MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Czystka na trawnikach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 12 maja 2006, 20:08
Autor: TEJO (współpraca Daria)
Fot. Arek, Daria
Odgłosy kosiarek brzmią niemal w całym mieście. Ekipy ścinają po raz pierwszy w tym roku przerośniętą trawę. Ale hałas, zwłaszcza wcześniej rano, przeszkadza wielu mieszkańcom. Niezadowoleni są także mieszkający blisko łąk, których nikt nie kosi. Dla alergików ta roślina to koszmar.

W piątek kosiarze pracowali na skwerze przy ulicy Głowackiego. Poprawili nie tylko wygląd krajobrazu, ale i ulżyli okolicznym mieszkańcom. Wielu z nich cierpi na alergię. Trawy wkrótce zaczną kwitnąć, a pyłki to dla alergików utrapienie. Wykoszono także część trawników na skwerach osiedla Zabobrze.

Mniej szczęścia mają mieszkańcy peryferii Jeleniej Góry. Nieużytków w ich sąsiedztwie nikt nie kosi, choć czasami są to miejskie grunty. – Nie zleca nam się dbania o porządek na wszystkich terenach miejskich – usłyszeliśmy w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Za koszenie trawników są także odpowiedzialni administratorzy terenów: wspólnoty mieszkańców lub spółdzielnie.

Wszystkich na pewno denerwuje hałas spalinowych kosiarek. Często pracę zaczynają już o 6. 30 a nawet wcześniej. – Wracam z pracy po północy i chciałbym rano pospać dłużej, ale się nie da – skarży się pan Dawid z Zabobrza.
– Tak zwana cisza nocna trwa od godz. 22 do 6. Tylko wówczas możemy interweniować, jeśli ktoś hałasuje – wyjaśnia Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

O koszenie trawy dbają także drogowcy. Zbyt wybujała zasłania widoczność kierowcom. Niebawem ekipy zajmą się ścięciem roślin w pasie obwodnicy na Zabobrzu. Są jednak takie miejsca, gdzie nikt o to nie zadba, głównie na mniejszych, osiedlowych uliczkach. Bywa, że pamiętają o tym sami mieszkańcy, którzy koszą trawę na własnych trawnikach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kalina 12-05-2006 21:13
dobrze ze o tym sie pisze i ze ktos sie tym interesuje barwa dla tych co sprzataja :-)))))
~Patol 12-05-2006 23:14
Łaski nie robią ze kosza ta trawę!! Ale jak zwykle komus musi to przeszkadzać. Niech koszą nawet w nocy. Nasze miasto musi jakoś wyglądać. Ja bym sie cieszył ze mi wykaszają ulice i nie patrzałbym na hałas.
~Adam 12-05-2006 23:34
do Patol wiesz ja np pracuje do 5 rano i spie do 14 jak by ktos mi o 6 w nocy zaczoł pierdziec kosiarka pod oknem to tez bym marudził. Ale w sumie prawda o 6 cisza nocna mija wiec moga ronic przynajmniej ładnie bedzie
~bzyk 13-05-2006 8:56
koszenie traw jest potzrbne porzadek w miescie musie byc a co do alergii nie popadajmy w paranoje nie wszystko da sie skosic nie mozemy zyc na pustyni sam jestem alergikiem ja zastanawiam sie nad jednym czy w ramach parc publicznych miasto nie mogloby zorganizowac akcji sprzatania, koszenia tam gdzie o wlasciciela terenu trudno czesto jest tak ze te piekne zadbane tereny sasiaduja z instnymi wysypiskami smieci i caly czar pryska
~Maura 13-05-2006 9:01
Bez przesady! W wielkich miastach przez całą noc hałasują tramwaje, samochody i nie sposób spać przy otwartym oknie.W środku nocy trwają prace remontowe z użyciem młota pneumatycznego (często nocowałam w Poznaniu i Wrocławiu i WIEM to z całą pewnością). Więc marudy niech nie marudzą- tylko zainwestują w szczelne okna.
~bzyk 13-05-2006 9:39
piękna nasza Polska cała a najwazniejsze jest kto kiedy hałasuje
~jeleniogórzanin 14-05-2006 19:00
pieknie zadbabe trawniki , ławeczki, opróżniane kosze tak można się delektować darami natury

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
42
Tak
43%
Nie
52%
Nie wiem
5%