MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czyściej i bezpieczniej w alei Wojska Polskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 maja 2008, 15:05
Aktualizacja: 15:06
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Przycięte równo trawniki i żywopłoty to piątkowe dzieło pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Oczyszczono także nawierzchnię ulicy z kurzu, który pozostał po zimowej akcji MPGK. Choć najzimniejsza pora roku łagodnie obeszła się z drogowcami, pył po posypywaniu jezdni wciąż utrzymuje się na niektórych ulicach stolicy Karkonoszy.

Równo przycięte trawniki i żywopłoty podnoszą nie tylko estetykę al. Wojska Polskiego, lecz także przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa. Kierowcy zwracają bowiem uwagę, że wyrośnięte rośliny często utrudniają widoczność i mogą się przyczynić do wypadków i kolizji.

Ukwiecona al. Wojska Polskiego szczególnie wiosną wygląda urokliwie. Kwitną tam bzy i inne drzewa. A żywopłoty są pozostałością po ogródkach kwiatowych, jakie kiedyś rozciągały się przed każdy z kamienic na tym zabytkowym trakcie. Przez lata rabaty zlikwidowano, poszerzono chodnik, a artystycznie kute płotki skradziono lub zniszczono.

O fatalnym stanie kamienic pisaliśmy już wielokrotnie. Praktycznie każdy budynek przy tej reprezentacyjnej alei nadaje się do solidnego remontu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Trawnik to nie parking

To parking MPGK?

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~JeleniogórzaninT 2-05-2008 16:08
Może tak jeszcze porządnie oświetlić tą ulicę?
~szuster 2-05-2008 18:21
Jedno z wiekszych przedsiewziec w Jelonce - przystrzyzenie zywoplotow :P
piipi 2-05-2008 19:34
..~Przepraszam..czy to odkupiacze ..w akcji ?.
~d3m0l 2-05-2008 19:52
Zdjęcia z okresu przedwojennego faktycznie zapierają dech, obecnie choć można by zrobić z Alei drogę wyłożona kostką a'la Piotrkowska w Łodzi wyciąć wszystkie solidnie przerośnięte drzewa grożące swoimi konarami katastrofą i nie dające nic, bo nawet nie tłumią hałasu. Zamienić je na nowe szlachetne gatunki dorastające maksymalnie do kilku metrów i przystosowane do przycinania i kształtowania. W rejonie sądu i za Urzędem Miasta dałoby się zmieścić kładkę dla pieszych górą co uratowałoby przynajmniej jedno ludzkie życie rocznie. Można by oczywiście wszak istnieją dwa problemy, pierwszy to oczywiście gigantyczne pieniądze a drugi to brak obwodnicy, W.Polskiego to jedna z najbardziej ruchliwych ulic, i nawet wymianę nawierzchni trudno sobie wyobrazić bez paraliżu miasta. Czekamy na realizację tego wspaniałego projektu obwodnicy południowej do Spółdzielczej włącznie !
~_rymcycymcy___ 2-05-2008 20:36
Niekoszone trawniki bardzo zasłaniają widoczność kierowcom maluchów ! :)
piipi 2-05-2008 21:54
..~Przyszla wiosna do Jelonki i robi wielkie porzadki.~Zamiast wiader i scierek..chmur i chmurek ma szereg.~Zamiast miotel i szczotek...ma gorski wiaterek.
piipi 2-05-2008 22:07
..do - [~rymcycymcy..]...Rolls Royce ..tez malucha pomiesci.
~_rymcycymcy___ 2-05-2008 22:47
Piipi ...pod warunkiem, że Rolls Royce będzie samicą ;))))
piipi 3-05-2008 0:16
0..do - [~rymcycymcy..]..hm..~UWAZAJ..bo kara za bigamie = dwie tesciowe !!.
~ 3-05-2008 0:28
Jejku jak fajnie!... Niedługo będziemy świętowali gdy ktoś wysprząta inne ulice... Przecież to jest ich obowiązkiem. Teraz za to się nagradza?
piipi 3-05-2008 0:38
0..do - [~rymcycymcy..]..hm..~UWAZAJ..bo kara za bigamie = dwie tesciowe !!.
~tyran podatnik 3-05-2008 9:57
Ale piorunująca wiadomość - zaczeli robić porządek powolani do tego fachowcy z MPGK - dobrze by bylo, aby w parze z tempem robot porządkowych w mieście urząd takim samym tempem wyplacal MPGK pobory poczynając od operatywnej dyrekcji.W niemczech tuz przy granicy wszystkie miasta są wysprzątane i wymyte wodą aby kurz nie zatykal mieszkańcom oczu i nie zapychal gardel. Trawniki są już po drugim i trzeciem strzyżeniu a wywożone śmieci i trawa na przyczepach jest obciągnięta siatką , aby nie rozsypywać zawartości przyczepy na calej drodze , tego zwyczaju nie znaja pracownicy MPGK .Emanuje brak organizacji i pomyślunku - a przeciez nie robią tego za darmo , lecz za grubą forsę z miasta a miasto sciąga z podatnikow. Mnóstwo ulic jest niebezpiecznych ze względu na wiszące galęzie i konary , które mogą uszkodzić oczy zwlaszcza rowerzystą - czy o tym pomyslano.?
~Arnold 3-05-2008 10:05
I znowu sukces Pana Prezydenta. Trawe przystrzyzono! Brawo! Brawo! Brawo! Brawo! Brawo! Brawo! i jeszcze raz Brawo! PS a jak psie kupy posprzataja to juz bedzie Irandia 2.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pełzająca sztuka

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Jeleniogórzanie – pora się oczyścić!

Sportowa uroczystość

Karpacz świętuje

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
810
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%