MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Czyścili kurort z wielkich śmieci

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Czwartek, 10 czerwca 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: Karolina
Fot. Karolina
W Szklarskiej Porębie odbyła się akcja wywozu odpadów wielkogabarytowych. Wzdłuż ulic wystawiono stare meble, pozostałości po remontach oraz zużyty sprzęt. Za wywóz śmieci zapłaci miasto.

– Zabieramy wszystko, oprócz opon – usłyszeliśmy od pracowników firmy „EKO-BART” ze Świeradowa Zdroju, która wygrała tegoroczny przetarg na zebranie i wywóz odpadów w Szklarskiej Porębie. Wrzucony do specjalnego pojazdu stary fotel czy muszla klozetowa zgniatane są w ciągu kilku sekund. Zadaniem mieszkańców było tylko wystawienie swoich odpadów przed domy, jak najbliżej drogi. Wykaz ulic, przez które przejeżdżały śmieciarki umieszczono na stronie internetowej miasta. Można było też zgłosić własną lokalizację, jeśli nie było jej w spisie.

W Szklarskiej Porębie utworzono też Gminny Punkt Zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, pochodzącego z gospodarstw domowych. Powstanie takiego miejsca nakazywała odpowiednia ustawa. Punkt znajduje się na terenie bazy Działu Komunalnego MZGL przy ul. Turystycznej. Przez cały czas można tam bezpłatnie oddawać zużyte telewizory, lodówki, żelazka i inne sprzęty. Wszystko po to, aby w gminie utrzymać czystość i porządek. Akcja wywożenia odpadów wielkogabarytowych również jest „bezpłatna” dla mieszkańców. Za wszystko zapłaci miasto, czyli m.in. z naszych podatków.

Wywóz większych śmieci organizowany jest w Szklarskiej Porębie już od kilku lat, zazwyczaj dwa razy do roku. Podczas kwietniowych spotkań z przedstawicielami władzy, mieszkańcy sami poprosili o zorganizowanie ponownego wywozu odpadów, ponieważ od ostatniej akcji upłynął już prawie rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bike Maraton 2020  

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 10-06-2010 10:46
Kiedy będzie taka akcja w Cieplicach? ja także pozbyłbym się kilku rupieci które zawadzają mi na posesji.
~pola 10-06-2010 15:38
bylam dzis w Cieplicach masakra syf brud totalna dewastacja Parku Zdrojowego!Kuracjusze spacerujac komentuja to oj komentuja!!! Fontanna zniszczona wymazana poobijana wkolo smieci (OGOLNY SYF)!!! Wstyd dla wladz!!! CZY ONI TEGO NIE WIDZA? czy nie chca widziec! a po drugie dlaczego wogole zadna fontanna nie dziala!? w samej Jeleniej sa 3 i kazda zarasta brudem.
~do pola 11-06-2010 12:45
Polka, gdybyś sie choć trochę interesowała tym co dzieje sie w jeleniej i cieplicach, to byś wiedziała ze na rewitalizacje parku zdrojowego miasto dostało kilka milionów złotych dotacji i trwają przygotowywania do tej inwestycji, wiec trudno, rzeby miasto inwestowała w zniszczona fontanne jak juz niedługo będzie generalny remont.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy program "Moja woda"

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Bobry na Zabobrzu

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%