MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Czytelnicy: Ludzie, uważajcie na ogłoszenia o pracy za granicą!

Wiadomości: Kraj/Region
Niedziela, 7 kwietnia 2013, 7:47
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2013, 7:28
Autor: Angela
Fot. Angela
– Praca w różnych częściach Niemiec przy zbiorach warzyw z koniecznością wpłaty 50 zł na wstępie to oszustwo – ostrzegają nasi Czytelnicy. Oferty są zamieszczane na różnych portalach. Jednym z pokrzywdzonych jest 20–letni Marek z Jeleniej Góry. W taki sam sposób oszust naciągnął tysiące osób z całej Polski. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura, a mimo to cały czas pojawiają się nowe ogłoszenia.

Pan Marek skończył szkołę, wyprowadził się od rodziców. Potrzebował pieniędzy na zapłacenie czynszu i na życie. Długo szukał czegoś na miejscu. Nie znalazł. W ręce wpadła mu oferta wyjazdu do Niemiec. Firma poszukiwała pracowników fizycznych do pracy przy zbiorze i pielęgnacji ogórka szklarniowego. Oferta spadła mu jak z nieba. Miejsce pracy: Chemnitz (180 km od Polskiej Granicy-Zgorzelec). Praca w godzinach 08:00-16:00, od poniedziałku do piątku. I stałe wynagradzane. Możliwość pracy w soboty i niedziele za 6,00 euro/netto. Zakres obowiązków: zrywanie ogórka, odrzucanie uszkodzonego surowca, podwiązywanie i podwieszanie łodyg, pakowanie do skrzynek i transport na miejsce oczyszczania (ręcznym wózkiem paletowym).

- Nic skomplikowanego, pomyślałem – mówi Marek. - Warunki ludzkie… wymagania niezbyt wygórowane: osoby pełnoletnie, dobra kondycja fizyczna, gotowość do wyjazdu na minimum dwa miesiące, chęci do pracy w szklarni. Co to jest dla młodego chłopaka. Bułka z masłem! – dodaje jeleniogórzanin.

Co oferował pracodawca- pośrednik? Wiele: umowę zlecenie (początkowo- na warunkach niemieckich-później o pracę), zakwaterowanie (bezpłatne), wynagrodzenie w kwocie 1000 euro/netto (do wypłaty) i ewentualne nadgodziny. Po przyjeździe możliwość zaliczki w wysokości wynagrodzenia tygodniowego, możliwość stałej pracy na umowę o pracę, po przepracowani minimum sześciu miesięcy, dokumenty na żądanie, w przypadku chęci zwrotu podatku za pracę zagraniczną.

Jeleniogórzanin już zaczął się pakować, bo przed wyjazdem miał tylko przesłać skan dowodu osobistego oraz wpłacić za rezerwację miejsca w busie 50 zł od osoby.

- Byłem ostrożny z płaceniem pieniędzy, bo słyszałem, że są tacy naciągacze – mówi Marek. – zadzwoniłem do nich, rozmawiałem, pytałem o różne rzeczy. Mężczyzna wydał mi się wiarygodny. Zadawał konkretne pytania. Zapewniał, że można dobrze zarobić pod warunkiem, że ktoś chce pracować. Ja pracy nigdy się nie bałem. Tu w Polsce też nie było łatwo, więc pomyślałem, co mi zależy. Nic mnie tu nie trzymało. Te pięćdziesiąt złotych miało być na transport. W ofercie było napisane, że koszt ten jest częściowym pokryciem kosztów ropy i jednocześnie ostatecznym kosztem, ponieważ odbierają każdą osobę z miejsca jej zamieszkania. Pomyślałem, że nikt nie oszukiwałby na takie pieniądze, ale szybko okazało się, że pozory mylą – dodaje.

Po wpłaceniu pieniędzy na konto, jeleniogórzanin miał w ciągu 5-7 dni miał otrzymać dokumenty, do podpisania. Nigdy do niego nie dotarły. Od czasu wpłaty nikt też już nie odebrał od niego telefonu.

- Napisali w ofercie, żeby skany przesyłać tylko mailem – czyta internetową ofertę Marek: „Dane do wpłat/rezerwacji miejsc: Bartosz Komendołowicz, ul. Urzędnicza 3/4, 32-590 Libiąż, nr konta: 34 1140 2017 0000 4102 1294 5028. Tytuł: w tytule prosimy o wpisanie swojego numeru telefonu i adresu e-mail. Kwota: 50 zł(osoba). Wpłaty należy dokonać w ciągu 24 godzin, termin nie może zostać przedłużony ze względu na to, że w przedziale czasowym między wysyłką dokumentów a wyjazdem, musimy zorganizować wyjazd logistycznie i formalnie. Należy przesyłać jednym mailem skan dowodu osobistego + skan wpłaty/przelewu, przesyłane osobno, będą ignorowane. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z panem Tomaszem Schultz'em, pod numerami telefonów: +48 608-719-473 , +48 886-232-828, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-15:00, pod którymi uzyskają Państwo dodatkowych informacji. Nie odpisujemy na sms-y i nie oddzwaniamy ze względu na ogromną liczbę połączeń do nas”. Wszystko więc wyglądało wiarygodnie.

Kiedy jeleniogórzanin zrozumiał, że został oszukany, zaczął jednak szukać w internecie informacji o człowieku, który został podany w ogłoszeniu.

- Okazało się, że jego sprawą już zajmuje się prokuratura na Śląsku, a zgłoszenia przeciwko niemu spływają do policji w całej Polsce. Oszukał on tysiące osób. Nie wiem, dlaczego ten człowiek jeszcze jest na wolności i jak długo jeszcze na niej będzie, dlatego chcę ostrzec innych. Wiem, że w ostatnim czasie zamieszczał kolejne ogłoszenia wpisując nowe lokalizacje wyjazdu i nowe zajęcia. Zawsze jednak osoba, która chce wyjechać, musi wpłacić pieniądze. Na każdą taką ofertę należy więc bardzo uważać – przestrzega Marek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Patriotki – terrorystki w BWA

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~18 sqandal 7-04-2013 8:27
najgorsza jest hiena która żeruje na ludziach biednych ( bezrobotnych ) Taki człowiek to najgorsza swinia i bez zadnych zasad mo...lnych i co na to nasza sprawiedliwośc ano nic , trwają ustalenia a co tu ustalać zamknąc gn... i to na wiele lal. Wielu jest takich cwaniaków którzy nie mają sumienia i to nie są ludzie to szczury ktorych należy eliminować ze społeczeństwa!
~ 7-04-2013 8:32
Niezła wyj..., widać polak potrafi... Pewnie dużo ludzi się nabierze ; (
~HaHa 7-04-2013 8:58
Taka jest właśnie POlska. Zalegasz skarbówce nawet głupi jeden grosz, to będą Ciebie ścigali, jak rasowego i groźnego przestępce, a taki oszust może sobie bezkarnie chodzić po ulicy i nic mu nie zrobią, co najwyżej dostanie wyrok w zawiasie albo wysoką grzywnę...
~... 7-04-2013 9:11
gdyby banki sprawdzaly zgodnosc numeru rachunku z danymi osobowymi, to byloby o wiele mniej takich przekretow.
~o ho ho 7-04-2013 9:14
tylko Polak Polaka tak w hu.. potrafi zrobić
~bezrobotny 7-04-2013 9:20
Ludzie;będzie jeszcze gorzej-wylicytowano nasze fabryki za granice żeby się obłowić,polak olał polaka.A może to już nie Polska?
~brak slow 7-04-2013 9:34
no i dobrze, brawa dla pana ktory zarabia sobie kase, a w interesach nie ma czasu na sentymenty, gdybyscie potrafili ruszyc glowa i wpasc na taki pomysl dla siebie, nie zastanawialibyscie sie !! po co te komentarze??
~brak slow 7-04-2013 9:41
chodzicie do kosciolka a po cichu obgadujecie sie nawzajem, kto jak sie ubral i ile ma pieniedzy.... taka jest natura ludzka, a bazujemy na zachowaniach zwierzat haha
~Jerrry 7-04-2013 9:43
To są właśnie Polaczki ,żeby swój swojego tak tylko my potrafimy sie wydymać
~... 7-04-2013 9:55
...ja od jakiegoś czasu tyram w zdymanych niemczech...a tu w szczególności widać jak Polak dyma Polaka...heheh...błyskotliwy z nas naród...
~forbs 7-04-2013 10:01
Jak można wierzyc w takie ogłoszenia skoro nie ma nawet adresu siedziby biura i za załatwienie pracy nie można pobierac zadnych pieniędzy!Poszukac w internecie czy sa jakiej opinie na temat takiej pracy i wiadomo czy to ogloszenie jest oszustwem czy nie.Nie ma napisane nic o ubezpieczeniu,a stawka to z kosmosu wzieta.Nie wiem czy podwiazywanie ogórków jest takie łatwe tutaj bym sie klucil!
~rt 7-04-2013 10:21
Zasada nr.1w takich "ogloszeniach" nigdy nie wpłacać nikomu na żadne konta zanim nie podejmiesz pracy.W 99,9% to wał.Koniec kropka.
~rt 7-04-2013 10:23
Zasada nr.1w takich "ogloszeniach" nigdy nie wpłacać nikomu na żadne konta zanim nie podejmiesz pracy.W 99,9% to wał.Koniec kropka.
~ 7-04-2013 10:25
Ludzie na co wyjezdzac gdziekolwiek skoro w JG jest tyle miejsc pracy za 6/7zł brutto na godz.!!!!!!!!!!!!!!!!!
~JakoTako 7-04-2013 10:33
Po co wyjeżdżać z Jeleniej Góry, jeśli Prezydent Jeleniej Góry wczoraj na łamach Muzycznego Radia mówił, że pracę znalazło 200 osób i stopa bezrobocia wynosi pomiędzy 9-11%? A tak na poważnie to w Wałbrzychu i całym powiecie bezrobocie wynosi ponad 30% i u nas jest taka realna stopa bezrobocia, a nie, że w granicach 10%, jak wmawia Zawiła...
~... 7-04-2013 10:54
...ale swoja droga ten Zawiła to kawał h...,..jak można tak ludzi okłamywać w żywe oczy(uszy)..to trzeba mieć tupet i na dodatek zero honoru...wie jaki małe ma poparcie i jak ludzie go nie nawidzą...zamiast z honorem ustapic to trzyma sie "koryta"jak pijawka...
HankaOdRumcajsa 7-04-2013 10:55
"za granicą" pisze się osobno, przynajmniej w tym kontekście...
~Boss 7-04-2013 11:23
Panie Z.A.W.I.L.A proszę o komentarz młody 20 letni człowiek zaraz po ukończeniu szkoły nie znajduje pracy na miejscu w cudownej republice pasożytów partyjniaków ich rodzin i kolesi odbierających młodym ludziom szansę na normalne życie ten młody człowiek szuka pracy przy zbiorach ogórków by samodzielnie egzystować wejść w dorosłe życie cudowny start po co więc temu człowiekowi szkoła ,nauka ,studia skoro w tej republice partyjniaków jedyna przyszłość dla młodzieży to zmywak ,plantacja ogórków żadna praca nie hańbi ale to zajęcie jest dobre na wakacje i dorobienie paru groszy w czasie nauki OCZYŚĆMY KRAJ Z PARTYJNIAKÓW ICH KOLESI UKŁADÓW ZACZNIJMY ŻYĆ NORMALNIE wtedy pan Marek i inni zostaną w Polsce bo nikt nie zabierze Mu 80 procent dochodu w podatkach na utrzymanie partyjnych kacyków
~do jakotako 7-04-2013 11:40
Podziękuj towarzyszom sekretarzom,ktorym kiedyś zachciało się zrobić metropolię z 30 tysięcznego miasteczka nieudolnie łącząc Jelenią,Cieplice,Sobieszów i kilka wsi w całość.Do tego powstały 2 jednostki wojskowe mające nas chronić przed imperialistami z Zachodu więc ściągnięto tysiące wojskowych z rodzinami.Później wybudowali truciciela produkującego plastik na odzież czyt celwiskoza i znowu naściągali tysiące ludzi z okolicznych wiosek.Potem Wybudowali im architektonicznego potworka czyt.Zabobrze.Dzisiaj nikt nie potrzebuje obrony przed Zachodem,plastikowej odzieży ani włóczki do szydełkowania więc zostały tysiące napływowych emerytów,rencistów,bezrobotnych wraz z rodzinami.I takie masz dziś efekty przez system który trwał 45 lat.Żaden prezydent nie naprawi tego nawet za 10 lat.
~o ho ho 7-04-2013 11:51
Ja sobie pracuje w Jeleniej Górze za 6zł na czarno i na ogórki do Niemców jechać nie muszę
~mmmmmm 7-04-2013 12:08
MOI DRODZY ,GDZIE WCHODZÄ W GRE PIENIÄDZE - to konczä sie sentymenty !!! Teraz w Polsce panuje prawo dzungli -KTO SILNIEJSZY TEN LEPSZY .
~ja 7-04-2013 12:08
Jelonka sama puszczała to ogłoszenie kilkanascie razy i poniekad przyczyniala sie do tego ze ludzie sie nabierali!Na innych portalach z praca ogloszenia tego gosicia byly usówane po max 10min!!!!!!!
~ 7-04-2013 12:19
Zaczyna sie cos takiego od chciwych hien na stanowiskach rzadowych, przez stolki administracji terenowej i konczy na zwyklych zlodziejach. Rzesza takich jest wielorodna, ale cel jeden - OKRADAC NAJSLABSZYCH. Taki kurs jest chroniony prawem, gdyz jak dotad nikt nie protestuje przeciw okradaniu panstwa formami i kominowymi placami dla takich ludzi, co przeczy jakiej kolwiek logice i uzasadnieniom wysokosci wyplat. Jednak miesko armatnie tyra na wszystkich zyjacych z pasozytowania na panstwowym garnuszku hien i nie wiele moze w tej sprawie zrobic. Dol ledwo zyje z pracy, gora ma wiele ponad stan i zycie plynie .
~forbs 7-04-2013 12:20
Zadna agencja pracy ani firma nie zaklada adresu mailowego na portalach typu onet,wp,o2 itp po tym tez mozna poznac ze cos nie tak jest z oferta i mozliwe wyciaganie kasy od ludzi.
~grabiamiwryż 7-04-2013 13:17
Władzę powoli będą przejmować dzieci i wnuki tych bylych UBeków i szubrawców PZPRowskich - ale oni nie maja juz tej zacietości czy bandytyzmu, nawet w premierowym filmie Układ zamknięty córka prokuratora-szubrawca nie podziela poglądów tatusia. Erozja rządu Ubeckiego pod plaszczykiem PO i Tuska będzie postepowala, z czsem do władzy dojdą postepowe i reformatorskie ugrupowania. Czy po rzadach UB-PO pozostaną zgliszcza to jest jednak zasadnicze pytania
~k.anl 7-04-2013 14:01
Na os. Łomnickim jest też taki cwaniak co bierze kasa za pomoc w szukaniu pracy. Tez wyj...... nie jednego na pare złoty. Szuka go mój koles żeby mu wytłumaczyć co i jak !!!
~Edna 7-04-2013 14:28
"Zagranicą" - tak tylko Angela potrafi napisać...
~ 7-04-2013 14:39
he he i najsmieśniejsze to jest,że to ogłoszenie było na jelonce,i nikt tego nie zweryfikował
~Kasia12 7-04-2013 14:43
Faktycznie, pracy szukamy \"za granicą\", podstawowe zasady ortografii, ale kto dzisiaj zwraca na nie uwagę? Wstyd! Poprawcie chociaż ten bijący w oczy tytuł!!!!
~heheh 7-04-2013 14:56
heheh a tak... tez wysylalalm cv do tego Pana :D ale w meilu zwrotny napisal wlasnie o wczesniejszej wplacie i od razu to olalam bo to oczywiste ze to oszustwo!! Że też istnieją aż tak naiwni ludzie którzy dają się tak nabierać ... w sumie to są sami sobie winni.
~dfg434 7-04-2013 15:29
Jaki numer konta do wpłaty podaje?
~ 7-04-2013 16:01
WOLĘ SMRÓD JELENIEJ GÓRY NIŻ U NIEMCA RWAĆ OGÓRY!
~mieszkam tu 7-04-2013 16:14
Mam pomysl aby pod kazdym ogloszeniem intetnetowym byla opcja "komentarz" co pomogloby tez innym czytajacym ustrzec sie oszustow lub przy kupnie auta zaoszczedzic czas i pieniadze na wyjazd do innego miasta bo w ogloszeniu co innego niz w rzeczywistosci. A tak bylby wpis bylem widzialem , rdza zzera, to czy tamto do wymiany i wtedy nastepny chetny wiedzialby na co sie nastawiac. Co wy na to ? Co na to redakcja Jelonki?
~mieszkam tu 7-04-2013 16:18
Mam pomysl aby pod kazdym ogloszeniem intetnetowym byla opcja "komentarz" co pomogloby tez innym czytajacym ustrzec sie oszustow lub przy kupnie auta zaoszczedzic czas i pieniadze na wyjazd do innego miasta bo w ogloszeniu co innego niz w rzeczywistosci. A tak bylby wpis bylem widzialem , rdza zzera, to czy tamto do wymiany i wtedy nastepny chetny wiedzialby na co sie nastawiac. Co wy na to ? Co na to redakcja Jelonki?
~HaHa 7-04-2013 17:32
U nas bezrobocie wynosi pomiędzy 9-11%, a dla przykładu w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim przekroczyło 35%, więc te statystyki podawane przez Zawiłę i jego klitkę są nieprawdziwymi. Czego? A no dlatego, że dla przykładu w Wałbrzychu jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, a u nas jest parę zakładów, więc stopa bezrobocia podawana przez PUP Jelenia Góra i Zawilca wynosi w rzeczywistości około 19%, a nawet więcej. Dla niewierzących link: http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,19044
~Wild men 7-04-2013 18:01
Zgłaszałem to jakieś osiem miesięcy temu na policji, też mnie chciał naciągnąć, ale ja nigdy nie płacę za załatwianie pracy, bo wiem, że to zazwyczaj oszustwa, na dodatek postanowiłem go sprawdzić wpisując jego imię i nazwisko w google i potwierdziły się moje podejrzenia, że to oszust. Fakt, że oszust żeruje na biednych, tak mnie zdenerwował, że postanowiłem to zgłosić na komisariacie policji, policjantka mnie chciała zbyć wyżywając się na mnie, że skąd wiem, że to oszust itp, musiałem się z nią nieźle wykłócić, ale jak jej wyperswadowałem to i owo, to później już nawet była bardzo miła.
CН.W.D.P. 7-04-2013 18:18
Wild menku, A NIE POBILI CIĘ PRZYPADKIEM NA TYM KOMISARJACIE, JAK POSZEDŁEŚ ZGŁASZAĆ?? BO CIEBIE PODOBNO BIJĄ POLICJANTY... COŚ SIĘ OSTATNIO ŻALIŁEŚ, ŻE CIĘ JAKIŚ EMERYTOWANY POLICJANT POBIŁ... SWOJĄ DROGĄ NIEZŁY Z CIEBIE KOZAK, JAK CIĘ EMERYT POTRAFI POBIĆ... KONFIDENCIE ŚMIERDZĄCY...
~Wild men 7-04-2013 18:28
Najciekawsze jest, to, że niedawno komendant chwalił się wzrostem wykrywalności przestępców a tu grubo ponad pół roku a oszust dalej w akcji.
~maylo 7-04-2013 19:16
witam mam zal do portalu na jelonce gdyz powinien weryfikowac takie ogloszenia po przez ip lub telefon.naprawde zal
~JELENI_OGÓR 7-04-2013 21:06
zamiast wyjeżdzać zbierzcie się i rzućcie granata popd bramę parlamentu (w końcu taczka kilka wideł pochodni kowadło do wyważenia drzwi drogo nie kosztuje) możecie potrenować na zawilcu i papaju
~praaacy!!!! 7-04-2013 21:19
A kto tym gn... tzw MWzWM kazał schowac dowód babci? I co? POsłuchali go? Kto sie cieszył że fcz ich babki nazywał moherowymi beretamai? Kto sie zachwycił Jewropą , piwem w puszkach i grillem? Kto pluł i drwił z własnej kultury, tradycji za namową Michnika? GłuPOta zachłysneła się mozliwościa brania kredytów i brali jak kto głupi!! Znam idi... co mają po pięć po sześć kredytów!! Aby jeden spłacić, bierze drugi i tak wokoło!! I na co te kredyty? na nowego ipoda albo ifona, na narty oczywiscie w Alpach , no bo jakżeby inaczej!, na nowy model telewizora coby Monike Olejnik lepiej było widać..To skundlałe , konformistyczne badziewie miało wszystko na kredyt: dom, samochód a nawet żonę! Wszystko było Ok dopóki była płynność kredytowa..To że głuPOta siebie wpakowała w pułapki kredytowe,
~do 21:19 7-04-2013 21:37
do 21:19 -Proponuje zebys udał sie do jakiegos specjalisty o ile juz nie jest za pozno!
~ 7-04-2013 21:42
Do tego ch.w.d.p.ty dubku śmierdzący ty nic nie robisz tylko potrafisz kogoś obrażać.A może powinni cię zamknąć do wariatkowa tam twoje miejsce
~ 7-04-2013 22:49
Ta osoba już działa od kilku lat i na różnych stronach są o tej osobie kompletne informacje żeby unikać tej oferty, ponadto co jakiś czas ten facet zmienia miejsca pracy, nie powtarza wgl miejsc pracy za każdym razem sa inne miejsca pracy, prócz na danych do wpłacania.
~szukający pracy 8-04-2013 0:08
Ja szukając pracy na jednym z portali internetowych znalazłem ofertę pracy w Niemczech w magazynie na dobrych warunkach. Skusiłem się i wysłałem swoje dokumenty na podany przez rzekomego pracodawcę adres e-mail. W odpowiedzi otrzymałem wiadomość że muszę się zalogować na podany przez nich link i wpisanie numeru telefonu.A ponieważ przebywałem w Anglii to wpisałem numer tel. angielski.Po wpisaniu nr.tel. otrzymałem SMS z kodem który miałem wpisać na podanej stronie internetowej . Po wpisaniu kodu nagle z mojego konta telefonicznego ubyło mi 4 funty .Na drugi dzień otrzymałem kolejnego sms i tylko gdy otworzyłem wiadomość po raz kolejny ubyło mi 4 funty.I tak przez kolejne dni straciłem 30 funtów już bez konieczności otwierania wiadom. W końcu wyrzuciłem tą kartę sim i kupiłem sobie nową.
~ppp 8-04-2013 0:21
Szukając pracy należy zwrócić uwagę na adresy e-mail. Jeżeli pracodawca ma adres np. praca1@tlen.pl lub praca@gmail.com to już wiadomo że coś może śmierdzieć.
~mzk 8-04-2013 1:55
W MZK FACET Z FIRMY SPRZĄTAJĄCEJ NIE CHCE PŁACIĆ PIENIĘDZY I SZUKA f...rÓW ZA CIĘŻKĄ PRACE> PRZESTRZEGAM...
~El... 8-04-2013 3:50
\"Praca w Bautzen od 20 Kwietnia\" oferta nr 794845 w Ogłoszeniach Jelonki z dnia 29 marca to ten sam pomysłowy pośrednik.
~UWAGA 8-04-2013 8:53
Firma IWO- BAU - to też nieźli oszuści - ogłoszenia stale w Jeleonce - wywożą ludzi a potem mają cię na łasce raz płacą a raz nie - ludzie uważajcie na tych hostaplerów bo to złodziejska firma - wykorzystująca naiwność polaków.
~ 8-04-2013 10:53
Też wpadłabym w ich sidła ale na szczęście wcześniej ich sprawdziłam! Chamstwo,a te ogłoszenia na tym portalu pojawiają się często!
~jaezToWiem 8-04-2013 11:47
oferty na te 50zł występują od roku 2007... tak jak wdety, tak i dzisiaj prowadzi je jedna osoba... dziwne, że po 5 latach nagle policja się tym niby zajmie... lepiej niech się nie ośmieszają..
~Gościu 8-04-2013 11:48
20 Letni Pan Marek z Jeleniej Góry-ale z Pana f...r jak Pan wpłaca pieniądze komuś za darmo HA Ha Ha.
~gt 8-04-2013 15:20
Proszę o opinie o firmie HUBERTUS
~romek 8-04-2013 19:36
Nikt na krzywdzie ludzkiej się nie dorobił,tępić takie dziadostwo i naciągaczy
~1000 euro 8-04-2013 23:31
zbiory po 8h za granica platne tysiac euro ;d , odrazu widac walek , ale coz ludzie za szybko mysla i sie podniecaja :) , a koleszke co sie zalamal ze zostal oszukany o 50 zl zapraszam do mnie , skoro tak Cie to nic nie warte w tych czasach 50 zl zmartwilo , dam Ci bo jeszcze sie przejdziesz na milenijny , a tak to bys mial 2x 20 dag sera zoltego , 2 x20 dag wedliny , 3 kotlety schabowe , kawe i olej = 50 zl i lodowka pelna :D , a mo...l z tego taki zobacz jak tu nas okradaja na codzien , Pozdrawiam , jutro chyba napisze do teleexpresu ze wszedlem do kauflandu 7 rzeczy kupilem 50 zl sie pozbylem , a mialy byc 4 pelne zrywki :/
~ja cie 9-04-2013 1:56
Za pośrednictwo pracy w Anglii zapłaciłem kolesiowi z Oś.Robotniczego 200zł. Pracuję tAM JUŻ 6LAT i chwalę sobie . Na początku też mu nie wierzyłem ... ale okazało się ok
~Halka 9-04-2013 10:37
Trafiłam również na to ogłoszenie, ale najpierw sprawdziłam wiarygodność. Wysłalam maila z prośbą o sprawdzenie oferty do WUP w Jeleniej Górze. Odpowiedż przyszła stosunkowo szybko, że to oszust i jest wiele zgłoszeń na tego typa. Wtedy ruszyło mnie, że urzedy wiedzą o oszuście i nic nie robią w tym temacie! Więc cieszę się, czytając ten artykuł, że jednak gościu jest ścigany. A nam życzę więcej rozsądku w podejmowaniu decyzji o wyjeżdzie i sprawdzaniu wiarygodności firm lub osób ogłaszających się w sieci!
~Obserwator. 11-04-2013 13:16
Ludzie ten śmierdziel działa już trzy lata a Wy dalej mu płacicie mając klapki na oczach, widzicie tylko to co chcecie widzieć,słuchacie tylko to co chcecie usłyszeć,czytając to ogłoszenie kilka razy znajdziecie wiele nie jasności a ten pan" czytelnik" niech lepiej wraca z powrotem do szkoły darmowej i na garnuszek do mamy,takie doświadczenie to też nauka za którą się płaci.
~Kon 8-10-2013 15:10
Dobrze ze jest cos takiego jak opinie bo wlasnie mialem do nich dzwonic o prace przy rusztowaniach
~Julo 15-11-2013 15:49
Iwo-Bau,ok płacą,zawsze punktualnie.Robię od 2011 roku na dachach.dziwne ,że babka również ,jak oni maja podwykonawców tylko mężczyzn :)Jesteście Tchórzami niepodpisując się ,tylko wypisując oszczerstwa jako ,,anonim,,
~Oferta pożyczki 1-12-2015 22:47
Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, finansowanie projektu lub wyczyścić długów? Dajemy szybkie i łatwe kredyty z oprocentowaniem 3% w okresie time.Kindly wysyłanie żądań poprzez e-mail: (apiment.camron@yahoo.com) Formularz wniosku o pożyczkę, Imię: Seks: Data urodzenia: Adres: Kraj: Numer telefonu: Kwota pożyczki Potrzebny: Kredyt Czas trwania: Pożyczka Cel: Zawód: Miesięczny dochód: Czy stosowane przed: Z poważaniem
~kr 19-06-2016 22:27
Pamiętajcie jedna rzecz.Otwierajac Działalność gospodarczą, nigdy nie bierzcie księgowej w danej Firmie .zawsze wspólpracuje z firmą, nie dla was.Od was tylko kasę wyciąga. Jezeli tak ci proponuje firma to wiec, że nie jest uczciwa i naciągnie cie na kasę.Zwłaszcza budowlancy uważajcie. W naszej Jelonce są takie firmy co wysyłaja ludzi na budowę za granice.czytajcie jakie mają maile.Zawsze jest w mailu nazwa firmy.Łatwiej ją sprawdzić .
~henkarrr_45 21-02-2019 15:45
Pracowałem dla Iwo-Bau jako dekarz. Pieniądze sa dobre, praca wiadomo, nie dla każdego, ale sami wybieramy swój zawód. Ja jestem zadowolony, a ogłoszenia trzeba czytać, żeby później sie nie rozczarowac. Kazdemu kto ma glowe na karku polecam taka prace, ale wazne jest zeby byla ze sprawdzonego źródła. Moze beda znow kogos szukac, ja polecam wspolprace
~ 25-02-2019 9:22
Ja tam polecam pracę w Iwo-Bau. Mozna niezle zarobic i nie trzeba sie martwic o zlecenia, zawsze jest cos do zrobienia
~Niko 23-07-2019 9:51
Pracuję dla Iwo Bau i nie ma żadnych problemów. Jak ktoś się zna na robocie to swoje zarobi. Wypłata na czas, roboty dużo to człowiek się nie nudzi, atmosfera też ok. Mogę polecić z czystym sumieniem.
~irek 25-09-2019 13:38
ja miałem przyjemność pracowac dla iwobau, mieli dla mnie indywidualne podejscie i wydaje mi sie ze kazdy moglby to powiedziec, uprzejmosc i lojalnosc to rzeczy ktore ich wyróżniaja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Harcerze ratowali turystę

Śmierć na żwirowni

Ruszyły prace przy estakadzie

Plaża nad Bobrem otwarta

Budowa łącznika rozpoczęta

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
410
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%