wiele innych – podkreśla pani burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oszczędności i inwestycje

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa rozbudowa SOSW

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~### 14-10-2017 14:18
pewnie ktoś nie dostał "wziatki"....abo konkurencja dała większą.....
~??? 14-10-2017 14:47
Jakiś bezmózg zaplanował przystanek na łuku drogi, że jadąc w stronę Kostrzycy chcąc ominąć autobus nic nie widać i wyjeżdża się na czołówkę. Przystanek powinien być wyżej przed przejściem dla pieszych.
~obs 14-10-2017 15:41
ku..wy z tych urzedników w miescie c...nów
~wyborca zkowar 14-10-2017 18:48
Burmistrz z Kowar to gębę pcha między lokalny notabli a tu nic nie robi co oboecala przed wyborami, Zatrudnila zastępce i kasa z diet za wyjazdy jest.To są oszczędności? Urzędnicy aroganccy i kompletne gląby prawa nie znają a podejmują decyzje. Ogarnij się kobieto i weź się do roboty.
~rysiek w swetrze 14-10-2017 19:25
Fajny sklep szkoda walki zmieńcie lokalizację ,na centrum pozdrawiam
~Dzidek bez swetra 14-10-2017 19:34
Pewnie się "rozrasta" rodzina tej baby na włościach, co to ją burmistrzem zwą. Jestem pewien, że ona ani się nie ogarnie ani do roboty nie weźmie. Aby do wyborów.
~mieszkanka 14-10-2017 19:45
Burmistrz Kowar to osoba pozbawiona kompetencji aby piastować to stanowisko. Bardziej pasuje jej rola lokalnej celebrytki, w która zresztą skutecznie się wciela. Jedyna obietnica jakiej dotrzymala to zlikwidowanie stanowiska dyrektora MSR. miało to przynieść oszczędności. Co z tego wynikło? Powstało stanowisko zastępcy burmistrza, którego dotychczas nie było i oszczędności szlak trafił. Burmistrz się lansuje a zastępca udaje. że pracuje. Urzędnicy robią co chcą. A jeśli chodzi o umieszczanie znaków na terenie miasta Kowary to proponuje udać się do starostwa i zweryfikowanie mapy oznakowań. Swoja droga daje do myślenia czemu w trosce o biednych i niedołężnych mieszkańców burmistrz nie stworzyła przystanku przed tą sama przychodnia kiedy znajdowała się na ulicy 1 Maja ? cdn.
~mieszkanka 14-10-2017 19:50
C.D.Coś się burmistrz mija z prawdą . Nie pierwszy raz zresztą . Ale taki jest wynik jak nie głosuje się na kandydata tylko przeciwko innemu kandydatowi. Warto w następnych wyborach o tym pamiętać . Kowary potrzebują managera a nie celebrytki na stanowisku burmistrza.
~To glosowac 15-10-2017 9:46
Na Zakrzewska obsadzi dopiero urząd swoimi od celebryty z krzaczyny do małej Jolusi. Albo sami startujcie na burmistrza i pokażcie na co was stać
~rydz trujący 15-10-2017 10:54
Niedługo jarozbaw was pogodzi i w niedzielę będzie wszystko zamknięte,włacznie ze stacjami paliw i sklepami internetowymi.
~ 15-10-2017 13:00
rydz trujący znowu nie wziąłeś zapisanych ci leków psychotropowych ?
~Bajo 15-10-2017 13:50
Nie tylko burmistrz jest do wymiany.wymieniłbym też kilku radnych nieporadnych. są na stołku dla wszystkich a nie dla wybranych
~Miro 15-10-2017 16:48
Pani Burmistrz to porażka wyborcza ma w nosie mieszkańców wypowiada się jak to miasto pomaga rozwijać się prywatnym przedsiębiorca a tu realny przykład jak to wygląda druga rzecz przystanek następna porażka zwężenie drogi jakiś geniusz to wymyślił pod znakiem powinna być tabliczka z nazwiskiem tego geniusza każdy by chętnie poznał oczywiście radni poparli i znaki zakazu i przystanek a jak ich to nie dotyczy niech se ludziska mają najważniejsze że jest działają w imię dobra mieszkańców na mój głos ani mojej rodziny p Burmistrz nie ma już co liczyć zawiodła mnie na całej lini nawet głupie utrzymanie miasta w czystości ją przerasta tak brudno to jak tu mieszkam to nie było pseudo sprzątacze grabią zamiatają a potem Manek na taczce śmieci się pozbywa gdzie się da
~ 15-10-2017 16:54
Nie dziwota że wszyscy spylają z Kowar jak mają możliwość bo tu wszystko pod górkę no oczywiście pomijając wyjątki ale to już inna bajka ośrodek zrobili a idąc spacerkiem z góry podziwia się syf uliczny i nic więcej pozdrowionka dla władz Brawo
~Kate2234 15-10-2017 21:18
Jakoś niżej pani burmistrz nie widzi potrzeby postawienia zakazu parkowania ani wyprzedzania pomimo że co rusz są tam wypadki a pakujące samochody zasłaniają czasami całkowicie widoczność wyjezdzajacym z dróg podporządkowanych na główną. Pani właścicielka tego sklepu niech wystartuje na radną to sobie załatwi że zakaz postawią gdzieś indziej bo większość radnych tylko swoje sprawy załatwia.
~Bajo 15-10-2017 21:29
,,Kate2234,, nie porównuj pani Basi do tego pożal się radnego z dołu ,to nie jest normalny człowiek ,on za złotówkę liże dupe komukolwiek. pajac nie radny
~zaza22 16-10-2017 9:28
W Kowarach jest wiele absurdów drogowych i parkingowych np . przy Al.Wolności gdzie mieszkańcy parkują jeden po drugim na jezdni i chodniku pomimo tego że każdy ma wjazd na podwórko a kawałek wcześniej jest parking. Strasznie ogranicza to ruch na tej drodze i dziwne że nikt tego nie widzi. To szczyt głupoty tych mieszkańców ....
~Jacek S. 16-10-2017 14:05
Jak można w dzielnicy przemysłowej utrudniać dowóz i odbiór towarów? Najpierw wydając zgodę a potem celowo szkodząc ograniczając ruch? Rzekomo względy bezpieczeństwa -bo przystanek blisko. Ale jak dotąd wypadków brak, a jak zmienili organizację ruchu na wiadomym skrzyżowaniu, to wypadków pojawiło się mnóstwo i to jest ok? Prawda jest taka, że porachunki sąsiedzkie i kumoterstwo władz z wybranymi członkami społeczności doprowadziły do postawienia tych znaków.
~ 16-10-2017 17:01
To niestety taka smutna prawda o Kowarach przed wyborami to nawet po chałupach chodzą i kwiczą o głos a potem mają wszystko głęboko w d,, patrzą tylko na swoje interesy żeby w swoim rejonie mieli wszystko ok a reszta ich nie obchodzi a tak a propo jak tacy rządzący dbający o bezpieczeństwo to może by tak na bielarskiej takie znaki postawić bo nie długo to tylko rowerem się przecisnąć będzie mozna ale skąd tam ich macki nie sięgną wiadomo zawsze zostaje rowerek innym uprzykrzać życie to tak jak najbardziej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Policja i Straż Miejska sprawdzą pasażerów

Przez Izery po trójkącie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1193
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%