MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Czytelnicy: Skwer jak śmietnisko

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 marca 2015, 7:18
Aktualizacja: Środa, 1 kwietnia 2015, 7:26
Autor: Angela
Fot. Angela
– Kołdry, setki butelek po alkoholu, plastiki, folie, góry gruzu i drzewka samosiejki – tak wygląda skwer przy Młynówce, nieopodal nowej ścieżki spacerowej – mówi pan Paweł z Jeleniej Góry, który pyta, czy Miasto zamierza teren posprzątać. Władze miasta zapewniają, że niechlubny obraz niebawem zniknie. Niebawem, czyli kiedy?

W sprawie zaniedbanego placu przy zrewitalizowanej Młynówce pomiędzy ul. Pijarską a Osiedlem Robotniczym otrzymaliśmy już kilka zgłoszeń. Taki widok nie pojawił się bowiem wraz z nadejściem tegorocznej wiosny - od dawna skwer w centrum miasta wygląda jak wysypisko śmieci.

- Kiedy rewitalizowano kanał Młynówki zapowiadano, że będzie w tym miejscu piękny bulwar miejski, a zamiast niego jest śmietnisko – piszą Czytelnicy. - Miejsce jest piękne, a po rewitalizacji w rzece pojawiły się nawet dzikie kaczki, ale widok obok naprawdę nie zachęca ani do spacerowania, ani do siedzenia na nowo postawionych ławeczkach – dodaje pani Zofia.

Wiceprezydent Jerzy Łużniak informuje, że jest to jedno z ponad dwudziestu miejsc wytypowanych do posprzątania. – Wiosenne porządki zaplanowane są na kwiecień i również tam zniknie to dzikie wysypisko śmieci – mówi wiceszef miasta.

Mieszkańcy zapowiadają, że sprawdzą czy teren został posprzątany. Może warto byłoby również dopilnować, by po posprzątaniu skweru, odpady więcej tam nie lądowały…

Ogłoszenia

Czytaj również

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Promesy dla OSP

Karkonosze ulubione

Komentarze (61) Dodaj komentarz

~ 31-03-2015 7:39
jakby mieszkańcy nie śmiecili to by nie było tego śmietniska. Samo się nie zrobiło
~olo 31-03-2015 8:00
Nie wyglada żeby miasto wczesniej sprzatalo. Niesmiećcie to bedzie czysto. Pod tym względem jestesmy niezaczyści, zachwycamy się innymi czystymi miastami zagranicą, ale nic nie rob8imy sami w tym kierunku, tylko czekamy jak miasto będzie sprzatać za nasze pieniadze. Nie bójmy sie zwrócić uwage tym co śmiecą, zainterweniować, a sami donośmy 'papierek" do kosza. hej....
~ 31-03-2015 8:00
Na ul. Karłowicza mamy dodatkowe miejsca parkingowe , cóż z tego kiedy kierowcy rozjeżdzili trawę i parkują praktycznie pod oknami. Plac asfaltowy pomiędzy wiezowcami na Różyckiego i Szymanowskiego służący do gry w koszykówkę zamieniono na parking. Szymanowskiego 5 samochody pod ścianą a przecież niedawno był to teren zielony. Gdzie odpowiednie służby ?
~ 31-03-2015 8:35
20 lat temu po 22.00 dojechałem do Hannoveru. W centrum syf i brud. O 9.00 rano ani śladu. Mamy chyba nadal drobne opóźnienie. Ale w kwietniu to się zmieni :))))
czlowiekpuszcza 31-03-2015 8:47
Ulica Sudecka Urząd Miasta Jelenia Góra - parking dla klientów czyli dla nas mieszkańców zastawiony przez samochody pracowników UM. Pytanie jest takie: dlaczego urzędnicy nie przyjeżdżają autobusami MZK lub nie parkują w innych miejscach skoro przyjeżdżają na 8h do pracy i blokują miejsca dla osób które muszą załatwić swoje sprawy w UM a nie mają gdzie zaparkować? Drodzy Urzędnicy - te miejsca nie są dla WAS!!!
~oko 31-03-2015 9:03
A wie pan dlaczego się zmieni?(na bardzo krótko!!).Miasto wykorzysta kolejny rok posiłkując się dziećmi ze szkół.Zaraz będą czyścić obleśne śmieci ,szkła itp.brudy.Jest to naprawdę obrzydliwe i nie ludzkie.Gdzie pytam jest S.M.!!Policja!!.Dlaczego nie zmusza się brudasów do sprzątania po sobie na miejscu PRZESTĘPSTWA!.Dlaczego potem zmusza sie te biedne dzieci.Widok okropny kiedy one to zbierają ,często te młodsze zbierają wszelkie szkła śmieci są oblewane przez nieuwagę tymi niedopitymi brudami.Płakać się chce dlaczego jest tylu brudasów,i nikt nie zmusza ich do posprzątania!!!
~wborca 31-03-2015 9:14
Proszę zobaczyc jak wygląda obrzeźe placu na zabobrzu w miejscu gdzie rozbija sie cyrk lub wesołe miasteczko.
~ 31-03-2015 9:20
Tam nigdy nie było sprzątane. To po pierwsze. A po drugie - jest nowo pobudowany mały placyk przy Straży Miejskiej. Bardzo często parkują na nim pojazdy SM i policji, a miał być dla interesantów. Tak kiedyś pisała Jelonka...
~ 31-03-2015 9:25
Ciekawe- jak ja spacerowałem tą alejką z przyjaciółką, to nas policja na rowerach legitymowała, jesteśmy normalnymi ludźmi, nawet nie akceptujemy alkoholu. Policja nie tyka meneli, bo ci nie będą mieli z czego zapłacić mandatów, bandziorów nie ruszy, bo to swoi, policja tylko szuka pieniędzy u zwykłych szaraków. K. C., sierżant policji wszystko ujawnił.
~DarthAsarath 31-03-2015 9:35
Część śmieci to zasługa bezdomnych którzy teraz używają starego kiosku nieopodal do noclegów po pijackich balangach, jeśli ktoś faktycznie robi listę miejsc do posprzątania to apeluję do posprzątania wokół Kanału Młynówki szczególnie w okolicach obwodnicy, bo tam mimo robót kilka lat temu i ścieżki, nie ubyło ani jednego śmiecia.
~no 31-03-2015 9:38
Bieda i bezrobocie tak wygląda miasto Dajcie mi bezrobotnemu parę groszy Dajcie moim kolegą płace godną Pomocy społecznej potrzebujemy
~@ 31-03-2015 9:51
do 09:25, ujawnił, coś, co kazdy dawno wie. Policjantów wystawia się w roli poborców podatkowych, a mandat to właśnie taki dodatkowy podatek na rzecz państwa i urzędasów od ośmiorniczek. Mnie i dzieci sędzia z komornikiem pozbawili praktycznie środków do życia za błache wykroczenie, które mogło skończyć się pouczeniem. Cięzki rak toczy ten kraj.
~pela 31-03-2015 10:00
A co ze skwerkiem obok NOT-u. Główna ul. Wojska Polskiego a w głębi chaszcze, butelki i jedna kloaka, bowiem póki placyk nie zostanie zarośnięty przez pokrzywy jest miejscem wykorzystywanym do wyprowadzania psów. Może i to miejsce należałoby umieścić na liście do posprzątania.
~xxx 31-03-2015 10:10
do 8.00. Rozbawiles mnie tym wpisem do łez, mieszkałem w okolicy od około 85 roku i zawsze pod Szymanowskiego 5 był wyjezdzony piach, swego czasu staly tam nawet samochody ciężarowe. Chyba że piszesz o jeszcze wcześniejszych latach.....Pod Szymanowskiego 7 była ta sama sytuacja tam jednak działacze nasadzili krzaków.....
~ 31-03-2015 10:13
taka sama sytuacja jest z terenem od Kościoła Garnizonowego w stronę ul. Kilińskiego pomiędzy schodami a nasypem kolejowym . Ciekawe czyj to teren , bo o ile teren parku przy Kościele jest pięknie wysprzątany to za murem juz nie jest tak pięknie .
~Tubylec 31-03-2015 10:21
Zgłaszam miejsce do posprzątania ( nie wiem czy jest na liście wiceprezydenta Łuźniaka). Tym miejscem jest przejście wzdłuż ogródków miedzy ul. Mickiewicza i ul. Morcinka.
~lubis 31-03-2015 10:33
Smietnisko jest za handlowką, na dawnym boisku obok sali gimnastycznej handlówki, przy wjezdzie na podwórko do kamienhcy obok - notorycznie jakis buc wywozi tam worki z odpadkami. Mpgk mialo to posprzatac ale sprawe olali. Tak pracują za publiczne pieniądze
~18sqandal 31-03-2015 11:06
.... nie ma zadnego tłumaczenia się władz , ma być podsprzatane i basta , od tego jest ta cala wladza a nie czekają jak ktoś < doniesie > gdzie jest rudno . Wstyd urzedniki z magistratu !
~jg 31-03-2015 11:10
dopóki rodzice i szkoły nie będą dzieciom od małego wpajać,że zaśmiecanie środowiska jest złe,dopóty będą wam rosły nowe pokolenia brudasów i śmiecących.
~taka p. 31-03-2015 11:30
Śmieci syf, to specyfika Jeleniej Góry, wizytówka tego miasta przed przejezdnymi. Ostatnio miałem gości z Wrocławia , wstyd było ich na miasto zaprowadzić.
~Z.K. 31-03-2015 12:03
Ale ohyda!Samo centrum miasta.Jeszcze ta betonowa buda po nie wiadomo czym.Zaorać i park zrobić.Polecam również do oglądania dzikie wysypisko za basenem na Sudeckiej.Tam pole do popisu dla Sanepidu.Każdy teren ma przecież właściciela,właściciel odpowiada za stan tego terenu.Tylko ktoś musi mu o tym przypomnieć zamiast udawać,że sprawy nie ma.I tak od lat.
~WiemTo 31-03-2015 12:10
Co to za pretensję o śmieci? Najpierw popierniczone lenie i brudasy sami w koło siebie nasracie, a później podnosicie wrzask ,że nie posprzątane. O czystość i porządek trzeba samemu dbać przez cały rok. Swoją drogą po co mamy Straż Miejską?. Chyba tylko do polowania na kierowców bo śmieciarzy jakoś nie chcą łapać. Wystarczy tylko poszperać w wyrzuconych śmieciach żeby ustalić winowajcę ,ale to przekracza ich możliwości.
~JASMM 31-03-2015 12:21
Ustawa Śmieciowa zobowiązuje gminę do sprzątania! Nas, mieszkańców do płacenia haraczu śmieciowego, a gminę do wywozu naszych śmieci i śmieci zalegających na terenie miasta. Mieszkańcy ze swojego obowiązku jakoś się wywiązują. Płacą. Jak mają pod domem bajzel, to Straż Wiejska każe ich mandatem. A co ze spełnianiem obowiązków drugiej strony Umowy? Nic. Posegregowane odpady trafiają i tak do jednego "wora", dzikie wysypiska trzeba jej na piśmie wskazywać i ujmować w planach sprzątania, lub pisać o nich w gazetach. "Konsorcjum" i tak ma to głęboko w poważaniu, bo przecież rzadna kara mu nie grozi.
~ 31-03-2015 12:28
@ 31-03-2015 11:30 | ~taka p. | Chyba się zdemaskowałeś, ale to nic, wiem jedno, Twoi goście Cię do wrocka nie zaproszą, bo tam większy syf, a w Warszawie byłeś? Tam to dopiero syf.
~nel 31-03-2015 12:32
Że tak nieśmiało zapytam: Co ma zrobić emeryt bez samochodu ze starą kołdrą, kawałkiem zniszczonej wykładziny podłogowej i wiaderkiem gruzu z tynku, który odpadł z sufitu? Zaznaczam, że nie stać go na wykupienie leków w aptece. Regularnie opłaca haracz za wywóz śmieci.
~anonim777 31-03-2015 13:02
OKOLICE giełdy z zatkanymi ka...lami i bombą ekologiczną /ładna pani w okularkach zUM od środowiska/rzeka Kamienna z płynącymi lodówkami, ,okolice Sobieszowa ,,Zaplecze stadionu przy Lubańskiej,droga na Podgórzyn prawy rów..A co poiecie na podworka w centrum miasta ?Wystarczy wejść do kamienicy i na drugą stronę .Ludzie idą święta pezyjadą WASI z zagranicy co powiedzą.
~Onizuka 31-03-2015 13:49
@ 31-03-2015 12:28 | ~ no super, to pocieszające, że w Wawie i Wrocławiu też śmietnik ale te miasta nie udają, że chcą żyć z turystów a Jelenia to ponoć turystyczna stolica Karkonoszy. Ciekawe, kiedy jakiś "mieszkaniec" napisze list o stanie glinianek koło Czarnego i za byłym szpitalem na Żeromskiego, tam to dopiero są wysypiska. A jeszcze piętnaście lat tamu regularnie cała okolica chodziła tam nad wodę, teraz szkoda tam psa na spacer wypuścić.
~warton 31-03-2015 14:03
Sobieszów, Karkonoska,syf stulecia,fruwają worki, latają butelki. Ludzie nie śmiecą, po prostu od 3 tygodni nikt nie odebrał pojemników z segregowanymi smieciamiw tym żółty, otwarty, z którego pod wpływem podmuchów mamy ten syf
~Widzialem 31-03-2015 14:24
Przeciez to wy Polacy sobi taki smietnik po posku zrobiliscie , pretensje miejcie to waszego wychowana katolickiego . Brudasy ale nie tylko ci co wyrzucaja mieni na trawnik , takze ci , ktorzy powinni postawic kosze na smieci w miescie . Pisalem juz tu dziesiatki razy , u was w Jeleniej Gorze brudas rzazi i koszy na smieci nie ma . I jak tu sie z was nie smiac ?
~DEVILEK 31-03-2015 14:30
...a gdzie jest "Straż Miejska" oślepli juz od tych radarów czy jak ?? działalności statutowej nie chce się prowadzić ?? może jakieś kary dla właściciela gruntu ?!?
~do Onizuka 31-03-2015 14:33
dzikie wysypisko wystarczy zgłosić: http://www.trashout.me/ info na cały świat ...
~Do | ~olo | 31-03-2015 14:46
To do boju! Moja babcia zbeształa w Niemczech młodziana, który wyrzucił zgniecioną puszkę na chodnik na przystanku, gdzie kosz miał zaledwie kilka metrów od siebie. Ten posłuchał, ale inny brudzący autobus zagroził, że tak babci kopnie w tyłek, że poleci na zbity p..k. Do młodych dziś nie warto "startować", bo można oberwać. Oberwać można nawet za to, że źle Ci patrzy z oczu, że nie masz papierosa... Policji także grożą i oni się boją.
~ej tam 31-03-2015 14:58
niestety cała Jelenia Góra , Cieplice i pozostałe dzielnice toną w śmieciach, szopy coś na kształt garaży ( wszystko do usunięcia i ładnie zagospodarować), chodniki , ulice, malowanie elewacji itd....a straż miejska tylko koła blokuje, a bodaj najpiękniejsza ulica Matejki to miejsce testowania samochodów osobowych i samochody ciężarowe!!!!
~Gość 31-03-2015 15:08
ze miasto brudne i zasyfione to wina ludzi ,bo sami jak te swinie syfia gdzie tylko sie da ,wiesniaki z kowar karpacza czy tez lomnicy myslakowic do szkol tu przyjezdzaja i wszystko zamiast do kubow laduje na chodniki ulice trawniki ,sam widze czesto jak bydlo z Zeroma wraca naautobus to butelki po napojach wyzuci tam gdzie popadnie albo reklamowke papier po lodzie czy lizaku ,przeciez on tu nie mieszka to co mu to przeszkadza
~stokrotka 32 31-03-2015 15:57
Kierowco białego Volkswagen Caddy, dj... przejeżdżającego ok. 15.20 przez Sobieszów. ... teraz w gacie, bo nie wiesz czy się coś stało na pasach koło biedronki, czy nie. po 10 min przejechałeś powtórnie, sprawdzając czy już jest psiarnia i udałeś sie w stronę Jagniątkowa. Jesteś fr...!
~monter 31-03-2015 17:42
JA POWIEM TAK ,mieszkam na przeciw tego miejsca zasmieconego na ul. osiedle robotnicze, stoi tu wóz drzymały FIRMY MPGK,stoi on na dosc ladnej polance ,za kazdym razem gdy jest owa przyczepa zabierana, pozostaje po niej rozjezdzone miejsce,BŁOTO, CZY NIE MOŻNA JEJ STAWIAC NA PARKINGU NA PRZECIW, widac nawet firma odpowiadająca za estetyke miasta potrafi również tę estetykę zniszczyć i to świadomie. PANIE PREZESIE MPGK ,PROSZĘ O TROCHĘ WIĘCEJ KONTROLI NAD SWOIMI PRACOWNIKAMI,
~Boss 31-03-2015 18:35
Kiedyś słyszałem wypowiedź jakiegoś eksperta z Niemiec od segregacji śmieci i utrzymania porządku w mieście powiedział wprost śmieci są nieodzownym elementem naszego życia produkujemy ich coraz więcej a syf ,bałagan jest nie dlatego że ludzie śmiecą tylko dlatego że kiepsko sprzątają a cała gospodarka odpadami jest źle zorganizowana ,prosty przykład wystarczy skupować plastikowe butelki jak jest to w Niemczech a zakładam się że żadnej nie uświadczycie rzuconej w terenie ,te obrazki są idealną ilustracją jak wygląda gospodarka odpadami w naszym kraju w wykonaniu kacyków partyjnych i ich kolesi kiedy zajmowały się tym wykwalifikowane firmy bez ich pośrednictwa był porządek teraz wszędzie jest syf bo liczy się zysk i stołki a nie żeby było czysto
~Szymekk 31-03-2015 18:47
Będzie posprzątane jak przyjdą wybory i czerwony sweterek będzie startował na prezydenta :)
~ 31-03-2015 18:54
te śmieci to wasze miastowe których nie chciało się komuś wywieść gdzieś za miasto do lasu jak zwykle to bywa .
~cieplik to j 31-03-2015 20:23
Jeden czepia się wychowania katolickiego,drugi z wioski że to miastowe śmieci.Do pierwszego,u ciebie to tak całkiem czysto jest wtedy jak za ciebie ktoś posprząta,a do drugiego ,co robisz ze śmieciami,palisz w piecu,to jest fer? Do nas wszystkich,sam co mogę to sprzątam,też już mi się nie chce,jedno co mi przychodzi to zgłaszać straży miejskiej,albo zwozić śmieci pod urząd miasta ,w ramach ogólnego protestu mieszkańców.
~ 31-03-2015 20:32
a gdzie jest SM dać jeszcze ze 5 foto radarów to miasto będzie nie do poznania ale kasa będzie leciała. WSTYD PANIE KOMENDANCIE
~ 31-03-2015 20:36
System czerpany z Rosji. Taki sam syf. To w Rumunii jest czysciej. Polska natura to balaganiarstwo, brak znamion estetyki. Polak to FLEJTUCH. Dotyczy to 70% nacji.
~ 31-03-2015 21:14
Za komuny miasto było czyściejsze i tętniło prawdziwym życiem.
~Czytelnik 31-03-2015 21:38
USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych Art. 1. 1. Do ochrony porządku publicznego na terenie gminy może być utworzona samorządowa umundurowana formacja — straż gminna, zwana dalej „strażą”. 2. Straż spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swe zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli. A tak w ogóle to Jelenia DZIURA !!!
~mich 31-03-2015 21:46
Kiedy zostanie usunięty stojący w pobliżu rozwalający się kiosk! Przecież to jest centrum miasta. Wstyd!
~taka prawda 31-03-2015 22:51
Poczekajcie aż miną święta, wtedy to dopiero będzie jeden wielki śmietnik w naszym regionie. To znak, że pseudo turyści z Wrocławia tradycyjnie rzucili się w Karkonosze i zostawili po sobie niemiły prezent. Jelenia Góra i tak jest czystym miastem w porównaniu z takim Wroclawiem. Wystarczy pójść na wały nad Odrą czy do lasów wokół Wrocławia - jeden wielki śmietnik. Widać, że zabużanie wciąż pielęgnują wieśniackie zwyczaje.
~-467- 31-03-2015 23:06
Do sprzątania zaciągnęłabym tych nierobów ze schroniska i i aresztu. W czynie społecznym mogliby trochę popracować nic by im się nie stało!!
~Cez 41 31-03-2015 23:21
Można to zwalić na Kosmitów bo jeleniogórzanie przecież nie śmiecą.
~ 31-03-2015 23:38
do taka g..no prawda Przyjedź- posprzątaj -zarobisz i nie przywóź od siebie śmieci zostaw w kargulowej rodzinie . Jesteś chorobliwie wystraszony Wrocławiem - nie bój się tu ci nikt krzywdy nie zrobi tak jak w twojej wiosce?
~@ 1-04-2015 6:03
Róg Poziomkowej/Borówkowej Czarne, jakiś wesołek pozostawił dwie pełne reklamówki szkła po miodach pitnych, czy to okoliczny mieszkaniec, wrocławianin czy inny poznaniak odwiedzający nowo powstałą restaurację, obojetne...jak następnym razem dorwę to rączki obetnę i jaja na najbliższym drzewie zawieszę. Wstyd brudasie.
~ 1-04-2015 17:12
Jak przyjadą brudasy z Wrocławia na Święta, to znowu trzeba będzie sprzątać całe góry ze śmieci po nich.
~mirek z jg 2-04-2015 22:09
A jaki będzie balet na drogach w wykonaniu DW na letnich kapciach. Policja będzie miała pełne ręce roboty.
~ 3-04-2015 22:04
do ccl82 Weź łopatę i odgarnij śnieg bo państwo z Wrocławia przyjadą - i to już na co czekasz trollu? SKWER JAK ŚMIETNISKO. Piszesz nie na temat jak niedorozwój?
~ 6-04-2015 17:17
Jacy państwo? Zwykłe słoiki, największe barachło jakie jest w naszych górach. Weź tę łopatę i walnij się nią mocno w łeb, wrocławski gimbusie - może otrzeźwiejesz.
~ 6-04-2015 19:20
Weź łopatę i odgarnij śnieg bo państwo z Wrocławia przyjadą - i to już na co czekasz trollu? SKWER JAK ŚMIETNISKO. Piszesz nie na temat jak niedorozwój? Niech cię rodzice lepiej wychowają?
~aa 7-04-2015 15:24
Potrafisz napisać coś więcej niż tylko wklejać co chwilę ten sam tekst, wrocławski trolu?
~ 7-04-2015 18:44
Skąd wiesz że wrocławski pan ty trolu ?Weź łopatę i odgarnij śnieg bo państwo z Wrocławia przyjadą - i to już na co czekasz trollu? SKWER JAK ŚMIETNISKO. Piszesz nie na temat jak niedorozwój? Niech cię rodzice lepiej wychowają?
~ 8-04-2015 18:21
Czy ty potrafisz napisać coś więcej niż tylko wklejać co chwilę ten sam tekst, wrocławski trolu?
~ 8-04-2015 21:20
Czy ty potrafisz napisać coś więcej niż tylko wklejać co chwilę ten sam tekst
~ 10-04-2015 0:16
potrafisz napisać coś więcej niż tylko wklejać co chwilę ten sam tekst, wrocławski trolu?
~ 12-04-2015 17:21
Czy ty potrafisz napisać coś więcej niż tylko wklejać co chwilę ten sam tekst wsiowy plotkarzu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krakowska w budowie

Bobry na Zabobrzu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%