MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Czytelnicy: Ciśnienie wody na Kiepury jest tragiczne!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 maja 2015, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 7 maja 2015, 7:43
Autor: Angela
Fot. Archiwum
– Odkąd zaczęto budowę nowej galerii na Zabobrzu, ciśnienie wody w kranach mamy po prostu tragiczne – skarżą się mieszkańcy kilku okolicznych budynków przy ul. Kiepury w Jeleniej Górze. – Nie mamy jak się normalnie wykąpać. Są dni, kiedy nie działają pralki czy zmywarki – dodają. Prezes Wodnika zapewnia, że niskie ciśnienie wody nie ma związku z rozbudową galerii i dodaje, że spółka ma pomysł, jak rozwiązać problem.

- Podczas kąpieli nie możemy korzystać z prysznica, bo kiedy go włączamy, tylko przez chwilkę cieknie lekki strumień – pisze Czytelniczka Anna z budynku przy ul. Kiepury 69. - Nie ma szans, by np. spłukać sobie szampon z włosów – dodaje.

Inny mieszkaniec Zabobrza pisze, że są dni, kiedy pralka czy zmywarka po prostu się wyłącza pokazując „brak wody”. - Telefony do Wodnika odbijają się echem – dodają Czytelnicy.
Prezes Wodnika Wojciech Jastrzębski wyjaśnia, że spółka od czasu pierwszych zgłoszeń próbowała wyjaśnić na czym polega problem. Co ustalono?

– Sprawa jest skomplikowana. Jednak drogą wykluczenia ustaliliśmy, że problem z niskim ciśnieniem nie ma związku z rozbudową galerii, która od lutego br. pobierała taką ilość wody, która nie mogła wpłynąć na to, co się dzieje w kranach mieszkańców – mówi Wojciech Jastrzębski. – Cała trudność polega na tym, że problem nie jest stały. Jednego dnia ciśnienie w danych budynkach jest odpowiednie, a kiedy indziej bardzo niskie. Sprawdziliśmy sieć i wiemy na pewno, że nie ma żadnej awarii. Po wielu kolejnych działaniach ustaliliśmy, że przyczyny takiego stanu są trzy: rozwój miasta i wzrost zapotrzebowania na wodę, niedbałość o instalację wewnętrzną w budynkach (ale to już zaniedbanie mieszkańców i zarządców), a także dostarczanie za mało ciepłej wody. Dwie z trzech przyczyn nie są od nas zależne. W kwestii tej trzeciej – czyli zwiększonego zapotrzebowania na wodę przez rozwój miasta - podjęliśmy już pewne kroki – dodaje prezes spółki Wodnik.

Prezes spółki obiecuje, że problem zostanie rozwiązany w ciągu dwóch najbliższych tygodni. – W najbliższym czasie wprowadzimy nową organizację dostawy wody – zapowiada prezes spółki Wodnik. – Inną rolę niż dotychczas, będzie miał zbiornik Wzgórze Dębowe. Dzięki modelowi hydrologicznemu ustaliliśmy, że zamknięcie tego zbiornika po napełnieniu go i puszczenie wody z ujęcia w Grabarowie bezpośrednio na Zabobrze, zwiększy ciśnienie wody w kranach – dodaje szef jeleniogórskiej spółki wodociągowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~ 6-05-2015 8:17
ładna ściema, że to wina wewnętrznej instalacji wodociągowej.... ciekawe jakim cudem? praktycznie nowe bloki, zero strat....
~xxx 6-05-2015 8:26
to niech se barany z zabobrza wykopią studnie i wiadrami do domu tachają wode.
~zabobrzanin 6-05-2015 8:42
sam jesteś baran cwaniaku, taki jesteś odważny przez komputer?
~ege szege 6-05-2015 8:53
Nie tylko na Zabobrzu jest słabe ciśnienie wody, w Cieplicach na Orlim też bywają takie jazdy z wodą.
~Domator 6-05-2015 9:55
@08:17 Idź mądralo do piwnicy i popatrz jakimi rureczkami płynie do twojego mieszkania woda! 10 mieszkań w tym w dwóch chodzi zmywarka, w jednym pranie i koniec! Rurką o przekroju kciuka nie da się dostarczyć wody o dobrym ciśnieniu na IV piętro.
~adaśś 6-05-2015 9:57
Jaki mądrala i spryciarz z tego prezesa....sam to wymyślił czy ktoś mu podpowiedział, że brak wody w sieci spowodowany jest rozwojem miasta !!! Ło matko jakie barany siedzą na prezesowskich stołkach.....
~użytkownik 6-05-2015 10:04
To problem nie tylko Zabobrza czy Orlego. Również Śródmieście ma kłopoty z wodą i to od dłuższego czasu (ok 3 lata) ciśnienie zwłaszcza zimą jest takie, że elektryczny podgrzewacz wody nie chce się załączyć. Oczywiści odpowiedź prezia "model hydrauliczny" już niedługo się poprawi. Poprawiło się tak, że w ciągu 4 -miesięcy 4 awarie na Okrzei, syf w rurach dzięki temu nie do popisania, nowe nawierzchnie ulicy poprute (czyszczenie instalacji wewnętrznej i dalej to samo). A skądinąd wiadomo, że Wodnik ma problemy z jakimiś reduktorami i sami nie wiedzą jak z tego wyjść. Poza tym mają wszystko i Wszystkich w głębokiej d.... . Zarząd na sznur, kamień i do zbiornika Sosnówka.
~ 6-05-2015 10:18
I woda żółta płynie, od dłuższego czasu zużywam o ponad sto procent wody więcej, bo muszę spuścić tą rdzę, niezły wałek robi Wodnik, gdzie prokuratura? Ja mam to gdzieś i za wodę nie zapłacę, nie takie rachunki, niech się walą..................
~do 9:55 6-05-2015 10:18
widocznie masz kciuki jak 12latek... i pewnie tyle masz lat... zmywarka w ciągu całego cyklu zużywa kilka litrów wody, to samo pralka.. Przez taką rureczkę to kilka sekund przepływu, przecież tam jest porządne ciśnienie a nie ta woda stoi... masz zero pojęcia o hydraulice widać. chciałbyś by rury miały średnicę 10-15 cm? Tyle to ma rura odpływowa od WC.... paranoja jakaś...
~ 6-05-2015 10:25
a woda na Kiepury przy budynku 69a leje się latami do studzienki ka...lizacyjnej
~ 6-05-2015 11:11
Może podnieść cenę?
~ale klamia 6-05-2015 11:20
To u nich padło jakieś "stare" urzadzenie ,zamiast z nadwyżki haracz za wodę i ścieki inwestować w nowsze urzadzenia to teraz mamy skutek,ze namydlic się możemy ale splukac już problem przynajmniej na zabobrzu,czerwona kartka dla wodnika
~MiR 6-05-2015 11:24
Tak czytam tych wszystkich mądrali i zastanawiam się, czy to specyfika Jeleniej Góry? Im kto głupszy tym ma więcej do powiedzenia.
~-) 6-05-2015 11:25
Jak się domyślam, chodzi o budynki wybudowane przez znanego dewelopera: Kiepury 69 i 70 oraz Sygietyńskiego 19. Problem jest raczej w podziale tych budynków na odrębne instalacje, które nie współpracują ze sobą. Budynki pomyślane zostały jako jeden wspólny kompleks. A tam, każdy sobie rzepkę skrobie. Podzielam pogląd, że to raczej wina wewnętrznej instalacji.
~Kasia 2 6-05-2015 11:36
Do 11.25 Bzdury ja mieszkam w innym budynku i wczesniej przez 10lat nie bylo problemów z woda i cisnieniem dopiero od paru miesięcy , może faktycznie ma to związek z galerią ale na pewno nie instalacją miedzy budynkami bo dzialala do tej pory bez zarzutu,najlepiej na kogoś zrzucić , ewidentnie wodnik zawinił od paru miesięcy były częste awarie i wodnik woził wodę.
~Zdzich 6-05-2015 11:51
U mnie zazwyczaj ciśnienie jest przeciętne. Woda jakoś tam leci, wszystko działa normalnie. Czasami są większe spadki i ta woda rzeczywiście wtedy ledwo leci, generalnie jednak można taki stan rzeczy zaakceptować. Nie zmienia to jednak faktu, że kiedyś ciśnienie było wyższe, dziś natomiast tylko maksymalne odkręcenie kranu powoduje, że woda jakoś leci.
~pffff 6-05-2015 12:05
Prosze o namiary na zmywarkę zużywającą kilka litrów wody,ja znam zuzywające kilkanaście,ale chętnie wymienię.
~ 6-05-2015 12:44
Znowu zapyziałe komuchy dorwały się do koryt.
~do 12:05 6-05-2015 12:46
Bosch SMS69U38EU, zużywa w programie ekologicznym 7,6 l wody na cykl i 0,57 kWh energii
~Jelenigórzanin. 6-05-2015 14:53
Mieszkańcy zabobrza dadzą radę..w końcu większość z nich ,zanim stali się "wielkimi mieszczuchami" to w latach 80-90-tych mieszkali na wsiach i targali wodę wiadrami ze studni;)
~antywojtek 6-05-2015 17:59
Argumentacja Prezesa spółki to szczyt niekompetencji.Wodnik odpowiada za jakość wody do zegara no ich niech robi to co do niego należy i zmierzy jakie jest ciśnienie wody na zegarze. Wiec niech Pan Prezes głupot nie gada i wywiązuję sie ze swoich obowiązków. Inna sprawa że ten Zarząd Wodnika jest do bani
~Boss 6-05-2015 18:18
Pan który mówi że rozbudowa galerii nie ma nic wspólnego ze spadkiem ciśnienia powinien stracić stanowisko na osiedle idzie magistrala która ma określone średnice rur i panujące w niej ciśnienie jeżeli przyłączamy taki obiekt bez zwiększenia ciśnienia w magistrali i przepustowości to mamy to co mamy problem tkwi w tym że niektóre rury pamiętają czasy gierka i wymagają wymiany druga sprawa to budowa przepompowni z powodu jej braku nie przyłączano do sieci domków jednorodzinnych wybudowanych od cmentarza aż do basenu wojskowego ludzie kopali i kopią tam studnie najwyraźniej nie było to problemem w przypadku galerii dobrze wiedzieli że tak to się skończy skoro podłączenie paru domków było niemożliwe nie powinni podłączać takiego obiektu
~... 6-05-2015 19:20
...jak dobrze ze wyjechalem z tego biadoszybu...oj jak dobrze...
~@Boss 6-05-2015 19:46
od cmentarza do basenu wojskowego to jest teren Gminy Jeżów Sudecki, a Wodnik nie ma pozwolenia na działalność na terenie tej gminy, więc nie mógł podłączać.
~ 6-05-2015 20:33
Dla pocieszenia Zabobrza informuję, że w Sobieszowie za każdym razem jak deszcz w górach pada mamy wodę koloru herbaty. Białego prania nie zrobisz, bo będą zacieki. O wrażeniach gotowania na takim czymś nie wspomnę. I Wodnik podobnie jak i Was ma nas w doopie. Pozdrawiam.
~erty 6-05-2015 21:36
Przecież nowa galeria posiada swoją stację podnoszenie ciśnienia.
~zabobrzanin 6-05-2015 23:10
Czy nie mógłbyś się podszywać pod kogoś innego ?
~ 7-05-2015 7:32
Wodnik to truciciel i tyle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
141
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%