MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Czytanie w luksusie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 stycznia 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Rozbudowa Grodzkiej Biblioteki przy ulicy Bankowej trwa. Część najtrudniejszych prac już wykonano, ale na zakończenie inwestycji trzeba będzie poczekać najpewniej do grudnia.

W Książnicy Karkonoskiej, tak ma się nazywać placówka po modernizacji, będzie znacznie więcej miejsca: zamiast dzisiejszych 800 m kw. – około 3000 m kw. powierzchni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od grudnia w bibliotece przy Bankowej będą oddziały naukowy i dziecięcy, czytelnia dla osób niepełnosprawnych, mediatekę – czyli zbiór nagrań książek czytanych oraz prezentacji multimedialnych i kaset. Będzie też pełna informacja naukową z odniesieniem do literatury.

Jak zapowiada szef GBP Marcin Zawiła w nowych salach bibliotecznych zostanie urządzona także nowoczesna wypożyczalnia, w której czytelnik sam sobie wybierze książkę, przechadzając się między regałami z poszczególnymi pozycjami.
– Czasami jest ciężko doradzić komuś, co mógłby przeczytać – mówi dyrektor Zawiła. – Dlatego najczęściej wypożyczane są nowości. Jeśli czytelnik będzie miał możliwość przeglądania poszczególnych pozycji, na pewno zwiększy się liczba wypożyczeń książek, które na chwilę obecną porastają kurzem.

Poza wymienionymi zmianami oferta nowej biblioteka ma zostać rozszerzona o czasopisma, 150 miejsc do czytania i 30 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu.
Będzie tu również duża sala wystawowa i konferencyjna.

<b> Praca wre </b>
Obecnie pełną parą prowadzone są prace budowlane. Sporo już zostało zrobione. Zakończono wzmacnianie fundamentów starego budynku, wylano ściany piwnic przybudówki, przygotowano fundament pod windę oraz pogłębiono pomieszczenia magazynów w piwnicach. Trwa montaż instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Rozpoczęto również budowę pierwszych ścian działowych w nowo budynku i zamontowano urządzenia energetyczne wraz z przyłączami.
Koszt całej inwestycji to 12. 351.258 złotych. Pół miliona dało na ten cel Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwa miliony do kasy bibliotecznej, jeszcze w ubiegłym roku wpłynęły z urzędu miasta. Część pieniędzy udało się pozyskać z funduszy unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Pod tym samym niebem

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~magda 31-01-2007 14:07
Bardzo chciclabym aby bibliotek zostala wyposazona w pozycje ksiazkowe literatury obcojezycznej W naszym miescie istnieje KK z wydzialem filologiczny, ale po ksiazki studenci musze jezdzic do Wroclawia bo w bibliotekach pozycji brak!!!
~luk 31-01-2007 18:45
duża
~mała 1-02-2007 12:44
Tak trzymać .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Budowa drogi S3

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

O sporcie w KPSW  

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
810
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%