MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czytaniem zdobywa dziecięce serca

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 22 marca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Ryszard Kiełek, wolontariusz, który od lat aktywnie włącza się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, odwiedził kolejne szkoły. Tym razem opowiastkami i wierszami rozbudzał wyobraźnię uczniów ze Szklarskiej Poręby i Miłkowa.

Zwany przez dzieci Wujciem Rysiem, pan Ryszard otarł ostatnio do Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie. Bajki, opowiadania i wiersze, również regionalnych autorów, czytał w klasach I - III. Choć pan Ryszard był tam po raz pierwszy, reakcja dzieci była godna pozazdroszczenia.

– Nasze dzieci były oczarowane panem Ryszardem. Z zainteresowaniem słuchały wszystkie maluchy, a na koniec wręczyły panu Ryszardowi podziękowania. Wierzymy, że tym jednym spotkaniu się nie skończy ta współpraca, bo reakcje dzieci są naprawdę niesamowite – mówi Ewa Sobczak, sekretarz szkoły.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłkowie natomiast nie chciały „Wujcia Rysia” wypuścić z klas. Prosiły o kolejne wiersze i opowieści. – Dla takich chwil naprawdę warto żyć – podsumował Ryszard Kiełek, wolontariusz i Kawaler Orderu Uśmiechu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działo się w Karpaczu!

Porażony prądem na słupie energetycznym

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 22-03-2011 12:57
.. bo czytanie jest jak Dobra Wrozka !.. ktora potrafi oczarowac *ucho serduszka !
~ 22-03-2011 18:31
Pan Ryszard jest niesamowity! Ma tyle serca i zrozumienia dla dzieci, młodzieży. Swą dobrocią, wielkodusznością i bezinteresownością skutecznie zaraża dzieciaki i dorosłych... świat byłby piękniejszy, gdyby takich ludzi było więcej
~szkola malgo 24-03-2011 11:02
Pan Ryszard Kiełek to wielki przyjaciel dzieci i młodzieży z Sanatorium "Małgosia" w Cieplicach.Bardzo wrażliwy człowiek, który zawsze bezinteresownie znajdzie czas, aby spotkać się z chorymi dziećmi, porozmawiać z nimi, wesprzeć w zmaganiu się z chorobą, poczytać ulubione lektury. Osobowość, która rozsiewa wokół siebie dobro!!! Dzieci, Nauczyciele i Dyrekcja z ZSPiG w Szpitalu"Uzdrowiska Cieplice"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Egzaminy bez zakłóceń

Oswajanie stresu

Wsparcie strajkujących

Wczoraj ważyły się losy egzaminów gimnazjalnych  

Pociągiem pojedziemy do Skalnego Miasta

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
577
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%