MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Czynne nartostrady w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 29 grudnia 2013, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Mea
Fot. UM Karpacz
– Liczykrupa i Biały Jar to jedyne nartostrady działające po polskiej stronie Karkonoszy – mówił Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza. Dzięki naśnieżaniu, nawet przy tak niekorzystnej pogodzie, narciarze mogą szusować po stokach. Aktualny stan pokrywy śnieżnej można obserwować za pomocą kamer internetowych. Linki są dostępne na stronie Urzędu Miasta.

W Karpaczu działają trzy wyciągi, dwa dla narciarzy: Winterpol Biały Jar Karpacz i dwuosobowa kolej Liczykrupa oraz dla turystów wyciąg krzesełkowy na Kopę. Na Białym Jarze narciarze mogą korzystać z trasy nr 3 o długości 1100 m codziennie w godz. od 9.00 do 22.00, na której jest 20-50 cm śniegu. Natomiast od godz. 9.00 do godz. 16.00 można korzystać z kolei Liczykrupa o długości 924 m i nartostrady z pokrywą śnieżną od 10 do 40 cm oraz jednoosobowej kolei krzesełkowej Zbyszek na Kopę o długości 2229.

Warto dodać, że po stronie czeskiej działa już część kabinowej kolei linowej z Pecu na Śnieżkę, a dokładnie odcinek na Růžovou horu. Jego górna część musi przejść jeszcze testy i ma ruszyć na początku przyszłego roku. Kolej, która zastąpiła stary wyciąg na Śnieżkę, kosztowała ok. 300 mln czeskich koron.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~kokospoko 29-12-2013 12:06
Jasne! zapraszam na zjazdy po angielsku - d..pą po zielsku
~narciarz 29-12-2013 13:57
Jak to jest, że w Czechach jest nasnieżanie nawet przy 10'C, a u nas przy -10'C jest za ciepło. Jak to jest, że warunki u nas uważane za dobre u nich powodują zamkniecie trasy. Jak to jest, że w Szklarskiej wystają kamienie i gałęzie i zniszczyli mi przez to kilka par nart. Jak to jest, że w Czechach jest tanio i duży ruch, dba się o trasy i wyciągi, inwestuje sie i dużo wyciąga, a w Polsce jak to w Polsce liczy się na szybki zarobek, ceny z kosmosu, zero wkładu własnego, zero szacunku do klienta, przecież to logiczne, że to wszystko prędzej czy później upadnie! Kto tym zarządza, bo mam wrażenie, że jakiś baran bez podstawówki? Zarówno Szklarska jak i Karpacz: ŻENADA. Żeby jeleniogórzanie musieli jeździc do Czech? Wstyd! A chętnie bym pojeździł w Karpaczu!!! Ale nie dam wam nawet złotowki!
~NARCIARZ PS 29-12-2013 14:00
A o liczyrzepie to chyba całkiem zapomnieliście !!!! ZAWSZE ZAMKNIĘTE. A wystarczy ratrakiem w nocy pojechać, uprzednio naśnieżyć i otworzyc! I zrobić ludzkie ceny jak na te żenujące warunki. Jak to jest, że oficjalne nartostrady miejskie nie mogą nwet konkurować z małymi wyciągami przy hotelach, jak to jest!? Co za idiota o tym wszystkim decyduje?
~wbijamwkarpa 29-12-2013 15:13
Za sam parking krzyczą sobie w tej śmiesznej pseudogórskiej mieścinie 30zł,że o cenach karnetów i podłego żarcia nie wspomnę!!!!!,omijać ten rewir z chorymi cenami szerokim łukiem,tylko czechy.
~ed 29-12-2013 18:57
nie wiem skąd pomysł że w Czechach jest tanio. Proponuję zapoznać się z cennikami a potem wypowiadać. Inna sprawa że otrzymujemy tam dużo więcej niż u nas, także stosunek cena/jakość mimo wyższej ceny nominalnej i tak jest korzystny.
~ 29-12-2013 20:01
bo dla mnich najważniejsza jest radość z życia i a nie radość z posiadania. Ot co.
~narciarz 29-12-2013 20:10
Ej narzekacze, ruszyć d..y i samemu sprawdzić, a nie siedzą tylko przez kompami 24 h i narzekają. Jak zwykle odezwali się frustraci i życiowi malkontenci. Jestem co kilka dni na nartach i bardzo sobie chwalę wszystkie stoki, bo każdy stok zawsze ma coś nowego do zaoferowania. O czym nie mogą wiedzieć urodzeni malkontenci. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i jak najmniej malkontenctwa - a życie będzie piękniejsze!
rymcycymcy 29-12-2013 22:55
20:10 | ~narciarz | ..."bo każdy stok ma coś nowego do zaoferowania " !! :) ...fajna wypowiedź, brawo ! :) ...stoki są jak kobiety ...nieprzewidywalne i służą do jazdy ! :)
~ 30-12-2013 0:26
Najlepsze są takie stoki, w których można zaryć.
Nοstradamus 30-12-2013 11:03
Po polskiej stronie Karkonoszy nie ma KONKURENCJI. Kompleks KOPA chętnie by się pozbył nawet nartostrad, sam wyciąg krzesełkowy dla turystów idących na Śnieżkę zarabia OGROMNĄ KASĘ, nartostrady to tylko NIEPOTRZEBNE DODATKOWE KOSZTY. Pochwalić można tanie karnety na wyciągi w Karpaczu, jest taniej niż w Czechach i Szklarskiej. Brakuje jakiegokolwiek SNOW PARK, deskarze tarasują nartostradę bo nie mają gdzie się wyszaleć. Włodarze Jeleniej Góry nie robią nic aby przyciągnąć turystów, zbudowali tor biegowy pod Chojnikiem i nie postawili nawet reklamy/planszy przy ulicy. Turyście nie wiedzą co to jest. Tor jest zawalony patykami, nie da się jeździć na rolkach bez ryzyka wybicia sobie zębów.
~ 1-01-2014 1:56
@Nostradamus: Właśnie, co z tym torem pod Chojnikiem, na którym przez większą część roku nie ma śniegu? A nawet w środku zimy, co widać obecnie. Typowa inwestycja w stylu KPN - wywalić kasę podarowaną przez Unię na byle co, a że inwestycja jest kompletnie bez sensu, to już nikogo nie obchodzi. Ale przynajmniej jest duży budynek nie wiadomo dla kogo i pusty parking na 50 autokarów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Porównaj ceny z Jelonką.com

Minka na sobotni wieczór

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
289
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%