MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Czytelniczka: Bałagan w rejonie ul. Podgórze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 kwietnia 2018, 8:06
Aktualizacja: Piątek, 20 kwietnia 2018, 6:20
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Na bałagan panujący w rejonie ul. Podgórze w Jeleniej Górze skarży się mieszkająca w tej okolicy pani Elżbieta. – Od kilku miesięcy obserwuję działanie służb oczyszczania miasta i coś moim zdaniem w tym względzie szwankuje – mówi nasza Czytelniczka.

- Przykładem są pojemniki na śmieci w okolicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kochanowskiego, które prawie zawsze są przepełnione. W okolicy brudy fruwają też po trawnikach. Dodatkowo pełno śmieci, butelek, szmat, starych narzędzi, papierów zalega w lasku w okolicach ulic Uroczej i Podgórze. Proszę o interwencje. Nadmieniam, że zawiadamiałam o tej sprawie Urząd Miasta i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi – podsumowuje pani Elżbieta

-W miejscu o którym mówi państwa czytelniczka odpady zmieszane są odbierane raz w tygodniu, zaś segregowane co dwa tygodnie – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca. - Od czerwca planujemy, aby wszystkie śmieci były wywożone raz w tygodniu. Pragnę też dodać, że pełne kubły świadczą o tym że mieszkańcy tej okolicy zaczęli wyrzucać większe ilości śmieci, w związku z tym powinni zaktualizować swoje deklaracje śmieciowe. Może się też zdarzać, że dodatkowe odpady są tam podrzucane przez osoby z innych rejonów miasta – stwierdza rzecznik.

Z. Rzońca apeluje do okolicznych mieszkańców o zwracanie uwagi na przypadki zaśmiecania tego terenu. W przypadku zauważania bałaganu należy zgłaszać ten fakt do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, a ten zleci MPGK ich uprzątnięcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Rusza przebudowa ulicy

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~no tak 19-04-2018 8:12
chyba lepiej do kubła jak w las ....
~Kołczs 19-04-2018 9:29
Obok mojego domu tez panował nieporządek przy pojemnikach na odpady.Ktos regularnie podrzucał worki ze starymi ubraniami a pojemnik na plastikowe odpady byl przepelniony.Interweniowalismy.MPGK zabralo pojemniki na odpady segregowane.Pozostawili dwa zwykle kubly. I TYLE. My mieszkancy zostalismy ukarani za czyjes śmieci.
~Kalinka 19-04-2018 10:07
U nas tez był bałagan przy ogólnym śmietniku. Miasto zabrało duze pojemniki i wspólnoty dostałe małe kubełki, każdy pod swoim domem. Teraz jest porządek i aż miło sortować śmieci.
rymcycymcy 19-04-2018 10:12
U nas też były małe kubełki więc jako wspólnota zdecydowaliśmy, że ...będziemy podrzucać wory innej wspólnocie ! :)
~ironia 19-04-2018 10:36
Niestety ten naród nie grzeszy miłością do porządku.Zniszczyć,nas..ć gdzie popadnie to domena 60-70% zamieszkałego te tereny towarzystwa.Być może to ma podłoże historyczne.Bo w innych regionach jak np.na Opolszczyźnie jest wszystko bardziej zadbane jak tu na dzikim zachodzie.
~OoO 19-04-2018 11:37
do: ~ironia (10:36)
Nie tylko na Opolszczyźnie, ale także na Śląsku, ale i w obu regionach znajdą się brudasy. Problem jest taki, że ludzie nie dbają o środowisko - a co tam ten jeden papierek, jeden worek itd. Gdyby takich ludzi konsekwentnie karano, przy czym nie nakładano symbolicznych mandatów, a mandaty o wysokich kwotach, jeden z drugim raczej nie skusiłby się na zaśmiecanie. Można także ustawić tzw. fotopułapki (stosowane do obserwacji płochliwej zwierzyny) w newralgicznych miejscach. Koszt nie wielki, ale za to można złapać śmiecącą osobę. Jest jeszcze druga strona medalu - PSZOK. Oprócz tego, że istnieje punkt przyjęcia odpadów na Wolności, bolączką jest PSZOK mobilny. Dobrze, że wyjeżdżają w teren i są dostępni w różnych lokalizacjach miasta, ale problemem jest także fakt, że tam nie przyjmują już cięższych przedmiotów - chciałam oddać zdezolowany fotel biurowy średniej wielkości, ale jak się okazało tego nie przyjmowali. Chyba nie na tym to ma polegać.
~ 19-04-2018 11:50
do: ~OoO (11:37)
fotopułapka nagra i co dalej?już widzę jak policja zajmuje się podrzucaczem śmieci,no chyba ,że chcesz na własną rękę ścigać...
~ 19-04-2018 19:48
do: ~ (11:50)
Co da? Da wiele, bo widać osobę, która śmieci. Jeśli tak będziemy podchodzić do sprawy, będziemy tonęli w śmieciach. A co daje siedzenie straży miejskiej przy al. Solidarności? Widziałam, jak tam bezczynnie stali, bo przekazywano informacje, że w tamtym rejonie były dzikie wysypiska. Nikt przecież nie uda się tam, gdzie stoi samochód straży miejskiej, tylko naśmieci gdzie indziej, albo pod osłoną nocy.
~ 19-04-2018 11:31
Niestety w JG dzicy ludzie,najlepiej ukryć ilość ludzi zamieszkujących dany lokal i już , a "elyta" z domków jednorodzinnych też woli podrzucać śmieci niż uczciwie zapłacić
~ 19-04-2018 11:43
do: ~ (11:31)
Ja także płacę za śmieci, ale na Zabobrzu gniazda z kontenerami nie są przypisane konkretnemu blokowi. Jeśli mam większy karton wyrzucam go do kontenera, to chyba żaden grzech, bo lepiej to, niż wyrzucanie śmieci gdzie popadnie.
~ferdek 19-04-2018 13:20
ale o co tyle krzyku, jakby wszyscy segregowali śmiecie i wrzucali tak jak trzeba, i mieli to we krwi to nie było by tematu, a że jesteśmy brudasami to jest tak jak jest, na zachodzie nie ma z tym problemu i tam segregowane wywożone są co dwa tygodnie, a pozostałe co tydzień i jest czysto oraz schludnie, ale to trzeba chcieć
~albert 19-04-2018 14:40
Zmienia się na lepsze. Widzę to po sąsiedzie. Nigdy nie miał kubła a śmieci wywoził całe życie do lasu. Szambo na pole bo tak robił jego ojciec i on też. No a resztę co się paliła to spalał w piecu. Od roku ma kubeł i widzę, że śmieci odbiera MPGK. W sumie fajny gość, można pogadać. Do sieci podłączył go wodnik więc szamba nie wywozi. A ostatnio za palenie śmieci w piecy trzepnęła go straż mandatem i w łeb się drapał ile za to węgla by kupił. Najlepszy jest jego syn. Śmieje się z ojca, że robi jak za króla ćwieczka. Najlepiej s.rać by chodził za stodołę a podcierałby się liściem łopianu. I chyba najbardziej wpłynął na niego syn. Uczony w szkołach, mówi, że tak nie wypada robić pod siebie. Działa.
~Ola 19-04-2018 15:28
Brud wokol smietnikow to specjdlnosc J.G a takze Sobieszowa np wzdluz glownej ulicy po prawej stronie kupy walajacych się smieci.Trudno trzeba sprzatac albo powinny byc kary za smiecenie. Nie rozumiem tez dlaczego nie wycina sie krzewow samosiejek przy ulicach tylko rosna takie dzikie chaszcze np przy ul Wolnosci w Cieplicach czy w Sobieszowie. Wygląda to okropnie kto tym zarządza.
~ 19-04-2018 19:55
do: ~Ola (15:28)
To wina miasta, a może MPGK, które "podziękowało" Simet. Wcześniej można było zaufać, że wywiozą według harmonogramu, a teraz jest, jak na loterii. Po prostu nie wyrabiają, a śmieci się piętrzą i ludzie kładą je obok kontenerów.
~ 19-04-2018 16:25
faktem jest ,że jak jeździ MPGK jak nie ma Simeco to zaczęło być o wiele wiele gorzej.chyba MPGK nie daje rady.
~PI 19-04-2018 17:06
Urzędnicy sobie wymyślili, że jak dadzą za małe kubły to będzie mniej śmieci a jest dodatkowy bałagan i smród. Jedni "produkują" więcej śmieci a inni mniej ale ustawodawca wymyślił sobie stała opłatę niezależnie od ilości. Tam gdzie są piece - smieci jest dużo więcej niż w blokach z c.o. miejskim czy gazowym. Ale urzędnicy wymyślili sobie POZAUSTAWOWE normy i nadmiar śmieci ląduje na trawnikach. Tylko latem (od czerwca) wywożą plastiki co tydzień a tak zwykle co dwa tygodnie, a przecież plastików jest więcej niż zmieszanych - wywożonych co tydzień.
~zlotnicz 19-04-2018 20:36
To jest porządek zapraszam na podwórko ulic Złotnicza Świętojańska i Drzymały istne wysypisko
~Wilek 19-04-2018 21:32
Trudno tej Pani odmówić racji. Ale z drugiej strony jak się podjedzie w okolice Liceum i Energetyki i wysiada z samochodu to trzeba bardzo uważać, żeby nie wdepnąć w psie pamiątki. A to już raczej nie wina Miasta i przyjezdnych tylko Lokalsów.
~Ek8315@gmail.com 20-04-2018 20:31
Panie Rzońca.Nie chodzi tylko o samo sprzątnięcie śmieci lecz organizację segregacji.Ktoś bierze za to pieniądze.Ten ktoś powinien tak zorganizować gospodarkę wywozu żeby miasto było czyste.Może np. klatki klatkopodobne zamykane na klucz.kazdy kto placi dostaje klucz do klatek w któym stoja pojemniki.Pomyśl ten który bierze asę a nie myśli...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gazetki promocyjne – okazje na Black Friday

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Kiedy zniknie ten wykop?

Trwa budowa atrakcji KPN

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
429
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%