MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Czystka czy reorganizacja?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 2 lutego 2007, 9:16
Autor: maj
Fot. Arkadiusz Piekarz
Czterech zwolnionych naczelników wydziałów i siedmiu szeregowych pracowników urzędu miasta – oto rewelacje z pierwszej konferencji od czasu wyboru na urząd prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego. Utworzono też trzy nowe wydziały w magistracie.

– To nie jest czystka – zarzeka się prezydent. Wypowiedziano zatrudnienie czterem szefom wydziałów: Ryszardowi Wachowi – oświata, Feliksowi Rosikowi – nadzór, Mirosławowi Jaskólskiemu – architektura i budownictwo oraz Henrykowi Tęczy – obsługa techniczna.
Na wakaty po nich wkrótce zostaną ogłoszone konkursy, w których zwolnieni także będą mogli startować.
W niektórych wydziałach jak ochrona środowiska czy obsługa techniczna, gdzie stwierdzono przerosty zatrudnienia, zwolniono też szeregowych pracowników. W sumie siedmiu.

Zmiany dotyczą też utworzenia nowych komórek organizacyjnych w urzędzie. Wydział Promocji i Polityki Informacyjnej zajmie się promowaniem Jeleniej Góry. Między innymi okazją do wypromowania miasta staną się obchody 900-lecia. Wydział Funduszy Europejskich umożliwić ma miastu skok na unijna kasę. Zajmie się skuteczniejszym niż dotychczas pozyskiwanie pomocy z funduszy europejskich.
– Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej – spodziewa się prezydent Obrębalski – lepiej będzie zarządzał tą sfera niż dotychczas działające komórki urzędu.

Połączono dwa dotychczasowe w jeden Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Wszystkich etatowych radców prawnych skupiono w jednym Biurze Obsługi Prawnej, dzięki czemu nie będą mogli funkcjonować jako „radcy wirtualni”.

Wydział Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego Miasta zajmie się nie tylko, jak dotychczas, kontrolą miejskich zakładów budżetowych, ale przygotuje projekty przekształceń własnościowych i organizacyjnych w miejskich spółkach.

Zmiany te – zapewnia prezydent – mają na celu jedynie polepszenie pracy urzędu. Taka też jest przyczyna wręczenie jedenastu pracownikom wypowiedzenia z pracy.

Gospodarkę komunalną, lokalową, ochronę środowiska, geodezję i budownictwo podporządkowano organizacyjnie wiceprezydentowi Jerzemu Łużniakowi. Drugi zastępca prezydenta będzie nadzorował sprawy obywatelskie, oświatę, kulturę, zdrowie, komunikację. Na tym stanowisku ciągle jest wakat.
Jednak targi polityczne na temat jego obsady najwyraźniej zbliżają się do finału. Prezydent zapowiedział, że już wkrótce przedstawi swojego drugiego zastępcę.
Reszta - jedenaście wydziałów podlega bezpośrednio prezydentowi. Skarbnik nadzoruje wydział finansów.

Urząd Miasta zatrudnia (łącznie z osobami na wypowiedzeniach) 296 osób i należy do największych pracodawców w mieście.

<b> Synekury dla nadzorców? </b>
Liczne zmiany przeprowadzono także w radach nadzorczych spółek miejskich – „Wodnika” PEC-u i ZGKiM. Zmieniono przewodniczących. Zostali nimi Eugeniusz Kleśta – „Wodnik”, Adam Siwek – PEC, Rafał Sobkowicz - MPKiM, Zmieniono także wszystkich członków zasiadających w radach z ramienia prezydenta. W sumie dziesięciu. Jak zapewnia prezydent, o zmianach przesądziły kompetencje i doświadczenie zawodowe kandydatów. Jednakże nie ukrywa, że o ostatecznym doborze przesądziły klucz politycznego.
Skądinąd też wiadomo, wielu nowych członków rad to koledzy Marka Obrebalskiego z uczelni – pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki AE. Zasiadanie w radach nadzorczych jest traktowane w tym środowisku jako rodzaj synekury, na której można sobie dorobić do cienkiej (kiedy goła i bez boków) pensji pracownika wyższej uczelni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Parking na... przejściu

Klasyki zjechały do Kowar

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (274) Dodaj komentarz

~Bodzio 2-02-2007 9:17
NASTĘPNA ZMIANA DORWAŁA SIĘ DO KORYTA!!!!!!!!!!
~BODZIO 2-02-2007 9:22
Może mi ktoś powie że to nie polityka.Wstyd nie patrzy się na umiejętności i wiedzę tylko politykę.Panu Kleście może jeszcze dać z kilka stanowisk .Wreście dopiął swego.Taki uczciwy mieszkaniec Mysłakowic?????????HAHA!!!
~obserwator 2-02-2007 9:31
Jest rzeczą oczywistą ,że nowy Prezydent chce mieć w radach nadzorczych ludzi do których będzie miał zaufanie . Ci z nadania SLD-owskiego prezydenta tego nie gwarantują .
~JK 2-02-2007 9:38
Wszysto byłobydobrze gdyby nie sposób wypowiedzeń jak to uczynił nowy prezydent.Spędził ludzi do sali na II piętrze budynku po godzinach pracy Urzędu i wręczano wypowiedzenia. tylko że pan prezydent nie miał cywillnej odwagi podziękować za prace i nie raczył przjść na wręczanie. BYŁO TO żenujące mało tego to nie kłamie bo zwolnił nie czerech a 5 naczelników.
~jk 2-02-2007 9:56
Zwolnione oddały miejejsce pracy siostrze żony pana prezydenta bo już jest zatrudniona
~Jupi! 2-02-2007 10:08
Nareszcie zmiany! I poleciały Komuchy z rad nadzorczych! Brawo!
~f-1 2-02-2007 10:11
po co drugi zastepca...doszli do koryta...pieknie,cala polska!!!kto mial malo ma jeszcze mniej ,a kto za duzo to ma jeszcze wiecej!!!ludzie ratujcie szpitale-jak ten dzieciecy we wroclawiu,a kaczki niech ogranicza pieniadze dla prezydentow,radnych itd..nie bedzie takich problemow!!!chyba czas najwyzszy wyjsc na ulice,zrobic jakies powstanie,bo w tym ustroju to dlugo my nie pociagniemy!!!
~lala 2-02-2007 10:21
To nie tyle polityka co EKONOMIA!!w końcu!!prawie 300 osób na naszym utrzymaniu bylo.Bardzo dobrze Panie Prezydencie moze w końcu to miasto bedzie się kierowało zdrowym rozsadkiem i gospodarnoscią.
~DoRo 2-02-2007 10:27
Panie Prezydencie do wymiany jeszcze Naczelnik Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej i Naczelnik Wydziału Komunikacji.
~Zibij 2-02-2007 10:28
Przestań Bodzio - żal ci, że nie zaprosili do KORYTA - możesz startować w konkursie (jeśli spełnisz warunki konkursu). Przecież niektórzy urzędnicy pracowali w tym urzędzie jeszcze od czasów komuny. Czas na ludzi bardziej kompetentnych. Panie Prezydencie TAK TRZYMAĆ. Czas na ZMIANY.
~jk 2-02-2007 10:31
panie prezydencie dlaczego pan używa samochodu służbowego do celów prywatnych w godzinach pracy jeździ pan z kierowcą na uczelnie w której pan pracuje niestać pana na taksówkę?
~myslnik 2-02-2007 10:38
z tego co widze to w radach nadzorczych sa osoby z PISu i Wspolnego Miasta więc chyba juz zawiązała się szeroka koalicja
~eryk 2-02-2007 10:57
gdzie można znaleźć skład nowych rad nadzorczych, czy ktoś może podać linka?
~Kropka 2-02-2007 11:07
PO jeszcze zobaczy jak rządzą Ci z PIS-u.Są to ludzie którym władza rozum odebrała.Czy Pan Prezydent Jeleniej Góry nie widzi co "Kaczory"robią z POLSKĄ????????
~do pustej lali 2-02-2007 11:07
Czy zatrudnienie kogoś z rodziny w miejsce zwolnionej osoby to ekonomia czy może nepotyzm?
~kamil 2-02-2007 11:13
Jak miasta nie stac na utrzymanie tylu urzędników, to może pensyjkę Prezydenta zmniejszyc o połowę i znajdą się fundusze na pensje dla 3-4 osób. Ciekawy jestem dlaczego nie zwolniono tej pudernicy Rzecznik Praw Konsumentów????
~Bynio 2-02-2007 11:17
Czy Pan Prezyedent nie zapomniał przypadkiem o Dyrektorach ZGL - i w Jelenie Górze którzy nie sprawdzają się na swoich stanowiskach . Powodują że zakłady te tona w coraz większych długach . Przy tym Panie te wogóle sie tym nie przejmują . Podpisuję sie równiez pod wymiana na stanowisku naczelnika Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej .Jest to jedna klika pozostałość po Panu Ksiaku.
~wielki X 2-02-2007 11:21
z ta koalicja to chyba prawda, skoro pan Kleśta z PIS zostal mianowany szefem rady w "Wodniku", no i skoro mowi sie, ze juz niedlugo poznamy nazwisko drugiego wiceprezydenta
~lucerna 2-02-2007 11:29
Panie Prezydencie proszę o zlikwidowanie takiego tworu jak Straż Miejska która nie nadaje się do niczego ,chodzą tylko jak święte krowy i spisują śmieci oraz zakładają blokady na kołach. tam gdzie są potrzebni to ich nie ma ,to oni są do tego aby zwracali uwagę na ludzi z pieskami które to zanieczyszczaja całą J.G to oni tkże powinni być pomocni w innych nie kwestionowanych sprawch .
~zgadzam sie z f-1 2-02-2007 11:31
zgadzams ie... czas wyjsc na ulice i cos zrobic bo w tym powalonym kraju to chyba tylko przemoc nas uratuje... niestety..... zrobmy tutaj drugie Rio de Janeiro!! to co sie tutaj dzieje to przechodzi ludzkie pojecie....
~Fan 2-02-2007 11:35
BRAWO PANI PREZYDENCIE JESZCZE WYDZIAŁ KOMUNIKACJI OBOWIĄZKOWO
~lalek 2-02-2007 11:37
wybór czysto ekonomiczny?? do tej pory uczono mnie, że owszem strukturę firmy należy spłas...ć, bo jest bardziej efektyna, ale także tego, że przedsiębiorstwo takie jak urząd miejski jest organizacją, która stawia na model kapitału ludzkiego, a w nim na lojalność i kwalifikacje pracowników..w tym przypadku zostało to mocno podważone..sama forma wypowiedzenia "reorganizacja"..kpina..ochłap rzucony na "odczep się"..porządna firma dałaby możliwość alternatywnego wyboru, czegoś co nie dyskwalifikuje całego dalszego życia..bo proszę mi powiedzieć czy człowiek po 25 latach pracy w urzędzie ma szanse znależć inna pracę, po tym jak go zwolnili przez "reorganizację"?? Każdy kolejny pracodawca będzie się zastanawiał co tak naprawdę było z nim nie tak..reszta jest oczywista..a stanowiska wyrzuconych osób już obstawione przez "swoich" Pana Prezydenta..przykre..
~cosik 2-02-2007 11:39
Pania Prezdencie prosze zrocic uwage na MZK jesli chodzi o przerost zatrudnienia i o kompetencje wlodarzy tego Miejskiego Przedsiebiorstwa nic od kilku epok sie tam nie zmienia czas zwerfikowac umiejetnosci osob kierujacych tym Przedsiebiorstwem
~kier 2-02-2007 11:41
Nareszcie zmiany, powiew nowości jest w Jelenej Górze ogromnie potrzebny. Widać tu jakiś plan, zamysł poprawy sytuacji w mieście, oby tak dalej!!!
~Misiek 2-02-2007 12:09
Marek głosowaliśmy na ciebie !!!!!!!!.Wdzięczni pracownicy Urzędu Miasta.
~hip 2-02-2007 12:09
Panie Prezydencie!Szkoda,że zapomniał Pan o tych którzy pomogli w znacznym stopniu osiągnąć cel.
~ania 2-02-2007 12:11
Brawo za zmianę w wydziale architektury i budownictwa. Popisy i genialne dokonania tego wydziału widzą chyba wszyscy...
~mad 2-02-2007 12:14
Cieszę się że w końcu nastąpiły zmiany personalne tak długo oczekiwane, w końcu nie ma ludzi niezastąpionych. A swoją drogą ciekawe gdzie znajdą zatrudnienie zwolnieni naczelnikowie wydziałów.
~jelegórzanin 2-02-2007 12:19
Zmiany zmianami. Nie ulega wątpliwości że zmiany są potrxebne niemniej Szanowny Pan Prezydent powinien uwzględnić, w swoich wielkich ZMIANACH, chociażby to, że w urzędzie jest sporo osób które kwalifikują się na wcześniejsze emerytury. Czy nie jest logiczne że to właśnie od nich powinna zacząć się szumnie nazwana "reorganizacja". Mało taktowne wydaje się zwalnianie osób którym brakuje kilku latek do emerytury, szczególnie w odniesieniu do zwykłych pracowników. Trochę wyczucia i taktu Panie Prezydencie!!!!!!
~zbuntowana 2-02-2007 12:22
Jak znam życie mieli odpowiedzięć do 20 stycznia 2007 roku.Wnoszę siedem spraw sadowych za opieszałośc Urzędu Miasta tylko nie w Jeleniogórskich sądach, na czs procesów przenosze sie do innej miejscowości.Dziękuje za Waszą informację
~lol 2-02-2007 12:25
lol
~do f-1 2-02-2007 12:27
wyjdziemy na ulice przed wyborami do sejmu i senatu!!!!Trzeba robic jakies roszady.Na wybory to napewno nie pójde ja i moja rodzina.Poczytaj rozliczenia i dotacje wyborcze subwencje. szkoda twoich butów by iśc na wybory!!!
~ggd 2-02-2007 12:31
"Prezydent zapowiedział, że już wkrótce przedstawi swojego drugiego zastępcę." Dobrze pamiętam. Od lutego czy od marca Prystrom będzie mógł pełnić funkcje w samorządzie po przedawnieniu swoich szwindli skarbowych? to będzie drugi zastępca. Bezrobotny Prystrom na Viceprezydenta. Ale ekipa pseudofachowców. Ciekawie się zapowiada.
~Antyradny 2-02-2007 12:41
Gdyby nawet godzić się z poczynaniami kadrowymi nowych Prezydentów i uznać je za słuszne, to forma ich dokonywania i styl pożegnania odchodzących jest typowy dla głębokiej prowincji,czyli np.dla osiedla Czarne.Całe szczęście,że obiektywne,uniwersalne prawa etyki, które w sposób niewidzialny, ale od czasu do czasu odczuwalny kiedyś przypomną obu panom poczynione niewłaściwości.Los jest po prostu mściwy i jak powiedziała Z.Nałkowska:"Łapie na gorącym uczynku."
~dres 2-02-2007 12:43
Wreszcie zaczyna się coś dziać i miasto uwalnia sie z rąk czerwonej pajęczyny.
~kiki 2-02-2007 12:59
a ja jestem za nowymi rządami chociaz na WOŚP udział wziął sam Pan Prezydent a nie jegio zastepca jak to zwykle bywało- tak trzymać :)
~lob 2-02-2007 12:59
ROOOOOsik, nareszcie
~jeleniogórzanka 2-02-2007 13:06
Popieram Pana Prezydenta. W końcu jakieś odważne posunięcie.
~Zbliżony 2-02-2007 13:14
Początek może być trudny.Jak widać,nie można zrobić wszystkiego od razu.Brawo za pierwsze/oby nie ostatnie/ decyzje.Decyzje kadrowe, jak i ich sposób zakomunikowania/nikogo nie zadowolą w pełni.Trudno.Trzeba być jednak konsekwentnym.Przykład MZK jest na miejscu!!!Oby tak dalej.
~adi 2-02-2007 13:16
a za Wandzla i jego familiadę w MZDiM się nie weźmie nasz Prezydent?
~Wielbiciel zmian !! 2-02-2007 13:22
Dobrze,że Kusiak to nie Kaczyński i nie wysłał swojej urzędniczej załogi na bezpłatne urlopy. Dzięki czemu Obrębalski z kumplami może śmiało wprowadezić rodzinę na stanowiska w ratuszu i w spółkach.
~tom 2-02-2007 13:35
Ale drugi wice to ma resorty które tylko problemami śmierdzą.Pan Łużniak wiedzał którymi się "zająć". Wydz. komunikacji jakoś zapomniał pan prezydent , a jest tam co reorganizować i co niektórych kultury nauczyć.Kultury brakuje także młodej kasierce.....
~Boster 2-02-2007 13:36
No niestety ale wydaje sie ze idzie ku sojuszowi ze Wspolnym Miastem... te ruchy personalne wyraznie wskazuja ze niewygodni Prystromowi ida w odstawke. "Teraz ku... my" panie prezydencie?
~lalek 2-02-2007 13:42
komu tak naprawdę zależy na byłych pracownikach..chyba tylko ich rodzinom..reszta zachowuje się jak zaszczute psy..chowają głowę w piasek..nikt się nie chce wychylić, po tym jak odeszli ludzie, którzy przecież nie uchybili w swoich obowiązkach niczym..cały urząd teraz drży..kto będzie następny..gratuluję swietnie dobranej formy motywacji do pracy Panie Prezydencie..sukces przecież najlepiej buduje się na strachu..genialne..no coments..
~lalek 2-02-2007 13:48
jeszcze co do zwolnionych..uważam, że naczelnicy dochapali się już tego co mieli zdobyć(proszę nie brać tego do siebie jako obraźliwe..tak po prostu jest i głupio by było zaprzeczać..)w końcu około 4tys mieisięcznie przy odpowiednim rozporządzaniu majątkiem może ustawić nas całkiem nieźle..ale czym zawinili "pracownicy szeregowi"??? Właśnie w tej sytuacji widać jak pięknie Pan Prezydent rozstawia pionki na szachownicy..
~Rudy_GUSTAW 2-02-2007 14:20
A cóż to za lamenty? Urzędnik jest takim samym człowiekiem i pracownikiem, jeśli się niesprawdza to jest zwalniany z pracy. I nie ma znaczenia ile lat pracował. To nie są wieczne posadki. Zrozumiano?
~urzędnik 2-02-2007 14:26
...Skądinąd też wiadomo, wielu nowych członków rad to koledzy Marka Obrebalskiego z uczelni – pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki AE. Zasiadanie w radach nadzorczych jest traktowane w tym środowisku jako rodzaj synekury, na której można sobie dorobić do cienkiej (kiedy goła i bez boków) pensji pracownika wyższej uczelni... Brawo Panie Prezydencie, i mamy kolesiostwo, nepotyzm. Takiego wodza było nam trzeba:)
~iga 2-02-2007 14:43
Urzędnicy to nie są "święte krowy".
~lalek 2-02-2007 14:52
Rudy_GUSTAW ale cwaniak z Ciebie..ciekawe jakbyś Ty się czuł, gdyby wyrzucili Cię na zbity pysk za NIC..podkreślam: za NIC..nie komentuj jak nie masz o tym zielonego pojęcia..bo aż przykro się robi człowiekowi na duszy jak czyta takie wypowiedzi..pozostaje mi tylko Ci współczuć..i twoim bliskim też..
~lalek 2-02-2007 14:55
haha a najlepsze jest to, że to nie dlatego, że się nie sprawdza jak to skwitowałeś..to jest "reorganizacja"..pomyśl zanim chlapniesz czymś głupim..
~Zawiedziony 2-02-2007 15:07
Z Jeleniej Góry wyjechałem 2 lata temu do Wrocławia. Chce powrócić. Jelenia Góra kojarzyła mi się ze spokojem i solidarnością społeczną. Gdy słyszę co wyczynia nasz nowy "przewodnik" krew mnie zalewa!!! Głosowałem na tego półowłosionego polityka, bo przedstawiał dość racjonalne argumenty w kampanii, między innymi dobro mieszkańców. Teraz gdy dochapał się do korytka pragnie nawpieprzać się jak najwięcej dzieląc się ze "swoimi" póki okazja, jak orwel-owskie świnie z "Folwarku Zwierzęcego". BRAWO, ciesz się nieszczęściem innych, których wywalasz na bruk bezx popatrzenia im w oczy. Lecz pamiętaj Ciebie to też spotka, bo równowaga w przyrodzie istniała i istnieć będzie!! Ps. Ciekaw jestem jak liczną rodzinę ma Nasz nowy Przywódca. Więcej nie głosuje!
~morales 2-02-2007 15:18
Hmmm... nowa wladza taka mo...lna, wprowadza czystosc w progi urzedu. a czy nowy pn wiceprezydent moze nam opowie cos o tym jak grunty zamienial lub jak droge sobie zalatwil? a czy moze nowy prezydent opowie jak to sie pisze strategie dla kolejnych gmin, tak by sie przy tym nienamezyc zbytnio? porzadki moze najlepiej zaczac od swlasnego podworka...?
~boss 2-02-2007 15:20
A to dopiero poczatek, jeszcze kilka Bogu ducha winnych glow poleci i to nie tylko tych glow wyoko postawionych, a ich wina jest tylko taka ze ktos inny z nowej wladzy ma chrapke na stanowisko. Najciekawsze dopiero przed nami!
~Rudy_GUSTAW 2-02-2007 15:44
lalek nie cwaniak tylko tak jest na rynku pracy, skoro reszta społeczeńśtwa może się poddawać i żyć wg mechanizmów rynkowych to urzędnicy również. Widać że budżetówki zyjesz od lat, ciężko jest się ruszyć ze stołka. Wszystkich obowiązują te same zasady.
~Walenrod 2-02-2007 15:54
A teraz taka mała prośba o trochę uczciwości: panowie i panie urzędzniczki, co to piszą w godzinach pracy posty na Jelonce (jak wynika z treści i widać po godzinach dodania)zapraszam do przyznania się ile czasu w pracy siedzicie na necie? Za nasze pieniądze, że nieskromnie dodam...Na pewno "lalek", "urzędnik", kto jeszcze??? Podawajcie swoje typy
~Kompletnie zdezorientowany 2-02-2007 15:56
Urzad Miasta zatrudnia 296 osob????????????????? W jakim celu?
~Konsument 2-02-2007 16:13
A co tam jeszcze robi Jadzia Reder-Sadowska?Przecież urzędnik musi być człowiekiem lojalnym - na dobre i złe i współodpowiadać zarówno za sukcesy,jak i porażki szefa.Ciekawe komu ona aktualnie służy?
~adi 2-02-2007 16:55
powiem szczerze jeśli ktoś chce aby pracownik wydajnie pracował powinien odciąć dostęp do internetu wszystkim. a wysyłaniem maili służbowych powinna się zajmować jedna osoba która dostawałaby siecią wewnętrzną treść i adres. no ale wrzask by się podniósł po takiej decyzji.
~Skakanka 2-02-2007 17:07
Osobiscie Ryszrda Wacha niezaluje , pamietam jak w latach 80-tych probowal zagrac w Wielkiej Grze , zadano mu 2 pytania i .....nie odpowiedzial na nie . Oczywiscie ,probowal sie wazeliniarz podpierac "proszac ze lzami w oczach o pytanie dodatkowe" . Zalozyl Klub Tuptus , Ukradl MOJ POMYSL na emblemat klubu -nidgy nawet nie przeprosil . , Pojecia ten ....... nie ma o niczym . Nigdy nie lubilem tego .......!!!
~Adam 2-02-2007 17:36
Teraz wyklaruje się koalicja PO+PiS+Wspólne Miasto, 2. vice Prystrom, albo Sajgon, podział łupów w Urzędzie Miasta (pewnie jeszcze ktoś z niego poleci), spółkach miasta i Wspólne Miasto może spłaci kampanię wyborczą z pozyskanych stołków ;)
~ab 2-02-2007 17:38
Wstydzę się że głosowałam na takiego bufona, który ludzi ma za nic. Sam zapomniał skąd jego ród.
~radek 2-02-2007 17:45
czy w sekretariacie głównym też przewiduje Pan zmiany na osobę bardziej kompetentną?
~Lapa na kase... 2-02-2007 18:03
Zobaczcie o jakie wydzialy chodzi - najbardziej strategiczne w perpekrtywie zblizajacych sie czasow. Kontrola + przekrztalcenia wlasnosciowe: to bea decydowac o grubej kasie ze sprzedazy miejskich spolek architektura: kilka wielkich pozwolen na budowe wisi w powietrzu, to lakomy kasek fundusze unijne: nikomu tlumaczyc nie trzeba, rodzielanie tych srodkow to najbardzije intratny kawalek tortu
~kowalski 2-02-2007 18:19
wiadomo każda nowa miotła zamiata do siebie, kompanija wyborcza kosztowna była , koleżkom stołki się należą wygrany bierze wszystko . i tu zachodzi pytanie kto będzie drugim wice prezydentem ... jakie są jeszcze łupy to podziału? panie OBRĘBALSKI zobacz jakie są prosze się udać na ulice wiejską dowydziału paszportowego mnogość młodzieży czeka wkolejce na paszport po maturach 75%wyjedzie z JELONKI i kim będziesz b rządził?
~strumykowy 2-02-2007 18:28
panie ŁUŻNIAK czy nowa władza polega na tym ,że pracownik Mpgk czyści panu chodnik przy posesji., wstyd czyli mamy nowych wybrańcow ja władza a ty lub też wy za..... bo mi się należy i tu jest koryto czy CZWARTA RP
~SOBIESZOWIANIN 2-02-2007 18:43
Szczerość intencji i reorganizacji wyborcy z Sobieszowa rozpoznają po stosunku Prezydenta i nowej Rady Miasta do wyniku przetargu obiektów b. Zespołu Szkół Drzewnych..Zainteresowanym przypominam, że nowym właścicielem stała się Wyższa Szkoła Menadżerska z Legnicy za 600 tyś zł. Chyba, że altruizm przeważy?!!!
~lalek 2-02-2007 18:52
hmm no niestety muszę rozczarować wszystkich typujących mnie na uzrędnika..jeszcze się uczę i porównuje tylko to co jest w rzeczywistości z tym czego mnie uczą na studiach..niestety rzeczywistość jest o wiele "brudniejsza"..a postawa niektórych ludzi wobec zwolnionych jest dla mnie niezrozumiała..nie mogę pojąć czym tak bardzo każdemu z osobna zawinili..niektórzy próbują wytłumaczyć to w ten sposób, że to komuchy, czerwona sieć itp, a przecież z pewnością znajdą się tacy, których wrzucając do tego samego worka, jawnie się krzywdzi..przecież nikt osobiście nie zna tych ludzi..może i mało o życiu wiem, ale proszę mi nie wpierać, że każdy przez cały czas swojej pracy "siedzi na baczność" i non toper wypełnia swoje powinności..bez przesady, nigdy tak nie było i nie będzie..czym bardziej się interesuje polityką i ekonomią tym lepiej widzę jakie to bagno..
~lalek 2-02-2007 18:56
tak poza tym walenrod się pisze chyba przez dwa "l"..konrad wallenrod tak chyba to szło..
~DO KOWALSKIEGO 2-02-2007 19:20
PAN OBRĘBALSKI BĘDZIE DŁUGO RZĄDZIŁ I NAPEWNO MARZY MU SIĘ SEJM LUB SENAT.TAKA JEST DRABINKA POLITYKÓW.MŁODZI NIE GŁOSUJĄ. STARZY CHODZA Z PRZYZWYCZAJENIA GŁOSOWAĆ.WYSTARCZY JEDNEGO KTÓRY PRZECZYTA STARUSZKOM PRAWO WYBORCZE;DOTACJE I SUBWENCJE PO WYBORACH.ZOBACZYMY CZY PÓJDĄ NA WYBORY
~DO PREZYDENTA J.G.- Zibij 2-02-2007 19:24
Panie Marku - przeczytałem wszystkie uwagi. Polecam Panu tą lekturę. Ile uwag tyle opinii. Po emocjach jakie towarzyszą mieszkańcom w pisaniu o mieście, powinien Pan jako Prezydent spotkać się z Mieszkańcami naszego miasta i trochę podyskutować. Naprawdę warto. Pozdrowienia Zibij
~renek 2-02-2007 19:24
do adi nie wiesz jak pracuje urząd połowa spraw jest prowadzona przez internet np bip jak mają pracować pracownicy bez internetu jesteś ignorantem
~matek2005 2-02-2007 19:31
w następnych wyborach tylko SLD
~bok 2-02-2007 19:51
Jestem zawiedziona. Nie po to głosowałam na Obrębalskiego, żeby ten teraz wchodził w koalicje z Prystromem, Sajnogiem i jego kolesiami z tarowiska. Prezydencie ciesz sie z tego co masz bo to twoja pierwsza i ostatnia kadencja.
~petent 2-02-2007 20:18
Panie Prezydencie byłem u Pana w sekretariacia , aby uzyskać informację jak dojść do Wydziału Kultury uzyskałem następującą odpowiedź " niech idzie pan na parter tam jest tablica". Czy ta pani niezna Ratusza czy jest aż tak leniwa aby udzielić informacji.Brak kompetencji ,kultury osobistej i taktu. Warto wziąć to pod uwagę, bo jest to zła reklama dla naszych nowych Władz.
~kowalski2 2-02-2007 20:20
@kowalski takimi jak Ty
~andrew Chicago 2-02-2007 20:20
Obrebalski bedzie rzadzil wami, cieniasami, ktorzy zostali w jeleniej gorze, zapomniamym przez Boga i historie miescie. Smieszni jestescie, wylewacie swoje zalu i biadolenia na prezydenta, wszedzie widzicie sajgon, zamiast zabrac sie do roboty i osiagnac w zycie cos wiecej niz kupon do waszych dwoch brzydkich hipermarketow. Kazdy kto pracuje uczciwie i jest ambitny osiaga suckes. A wy nic nie osiagneliscie, nic nie osiagniecie. Jestescie smieszni, krytykujac prezydenta, ktorego sami wybraliscie. Zal mi was.
~do bok 2-02-2007 20:34
jasne niech z nikim sie nie dogaduje. dekret o likwidacji rady miasta. autouchwalenie budżetu i po sprawie. reke za swoimi uchwalami podniesie sam...
~tylko nie prystrom, proszę!!! 2-02-2007 20:39
Panie Prezydencie, czy tem kmiot leser Prystrom też Pana zmanipulował?Jeżeli będzie Pan miał cokolwiek wspólnego(to słowo źle na mnie działa), to będzie oznaczało, iż oszukał Pan ogromną rzeszę wyborców, którzy nieakceptują w naszym mieście karierowicza, obłudnika i krętacza, a jednocześnie lesera, bowiem te jego pomocne działania to tylko i wyłącznie działanie na swoją korzyść Pana Roberta Prystroma!
~głupia 2-02-2007 21:12
Czy to możliwe, że Obrębalski z Prystrotem, ten tego...?
~zatroskany 2-02-2007 21:37
Czytam te posty i widze ze........ prezydent zrobil dobrze, po tej nawałnicy epitetów i złorzeczeń widać że co niektórych zabolało ze idzie nowe a stare które tyle lat "doprowadzało" miasto do swietnosci odejsc musi. Spytajcie sie ludzi ktorzy chcieli si ebudowac, remontowac jak załątwiane byly sprawy w architekturze i w jaki sposob, ile decyzji uchylaly sądy i ile osob sie nadal procesuje. Ludzie głosowali za zmianami i rozliczajcie go z efektów zmian bo zwalnia to zle a jakby zostawil to tez niedobrze. Facet bierze odpowiedzialnosc za miasto to chce aby jego decyzje realizowały osoby które uwaza za kompetentne. Co do koalicji to ja w przeciwieństwie do osób które mają urojenia i widać tracą kontakt z rzeczywistością nie przeczytałem nigdzie ze Prystrom czy Sajnog dostali jakieś stanowiska wiec czytajćie uważnie lub poproście mame aby wam poczytała Osobiście uważam iż leszą osobą w radzie nadzorzcej jest ktoś kto zajmuje się zawodowo finansami i np robi z tego doktorat niż nauczyciel ogólniaka np P Domagała jak to było do tej pory To tyle z mojej strony teraz pieski mogą ujadać i lizać rany
~misteria 2-02-2007 22:18
"teraz k....my" to motto kazdej wladzy, a PO to jeszcze wiekszy syf niz SLD i PIS. Ale cos mi mowi ze ta wladz szybcie spadnie z piedestalu niz na niego wlazla...
~Nowak 2-02-2007 22:19
Aż klasnąłem w ręce, jak przeczytałem, że "po Wachu"! BRAWO!!!
~kolega z uczelni 2-02-2007 22:33
No niestety szanowny pan obrebalski ma taka ceche, ze chce tylko blyszczec na piedestale, a bierze sie to z tego, ze wiedze o zarzadzaniu i biznesie (ktory dzisiaj jest takze jest w urzedach) czerpie z filmow pokazywanych w telewizji. Jak szanowny pan jest naukowiec to wez sie chlopie za habilitacje bo swoje lata juz masz a nie za kariere polityczna tym bardziej w tym wieku.
~do andrew Chiciago 2-02-2007 22:49
Nie jesteśmy cieniasami po prostu zostaliśmy w Jeleniej Górze ,bo jest to nasza mała ojczyzna.W Jelonce rzadzą partje polityczne i koniec.Żyją i żrą pieniądze z budżetu państwa niczym się nie przejmując,są to emeryci i renciści ,jak też ludzie zatrudnieni w tzw. budżetówce.Ci ludzie żyją na państwowym garnuszku i nic ich nie obchodzi rozwój miasta.Bez dotacji uninych nic by w tym mieście nie zrobiono.Tylko dotacje się skończą i ciężar utrzymania tej całej maszynerji przejmą mieszkańcy produkcyjni,których już nie będzie.Co wtedy ? Nie będzie na syte emeryturki,nie będzie dobrych pensyjek dla urzędników.Piąta władza kościelna ulegnie załamaniu,bo młodzi już nie chodzą do kościoła.A mochery ,są powodem załamania młodzieży,widzć było gołym okiem jak chmarami głosowali na Obrębalskiego,który praktycznie nie miał żadnego programu wyborczego i miernie wypadał na debatach przedwyborczych.Teraz władzę w mieście dzierży Łużniak,który jest szarą eminęcją Obrębalskiego.Młodzi ludzie niestety mogą tylko wyjechać zakladać rodziny w innych miejscach jak Jelenia Góra tak jak to ty zrobiłeś. Czy nie mam racji?
~ed-ek 2-02-2007 23:08
Andrew from Chicago, save your dollars, keep smiling, be happy don't come back, please. Hope u r able to read it. Good bless u and USA.
~skakanka 2-02-2007 23:13
kurde -i po Wachu - ...........poczytaj mnie wyzej........
~Do Matek 2005 - Zibij 2-02-2007 23:49
Matek 2005 - ty głąbie z mózgiem gimnazjalisty poczytaj sobie dokładnie co piszą mieszkańcy naszego miasta np.&gt;zatroskany&lt; czy &gt;Andrew Chicago&lt;. Tak ci dobrze było za Kusiaka? Chyba że jesteś CZERWONY ze złości, że wygrał człowiek prawicy i zamiata w ratuszu. Tylko zmiany mogą rozruszać ten skostniały urząd.
~BODZIO 3-02-2007 1:10
Panie Obrębalski Akademię Ekonomiczną zostaw Pan w spokoju .Umie Pan tak samo liczyć jak Pana studenci.EKONOMIA-ekonomia i jeszcze raz ekonomia!!!!!Jak niepasuje to wypat bo nie jesteś w PO lub PIS-e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~popierający Prezydenta Obrębalskiego 3-02-2007 9:18
Brawo Panie Prezydencie. Tu niema było co naprawiac! Skorumpowani łapówkarze nie nadawali sie do resocjalizacji. By zaistniał ład i prawożądność tak jak we Wrocławiu by lepiej nam się żyło trzeba było takich zmian. Chwała Panu Panie Prezydencie za męską decyzje. Mam nadzieje, że w stosunku do teych naczelników jak i starych włodarzy tego miasta skierowane zostaną wnioski do prokuratury za korupcje ,malwersacje finansowe oraz działanie na niekożyść miasta. Dowodów na nich jest pełno. A Pan Panie Jaskulski poznasz Pan wkońcu co to praca!!! Parasolek Kusiaka się skończył i emeryturki niedoczekałeś.Jestem za wymianą tego zgniłego aparatu SLD - owskiego. Teraz pora na prokuraturę i rozliczenie poprzedniej władzy Takiego Prezydenta Nam trzeba było&gt; Ja już z Jeleniej nie wyjadę!!!! Brawo Panie Marku.
~Goblin 3-02-2007 9:31
Zwolnijcie jeszcze dyrektora MZK bo tam rządzi jego przyjaciółka. On jest tylko pionkiem. Szkoda kasy żeby go tam trzymać. A nam podwyżek nie chcą dać ;/
~wyborca 3-02-2007 9:46
Po ostatnich poczynaniach widać, że "władza" (zresztą tak jak poprzednie) już oderwała się od ludu i robi "swoje", mając za nic obietnice wyborcze.Tylko czekać jak lada dzień dowiemy się o koalicji z "Prystromem" i PIS-em. Że w tym kierunku sprawy zmierzają, dowodzi mianowanie Pana Kleśty (czołowego awanturnika PIS i niedoszłego starosty) na przewodniczącego rady nadzorczej jednej ze spółek miejskich.Jak tak dalej "pójdzie" to będzie to pierwsza i ostatmia kadencja tych władz i Pan Obrębalski znowu nie załapie się na pociąg do Warszawy. obym się mylił!!
~niezorientowany 3-02-2007 9:54
Mam pytanie do zorientowanych. Jakie osoby z Akademii Ekonomicznej dzięki układom z Panem Prezydentem znalazły posadki w spółkach miejskich? Proszę o nazwiska!
~Bezrobotny 3-02-2007 10:12
Kleśta,przewodniczącym rady w Wodniku.To facet ,który nie ma zielonego pojęcia o wodociągach .Wraca stare i układy partyjne.
~do Goblin 3-02-2007 10:42
to nie przyjaciolka tylko dziewczyna :) a baby lubia trzymac kase wiec wiadomo ale gwarantuje ze sie to juz nie dlugo zmieni bo z opowiesci srodmiejskich wiekszosc tam pracujacych ma dosc tych ukladzików ale co moga zrobic....
~... 3-02-2007 10:50
Chyba jednak czystka. Osoby zwolnione w pierwszej kolejności nie zajmowały stanowisk pracy które miały znaczący wpływ na funkcjonowanie i rozwój miasta. Naczelnik wydziału który miał zajmować się rozwojem, a w efekcie ich pracy inwestorzy ulokowali sie tuż za rogatkami miasta jest nadal. Gospodarka komunalna i nieruchomościami - tematy o których tyle było mowy w kampani nadal bez zmian. Konkluzja po przeczytaniu poprzednich wypowiedzi internautów: trzeba trochę miejsc dla swoich (osobistych, partyjnych i tych wobec których są zobowiazania z kampani wyborczej). Do zamiatania najbardziej nadaje się pani "Agata". Bardzo dobrze ją wspominaja ludzie którzy mieli z nią do czynienia w Banku. Zmiatała jak kazali. Jak pozamiatała to sama została wymieciona. Jak dostała się do Urzędu? Jak wyglądała jej kariera i ocena pracy w Urzędzie od początku - pierwszego stanowiska?
~oburzony 3-02-2007 10:52
Dlaczego przewodniczącym rady jest człowiek z Mysłakowic!!!!! Oburzające
~Barbara 3-02-2007 10:54
Dlaczego w pierwszej kolejnosci szeregowi pracownicy i aż tylu!
~ahorn@wp.pl 3-02-2007 11:02
Panie Prezydencie! Jaki "jubileusz"? Jakie "900 lat"? Pierwsze wiadomości o naszym mieście to koniec XIII wieku i zaden Krzywousty czy Chrobry! Dajcie spokój legendom, nawet niemieckim, bo nie ma w nich ziarnka prawdy. Prosze popatrzeć na Drezno: - z wykopalisk wynika, że osada była juz w VII wieku, w XI miała dwa kościoły, ale pierwszy dokument pochodzi z 1206 roku i dlatego dopiero w ubiegłym roku świętowano 800 lecie, chociaż mniejszy Budziszyn już w 2002 miał swoje tysiąclecie. Uczyć się i uczyć innych prawdy historycznej, a nie fabuły literackiej. ahorn
~eeeee 3-02-2007 11:18
Brawo dla Prezydenta! Jaskólckiemu oszustowi się należał wylot ze stołka i powinien mieć zakaz pracy w instytucjach publicznych!!!!!!!!!!!!!!!
~pawel 3-02-2007 12:24
"Skądinąd też wiadomo, wielu nowych członków rad to koledzy Marka Obrebalskiego z uczelni – pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki AE. Zasiadanie w radach nadzorczych jest traktowane w tym środowisku jako rodzaj synekury, na której można sobie dorobić do cienkiej (kiedy goła i bez boków) pensji pracownika wyższej uczelni." SKADINĄD ?? poprosze o nazwiska i funkcje jakie pełnili w waszej SKADINĄD uczelni to sie ociera o pomówienie !!!!!! bardzo poprosze o fakty ! ten kto to napisał powinien takowe przedstawić bo plotki każdy głupi potrafi rozpus...ć !! JELONKA SIE STACZA W STRONE "FAKTU" !
~lalek 3-02-2007 12:37
jeszcze raz proszę o nie wrzucanie wszystkich zwolnionych do jedengo worka..kto byl partyjny, jego sparawa..ale co z ludzmi, ktorzy nie trzymali zadnej strony..
~Obywatel Jeleniej Góry 3-02-2007 12:46
do "popierający Prezydenta Obrębalskiego" Koleś nie znasz problemów Wrocławia. Afera Zdrojeskiego z Vat-em, wielkie oszustwa w gosp. mieszkaniowej i wiele innych spraw zakończonych wyrokami. Przed Tobą jeszcze duuuuuuużżżżooo duuuuuuużżżżooo duuuuuuużżżżooo nauki!!!!Choc może już jesteś przegniły i nauka byc może nie pomoże?
~Do Goblina 3-02-2007 13:06
Masz racje ziom. Mało on tam już swoich ludzi do MZK naprzyjmował? Wymienił bym nazwiska ale nie wypada... A stołka dla swojego synalka nie uszykował w innej firmie w zamian dal robotę w naszej.
~do andrew chicago 3-02-2007 13:28
sprzataj dalej amerykanskie gow.. i nie udzielaj sie na tym forum!!! dzieki
~irek 3-02-2007 13:48
jeżeli to prawda, że w taki sposób Pan Prezydent wypowiedział pracownikom umowę o pracę to bardzo żałuję, że oddałam swój głos na tego pseudo inteligenta wziął przykład z Ministerstwa Skarbu bo właśnie tak pożegnali praconików w MSP
~Vip 3-02-2007 14:29
Jeszcze Pan Wójcik oraz Pan Górniak wraz ze świętą trójcą!!!
~dana123 3-02-2007 14:44
Popieram!!!! Więcej takich zmian! Oczywiście pod warunkiem, że następcy z konkursów bedą rzeczywiście fachowcami mającymi dobre przygotowanie do pełnienia funkcji, a konkursy nie bedą "ustawiane" pod miłego sercu kandydata.
~M.W... 3-02-2007 15:48
Panie Prezydencie sięgnij Pan jeszcze do Wydziału " Oświaty " co robią tam "Panienki z okienka " przerost zatrudnienia moim zdaniem.
~m13 3-02-2007 16:26
czy to nalezy do dobrego tonu i nie obraza naszego miasta ze w radach sa ludzie z poza jeleniej,..czy u nas tak brakuje fachowcow czy nawet nie ma ludzi od nas nawet w ramach nagrody partyjnej...
~ŻAŁOBA w J.G. bo zwalniają - nie płaczący 3-02-2007 16:44
Cała Jelenia Góra już płacze bo zwolnili cztery osoby - ale się narobiło. Bez sentymentów z tym wypowiedzeniem - moją żonę też zwolnili w inny zakładzie, w jeszcze gorszy sposób i co też mam po całej Jeleniej Górze wypisywać i płakać do rękawa. Nie oni pierwsi i nie ostatni.
~Barnaba 3-02-2007 17:15
Ludzie !!! Co wam ci ludzie zrobili??? Zjadali wam dzieci żywcem? Mordowali wasze żony? Palili i grabili wasze domy? Vipie !!! Co ty chcesz od tych ludzi? Za Wójcika nie było w tym mieście żadnego przekrętu w Komunikacji. Że się chłop nie uśmiecha do petentów? Może to i lepiej. Ze nie podpisuje wszystkiego co mu urzędnik wciśnie? Może tak trzeba. CZy może nie zarejestrował ci lewego samochodu? A to też dobrze. A co ci Gorniak uczynił? Mandat za parkowanie dostałeś? To parkuj zgodnie z przepisami, nie będziesz miał mandatów. A może jesteś jednym z tych zniesmaczonych i zniewieściałych strażników miejskich którzy chodzą po mieście, dają ludziom mandaty i mówią, że oni by pouczyli , ale im Górniak kazał. A może jesteś jednym z tych cwaniaczków ze Wspólnego co to im Robert mózgi wyprostował. Nie wiem kim jesteś , ale na pewno jesteś żałosny. Byc może masz ostrego szefa co wymaga dobrej roboty (może jest to Górniak lub Wójcik)a ty podpuszczasz na forum Prezydenta by spełnił twoje sadystyczne zachcianki.
~wykształciuch 3-02-2007 18:39
komentarz do sposobu zwalniania pracowników zacytowany za lupą tygodnia: nie pomogą doktoraty kiedy człowiek chamowaty
~PATOL 3-02-2007 18:45
Jeszcze za policję musi się wziąść.Miasto kupuje samochody a tutaj patroli jakby mniej.Ja ich nie widzę.Co jest?Do roboty !!!Wymienić szefów.
~do PATOL 3-02-2007 18:58
z czym ty sie na glowy zamieniles??ty jestes tak glupi,ze nawet policja na twoje wezwanie nie przyjedzie...wiec po co ci wiecej patroli...jak to dobrze ,ze takich ludzi jak ty pomalu sie eliminuje i wywozi do roznych osrodkow...juz niedlugo dzwonek zadzwoni do ciebie!!!
~... 3-02-2007 19:30
Do żałoba w JG.... Jest róznica bo w ratuszu zwolnili ludzi w tym siedmiu szeregowych pracowników i mówią że robia porządki w mieście porzez restrukturyzację. Stawiam że bilans wyjdzie na zero. Przyjęci będą nie ci dla których przygotowano posadki. Mieszkańcy zmian nie odczują. Ci którzy mają wpływ na codzienne życie mieszkańców zostali i będzie im nadal dobrze. W żadne konkursy nie wierzę. Kto ma wgląd i sprawdzi jak faktycznie przebiegały a wybranemu jak i kto pomógł żeby był najlepszy.
~absolwentka AE 3-02-2007 19:46
A może by tak przy okazji robienia porządków nowy Pan Prezydent umożliwił znaleziemie pracy w Jeleniej Górze? Znalezienie stałej pracy (magister ekonomii) w naszym mieście graniczy z cudem. Przyszli absolwenci AE w Jeleniej Górze już na pierwszym roku studiów muszą rozglądać się za pracą poza Jelenią Górą - może nawet za granicą. Wszyscy, zdolni i dobrze wykształceni młodzi ludzie wyjadą z naszego miasta. TUTAJ NIE MA PRZYSZŁOŚCI!!!
~dj 3-02-2007 19:47
szkoda komentować decyzje i metody wiecznych doktorantów
~kania 3-02-2007 20:03
A można by było przygotować jakiś program przekwalifikowania zawodowego. Zawiązać kontakty z Biurem Pracy by znależć zatrudnienie w nowo tworzonym przemyśle w otoczeniu Jeleniej. Wysłać i opłacić jakieś kursy przekwalifikowania zawodowego. A tak to wychodzi że PO nie różni się od WM. PRYSTRONIZM JEST CHOROBĄ ZAKAŻNĄ. Pan Marek za długo z nimi przebywał bo symptomy już są widoczne a choroba czyni postępy.
~byly dyrektor szkoly 3-02-2007 20:27
Pana Wacha prezydent pożegnał podobnie, jak mnie kiedyś Pan Wach. Nic w przyrodzie nie ginie. Jakoś przyjemnie mi sie zrobiło.
~Ktoś 3-02-2007 21:08
Panie Marku wziął się Pan za miasto popieram.Zastanawiam się jednak czy będzie to w stylu AE.Wydano kasę na sprzęt do sprzątania(nie małe pieniądze i stoi nieużywany).Ktoś kto go zakupił nie pomyślał że nie ma wody na piętrach.Czy to był koniec roku i trzeba było wydać kasę i tak będzie w mieście?
~obserwator 3-02-2007 22:15
Bardzo kompetentny w temacie woda jest sz.p. Kleśta!Do tej pory fantastycznie ją lał.
~munio 3-02-2007 22:30
a ja tu widze pewna prawidlowosc - poprawcie mnie jesli sie myle. Zwolnieni naczelnicy jako jedyni w tym urzedzie nie bali sie otwarcie przeciwstawic Prystromowi, teraz Obrebalski za to rolicza... czyzby to symptomy nowej milosci Marka O.
~kobo 3-02-2007 22:30
Zmiana Naczelnika w ,,Oświacie" ,a co z MOS z tymi dwoma komuchami , tam dopiero jest przerost zatrudnienia jak w żadnym urzedzie. Panie Marku liczymy na kolejne decyzje , odwagi Panu nie brakuje , czyscić MOS jak najszybciej z czerwieni.
~do Patola 3-02-2007 22:55
Patol jesteś Wielki!!!. Nikt nie jest w stanie ciebie przebic. Gdyby głupota miała skrzydła , to Ty latałbyś najwyżej.
~Do kobo 3-02-2007 23:02
Długie czerwone i często staje? Co to takiego?
~AB 4-02-2007 9:53
Nie obrażajcie zwolnionych pracowników szeregowych UM. Nie byli czerwoni ani biali, nigdy nie nalezeli do zadnych partii politycznych. Wykonywali powierzone im obowiazki nalezycie, a potraktowano ich jak niepotrzebne śmiecie. Gdzie etyka, gdzie mo...le i etyka Prezydenta. Gdyby wcześniej powiedział, że jest zmuszony zwolnić pracowników na pewno były by osoby, które planowały przejść na emeryturę i pierwsze zgłosiły by się.
~Jakie zmiany??? 4-02-2007 10:14
Kto pisze o dzialaiach i zmianach przeprowadzaych przez owego prezesia ten czyni tu propagade na jego zamowienie albo jest do kwadratu naiwny, bez pojecia o politycznych realich aszej powiatowj stolicy. Prawdziwe zmiany sa potrzebne i byly obiecywane przez Marka O. w gospodarce, inwestycjach miejskich, infrastrukturze. Marek O. zmienia aczelnikow malo znaczacych w tym sensie wydzialow jak kontrola, oswiata czy dzial techniczny bo potrzebuje posadke dla kumpla badz raczej pani posel musi znalzc fuche dla kolejnego czlonka rodziny (ktory o juz raz)... a kolejne miesiace mijaja i kolejne firmy instaluja sie po JG lub wrecz przenosza sie tam z JG, obiecywales Marek aquapark - cos zrobiles??? itd. itp. kolejny kolesiowski uklad nam sie tworzy, a glupkom radosc ;-)
~edek 4-02-2007 11:11
Zdecydowanie jeszcze do zrobienia czystka w Wydziale Komunikacji-chamska obsługa w pokoju, gdzie rejestruje się samochody, ludzie po trzy razy przychodzą,żeby coś załatwić, mistrzynią jest wieloryb w dżinsach/co to za standardy wyglądu urzędnika -dżinsy i T-shirt!!!!!/. Są 30 lat do tyłu! Jak tam pierwszy raz byłem, to zwątpiłem, myślałem,że jestem na jakiejś zabitej dechami wsi.
~xxx 4-02-2007 11:46
Panie Prezydencie czy zwalniając długoletnich pracowników w taki sposób dziękuje za poparcie???To dzięki nim otrzymał PAN tą posadkę!!Ale to kwestia czasu, kadencja niedługo się skończy:-)Zwalnijąc urzędników zapomniał Pan chyba o swojej żonie,która także jest DŁUGOLETNIM PRACOWNIKIEM URZĘDU??!!!Życzę samych pomyślnych decyzji dotyczących mieszkańców Jeleniej Góry a nie kwestii utrzymania swojego stanowiska kosztem innych!!!
~Alicja 4-02-2007 12:25
Brawo, brawo, brawo !!! Cudne zmiany ! Jeszcze konieczna wymiana chamskiego i bezczelnego pana naczelnika wydziału komunikacji !!! Nie dość, że brak mu kompetencji, to na dodatek styl traktowania petentów (jak na XXI wiek i wspólnotę unijną) jest nie do przyjęcia. A co do wydziału architektury to prócz wymiany pana Jaskólskiego powinno z tego wydziału bryknąć jeszcze co najmniej dwóch "szarych" pracowników. Pytanie: czy w związku z wymianą naczelnika wydziału architektury i budownictwa mogę ubiegać się o korektę w zatwierdzonym projekcie budowlanym, na którym pan Jaskólski dokonał zmian w chwili odbioru pozwolenia według swojego widzimisia ???
~hmm 4-02-2007 13:28
Jesli ktoś uważa ze wydział np architektury jest mało znaczącym wydziałem (pozwolenia na budowe itd) to powinien wrócić do temperowania kredek bo jutro poniedziałek i znów musi isc do przedszkola;)) To jeden z najważniejszych wydziałów i popytaj ile procent decyzji było niezgodnych z prawem i ile odwołań od nich różne sądy uchylały Jak w Jeleniej można było łątwo coś budować świadczy przeniesienie produkcji Drexemleier Dr Schneider poza rogatki Jeleniej Góry, brak zgody na rozpoczęcie budowy obiektów na obecnych parkingach na solnej i grodzkiej, na targowisku na Kilinskiego i wielu innych miejscach Jakby ludzie nie chcieli zmian to by głosowali na J Kusiaka prawda? Mam nadzieje ze to dopiero początek a dalsze zmiany będą jeszcze większe Tak trzymać
~Nie płaczący 4-02-2007 13:37
Dlaczego jak SZEREGOWYCH pracowników zwalniali z innych jeleniogórskich zakładów pracy, nikt nie bronił ich na forum jelonki. Czy są to inni ludzie? Mają inne rodziny? Jak zamknęli produkcję w Jelfie, nikt tak bardzo nie przejął się z mozliwości zwolnień SETEK ludzi, jak tymi NORMALNYMI I ZWYKŁYMI pracownikami z urzędu. Bo czym oni się różnią od tych z Jelfy czy innych zakładów pracy? Niech przekona mnie ten urzędnik, że jet lepszy od mojej zwolnionej żony, która też przepracowała 25lat w jednym zakładzie.
~dan 4-02-2007 15:04
Nie jestem z Jeleniej, ale znam jednego z naczelnikow.Nie bawil sie w uklady polityczne,bo był fachowcem i co rzadko sie dzis zdarza uczciwym! A 10 lat pracy w tym samym miejscu,o czymś świadczy. Widać jednak- niestety!że własnie te atuty dla p.obecnego prezydenta(male p celowe!)są wadami!Styl wypowiedzenia pracy pracownikom-to juz sam za siebie mowi!Wspolczuje miastu takiego szefostwa!!
~Pamela 4-02-2007 15:22
Przeczytałem większosc wpisów i ... jestem przerażona. Nie przypuszczałam ,że żyję w mieście gdzie pewna częśc społeczeństwa ma psychikę ludożercy. Tacy ludzie w czasie rewolucji francuskiej tłoczyli się przed gilotyną. Przepełniała ich żądza krwi. Wskazywali palcami kolejne ofiary terroru. Ludzie tego pokroju masakrowali czekanami przeciwników czerwonej rewolucji w naszym "bratnim" do niedawna kraju. Mentalnosc ludożercy jak widac jest wieczna. Nie wydał mi zezwolenia-"na gilotynę!!!" Nie uśmiechał się do petenta-"czekanem w mózg!!!. Za długo tam siedzi-" na rozwałkę z nim!!!. I wszystko to sie dzieje w kraju chrześcijańskich wartosci.W ojczyżnie wielkiego Polaka w Jeleniej Górze. Zastanówcie się nad sobą upiory. Decyzje te na pewno nie były łatwe dla nowego Prezydenta Miasta. Za każdą z tych decyzji kryje się ludzki dramat. Nie spłacone raty, dziecko na studiach długi u znajomych, codzienne rachunki.Czarne myśli dręczą na pewno tych którzy te niepopularne decyzje mósieli podjąc.Bo głęboko w to wierzę ,że podpisy pod wypowiedzeniami były wykonywane drżącą ręką. Człowiek o normalnej psychice zdolny do empatii cierpi razem z tym który cierpi przez decydenta. Brak empatii dla bólu innych określana jest mianem psychopatii. A jak widzimy wyżej to trochę psychopatycznych wpisów pod tym artykułem widnieje. Nie podważam decyzji Prezydenta -mósiał to i zrobił. Na pewno było mu ciężko i powinien liczyc na szacunek i współczucie. Nie mniej jednak tresc niektórych wpisów jest przerażająca. Kiedyś nasze jeleniogórskie wampiry staną przed obliczem nieszczęscia(czego nawet im nie życzę).Byc może będzie to utrata pracy,bankróctwo,wypadek samochodowy,śmierc syna , córki, ojca lub matki.Pomyśl wtedy o swoich wpisach.Przypomnij sobie swoje własne myśli.Swoje dewiacyjne żądze.
~adi 4-02-2007 15:24
prawda jest taka : zmienia sie władza , zmienia się układ w mieście.
~adek 4-02-2007 16:06
Mam już pracę i mieszkanie w Angli i wyjeżdżam i cieszę się bo jak czytam to co tu wypisujecie bez względu za czy przeciw to chce mi się żygac pa pozdrówcie krewnych
~Głosujący na Obrębalskiego 4-02-2007 16:22
Jak tam z przestrzeganiem prawa przez P. Plucińskiego? Ma przestrzegać prawa jako radca urzędu, tymczasem urzędowanie rozpoczął od złamania tegoż prawa (zamówienia publiczne) o wyborze na radcę prawnego urzędu!Zatrudniony z pensją przewyższającą poprzedniego Radcę!! Ale jak się jest kolesiem P. Zmijewskiej i P. Obrębalskiego to widocznie wszystko można!? Szkoda, oddanego głosu!!
~do Pameli 4-02-2007 17:02
Sloneczko, zapamietaj sobie raz na cale zycie, ze musisz poprawnie pisac slowo musisz! Bo widac, ze nie jestes glupia.
~eeee 4-02-2007 18:02
do BARNABY&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; a co z resztą zwolnionych, czyżby BARNABA wiedziała co np działo się w architekturze? (dlaczego o panu M. Jask... nic nie piszesz? i nie stajesz w jego obronie?)
~do Pameli 4-02-2007 18:44
jak to możliwe ?! Tak wyważony i mądry wykład ... a takie koszmarne błędy!!!
~Markus 4-02-2007 19:15
I nowa elita juz pokazuje swe szpony. Wlasie zaszczuli Lizaka i Karkoosze w sposob z czasow czerwonej pajeczyny. Oj zeszmacily sie nam szybko nowe elity. Zygam na widok OBREBALSKIEGO, SAWICKIEJ,LUZNIAKA I ZMIJEWSKIEJ. Ale [redzej czy pozniej ktos wam odplaci... kwestia czasu!
~bolo 4-02-2007 20:15
a moze pan oprebalski,by tak spojrzal na prezesa wodnika, moze juz czas zmienic czape w tej firmie?
~Zenek 4-02-2007 20:48
Nikomu nie współczuję .Niech się gryzą !. Tysiące z Nas Jeleniogórzan już od kilkunastu lat jest poniewieranych i lekceważonych . Pozamykano Nam zakłady nie proponując NIC !. Gdyby nie bliskośc Niemiec i Czech miasto dziś było by obdartą wiochą .
~miriam 4-02-2007 22:06
czy w końcu ktos może napisac kto dostal się do rad nadzorczych lub gdzie taką informację można znaleźć, skoro to takie kompetentne osoby to chyba nie ma co z tego robić tajemnicy a trzeba sie pochwalić. może urzędnicy wypowiadający się wykażą się swoją kompetencją i umieszczą taką informację
~do Pameli 5-02-2007 16:15
Jest to możliwe, gdy ktoś mądrzejszy dyktuje a idiotka pisze.
~pati 5-02-2007 16:21
człowiek z odrobiną empatii nie zwalnia urzednika, aby zrobic miejsce szwagierce. Ciekawa jestem, czy jej kompetencje będą istotnie wyższe niż poprzedniczki.
~zawiedziony 5-02-2007 19:07
Dlaczego cenzura w Jelonce jest tak ostra? Czy nie można zamieścić tekstu, w którym wyraża się opinie niekoniecznie przychylne rządzącym?
~mieszkaniec 5-02-2007 22:35
Zmiany i zwolnienia są potrzebne, ale należałoby zacząć od Naczelników wydziałów, które odpowiadają za to, że od kilku lat Jelenia Góra traci dystans do Legnicy, brak inwestorów, brak atrakcji kulturalnych. Mam na myśli panią Barbarę Chrebor oraz panią Irenę Kempisty. Jednak Chrebor mimo swojej nieudolności i bezczelności jest nietykalna, bo przecież jest koleżanką i jednocześnie szefową pani Obrębalskiej.
~Do komentujacych 6-02-2007 5:42
W jakim celu tyle komentarzy na temat naszych radnych i prezydenta? Macie to na co glosowaliscie,a Obrebalski ma w glebokim poszanowaniu glosy"za"i"przeciw".ON JUZ JEST PREZYDENTEM.P.
~ja 6-02-2007 13:06
"Kto mieczem wojuje, od miecza ginie"
~zygmunt 6-02-2007 13:17
Pamela, czy jesteś taka naiwna czy udajesz idiotkę??? To czysta polityka, za wszystko w życiu sie płaci: było poparcie, jest zapłata. Za darmo to można dostać po ryju za rogiem.
~Precz z czerwoną doliną!!! 6-02-2007 14:01
Zwolnić wszystkich w Urzędzie.To przez nich Jelenia Góra traci dystans do świata. W sporcie niema co marzyć o Lidze Mistrzów dla Karkonoszy, (no ale skoro się nie inwestuje), do tej pory nie udało się załatwić bezpośredniego połączenia lotniczego Jeleniej z Nowym Jorkiem i Sydney, brak jest autostrady ze Szczecina i tunelu pod Śnieżką, nie ma multikina, na koncerty Rolling Stonesów trzeba jeździć do Pragi a na Opener Festiwal kilkaset km. nad morze, Bill Gates nie zainwestował u nas ani złotówki. A dlaczego??? Taką mamy promocję gospodarczą.Do tej pory nikt nie pomyślał o rozwiazaniu problemów komunikacyjnych i budowie metra w naszym mieście. Najwyższa pora to zmienić Panie Prezydencie. No i oczywiście... dlaczego to Wrocław a nie Jelenia kandyduje do EXPO?!?!?!? Jednym słowem kicha. Już dawno bym wyjechał z tego miasta. Na szczęście są zmiany i może wreszcie ktoś mnie doceni i po 10 latach bezrobocia znajdę jakieś zajęcie na miejscu przyrośniętych do stołków urzędasó ze wszystkich wydziałów.
~Do "pamela" 6-02-2007 15:13
Do jakiej sekty nalezych? Twoj tekst jest troche'nawiedzony"i traci Apokalipsa. Poza tym te koszmarne bledy ort.P.
~Mario 7-02-2007 10:31
Nowe w Ratuszu!!!. Proponuje przeczytać na forum http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=79&w=56863327 "Szwagierka Obrębalskiego "wygrała" konkurs... ...na naczelnika wydziału Urzędu Miejskiego. Przewodniczącym komisji był...Obrębalski. Ponoć nowa naczelnik ma tylko licencjat i zero doświadczenia. A więc nowe zasady etyczne dotarły do ratusza. Co na to Platforma Obywatelska i poseł Sawicka? Czy Obrębalski ma więcej szwagierek i kuzynów?"
~do pati 7-02-2007 11:10
jesteś na tyle ograniczona ze nie wiesz ze ta śzwagierka nie miała poprzedniczki???? przecietrz to nowy dział..... i wiesz co.... ta szwagierka to teraz moja szefowa, a ja życze wszystkiom żeby mieli takie szefowe.... kompetentna, energiczna a przt tym pozostała prawym i uczciwym człowiekiem....jak czegoś nie wiesz to sie nie wypowiadaj...szkoda mi was wszystkich bo zaślepieni rządza władzy i bezsilności idziecie po trupach....
~patipati 7-02-2007 14:59
a ty wiesz co to empatia pati....bo chyba nie.... ale to moze dobrze bo jakbyś zaczeła "empatowac" ta swoją nienawiscia....
~do pati 7-02-2007 16:28
bardzo dobra szefowa. w godzinach pracy serfować po internecie i jeszcze mieć bezczelność o tym pisać . Gratuluję nowych pracowników . Pal licho Urząd ale miasta szkoda.W ten sposób wkracza nowe. Brawo.
~do pati 7-02-2007 17:32
z głupotą i do przodu po trupach. Świetny nowy dział , naczelniczka i pracownicy - kompetentni, zdyscyplinowani, mają czas na wszystko i na internet w czasie godzin pracy (nadano o 11.10). Strach pomysleć co to za rewolucyjne zmiany czekają nas w Urzędzie z taka kadrą.
~zainteresowany 7-02-2007 17:55
Panie Prezydencie jeszcze kilka osób z architekrurytakich jak Dariusz K..Kasia S. ,...
~kibic 7-02-2007 18:38
i z rozwoju gospodarczego za dotychczasowy rozwój miasta i odstawanie od regionu
~... 7-02-2007 19:10
fajny interes rodzinny nam się szykuje w mieście. Prezydent, żona, szwagierka. Firma rodzinna. To jest dopiero początek rewolucyjnych zmian!
~gemba 7-02-2007 21:14
Śfietna szefowa.Tesz tak besbłendnie pisze jak Ty?
~$&pound; 7-02-2007 21:22
dodaj do tego jeszcze rodzine i bliskich wspolpracownikow pani posel oraz niebawem przenalizuj kontakty pomiedzy ludzi Wspolnego Miasta ktorzy otrzymaja rozne posady a zdziwisz sie jak bardzo rodzinnym interesem moze byc Jelenia Gora... ale do kogo pretesje, sami go wybralismy? ...i sami mozemy go pozegnac!
~Pati 7-02-2007 22:18
Przyznam, że nie wiedziałam, iż szwagierka Pana O. nie miała poprzedniczki ale nie zmienia to faktu, że nie powinien jej zatrudnać. UM to nie jest prywatny folwark prezydenta. Za dużo tej rodziny w Ratuszu. I jeszcze jedno, nie pracuje w Ratuszu, ale jak widać większość zorientowanych, piszących posty m-dzy 11-16 TAK!!!!!
~do osoby piszącej do Pati o 11.10 7-02-2007 22:26
Twój komentarz to katastrofa: styl, błędy ort.(przecież)! Jeżeli wytykasz głupotę innym,(a moja miała objawiać sie tym iż nie wiedziałam o powiązaniach w UM)- powinnaś popracowac nad sobą!
~Ola 8-02-2007 11:43
Mira broniąca swojej szefowej na forum gazety.pl zawitała również na Jelonkę, komentarz z 11:10 z 07-02-2007. No proszę, ale aktywność! Te charakterystyczne głupawe teksty z chaotyczną składnią, przepełnione błędami są jej wizytówką. Rozpoznawalną, dodam. Ciekawa jestem, jakim cudem taka osoba została zatrudniona w UM. Z całą pewnością żadnego konkursu nie byłaby w stanie wygrać! I parę słów do szefowej Miry, gratuluję wspólpracowników, szczególnie aktywnych w godzinach pracy. I oczywiście Pani szwagra Prezydenta, co to i pracę załatwi...
~koza 8-02-2007 12:19
zwolni
~Jelonka.com 8-02-2007 13:18
przdalo by sie
~Kaziu do Oli 8-02-2007 13:29
Olu!!! A ty o której zamiściłaś swój komentarz? czyżby w godzinach pracy? Kto jest bez winy - znasz to? a gdybyś chciała mi odpisac to informuje że jestem studentem po skończonej sesji.
~ola 8-02-2007 16:31
Kaziu, niestety, jeszcze nie pracuję. Również jestem studentką.
~zatroskany 8-02-2007 19:09
Zmiany są konieczne, bo bez zmian nie ma postępu! Aby przeprowadzać zmiany, trzeba wiedzieć jaki cel chce się osiągnąć, jakie będą koszty i jakie zyski. Styl i zakres wprowadzanych zmian nie budzi we mnie zachwytu. Nie widzę też w tych zwolnieniach jasno sprecyzowanego celu, który jest do osiągnięcia (myślę o stanowiskach najniższego szczebla). Chyba, że cel jest głęboko skrywany, lub nie do końca mo...lnie uzasadniony. Urząd pilnie wymaga zmian zarówno w sferze organizacji pracy, jak i obsady stanowisk kierowniczych. To naczelnicy i kierownicy referatów kreują styl pracy personelu. Bardzo chciałbym dożyć takich czasów, kiedy to KIERUJĄCY PRACĄ URZĘDNIKÓW odpowiadaliby za wyniki pracy swoich podwładnych!
~olo 8-02-2007 21:18
A Kazimierz Piotrowski cieniutki jako prezydent, jako szeregowy pracownik nadambitny może by na stanowisko dyrektora gdzieś
~ERNEST 8-02-2007 21:54
JAK WIDZĘ NA TYM FORUM ZABIERAJĄ GŁOS OSOBY KTÓRE NIE MAJĄ POJĘCIA O TYM CO PISZĄ A TAK NP. ZNAM Panią Joannę i wiem że jest osobą kompententną zajmowała się tymi sprawami sporo czasu ma nie tylko licencjat skoro jest dobra dlaczego ma nie robić tego co umie a napewno więcej umie niż jej poprzednik. co do Oli to może sama wyleciałaś a teraz sączysz jad???? chyba nie byłaś aż tak dobra jak Ci się wydaje??? zmiany są potrzebne ale przemyślane łatwo skrzywdzić zwykłego człowieka a naprawić krzywdę trudno np. już kolejny raz przyjeżdża pogotowie do Urzędu dlaczego?? może następnym razem być za póżno czy Pani Elżbieta St... się zastanowiła czy nadal będzie gnębić teroryzować swoich podwładnuych i jeszcze tym się napawać Panie Prezydencie bardzo żle się dzieje w finansowym i w geodezji mobing zastraszanie pracowników to nie metoda na dobrą pracę i poprawę wizerunku. Proszę pamiętać że Urząd ludżmi pracy stoi a oni Panu zaufali i wierzą w Pana
~Do Ernest 8-02-2007 23:12
Nie podlizuj sie bo szkoda czasu, notowaia gargamela leca na leb na szyje wiec badz pewny ze to jego ostatnia kadencja, a jesli liczysz ze i tobie cos z panskiego stolu spadnie i hapniesz to sie mylisz... no chyba zes rodzina lub wysokie PO, PiS lub WM. Jeslis zwykly szeregowu urzedas to zero ci z tego podlizywania przyjdzie i dalej bedziesz na marne 2200 brutto w urzedzie zasuwal ;-)
~Kaziu do Oli 8-02-2007 23:27
a może juz nie pracujesz???? obyś tylko nie była wieczną studentką!!! i zycze ci zebyś kiedys startowała w konkursie na jakieś stanowisko, może np. sprzątaczki
~Kaziu, Erneście 9-02-2007 13:50
Niestety, muszę Was rozczarować, nie wyleciałam z pracy, ponieważ nigdy takowej nie podjęłam, mam dopiero 19 lat. Na studiach sobie świetnie radzę. Ale boję się, że jak je skończę, to będę zmuszona opuścić moje ukochane miasto. Pracy tutaj nie ma, jak jest jakiś wakat to obstawiony przez rodzinę, kolesi itd. Szans na normalność zero!!!!
~ do Ernesta 9-02-2007 14:03
Ze skrajności w skrajność. Czy uważasz, że szwagierka O. jest receptą na pozytywne zmiany w Urzędzie? A jakie to ma sukcesy zawodowe, którą firmę uratowała, co za genialne projekty opracowała czy wdrożyła w życie? Czy potrafisz wskazać mi jakikolwiek jej sukces zawodowy? Zresztą, nie jest to istotne. Nepotyzm to zjawisko, które powinno być piętnowane. A tutaj wiele osób, jak sądzę rodzina i przyjaciele przymykają oko, jakby nic się nie stało. Za cztery lata będzie następna roszada, zobaczymy jak będziecie trzęść dupami! Tego Wam życzę. Zgodnie z regułą, Nie ma ludzi niezastąpionych. Kaziu, sprzątaczka również zasługuje na szacunek. Kto wie jaki los Ciebie czy mnie spotka.
~Michał 9-02-2007 14:23
Jak będzie konkurs na sprzataczkę to i tak wygra...ktoś z Obrebalskich. Są jak Marcinkiewicz, sprawdzą się na każdym stanowisku!
~rozbawiona 9-02-2007 19:25
Dzięki za powyższe komentarze, nie muszę oglądać filmów komediowych. Większość jak mi sie wydaje pochodzi od pracowników URZEDU. Niezłe jaja tam odchodzą. Osobom, które chcą normalnie pracowac serdecznie współczuję :)
~mumio 9-02-2007 22:52
rozbawiona - widzialas kiedy by ktos w urzedzie pracowal? Nawet pan WC-prezydent tu sie wypisuje w godzinach pracy, czego wiec chciec od reszty?
~odwagi 10-02-2007 9:32
jak nazywa sie owa szwagierka naszego super prezydenta? Odwagi, skoro jest tak doskonale przygotowana merytorycznie czemu jej pracownicy tu sie wypowiadajacy nie maja odwagi podac jej imienia i nazwiska i napisac o jaki wydzial chodzi? Chce wiedziec idac do urzedu kto z kim za co i od kiedy, mam chyba do tego prawo jako mieszkaniec tego miasta?
~jacek 10-02-2007 12:35
Masz świetą rację Erneście racje .....w geodezji MOBING-stosowany od lat- zastraszanie pracowników to nie metoda na dobrą pracę i poprawę wizerunku. Proszę pamiętać że Urząd ludżmi pracy stoi a oni Panu zaufali i wierzą w Pana Panie Prezydencie.
~ Kaziu do odwagi 10-02-2007 15:03
umiesz chyba wejść na BIP Jelenia Góra i znalźć sobie informacje? masz nawet do tego prawo jako mieszkaniec tego miasta, żeby nie powiedzieć obowiązek!
~Paweł 10-02-2007 17:51
Wierzyć to można w Boga. Obrebalskiego można najwyżej obdarzyć zaufaniem, choć zaczynam wątpić czy warto.
~Pragne tylko zauwazyc, 11-02-2007 14:05
,ze Gargamel,jego zawiklane koneksje rodzinne oraz "przyjacielskie",ciesza sie wprost niebywala popularnoscia.W przyszlosci proponuje wylansowac Gargamela na konkurs"Mister Karkonoszy",a jego,slynna na cale miasto J.G.,szwagierke na prezydenta (problem jedynie w tym,ze i ona zarzadzi czystke na korzysc swojego meza,syna,pasierba,tudziez innych krewnych i znajomych pochodzenia gargamelowskiego).Zegnam harcerskim zawolaniem - czuwaj!
~odwagi 11-02-2007 14:29
kaziu - czy BIP mowi rowniez o stopniu pokrewiestwa z prezydentem Obrebalskim? Ale moze pan prezydent w ferworze swych reform wprowadzi jedna, a jak widac bardzo wskazana zmiane w organizacju urzedu. Moze na tablicy informacyjnej na parterze ratusza i na drzwiach kazdego z gabinetow obok nazwy wydzialu, nazwiska pracownika znajdzie sie informacja o stopiu pokrewienstwa z panem prezydetem badz pania posel lub czolowymi politykami jeleniogorskiego PiS i WM? Czemu nie? Czy ktos ma cos do ukrycia?
~adrianno 11-02-2007 17:04
Zmiany są potrzebne!!tyle jest ludzi młodych po studiach a pracy nie mają a w tych urzędach same starsze panie po zaledwie szkole średniej.Tez jestem za wprowadzeniem zmian kierujących MZK, Panie Prezydencie proszę szczególnie się przyjrzeć co dzieje się w tym zakładzie szczególnie tym na stanowiskach kierowniczych którzy w godzinach pracy załatwiają swoje prywatne sprawy a pracownik fizyczny niema prawa głosu!!!!!!!
~.... 11-02-2007 18:16
proponuję nie tylko pokrewieństwa ale i kolesiostwa partyjnego i układowego w ramach koalicji w ramach przejrzystego i praweo państwa
~.. 11-02-2007 18:20
młodzi nie macie na co liczyć. Tyle jest kolesi partyjnych i koalicyjnych, zasłużonych w kapani że dla nich mało miejsca. Tak wszystkiego pozamiatać dla nich sie nie da a co dopiero żeby starczyło dla innych
~do adrianno 11-02-2007 18:23
O naiwności. Prosze spojrzeć kto z popleczników pana obecnie panującego w pisuje sie i o jakich godzinach.Oczywiscie w godzinach pracy.
~.. 11-02-2007 18:25
Kto z młodych sie dostanie do pracy? Chyba że skoligacony.Jak może wygrac jak przed nim są szwagierki i inna rodzina. Kto może wiedzieć co powiedzieć żeby byłao najjlepiej. Nie ma jak w rodzinie.
~jacek 11-02-2007 18:36
Zdadzam się z Tobą Adrianno!Dlaczego na stanowiskach kierowniczych,z-ców naczelników może nawet i naczelniów, na samodzielnych stanowiskach nadal zasiadają osoby ze średnim wykształceniem wszystko wiedzące,przemądrzałe, nieprzejme, nieuprzejme!Panie Prezydencie proszę przea...lizować wykształcenia swoich pracowników?
~zatroskany 11-02-2007 19:07
Do Rozbawionej - masz rację, nie jest łatwo pracować w miejscu, które jest tylko schronieniem przed bezrobociem a nie miejscem gdzie można awansować (choćby finansowo) bo wykazujesz się ponadprzeciętną pracownitość, kreatywność, kompetencje, czy zwykłą uczciwość. Jeśli ktoś myśli, że wprowadzona na papierze za ubiegłej kadencji ISO do czegoś lub komuś służy - jest w poważnym błędzie. Odpowiedzialność kierownictwa, która powinna brać się z zarządzania zasobami, nadzorze nad procesem świadczenia usług oraz pomiarów i a...liz - jest tylko zapisana na papierze. Brak cywilizowanej polityki kadrowej. Jest (jak na razie) tylko grożenie palcem lub wręczanie wypowiedzeń. Poprzednio przyjmowano "kolesi" do pracy i płacono realne pieniądze za nic nierobienie. Czy dzisiaj będzie podobie? A zwolnienia są tylko po to by znaleźć miejsce dla "swoich"? Liczyłem, że zmiana prezydenta będzie łączyła się ze zmianą sposobu działania. Czy byłem naiwnym wyborcą?
~Szanowni"gargamelomani" 11-02-2007 20:51
Powyzszy artykul cieszy sie,niebywala wprost,popularnoscia.Dobijamy dwusetki....
~do zatroskanego 11-02-2007 22:54
Masz rację, w naszym UM nie było żadnej polityki kadrowej. A teraz? Mhmmm.... jeszcze nie oceniajmy. A może okaże się, że i my otrzymamy szansę? Sądzę,że Prezydent O. dostrzeże tych ponadprzeciętnych, szczególnie na Sudeckiej.
~Pogarda 11-02-2007 23:11
Faktycznie dyskusja wrze ale nic dziwnego bo temat wyjatkowo bulwersujacy. Oto moje zdanie: 1. Dziekujac Kusiakowi juz w pierwszej turze jasno opowiedzielismy sie za zmianami. Tylko czy zmiany proponowane przez Obrebalskiego wnosza jakies poprawy. Czy zwolnienia pracownikow i zatrudnianie na ich miejsce nowych sprawi ze nasze miasto zacznie lepiej funkcjonowac? NIE bowiem zmiany proponowane przez Obrebalskiego maja jak dotychczas jeden cel - zapewnic stanowiska i wplywy ludziom z PO PiS i WM oraz co gorsze bliskim i znajomym Obrebalskiego. Jestem rozczarowny bo dotychczasowe roszady personalne maja chrakter wylacznie niemerytoryczny a kolesiosko-partyjniacko-nepotyczny. 2. Wybierajac Obrebalskiego a nie Prystroma opowiedzielismy sie przeciwko proponowanym czystkom robionym na oslep, kolesiostwu i lepperyzmowi. Okazuje sie ze Obrebalski wlasnie ta droga podaza choc w kampani wyborczej gral ulozoego chlopczyka - zwykla cynicznie wykalkulowana zagrywka wyborcza. 3. Dotychczasowe dzialania zarowo w Radzie Miasta jak i Urzedzie Miasta wskazuja ze cala uwaga nie skupia sie na merytoryczym dzialaniu a politycznych i personalnych gierkach. Nadal nie mamy wice-prezesia, zastepcow przewodniczacego rady itd. mamy juz kumpli Obrebalskiego w radach adzorczych i rodzie w urzedzie. 4. W koncu szczytem szczytow, dzialaniem najgorszych z mozliwych jest nepotyzm, tu mamy do czynienia z jego najczystrza postacia. Obrebalski bez skrupulow szefuje urzedowi w ktorym pracuje jego zona i zatrudnia w nim szwagierke, otwarcie mowi ze przydziela stanowiska w radach nadzorczych kolegom z Akademii Ekonomicznej. W radzie miasta mamy meza pani posel Sawickiej i jej osobistego asystenta... Glosowalem na Obrebalskiego, jak wielu popelnilem ten blad - teraz zwyczajnie GARDZE nim!
~Jelonka.com 12-02-2007 10:58
Pani Dominiko Kwasniak z dzialu finansowego,po co pani tyle krzyczy i sieje fermentu w tym Ratuszu. Opowiada pani ze ludzie przyjmowani sa do pracy z otoczenia Prezedenta bo po znajomosci.Przeciez pani tez przyszla do ratusza poznajomosci.Pani matka prcuje w dziale geodezji i ona pomogla sie pani dostac do urzedu w ratuszu.Wiec o co pani chodzi.Praca sie zajac a nie plotami. koza
~filip 12-02-2007 14:32
Brawo, niezły burdel mamy w tym Urzędzie!
~Doda 12-02-2007 16:29
Jaja jak berety!
~do wypowiedzi pogarda 12-02-2007 16:33
Całkowicie zgadzam sie i podpisuję pod wypowiedzią. Zarówno ja, moi najbliżsi i znajomi głosowali na p. Obrębalskiego. Teraz słyszę same wyrzuty że to ja ich do tego przekonałam. Myslałam, w całej swojej naiwności, że będą zmiany korzystne dla miasta. Cas leci a nic jeszcze nie zostało zrobione żeby nie zmarnować tego roku.Robi się wszystko żeby wywiązać się z obietnic i oczekiwań ale nie wobec wyborców. Zapewnia sie stołki dla rodziny a niebawem okaże się dla kogo jeszcze. Jestem rozczrowana i zawiedziona.
~nn 12-02-2007 17:07
Swoim postępowaniem zaszkodził nie tylko sobie ale głównie PO. Zawiedzeni na pewno nie zagłosują na tę partię. Jestem przekonana, że poczynania p. Obrębalskiego są realizacją wytycznych p. Sawickiej. To ona rządzi teraz w mieście, co widac na różnych imprezach kulturalnych, na których do tej pory nie bywała. Tylko chyba do niej i do pozostałych aparatczyków PO nie trafia że społeczność Jeleniej Góra nie aprobuje tych poczynań. Głosowano na p. Obrebalskiego głównie żeby ustrzec się przed Wsólnym Miastem. Zastanawiam się czy po wygranej WM nie postepowało by inaczej. Wzięło się za pracę a nie za czyszczenie stanowisk i miejsc pracy dla swoich i dla tych co trzeba im się wywdzięczyć. To wszystko jest straszne.
~melomanka 12-02-2007 18:22
Słusznie.Widać Sawicką a nie Obrębalskiego. On nie unika piokazywania sie bo widziałam zdjęcie jak jego żonę obtańcowywał Starosta.
~Zoja 12-02-2007 19:40
Ludzie co wy wypisujecie,zwolnienia w każdym zakładzie przebiegają w ten sam sposób i nikt z miasta nad tym nie ubolewa .W każdej decyzji prezydenta dopatrujecie się czegoś złego.Potraficie tylko oczerniać i pomawiać bez żadnych dowodów na podstawie plotek.Cóż takiego złego zrobił prezydent ,że jesteście zawiedzeni .Komentarze na temat zwolnień piszą osoby ,które dostały wypowiedzenia.
~Neon 12-02-2007 21:49
Nie gardłujcie. Poczekajmy do kwietnia. Piętnaście jaskółek wiosny nie czyni. Szanowna nn nie łudż się. WM zapowiadało co zrobi tylko historia im na to na razie nie pozwoliła. Na razie poczekajmy,zobaczymy jakie efekty przyniosą nowe rządy. Jedno jest na razie pewne . PO wygrała w Jeleniej tylko dzięki głosom SLD (druga tura wyborów prezydenckich).Odwracanie się od tej grupy wyborców jest wysoce ryzykowną grą jeleniogórskiej PO. Przeciągnięcie na swoją stronę elektoratu PIS jest mało realne(jest to wyrażna ortodoksyjna prawica). WM jest stowarzyszeniem nieobliczalnym , tym bardziej ,że liderzy tego ugrupowania wywodzą się z kręgów tzw."niespełnionych towarzyszy",osłabiony chwilowo Robert może ich utracić na rzecz PO. PO jak pamiętamy też jest partią buntu wyrosłego z korzeni Unii Wolności.Postawy typu Pani Reder Sadowskiej i innych znajdą więc w PO pełne zrozumienie . Na wyżej opisanej konstelacji politycznych zależności, możliwości scenariuszowe przyszłych posunięć Pana Prezydenta stają się powoli widoczne. Koalicja z SLD pomimo, że pozornie logiczna na dłuższą metę nie przyniesie większych korzyści. Elektorat tzw żelazny SLD jest nie do skruszenia. Należy powalczyć o ten co się zmienia i przepływa z partii do stowarzyszenia i odwrotnie.To właśnie elektorat WM jest celem o który warto powalczyć .Nawet kosztem oczekiwań tych którzy oddali głos na PO.No i jeszcze jedno.WM choć kojarzone z SLD z pewnej perspektywy już takie czerwone nie jest. Staje się możliwe do akceptacji przez PIS , no i stąd mamy do czynienia z wielką koalicją. SZanowna nn oraz inni użalający się nad ostatnimi decyzjami personalnymi. Nauczcie się posługiwać rozumem nie uczuciami i emocjami- będzie mniej rozczarowań.
~sprostowanie 12-02-2007 21:55
jestem tylko wyborcą. Zawiedzionym wyborcą.
~.. 12-02-2007 21:59
Połowa pracowników boi się zwolnień. odbija się to na pracy i na atmosferze. To nie efekt mobingu tylko strach przed zwolnieniem i metodami rządzenia nowej władzy.
~do Zoi 12-02-2007 22:04
Zwolnieni mają to już za sobą. Nie w głowie im teraz rozgrywki. Boją się następni. Atmosfera jest duszna. Ciągłe podsycanie atmosfery niepokoju i plotki o nowej liście do zwolnień. Poczekamy co będzie na koniec miesiąca.
~.. 12-02-2007 22:19
jestem zawiedziona jako wyborca po trzykroć: 1)za sposób w jaki potraktowano tych pracowników, co daje mi miarę w jaki sposób traktuje się ludzi.Ma to być przyjazny Urząd. Dwie miary postępowania? Jedna na zewnątrz druga dla swoich. 2) nepotyzm 3) Obietnice wyborcze - pełne dwa miesiące minęły a funkcjonowanie miasta nie zmieniło się. Były ferie. Trochę nowych turystów przewinęło się przez Jelenią Górę a tu nic. Żadnej oferty dla turystów. Plac Ratuszowy brudny. Pod arkadami brud,nawet pajeczyny wiszą, śmierdzi . Bankowa cała pozaznaczana przez pieski. Nie sprzątane nie wiem od kiedy. A w Urzędzie władza zajeta zamiataniem tylko u siebie. Dlatego jestem zawiedziona. Nie tego oczekiwaliśmy.
~.. 12-02-2007 22:38
Gość: Zadziwiony uff... 08.02.07, 22:41 + odpowiedz Choćby nie wiem jak bardzo dalsza i bliższa rodzina Obrębalskich była miła i profesjonalna to nepotyzm jest nepotyzmem i tak zostanie na wieki. Być może ta super szwagierka była wybrana demokratycznie i zgodnie z procedurami (a te są pojemne bardzo). Być może wszystko było cacy, lecz czy nie wydaje się Wam że jeśli ktoś spotyka się z sobą w pracy decydując o finansach publicznych i o wielu innych sprawach gdzie istnieje możliwość nadużyć zawsze, a potem na chrzcinach, imieninach, obiadkach rodzinnych to jest to sytuacja dziwna?? Czy historia nie nauczyła Was że takie sytuacje nigdy nie były czyste? Ktoś pisał o Rotary... Brak reakcji ze strony forumowiczów świadczy że większość ludzi nie wie co się dzieje w tym mieście. Nie ma bladego pojęcia o tym jak tu się dzieli władze... Ta sytuacja z Obrembalskimi to jeszcze nic takiego. Radni nasi w biznesie. To ciekawe zagadnienie... Przetargi, firmy które je wygrywają... Brak jakiejkolwiek kontroli ze strony urzędów.. Ba!!! Informacje o ewentualnych kontrolach gdy takie się zdarzą... Jeden z radnych (rotarianin:)) ma duży zakład, pracuje w nim legalnie kilka osób. A popatrzeć na bramę zakładu wystarczy o 14... Wypadek w pracy w zakładzie... Osoba nielegalnie zatrudniona poszkodowana... Wydawało by się że afera... Ze wszyscy tyłkami zatrzęsą.... Nie. Panowie wracamy do pracy... Nic się nie stało... To nasza codzienność. Partie polityczne... Teatrzyk dla ludu... Z całą pewnością sytuacja z Obrembalskimi nie sprzyja zmianie tego stanu rzeczy. Pozdrawiam.
~do zoja 13-02-2007 11:53
Czy według Ciebie Prezydent nie zatrudnił swojej szwagierki? Czy są to pomówienia, oczernianie, ploty? Niestety, zatrudnił! Z czystej ciekawości poszperałem w internecie, szukając informacji nt. nowomianowanej, Pani J.N. Niestety dokonania szwagierki w temacie pozyskiwania funduszy unijnych są żadne. Jedynym namacalnym jej osiągnięciem było uzyskanie dofinansowania z UE na remont szkoły! Na markę trzeba sobie zapracować. Prawdziwi fachowcy w tej dziedzinie, mają po kilkanaście, kilkadziesiąt stron opisujących ich sukcesy w pozyskiwaniu funduszy. I w dodatku są to projekty przez duże "P", olbrzymich kompleksów handlowych, rekreacyjno-sportowych, centrów rozrywki itp. Czy JG nie stać na zatrudnienie superfachowca, czy profesjonalnej firmy? Nie nie mamy żadnych ambicji? Czy nie możemy powalczyć o coś więcej aniżeli remont szkoły?
~do do zoja 13-02-2007 14:00
ale o czym ty piszesz prostaczku!!! jesli juz piszesz o czymś to rzeczywiście szperaj! jaki remont szkoły??? no i wszyscy zainteresowani juz wiedzą ze nie masz o tym pojęcia! szperaj dalej szperaczu! pozdrawiam ZOJA
~..... 13-02-2007 15:13
do piszcego do zoji! gdzie ci wszyscy przez duże "P", gdzie sie ukryli? może kilka przykładów? dlaczego ich nie widać na ulicach i w instytucjach Jeleniej Góry? dawaj ich!a może piszesz o sobie? a jesli nie to nie pisz głupot!
~pogarda 13-02-2007 16:04
no prosze to wyglada ze za to Zoja jest dobrze zorientowana, moze nawet... ;-) Zoja ale o czym innym chcialem, skoro te ponad 200 opinii to wylacznie glosy zwolnionych przez Obrebalskiego to by znaczylo ze i ciebie juz pogonil, ba nawet i mnie zolnil! Choc nigdy w urzedzie miejskim nie pracowalem i nie musialem jak ty byc na lasce lub nielasce byle kogo. Gratuluje logiki i umjiejetnosci anaitycznego myslenia. Jesli wszyscy zatrudnieni w tym urzedzie maja takie zdolnosci jak Zoja to biada nam mieszkancy Jeleniej. Ale skoro tak dobrze sie Zoja orientujesz w dokonaniach rodziny jak i samego Obrebalskiego oswiec mnie i poinformuj o jego dokonaniach jako prezydenta. No i ogolnie o dokonaniach szanownej rodziny.
~do zoja 13-02-2007 19:39
Chcesz zobaczyć prostaka, spójrz w lustro. Zresztą nie ma sensu polemizować z osobą tak ograniczoną, dla której wyzwiska zastępują rzeczową rozmowę. Fakty bronią się same. Czy uważasz, że na Jeleniej świat się kończy. Wydaje mi się, że za odpowiednią pensję moglibyśmy znaleść prawdziwego fachowca np. z Wrocławia, Krakowa itd. Myślę, że i w Jeleniej mamy mnóstwo dobrze wykształconych osób, którym niestety nie dano szansy w konkursie. Zaznaczam, z wykształcenia jestem biologiem, więc nie piszę o sobie.
~jk 13-02-2007 20:11
myślę gdyby to Pani Naliwajko ( pani Iza) to miała byt ogromnyn żal do pana prezydenta Znam panią Izę i twierdzę , że nigdy nie chciałaby z tym panem prezydentem do czynnienia!!!!!
~ciąg dalszy do zoja 13-02-2007 20:11
wkradł się błąd, oczywiście znaleźć.
~krzysztof 13-02-2007 20:13
zoja Ty jesteś prostakiem przez duże "P".
~Jan W 13-02-2007 20:18
zrobił pan krzywdę mojej całej rodzinie Panie prezydencie bo rostaliśmy się. w nawiasie pani Iza Naliwajko to nie jst ta sama sosoba co zemną tw0orzyła solidarność?
~ola do zoja 13-02-2007 20:34
Mira znowu zmieniłaś nick. Płacą ci za te pyskówki czy działasz społecznie, w imieniu rodziny?
~morka 13-02-2007 21:04
Zoja moze wiec by jakos zakonczyc dyskusje na temat osoby ktora na pewno nie jest jej warta napiszesz krotkie dosier na temat dokonan zawodowych oraz dotychczasowej kariery sz.p. pani szwagierki?
~do Jana W 13-02-2007 22:22
Coraz ciekawiej się robi? Czyżby jakieś rodzinne porachunki na Forum?
~krzyś 13-02-2007 22:31
Brudów rodzinnych prosimy nie wyciągać! Gówno nas to obchodzi Panie Janie. A swoja drogą, jaka to ciekawa rodzina, pełna mrocznych tajemnic, wielkich ambicji, żądna władzy i pieniędzy. Niczym rodzina SOPRANO!
~ciekawski 13-02-2007 23:15
Panie Janie o co chodzi z tym rozstaniem?
~romek 13-02-2007 23:25
ciekawe czego sie dowiemy jak dobijemy 300 komentarza? No, no niezłe jaja. do morka, to dosier będzie megakrótkie!
~Kali 14-02-2007 7:58
To znakomity fachowiec, zna się na rzeczy i ma w tej mierze swoje osiągnięcie. Zresztą sam jej doradzałem, by ubiegała się o tę posadę, choć jej odejście z DODN-u będzie strata dla naszej firmy - mówi Zygmunt Korzeniewski, szef jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Ośrodka Dokształcania Nauczycieli, gdzie niedawno pracowała J. Naliwajko. Do czasu wygrania konkursu w magistracie, szwagierka prezydenta była dyrektorem filii DODN-u w Legnicy LUDZIE PATRZIE OTO WIELKI PERSONALNY JELENIEJ GÓRY nijaki Zygmunt Korzeniewski!
~grześ 14-02-2007 8:41
Dziwne to nasze miasto! ...Sam ją namawiałem do odejścia. Będzie to wielka strata dla naszej firmy:)... To chyba jakiś żart! Nieprawdopodobne, namawiać dobrego pracownika do odejścia z firmy? Na cholerę, jak taki dobry?
~powiatowa polityka 14-02-2007 9:01
no prosze brawo Zygmunt niezmiernie ci dziekujemy za odkrycie tak niebywalego talentu, teraz nasze miasto dopiero rozkiwtnie... no chyba ze sie skonczy tak jak wiekszosc twych przedsiewziec: kupe szumu, troche zamieszania i na koniec lekki smrodek! Czemu tylko nikt o szanownej szwagierce nie powie wiecej niz 'To znakomity fachowiec, zna się na rzeczy'. Jakis konkret? Nad jakimi projektami pracowala, na co fundusze zdobyla, jakie sumy? A fakt ze byla dyrektorem powiatoweo DODN w Legnicy powala na kolana, rewelacyjna pozycja na drodze do bycia ekspertem od pozyskiwania funduszzy dla kiedys 100tys. miasta! Gratuluje nam jeleniogorzanom swietlanej przyszlosci... ;-) Panie prezydent, duza masz pan jeszcze rodzine? UM zatrudnia w sumie chyba ponad 200osob, jest jeszcze miejsca dla swoich! Ale spiesz sie bo 4latka szybko zleca, a nastepca tez moze wywalac na pysk!
~Zofia 14-02-2007 10:38
To niebywałe, w każdej liczącej się instytucji za nepotyzm poleciałyby głowy! A tu proszę Pan Prezydent pozwala sobie na taki gest wobec szwagierki. I co dziwne nie ponosi żadnych konsekwencji, ot pare dni krzyku, pretensji i cisza. Przykład idzie z góry, dając przyzwolenie na takie działania Prezydentowi, możemy liczyć na podobne postępowanie u innych pracodawców, zjawisko to stanie sie nagminne, a konkursy, staną się wkrótce mitem. A rodzina w Urzędzie będzie tak pożądana, jak koleżanka w mięsnym za czasów komuny.
~karol 14-02-2007 12:34
Ach ta Jelenia dziura z tymi wszystkimi pseudopolitykami:))))
~petent-obserwator 14-02-2007 18:51
Brawo dla Prezydenta!Brawo za zmianę w wydziale architektury i budownictwa. Jaskólskiemu należał się wylot ze stołka i powinien mieć zakaz pracy w instytucjach publicznych, Panie Prezydencie jeszcze kilka osób z architekrury takich jak Dariusz,..Kasia..,Wiktoria,... no i oczywiście "wszystko-wiedząca" Barbara Ż.
~Emigrant 14-02-2007 21:08
Na poczatek by oszczedzic trudu Zoji i innym nawiedzonym wyjasnie ze nie jestem zwolnionym przez Obrebalskiego czy tez nie obawiam sie zwolnienia, bo on jak i inni jeleniogorscy czy polscy mozni moga mi skoczyc ;-) Wychowalem sie w JG, tu chetnie wracam na urlop i do rodziny, ale tuz po maturze wyjechalem do duzego polskiego miasta akademickiego sie ksztalcic, a edukacje zakonczylem za granica. Za granica tez rozpoczalem kariere zawodowa i tu ja kontynuuje. Patrzac co sie w Polsce dzieje zastanawiam sie kiedy wroce. Ale pisze bo wspolczuje zwolnionym, wspolczuje tez reszcie jeleniogorzan bo nie ma czego zazdroscic mieszkancom miasta w ktorym o zatrudnieniu specjalistow na wazne stanowiska nie zalezy od kwalifikacji a od rodzinnych, kolesiowskich czy partyjniackich koneksji. Zycze wam jeleniogorzanie byscie tak jak ja ubiegajac sie o prace byli przeswiadczeni ze wszystko zalezy tylko i wylacznie od was samych. Od waszego doswiadczenia, wiedzy i zdolnosci. Zycze wam byscie mogli kiedys poczuc satysfakcje ze sukcesy zawdzieczacie tylko i wylacznie wam samym, a nie ukladom i ukladzikom. Niestety to co czytam i slysze z Jeleniej Gory nie napawa optymizmem, zdaje mi sue ze jeszcze dlugo moje zyczenia pozostana tylko i wylacznie mzonka. Rzeczywistosc bedzie taka jak jest... mnie zbiera na wymioty gdy widze ze prezydent nie jakiejsc dziury a 100.000 miasta zatrudnia w kierowanym urzedzie zone i szwagierke!
~SŁODKA 14-02-2007 22:42
BĄDŻ WIELKI, TAK TRZYMAJ A PRAWDZIWA OCENA MOŻE NASTĄPIĆ ZA CZTERY LATA.ŻYCZĘ SUKCESU!!!!!!!!!NASZE MIASTO POTRZUBUJE MĄDREJ WŁADZY,ŻYCZLIWYCH I MĄDRYCH URZĘDNIKÓW.
~ja 14-02-2007 23:26
Raczej Słodka-idiotka! No comment
~Absolwentka SP 14 15-02-2007 1:34
Wychowanka Pana WACHA ! Misiu -RYSIU . Przyszla kryska na matyska . Lyzwy mi ostrzyles za 5 zl w piwnicy szkoly , co ja bede pisala ......... Rysiu Misiu -obys mial tak podle zycie jak wielu nam stworzyles !
~SŁODKA-idiotka 15-02-2007 12:47
DO JA. CZY JA TO NIEUDACZNIK ZWOLNIONY JUŻ BEZ PROFITÓW
~do słodkiej idiotki 15-02-2007 13:44
Nie, ja to student, mający w głębokim poważaniu nowa władzę, ale nieobojetny na ludzką krzywdę!
~wyborca 15-02-2007 18:50
do petenta obserwatora a może pracownika tejże architektury co?? a może pierwszy pokój po lewej stronie haha nie ładnie
~iwona 15-02-2007 18:51
ta strona robi się niesmaczna pracownicy piszą na pracowników be tak boicie się o swoje stołki że musicie dyskredytować innych
~SŁODKA -idiotka 15-02-2007 19:45
DO JA .UCZ SIĘ DOBRZE TO MOŻE I TY KIEDYŚ ZOSTANIESZ PREZYDENTEM.MUSISZ JEDNAK OPANOWAĆ SWOJE EMOCJE ,NIE OKREŚLAJ,ZE KTOŚ JEST IDIOTĄ JEŚLI NIE ZNASZ OSOBY BĄDŻ POWŚCIĄGLIWY I ZASTANÓW SIĘ KILKA RAZY ZANIM WYRAZISZ SWOJĄ OPINIĘ PONADTO STARAJ SIĘ BYĆ W ŻYCIU OSOBĄ Z KULTURĄ A NAPEWNO OSIĄGNIESZ SUKES,ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA
~do słodkiej idiotki 15-02-2007 21:37
Widzę, że nick przypadł do gustu? Masz jakiś kompleks czy Caps Lock się zaciął?
~Spam-owiec 16-02-2007 9:02
Przecież rodzina Pana Marka to nie wszystko. W sztabie wyborczym pracowała cała masa kolesi i współpracowników z uczelni. Trzeba im zrobić wolne miejsca pracy. Żenujący jest styl, w jakim Pan Prezydent wyrzuca zwykłych urzędników. A tłumaczenie o przerostach administracji to bzdura. W dzisiejszej sytuacji trzeba się do biurokracji unijnej dostosować - nie ma wyjścia. Wstyd i hańba - Panie Marku. Ale - sam Pan tak chciałeś.Jak widać wyżej działasz Pan na korzyść SLD, choć pewnie nie wiesz o tym. Ciekawe czy Prezydent choć raz zajrzał na to forum?
~do Spam-owca 16-02-2007 12:58
Zajrzał, zajrzał idę o zakład, że większość komentarzy, tych mu przychylnych, piszą na zmianę rodzina i wdzięczni koledzy! Jaki normalny, prawy człowiek popierałby to **** co wyczynia.
~ do przeciwników PANA PREZYDENTA 16-02-2007 13:18
Dlaczego tyle zawiści i głupich oszczerstw.Czy piszący te wszyskie głupoty to niezadowoleni z życia i ze swoich osiągnięć zawodowych,jesteście żałośni w swoich wypowiedziach,przepełnieni nienawiścią.Uważam,że jeszcze kilku nigrzecznych i opryskliwych urzędników do wylotki.
~ne-potent 16-02-2007 15:01
A gdzie pracuje zona naszego szanownego nepotenta?
~zawiedziony a jednak optymista 16-02-2007 15:55
W ostatnich latach miałem wiele kontaktów z instytucjami, które w swojej nazwie określane są jako MIEJSKIE : Straż Miejska, MPGK, MZDiM oraz MZK.Chciałbym poprosić p. Prezydenta, aby bacznie przyjrzał się "pracy" tych urzędów i -w trosce o swój stołek i przyszłość- jak najszybciej pogonił szefów tych instytucji, którzy działaja na zgubę jego oraz mieszkańców naszego miasta. A bandę dazrmozjadów spod znaku SM to przegoniłbym już dzisiaj...
~Do absolwentki Sp 14, Jarek (SP14, 8c, 1982r) 16-02-2007 16:57
Muszę się odnieść do postu absolwentki SP14 mimo, ze temat jakby obok głównego, ale dotyczy człowieka z imienia i nazwiska i WYMAGA SPROSTOWANIA! Nie wiem dokładnie jak Ryszard Wach zarządzał oświatą w Jeleniej i pewnie niewielu internautów ma pełną wiedzę na temat Jego sukcesów i porażek.(Nawiasem mówiąc kierowanie tym działem w trudnym okresie transformacji jeleniogórskiej oświaty nie należało zapewne do najłatwiejszych zadań). Natomiast wiem, i z całą odpoiedzialnością mogę stwierdzić, że był najwspanialszym, najbardziej oddanym sprawie wychowawcą z jakim zetknałem się podczas całej swojej edukacji szkolnej. Miałem przyjemność być jego uczniem (wychowawczej klasy) przez cztery lata i wspominam ten okres jako wyjątkowy.Nauczył mnie odpowiedzialności, patriotyzmu, miłości do "małej ojczyzny", aktywności, szacunku do ludzi a na zajeciąch ZPT samodzielnego ostrzenia łyżew :-). Znając Pana Wacha z tamtego okresu aż nie mogę uwierzyć, że rzeczywiście napisała ten komentarz jego autentyczna "wychowanka". Jego klasa (5-8c) po 20 latach, niemal w pełnym składzie zorganizowała sobie zjazd absolwentów. To raczej rzadkość w przypadku szkół podstawowych i o czymś świadczy. Boże! Jak przykro, że można próbować tak zafałszować obraz człowieka. Pozdrawiam wszystkich absolwentów SP14.
~do Jarka, Magda CKU 16-02-2007 18:44
tak Jarku! zgadzam sie z tym co napisałeś w przedostatnim zdaniu! znam Pana Wacha i osobiscie nic mi nie zrobił ani dobrego ani złego wiec nie bede sie na jego temat wypowiadac. Ale jeszcze lepiej znam Panią Naliwajko! była z kolei moją wychowawczynią i moge o niej powiedziec jeszcze wiecej dobrego niż ty o swoim wychowawcy! dzieki niej kilku oszołomów wyszło na prostą! ale widze ze jeszcze miałaby co robic z tymi co piszą te posty! Troszke kultury i obiektywizmu Panie i Panowie!
~Natrętny do zawiedzionego optymisty 16-02-2007 20:42
Według mojej wiedzy to SM ma wiele do czynienia z ludzmi typu : -ma posesje i nie sprząta -jeżdzi po zakazach i Straż Miejska mu przeszkadza -non stop chleje a czasami straż zmusza go do wytrzeżwienia -maluje grafitti a Straż Miejska mu zabrania -nie ma umowy o wywóz nieczystośći wysypuje więc śmieci do lasu i został złapany na gorącym uczynku. -został złapany na kradzieży sklepowej. -wyłudza przejazdy bez biletów. -chleje alkohol na ulicy w parku lub innym publicznym miejscu i został za to ukarany. - dostał mandat za wyprowadzanie psa bez smyczy. -uprawia chandel na ulicy bez zezwoleń. -był jednym z wielu ukaranych kierowników budów którzy próli nawierzchnię ulic bez zezwoleń. -itd. -itp. Powiedz no zawiedziony optymisto do której kategorii poszkodowanych należysz? Powiedz też jak Pan Prezydent ma zarządzać miastem bez tego typu instytucji? Policja to jednak nie Straż? MZK lub inna instytucja komunikajyjna jest niezbędna. MPGK także działa na rzecz miasta. A ty jesteś dyletantem który ma zerową wiedzę na temat działania mechanizmów gospodarki miejskiej. Twój pogląd na tematy instytucji z dopiskiem miejski przypomina cichego bżdziela puszczonego w perfumerii.Po prostu odstaje od wiedzy teoretycznej i empirycznej na temat instytucjonalizacji działań samorządów.Podszkól się proszę bo jak się przysunie ucho do twojej głowy to słychać szum jak z muszli.
~Chemik 16-02-2007 22:33
Nie ze wszystkim co napisał Natrętny mogę się zgodzić.Nie odpowiada mi też forma odpowiedzi na faktycznie dyletancki styl pisania zawiedzionego optymisty. Do ewentualnych niezadowolonych wymienionych przez zawiedzionego optymistę należy także zaliczyć członków załogi. Być może jest to strażnik od którego wymagana jest konkretna praca i to właśnie komendant jest tą osobą której ten strażnik chce się pozbyć, pisze więc "biedak" różne niestworzone historie w internecie bo tylko w ten sposób może zwrócić uwagę na swój partykularny interes zachowując jednocześnie anonimowość. Zawiedziony optymista może być też jednym z pracowników instytucji z przydomkiem "miejski", gdyż według mojej wiedzy Straż Miejska uprzykrza życie także instytucjom takim jak MZK, MPGK, Wodnik itp. Natomiast motywy działania są takie same - dopiec przełożonym. Jedno jest niemal pewne.Jeśli odpisze to na pewno przyzna się do tego,że jest to pomyłka bo jest np. studentem ,emerytem ,...,kosmitą itd. i jak najszybciej chce wyjechać z tego miasta.
~do Natrętnego... co odpowiada para-optymistom :-))) 16-02-2007 23:47
no nie przeginaj :) ... rozumiem jeden błąd dla zmylenia przeciwnika ... ale aż tyle? i aż takie! ;) Reszta to 100% racji ... tylko na ten poziom wiedzy wznoszą się nieliczni .... niestety.
~Chemiku .... 16-02-2007 23:54
Ty wprawdzie nie "czynisz" błędów, ale też się maskujesz :))))) .... rozumiem, rozumiem ... Musisz jednak czasem zmieniać składnię i styl, bo ... "widać linki".
~Chemiku .... c.d. 16-02-2007 23:59
... no jasne, że się zgadzam z Twoim poglądem .... wiem też, że Ty nie zamierzasz wyjechać z miasta ;)
~zatroskany 17-02-2007 10:31
Szkoda, że dyskusje na www.jelonka.com.pl są na tak niskim poziomie i tylko czasami znajduję głosy merytorycznie odnoszące się do tematu: JAKI PROGRAM CHCE REALIZOWAĆ NOWA WŁADZA? JAK NALEŻY TEN PROGRAM REALIZOWAĆ? Przez haos decyzyjny, terror i mobing, czy przez wykreowanie na drodze ewolucyjnej nowych struktur zarządzania miastem i podległymi agendami, które choć częściowo byłyby wolne od poprzedniego stylu (nepotyzm, olesiostwo, itp., itd.)
~nauczycielka 17-02-2007 22:51
Może p. Wach był dobrym nauczycielem i wychowawcą młodzieży, ale jako NACZELNIK W.Oświaty był beznadziejny, chciał tylko utrzymac sie na stołku, a nic dobrego i postępowego nie zrobił. Poza tym nie potrafił zadbać o nauczycieli, nie pomógł w niczym, był po prostu bierny , mierny ale wierny tak jak wszyscy z klucza partyjnego lewicy /chyba reprezentował ZSL/. Dobrze że wreszcie odszedł!
~do wyborcy 18-02-2007 18:39
Pania Barbaro Ż.nie pokój po lewej ale pokój po prawej stronie z przyległością na wygnaniu-byłoby bardzo ładnie i bardziej kompetentnie!
~emigrant 19-02-2007 1:08
pracowalem , mieszkalem , wyjechalem. czerowna dolinka zawsze zostanie czerwona. za duzo w niej komunistycznej choloty .historycznie ujmujac ziemie odzyskane byly eldoradem dla lewych .dzisiaj Jelenia dzura sie kurczy .kto ma szanse to wyjezdza. ci od koryta zostaja i protestuja.burzy sie swiete uklady ekipy Kusiaka.co sie dziwic larum w kolo naszych z torbami puszczaja.zwalcza sie rodzinne koligacje o tak dlugowiecznej trwalosci. jakaz to szkoda. a moze by tak zostawic ten skansen komunizmu jako niezla atrakcje turystyczna wsakze region turystycznie slynny. wchodzac do UM mozna by jeszce zobaczyc komnistyczne dinozalry urzednikow stokroc mondrzejszych od petenta,posluczac jak to dziadkowie na dzikim zachodzie sowiecka kulture krzewili,jak to towarzysze tylki moczyly w cieplarnianych wodach,jakich to synow komnizmu ta dolina powila .teraz to juz POzrabiane nowy POrzadek musi byc ale cos mi sie wydaje ze stare uklady POzostana.
~Zniesmaczony 19-02-2007 10:20
Obrębalski twierdzi, że zmiany w UM i eadach nadzorczych mają charakter merytoryczny a nie polityczny i kolesiowski. Jeśli tak to niech zestawi umiejętności praktyczne i kompetencje tych których odwołał i tych których nominował. Dlaczego odwołuje ludzi z Jeleniej Góry a posadki i ciepłe stołki daje kumplom z AE wywodzącym się spoza JG np. p. Jagoda z Wrocławia. Czyżby w Jeleniej Górze nie było fachowców. Dlaczego zarządzaniem firm zajmować się mają teoretycy z uczelni,którzy nigdy nie zajmowali stanowisk w firmach i mają zerowa wiedzę praktyczną w tym zakresie. Wystarczy, że teoretyk rządzi tym miastem. Przynajmniej zaplecze powinien mieć fachowe.
~Jan W. 19-02-2007 13:11
Nie mogę uwierzyć ,jak wiele osób, również ja, dało sie nabrać na te fałszwe usmieszki, piekne słowa i dyplomatyczne unikanie odpowiedzi na trudne i niewygodne pytania. Taki grzeczny, miły, kulturalny katolik, zapewniał, że drogą ewolucji i unikając metod złego rewanżu, bez rozgrywek personalnych doprowadzi do rozkwitu naszego pięknego miasta i dobrobytu mieszkańców. Cóż, okazał się bezwzględnym, egocentrycznym, nieliczącym się z wyborcami i opinią mieszkańców wyrachowanym graczem.
~Monster 19-02-2007 15:02
Janie W. - jakby taki byl to moze przynajmniej by sie go choc troche bano. A faktycznie jest marinetkowy, bezplciowy, miekki jak plastelina i przestraszony jak niemowle. Ksywki: Gargamel (to zawdziecza urodzie), Plastus (to zawdziecza koalicjantom i pani posel) ja na niego mowie: Eunuch
~jk 20-02-2007 15:10
wielu pracownikom urzedu wiadomym jest, kim jest pani nowa sekretarz miast, osoba nieprawa, która za czsów byłego prezydenta fałszowała podpisy i została na tym przyłapana.czy nowy prezydent o tym nie wiedział? Wiedział - tylko przemilaczał a powinen wyjaśnić i skirować panią sekretarz tam co teraz nazywa się wymiar sprawiedliwości a nie na sekretarza miasta.
~Do zniesmaczonego 21-02-2007 14:14
PiS i WM zgłosiły najbardizej kompetentnych ludzi do rad nadzorczych którzy swą fachowością tylko chlube mogą przynieść tym ugrupowaniam Przeciez szef struktur powiatowych Pan Klesta, działazc P Szymanski czy P Gierus wice Roberta P chyba sa odpowiedni?? Do PIS i WM nadaje sie odpowiedni cytat z Wesela.... miałes.... złoty róg...został sie ino sznur
~Kaziu!!! 24-02-2007 13:12
ale sie ubawiłem! i o was oszołomy ze Wspólnego Miasta tez piszą! poczytajcie! http://www.jelonka.com/?module=templates&template=f7100316dff850dd9c6cc4e3065f92f3&id=67f8&search_text=budżet szkoda tylko ze takich wypowiedzi nie ma na witrynie głównej jelonki!
~DOJRZALA MIESZKANKA JG 24-02-2007 20:52
MAM PYTANIE:CZY W TEJ STRAZY PRACUJE KTOS TAKI JAK RZECZNIK PRASOWY LUB KTOS KTO ICH REPREZENTUJE???BO Z TEGO CO PISZECIE WYNIKA ZE ONI TYLKO BLOKUJA SAMOCHODY A MI ZDARZYLO SIE,ZE PRZYWIEZLI DO DOMU ZGUBIONE PRZEZE MNIE DOKUMENTY!A POZA TYM CZAS OCZEKIWANIA NA INTERWENCJE POLICJI TO MINIMUM GODZINA A STRAZ PRZYJEZDZA W CIAGU ZALEDWIE KILKU MINUT!!!!!WIEC POMYSLCIE O TYM ZE ONI SA JEDNAK NAM POTRZEBNI!!!!!
~buchchcha 24-02-2007 21:45
jasne że nie chcą takiej koalicji. bo z kim?z rodziną Obrębalskiego???z naczelnikami i skarbnikiem kusiaka która na komisjach kpi z szefa...
~JEZUS 24-02-2007 22:59
I juz po temacie , jak widac z duzej chmury maly deszcz. Kilka psow poszczekalo , kilka nawet sie wysikalo tu . A wy polaczkowie jestescie tacy sami , nie robicie nic aby wasze zycie zmienic Nie macie nic , nie robicie nic i nie macie zadnych pespektyw na przyszlosc. Tlumaczycie sie klopotami z praca , z innymi klopotami z ......... Jestesie ZERO-nic , pyl , nie nadajecie sie do niczego . Jak sie da wam troszeczke wladzy w rece to glupiejecie , Nawet mi was nie szkoda Takie porzekadlo mam dla was "Czemus biedny-bos' glupi a czemus glupi -bos' biedny "
~empe 25-02-2007 13:11
Panie prezydencie, jak już Pan skończy te reorganizacje to proszę zająć się sabotażem. Jesienią zakończono remont nawierzchni i chodników na ul. Paderewskiego od strony Działkowicza-Kiepury, teraz ten świeżo położony asfalt i chodniki zostały rozkopane, miasto wyrzuca pieniądze w błoto. Ta sprawa jest nie tylko dla redaktora ale i prokuratora..
~mieszkanien J.G. rocznik 40 26-02-2007 12:59
Straż miejska to ostanio modny temat. Wiele złego piszą o nich internauci( najczęściej Ci sami). Trudno się dziwić, Straż nie jest do kochania, zakłada blokady, daje mandaty, poucza, wymaga - no jak tu ich lubić, gdy samemu się nie przestrzega prawa. Ale faktycznie dziwić może brak reakcji na tak zmasowaną krytykę władz Straży.W końcu internauci często nie mają racji, używają słów obelżywych, brak w ich postach jakiejkolwiek merytoryki. Władze w postaci Komendanta Straży, Zastępcy, Rzecznika chyba śpią. Proszę zajrzeć na stronę internetową Straży. Wiadomość z ostatniej chwili dotyczy odśnieżania i niebezpiecznie zwisających sopli w związku z ociepleniem. Oj! przydałby się jakiś doping do pracy, chyba,że pracy w komendzie jest za wiele i nie nadążają zmieniać informacji na swojej stronie, bo są zajęci czym innym.
~oko 1-03-2007 21:21
No cuż Panowie i Panie wygłosowaliśmy jak widać sobie prezydenta chym.. moim zdaniem teoretyk ok lecz z praktyka coś nie tak ...jeżeli pan Obrembalski odrazu wziął sobie za żone Pana Łużniaka kandydata z dwuch poprzednich kadencji to poprostu nic dodać nic ując to powinno państwu wystarczyć nie Pana Kusiaka za w-ce Prezydenta ale Jego dobrego kolegę ,w spółkach już nastompiły zmiany lecz dalej takie same jak za Pana Kusiaka koledzy z pracy z podwórka "co chcecie to macie za za głos".Komunalka ledWo co zipie no ale wszystko ok!!! wodociągi też ok!!! a dlaczego zapytajcie się pana Łużniaka PS. TYLKO WSZYSTKO JEST DOBRZE LECZ NA PAPIERZE BO ON WSZYSTKO PRZYJMNIE HEHEHE....AAAA CIEKAWE KTO ZOSTANIE DRÓGĄ ŻONĄ W-C MIŁEY WRAŻEŃ ŻYCZE NOWEJ RADZIE CO PRZECIW BUDŻETOWI GŁOSOWAŁA , BO NIE OTRZYMAŁA STOŁKÓW MOWA O PIS I WSP.MIASTO..,I JAK PANOWIE TERAZ WYGLĄDACIE JAK BY BYŁY STOŁKI TO I BUDŻET OK A JAK NIEMA STOŁKÓW TO BUDŻET DO BANI CHYM LUDZIE KOGO SOBIE WYBRALIŚCIE WIDAC JAK IM ZALEŻY NA MIESZKAŃCACH PAPAP MIŁEJ LEKTURY
~Gocha 1-03-2007 22:14
Nie wiem czy u Was jeszcze pracuje Pani Elżbieta Szewczyk jako radca prawny, jest skompmitowana i żadną radczynią, KOMOPROMITACJA . Taką osobę zatrudniał Urząd?
~Jarek 4-03-2007 23:29
A propo Straży Miejskiej. Oczywiście że są potrzebni, gdyby nie byli to miasta o wyższym od naszego zapleczu akademickim i naukowym masowo pozbywały by się tych formacji a tego nie robią.Co więcej taka Warszawa daje im podwyżki i zwiększa ilość etatów.Chyba wiedzą co robią. Poza tym nie łudzmy się, tego co robią strażnicy Policjanci nigdy nie robili ,nie robią i robić nie będą. Jeśli chodzi o ostatnie wieści od SM to faktycznie co nieco przydałoby się uaktualnić, chociaż jeszcze jest zima kalendarzowa to ta z soplami już chyba nie wróci. A Pan rzecznik to od kiedy został radnym to zaniedbuje swoje obowiązki.Albo polityka mu w pracy przeszkadza lub praca w polityce.Musi się chłop za czymś opowiedzieć bo dwóch srok za ogon się nie trzyma. A wrogów to nasi strażnicy mają mnóstwo , z reguły są to ci co notorycznie łamią prawo. Ostatnio widziałem jak Pan Robert Prystrom chandryczył się z patrolem gdy mu blokadę ściągali na Pl. Ratuszowym. Pewnie znowu będzie ich atakował w swoich felietonach. Panie Robercie z wieloma sprawami się z Panem zgadzam ale w tej jednej nie-Zostaw Pan tą instytucję, oni od tego są by krnąbrnym ludziom uprzykrzać życie.Gdyby tego nie robili to to życie byłoby jeszcze cięższe.I nie mniej Pan do nich pretensji za tą blokadę gdyby Pan przepisów nie złamał to nie mieliby kogo blokować.
mojito 26-12-2007 20:29
No cóż, każdy ma prawo być z pracowników niezadowolony i dobierać sobie ich aby osiągać zamierzone cele. Choć nie jestem zwolennikiem idei, że "cel uświęca środki" ale rozumiem te przetasowania w Ratuszu. Za długo tez żyję na tym świecie żeby uwieżyć w ... wyrzucanie za nic :))
~tschoopa-czup 8-03-2008 10:20
sąd pracy stwierdził, że wszystkie zwolnienia nie mają nic wspólnego z reorgani1zacją więc może autor powie teraz o co naprawdę chodziło (nie zrobi tego bo by się okazało, że nie ma zielonego pojęcia o pracy urzędu i funkcjonowaniu miasta)
~czytelnik 27-06-2008 22:33
Jednych wywalą inni przyjdą a najciekawsze jest to że wszyscy będą robić to co poprzednicy brać siano i udawać że wiedzą co robią. Szary obywatel tego miasta wie dobrze o co tu biega , Trzeba wsadzić swoich do koryta i tyle . Pozytywne jest to że wydział architektury zasili nowa krew .I oby pozałatwiał sprawy które nie mają rozwiazania od 35 lat ...
~art.231 k.p.a 18-09-2008 18:46
Czy coś się zmieniło ? ostatnia aktualizacja: 2007-02-02 09:16 maj "Gospodarkę komunalną, lokalową, ochronę środowiska, geodezję i budownictwo podporządkowano organizacyjnie wiceprezydentowi Jerzemu Łużniakowi." "Liczne zmiany przeprowadzono także w radach nadzorczych spółek miejskichRafał Sobkowicz - MPKiM" Na podstawie art. 231 k.p.a Lania wody nie można przenieść na papier - Error - brak papieru w drukarce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Dla komfortu pasażerów

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Zlot Klasyków w Kowarach  

Chodnik na Krośnieńskiej  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
560
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%