MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czytanie w świecie baśni Andersena

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 20 marca 2008, 14:36
Aktualizacja: 14:37
Autor: rylit
Fot. rylit
Najpopularniejsze utwory duńskiego baśniopisarza zabrzmiały w interpretacji tych, do których były skierowane: dzieci. Trzecioklasiści zmierzyli się w nietypowym konkursie związanym z dziełem mistrza Jana Christiana.

Uczestników wytypowały jeleniogórskie podstawówki spośród najzdolniejszych dziewcząt i chłopców. Ci pogrążyli się w bajkowym świecie wyobraźni czytając na głos znane każdemu baśnie Andersena.

Górowała Szkoła Podstawowa nr 11, której uczniowie zajęli całe podium. Na najwyższym miejscu stanął Krzysztof Rytych, za nim były Kinga Waniewska oraz Karolina Kędziora. Damian Łyczek z „piętnastki” uratował honor gospodarzy imprezy, sobieszowian i zajął czwarte miejsce.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przeprowadzono też konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę. Jury przyznało pierwsze miejsce Marcelinie Chutkiewicz z Podgórzyna. Następne lokaty zajęły uczennice SP nr 15 Aneta Sobies oraz Alicja Chutkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Strata przy Kilińskiego?  

Country pod Śnieżką

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 22-03-2008 0:02
...moj swiat dzieciecy..byl przepelniony basniami Andersena.~Pamietam,gdy czytano mi basn o "Dziewczynce z zapalkami"...to zawsze plakalam.~Basnie Jana Chrystiana Andersena - to moj skarb z dziecinstwa i najcudowniejszy swiat wspomnien...taki swiat kochany...bez bolu...~Najglebsza prawda o WIELKIM basniopisarzu -" Ty ZYJESZ,chociaz martwe masz powieki.~Bo w SERCACH DZIECI trwac bedziesz na wieki "

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Karpaczu działo się!

Parkiet jak nowy

Odpust na szczycie

Z rzeką za pan brat

Na ratunek skoczniom

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
439
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%