MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czytanie w luksusie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 stycznia 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Rozbudowa Grodzkiej Biblioteki przy ulicy Bankowej trwa. Część najtrudniejszych prac już wykonano, ale na zakończenie inwestycji trzeba będzie poczekać najpewniej do grudnia.

W Książnicy Karkonoskiej, tak ma się nazywać placówka po modernizacji, będzie znacznie więcej miejsca: zamiast dzisiejszych 800 m kw. – około 3000 m kw. powierzchni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od grudnia w bibliotece przy Bankowej będą oddziały naukowy i dziecięcy, czytelnia dla osób niepełnosprawnych, mediatekę – czyli zbiór nagrań książek czytanych oraz prezentacji multimedialnych i kaset. Będzie też pełna informacja naukową z odniesieniem do literatury.

Jak zapowiada szef GBP Marcin Zawiła w nowych salach bibliotecznych zostanie urządzona także nowoczesna wypożyczalnia, w której czytelnik sam sobie wybierze książkę, przechadzając się między regałami z poszczególnymi pozycjami.
– Czasami jest ciężko doradzić komuś, co mógłby przeczytać – mówi dyrektor Zawiła. – Dlatego najczęściej wypożyczane są nowości. Jeśli czytelnik będzie miał możliwość przeglądania poszczególnych pozycji, na pewno zwiększy się liczba wypożyczeń książek, które na chwilę obecną porastają kurzem.

Poza wymienionymi zmianami oferta nowej biblioteka ma zostać rozszerzona o czasopisma, 150 miejsc do czytania i 30 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu.
Będzie tu również duża sala wystawowa i konferencyjna.

<b> Praca wre </b>
Obecnie pełną parą prowadzone są prace budowlane. Sporo już zostało zrobione. Zakończono wzmacnianie fundamentów starego budynku, wylano ściany piwnic przybudówki, przygotowano fundament pod windę oraz pogłębiono pomieszczenia magazynów w piwnicach. Trwa montaż instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Rozpoczęto również budowę pierwszych ścian działowych w nowo budynku i zamontowano urządzenia energetyczne wraz z przyłączami.
Koszt całej inwestycji to 12. 351.258 złotych. Pół miliona dało na ten cel Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwa miliony do kasy bibliotecznej, jeszcze w ubiegłym roku wpłynęły z urzędu miasta. Część pieniędzy udało się pozyskać z funduszy unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Problemy krwiodawców

Warsztaty modelarskie

Będą opłaty za billboardy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~magda 31-01-2007 14:07
Bardzo chciclabym aby bibliotek zostala wyposazona w pozycje ksiazkowe literatury obcojezycznej W naszym miescie istnieje KK z wydzialem filologiczny, ale po ksiazki studenci musze jezdzic do Wroclawia bo w bibliotekach pozycji brak!!!
~luk 31-01-2007 18:45
duża
~mała 1-02-2007 12:44
Tak trzymać .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oświadczenie prezesa KSWIK w sprawie oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

Teraz lepiej widać

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wypadek przy baniakach  

Trwa remont Krakowskiej

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%