MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czyściej i bezpieczniej w alei Wojska Polskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 maja 2008, 15:05
Aktualizacja: 15:06
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Przycięte równo trawniki i żywopłoty to piątkowe dzieło pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Oczyszczono także nawierzchnię ulicy z kurzu, który pozostał po zimowej akcji MPGK. Choć najzimniejsza pora roku łagodnie obeszła się z drogowcami, pył po posypywaniu jezdni wciąż utrzymuje się na niektórych ulicach stolicy Karkonoszy.

Równo przycięte trawniki i żywopłoty podnoszą nie tylko estetykę al. Wojska Polskiego, lecz także przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa. Kierowcy zwracają bowiem uwagę, że wyrośnięte rośliny często utrudniają widoczność i mogą się przyczynić do wypadków i kolizji.

Ukwiecona al. Wojska Polskiego szczególnie wiosną wygląda urokliwie. Kwitną tam bzy i inne drzewa. A żywopłoty są pozostałością po ogródkach kwiatowych, jakie kiedyś rozciągały się przed każdy z kamienic na tym zabytkowym trakcie. Przez lata rabaty zlikwidowano, poszerzono chodnik, a artystycznie kute płotki skradziono lub zniszczono.

O fatalnym stanie kamienic pisaliśmy już wielokrotnie. Praktycznie każdy budynek przy tej reprezentacyjnej alei nadaje się do solidnego remontu.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Wahadło" w Maciejowej

Kończy się referendum strajkowe

Zderzenie toyoty z karetką

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~JeleniogórzaninT 2-05-2008 16:08
Może tak jeszcze porządnie oświetlić tą ulicę?
~szuster 2-05-2008 18:21
Jedno z wiekszych przedsiewziec w Jelonce - przystrzyzenie zywoplotow :P
piipi 2-05-2008 19:34
..~Przepraszam..czy to odkupiacze ..w akcji ?.
~d3m0l 2-05-2008 19:52
Zdjęcia z okresu przedwojennego faktycznie zapierają dech, obecnie choć można by zrobić z Alei drogę wyłożona kostką a'la Piotrkowska w Łodzi wyciąć wszystkie solidnie przerośnięte drzewa grożące swoimi konarami katastrofą i nie dające nic, bo nawet nie tłumią hałasu. Zamienić je na nowe szlachetne gatunki dorastające maksymalnie do kilku metrów i przystosowane do przycinania i kształtowania. W rejonie sądu i za Urzędem Miasta dałoby się zmieścić kładkę dla pieszych górą co uratowałoby przynajmniej jedno ludzkie życie rocznie. Można by oczywiście wszak istnieją dwa problemy, pierwszy to oczywiście gigantyczne pieniądze a drugi to brak obwodnicy, W.Polskiego to jedna z najbardziej ruchliwych ulic, i nawet wymianę nawierzchni trudno sobie wyobrazić bez paraliżu miasta. Czekamy na realizację tego wspaniałego projektu obwodnicy południowej do Spółdzielczej włącznie !
~_rymcycymcy___ 2-05-2008 20:36
Niekoszone trawniki bardzo zasłaniają widoczność kierowcom maluchów ! :)
piipi 2-05-2008 21:54
..~Przyszla wiosna do Jelonki i robi wielkie porzadki.~Zamiast wiader i scierek..chmur i chmurek ma szereg.~Zamiast miotel i szczotek...ma gorski wiaterek.
piipi 2-05-2008 22:07
..do - [~rymcycymcy..]...Rolls Royce ..tez malucha pomiesci.
~_rymcycymcy___ 2-05-2008 22:47
Piipi ...pod warunkiem, że Rolls Royce będzie samicą ;))))
piipi 3-05-2008 0:16
0..do - [~rymcycymcy..]..hm..~UWAZAJ..bo kara za bigamie = dwie tesciowe !!.
~ 3-05-2008 0:28
Jejku jak fajnie!... Niedługo będziemy świętowali gdy ktoś wysprząta inne ulice... Przecież to jest ich obowiązkiem. Teraz za to się nagradza?
piipi 3-05-2008 0:38
0..do - [~rymcycymcy..]..hm..~UWAZAJ..bo kara za bigamie = dwie tesciowe !!.
~tyran podatnik 3-05-2008 9:57
Ale piorunująca wiadomość - zaczeli robić porządek powolani do tego fachowcy z MPGK - dobrze by bylo, aby w parze z tempem robot porządkowych w mieście urząd takim samym tempem wyplacal MPGK pobory poczynając od operatywnej dyrekcji.W niemczech tuz przy granicy wszystkie miasta są wysprzątane i wymyte wodą aby kurz nie zatykal mieszkańcom oczu i nie zapychal gardel. Trawniki są już po drugim i trzeciem strzyżeniu a wywożone śmieci i trawa na przyczepach jest obciągnięta siatką , aby nie rozsypywać zawartości przyczepy na calej drodze , tego zwyczaju nie znaja pracownicy MPGK .Emanuje brak organizacji i pomyślunku - a przeciez nie robią tego za darmo , lecz za grubą forsę z miasta a miasto sciąga z podatnikow. Mnóstwo ulic jest niebezpiecznych ze względu na wiszące galęzie i konary , które mogą uszkodzić oczy zwlaszcza rowerzystą - czy o tym pomyslano.?
~Arnold 3-05-2008 10:05
I znowu sukces Pana Prezydenta. Trawe przystrzyzono! Brawo! Brawo! Brawo! Brawo! Brawo! Brawo! i jeszcze raz Brawo! PS a jak psie kupy posprzataja to juz bedzie Irandia 2.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niechlubna pamiątka

Karty tak, kolory nie

Jeszcze o Ptasiej

Wszyscy za strajkiem

Głosy za strajkiem?

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
175
Tak
54%
Jest dobrze, jak jest
17%
Nie
27%
Nie mam zdania
2%