MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czym zajmie się nowy wiceszef WORD–u?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 19 sierpnia 2016, 8:28
Aktualizacja: Sobota, 20 sierpnia 2016, 9:18
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Jak już pisaliśmy, od 10 sierpnia stanowisko zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze objął Krzysztof Wiśniewski, który zastąpił Romana Kutego. – We wszystko co robię, angażuję się na sto procent i tak będzie teraz – zapowiada Krzysztof Wiśniewski. Czym będzie się zajmował nowy wiceszef ośrodka i jakie ma plany?

Póki co, ogólnie wiadomo, że do obowiązków Krzysztofa Wiśniewskiego ma należeć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. - Mam oczywiście kilka pomysłów na to, jak zająć się tym tematem, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich opowiadać – mówi Krzysztof Wiśniewski. – Najpierw muszę zorientować się, jakie projekty były realizowane w ośrodku i czego – jeśli w ogóle - brakuje. Poza tym każdy WORD działa w określonych ramach, w których nie ma miejsca na żadne rewolucje, dlatego takich nie planuję. Oczywiście, jak zawsze, dam z siebie 100 procent, by ten ośrodek prężnie się rozwijał i działał – dodaje.

Krzysztof Wiśniewski jest także menadżerem campingu z basenem Wiśniowa Polana w Miłkowie, właścicielem Centrum Rehabilitacji w Jeleniej Górze, a także wiceprzewodniczącym rady powiatu. I jak zapewnia, jego dotychczasowe zajęcia nie będą kolidowały z etatem zastępcy dyrektora WORD-u.

- Kiedy coś robię, robię na sto procent, dlatego kiedy otrzymałem powołanie na to stanowisko, zastanawiałem się czy je przyjąć – przyznaje Krzysztof Wiśniewski. – Lubię jednak podejmować się nowych wyzwań, rozwijać się nie tylko na jednym polu. Dlatego zdecydowałem się. Wiśniowa Polana jest interesem rodzinnym, ja jestem tam tylko menadżerem. Póki co, byłem na tyle skuteczny, by siedem lat z rzędu ośrodek odbierał tytuł „Najładniejszy i najlepiej zarządzany camping w Polsce”. Prowadzę też centrum rehabilitacji, ale głównym motorem tego przedsięwzięcia jest moja żona, której pomagam. Obecnie wszystko udało się tak zorganizować, by dobrze funkcjonowało. Natomiast w radzie powiatu jestem wiceprzewodniczącym, ale nie mam tam przecież etatu. Myślę, że moje dotychczasowe osiągnięcia dają jakiś obraz mojej osoby i przede wszystkim jakości mojej pracy, a fakt, że dwa lata temu starowałem z obywatelskiego komitetu „Razem dla regionu” uzyskując najwięcej głosów ze wszystkich startujących (ponad 800 głosów), świadczy chyba o tym, że jestem dobrze przez ludzi postrzegany. W życiu kieruję się przekonaniem, że im więcej obowiązków i mniej czasu, tym lepsza organizacja. Do tej pory się to w mojej pracy sprawdzało – dodaje K. Wiśniewski.

Jak informował w pisemnej odpowiedzi Wojciech Zdanowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, powodem zmian na stanowisku wicedyrektora WORD-u była „konieczność zdynamizowania działań związanych z realizacją zadań statutowych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze i poprawa warunków organizacyjno-finansowych ośrodka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileusz TPD

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Nauczyciele dzieciom

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~brawo 19-08-2016 8:40
To co sobą prezentuje to przykład, że pracowitość i determinacja popłacają brawo Krzysiu .A zazdrośnikom powiem tylko tyle do roboty!!!
~OOOO 19-08-2016 8:43
Młody człowiek to niech próbuje góry przenosić. Trudne zadania przed nim stoją, ale jak rozkręci WORD tak jak centrum rehabilitacji czy camping w Miłkowie to na rękach będą go nosić.
~Rafał 19-08-2016 8:55
OOOO!!! Krzysiu ale poleciałeś wreszcie zabetonowana kotlina pęka wymiana pokoleń jest nieuchronna inni młodzi ludzie powinni brać z gościa przykład.
~kaem 19-08-2016 9:06
Super, gratuluję, jeleniogórskie betony musi trafiać cholera i te pieski z powiatu też :)))
~Krycha_JG 19-08-2016 9:06
Bez przesadny młody ambitny najlepszy..... zna się na wszytki bardzo lubi krytykować inne osoby tylko nie siebie. Tyle determinacji nie udało się obalić zarządu powiatu i zostać wicestarostą to trzeba było szukać innej furtki, wybory kosztowały. A taki był bezinteresowny.....od początku szukał stołka.
~Acha 19-08-2016 9:09
"- Panie doktorze, jak to możliwe, że pracuje pan 26 godzin na dobę? - Wstaję dwie godziny wcześniej, panie Redaktorze." Jeśli pan Radny daje z siebie na etacie 100%, to już nic nie zostaje na camping, centrum rehabilitacji, Radę Powiatu, nie mówiąc o rodzinie. Albo nas źle uczyli liczyć w szkole, albo pan Wicedyrektor przecenia swoje możliwości.
~tom tom 19-08-2016 9:16
Szkoda, że w Jelonce nie napisali informacji, że był finalistą człowieka roku nowin jeleniogórskich ale o konkurencji się nie pisze. Trzymam kciuki Krzysztof !!!
~ 19-08-2016 9:33
Po tonacji negatywnych wpisów wyraźnie widać, iż wpisy robi konkurencja polityczno-wyborcza ;-) Ależ to musi boleć... jak jedni mają skuteczność we wszystkim za co robią mając wsparcie rodziny... Innym zostaje tylko knucie po kątach i trucie się we własnym sosie jadem gnuśności i nienawiści do całego świata... Życzę Krzysztof wszystkiego dobrego i gratuluję... Pnij się dalej żeby tym wszystkim co tu Cię bluzgają jeszcze bardziej "szlak trafiał";-)
~da acha 19-08-2016 9:37
Ci mądralińscy co wszystko wiedzą i znają się na wszystkim powinni kupić sobie książkę o zarządzaniu,albo przynajmniej POCZYTAĆ w internecie na ten temat. NAJLEPSI MENADŻEROWIE PROWADZĄ KILKA LUB KILKANAŚCI FIRM Z WIELKIMI SUKCESAMI. TRZEBA UMIEĆ ZARZĄDZAĆ, dobierać kadrę, a nie urzakać się tylko i zazdrościc Brawo Krzysztof
~Igor-Cieplice 19-08-2016 9:46
O panu Krzysztofie krążą różne opowieści ale fakt prze ostanie dwa lat zmienił się bardzo, stał się butny arogancki, polityka zmienia i to widać. Z miłego sympatycznego człowieka stał się typem polityka znającego się na wszystkim pod przykrywką dobra dla wszystkich załatwia swoje interesy. Nie rozumiem ma camping, firmę dobrze niby prosperującą a teraz potrzebuje stanowiska wicedyrektora...długi trzeba spłacać...... Ale obrońców to Pan Krzysztof ma wskoczą za nim w ogień oby się nie poparzyli. Mimo wszytko życzę powodzenia.
~profil 19-08-2016 9:52
A tak naprawdę to nie wiem, co pan Kuty zrobił takiego złego, że stracił stanowisko? A co pan Radny zrobił takiego dobrego, że otrzymał to stanowisko? Nowe idzie?
~Ela 19-08-2016 10:33
Ale sie nakreciliscie a prawda jest taka, ze w wyborach samorzadowych w 2014 roku uzyskal najlepszy wynik wyborczy pokonal takich ASOW jak przewodniczacy sejmik woj dolnoslaskiego Jerzy Pokoj, starosta Jacek wlodyga wojt Ania Latto. Ludzie szanuja go i popieraja gdyby bylo inaczej nie dostalby tylu glosow.
~starszy 19-08-2016 11:17
do Acha. Uczyli was dobrze, tylko niewiele z tego uczenia żeście zrozumieli. Np czym różni się praca społeczna od zawodowej. Panie Krzysztofie, powodzenia w pracy. Łatwo nie będzie, Pan Robert nikogo nie toleruje oprócz siebie. Na-pewno da Pan jak zawsze rady. Powodzenia.
~Sebix 19-08-2016 12:20
Ja powiem tak...czytając niektóre komentarze można się załamać. Wychodzi tzw "cebulactwo" i hejt spowodowany tym, że człowiek (w tym przypadku Pan Krzysztof) osiąga lepsze sukcesy zawodowe od Was i nie umiecie się z tym pogodzić, więc "plujecie swoim jadem" i mówicie jaki to Pan Krzysztof jest okropny. Znam Pana Krzysztofa na tyle dobrze, że wiem , iz nie brał by tej posady gdyby nie był pewny tego, że sobie poradzi. Jest on człowiekiem sukcesu i wie co robi. Kończąc moja wypowiedź, chciałbym życzyć tym wszystkim, którzy krytykują chociaż części tego co osiągnął Pan Krzysztof, pozdrawiam cieplutko :* a Panu, Panie Krzysztofie życzę z całego serca powodzenia!
~werty 19-08-2016 12:23
Tytuł bardzo inteligentny. Pewnie będzie handlował cebulą i ziemniakami:)
~Sebix 19-08-2016 12:36
Ech...o tym właśnie mówie, brak merytorycznej rozmowy, a zamiast tego ból "czterech liter".
~Pi 19-08-2016 12:37
Koryto i psl idą w parze. WORDy to placówki do koszenia kasy a nie do robienia czegokolwiek.
~Sebix 19-08-2016 12:38
Ech...o tym właśnie mówie, brak merytorycznej rozmowy, a zamiast tego ból "czterech liter".
~Sebix 19-08-2016 12:43
Z góry przepraszam za wysłanie tego samego tekstu 2 razy. Pani/e Pi, kto wie, może teraz coś się zmieni jeśli chodzi o prace WORDu, ale nie jestem pewnie ze to dzięki aspektom politycznym Pan Krzysztof dostał te posadę.
czlowiekpuszcza 19-08-2016 13:13
A co ma robić? PSL na różne frakcje, jedna chce nadal działać z pociotkami PO a druga się lepi do PiS. Aby nie doszło do jakiś roszad czy to w powiecie czy to w sejmiku jedna frakcja musiała coś dostać. Bo tutaj nie ma niczego za darmo drodzy Państwo.
~luis 19-08-2016 13:21
jest jeszcze wolny etat proboszcza .....co pan na to ???
~Ala 19-08-2016 13:22
Panie Krzysztofie, jest Pan pewny, ze jest pan wyjatkowy. Ale wszystkim wiadomo, ze Wisniowa Polana to robota mamy i taty, rehabilitacja jak pan sam mowi zasługa zony, wybory z tak pieknym wynikiem wszyscy w gminie podgórzyn wiedza jak zostały wygrane. Zalecam trochę skromności bo wkrotce pęknie pan z dumy. Jedyna nadzieja , że rzeczywiście wykaże się pan czymś dobrym na nowej posadzie
~ewa 19-08-2016 14:08
Do Ala zapewniam Cię że Krzysiu jest wyjątkowy a ty masz chyba jakiś niedosyt współczuję buziaczki,całuski i przytulak dla Pana Dyrektora Krzysiaczka Misiaczka
~bEZDOMNY 19-08-2016 14:54
Wiceminister gospodarki Ilona Atoniszyn-Klik będzie liderką listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu jeleniogórsko-legnickim. Wysokie miejsce zajmuje znany przedsiębiorca spod Jeleniej Góry. Zaraz za Iloną Antoniszyn-Klik jest były poseł z Legnicy Tadeusz Samborski. Z trzeciego miejsca startuje Krzysztof Wiśniewski. To przedsiębiorca, prowadzi camping z basenem w Miłkowie (Wiśniowa Polana) oraz centrum rehabilitacji. Ito jest cała prawda. PSL DAŁO SWOJEGO LUDKA. Kuty już nie należy do PSL-U.
~do bezdomny 19-08-2016 16:02
Do bezdomny idąc tym tropem to jeszcze trzeba powiedzieć, że gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiemhe he he he nie ośmieszajcie się zazdrośnicy a może warto zapytać jak w WORD znalazł się Robercik Tarsa z Platformy Obywalelskiej OOOto jest ciekawe
~Gallus Anonnimus 19-08-2016 16:13
kolejny spacjalista od wszystkiego....
~Boss 19-08-2016 16:52
Z tym etatem czy bez WORD będzie pracował dokładnie tak samo takich niepotrzebnych ,nieproduktywnych etatów nie dających żadnych wymiernych korzyści w skali kraju jest kilkaset tysięcy to ogromny niepotrzebny koszt dla podatników tyle w temacie
~WIELKA POLSKA !!! 19-08-2016 17:14
Krzysiek pamiętaj, że zawsze jesteśmy z tobą możesz na nas liczyć pójdziemy za tobą w ogień jak trzeba będzie zawsze wierni. CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !!!
~Razem 19-08-2016 18:03
Krzysztof jesteśmy z Tobą , z Tobą będziemy i jak trzeba będzie to z Tobą popełnimy seppuku. Już szykujemy odpowiedni sprzęt.
~Adam z wroclawia 19-08-2016 19:20
Miałem przyjemność pracować z Krzysztofem Wiśniewskim ,był kierownikiem dużego projektu który realizowaliśmy dla liczącej się firmy z Małopolski i powiem tylko tak, nigdy później nie spotkałem tak odpowiedzialnego i merotycznego młodego człowieka. Gratulacje Krzysztof
~PSL-owiec. 19-08-2016 21:02
Miałem satysfakcję być uczestnikiem naszych spotkań a także imprez. W których uczestniczył i organizował Krzysztof. Pełny profesjonalizm. To Twój kolejny stopień. Ale nie ostatni. Brawo i gratulacje Krzysztofie. Pozdrawiam.
~kizior 19-08-2016 21:17
Może by "pan "wiśniewski jeszcze wziął etat sprzątaczki klatek schodowych i sprzedawcy w jakimś sklepiku osiedlowym? Bez przesady,może i gość jest pracowity,ale nikt nie jest w stanie ogarnąć tylu etatów na raz,chyba,że się któryś z nich olewa.Tak pewnie będzie i w tym przypadku.Teraz też mi przypomina sytuację pewnego lekarza,który był w tym samym czasie w trzech różnych miejscach, teoretycznie był w szpitalu na dyżurze,teoretycznie też był na dyżurze w przychodni w jednej spod jeleniogórskiej miejscowości a praktycznie przyjmował ludzi w swoim prywatnym gabinecie na zabobrzu.
~jaja 19-08-2016 21:44
Ile etatów można ciągnąć na 100 procent?W średniowieczu może i motłoch by omamił.Masakra.
~ 19-08-2016 21:48
Brawo Panie Krzysztofie, Cudownie, że młodzi, zdolni ambitni i kompetentni ludzie obejmują ważne odpowiedzialne stanowicka. TRZYMAMY KCIUKI
~Przyjaciel 19-08-2016 22:07
Wspaniały, zdolny młody człowiek, Przedsiębiorczy i zaradny Oby więcej młodych ludzi z doświadczeniem i sukcesem zawodowym miało odwachu, chęci i czas podjąć sie tak odpowiedzialnych "przesiąkniętych" stanowisk. By coś pozytywnego zrobić będzie musiał przebić sie przez mur Trzymam za Ciebie kciuki Krzysztofie i jestem dumny
~Przyjaciel 19-08-2016 22:12
Krzysztofie Ty wiesz .. my już szykujemy dla Ciebie specjalny fotel Bo Ci co piszą tak nieprzychylne rzeczy nie zdają sobie sprawy jak wielka wartością jesteś obdarzony
~Przyjaciel 19-08-2016 22:19
Prawda jest taka, że potrzebujemy w naszej Jeleniej młodych ambitnych osób, którym sie coś chce. Doświadczenie na tak wielu płaszczyznach jest świadectwem pracowitości i przedsiębiorczości Krzysztofa. Opowiadał, ze jest to bardzo trudne wyzwanie, lecz już ma wiele pomysłów by dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju WORDu. Znam go i wiem, że tak będzie Trzymam za Ciebie kciuki Bracie
~wx 19-08-2016 22:50
Widzę tu i co nie którtch w prawdziwym wydaniu wazeliniarstwo.
~Ciekawy 19-08-2016 23:08
Panie Krzysiu A obok Pana to nie czasami miejscowy biznesmen z PiS?Niema jak to dla władzy sprzedać się jak dz.....!
~ludzie listy piszą 19-08-2016 23:39
Ludzie właściwie o co wam chodzi kiedy powołują kogoś mówicie, że jest niedoświadczony ale jak mamy kogoś doświadczonego to też źle.Zazdrość odebrała zazdrośnikom rozumy. A tak właściwie to taka wisienka na torcie niezłe ciastko :))
~ 21-08-2016 8:04
Nie można było zatrudnić kogoś, kto nie ma tylu etatów? Jeden chapie wszystko, a młodzi ludzie z wyższym wykształceniem nie mają pracy albo szukają jej w Niemczech lub w Anglii. Nikt z decydentów o tym nie pomyślał? Przecież jak ten pan "otrzymał powołanie na to stanowisko" to zastanawiał się nad propozycją, zatem: NAWET NIE STARTOWAŁ W KONKURSIE OGŁASZANYM W BIP. Czy to w porządku? Żeby nie było - mam dobrą pracę, całkiem nieźle płatną i nie zamierzam jej zmieniać. Widzę jednak, jak młodzi wykształceni ludzie po UE szukają pracy. Nie mają po co zostawać w JG, bo pracy w niej nie znajdą. I niech nikt nie każe im zakładać działalności, bo pracownicy z jeleniogórskich instytucji jakoś nie otrzymywali takich rad i porad, a nie każdy ma dobry start ze względu na firmy rodziców.
~Żal 22-08-2016 8:05
A taki społecznik. Człowiek roku. Własne biznesy. Polityka narzędziem a nie celem. No i wyszło szydło z worka. Jak zwykle. Eh...
~Żal 22-08-2016 11:09
A taki społecznik. Człowiek roku. Własne biznesy. Polityka narzędziem a nie celem. No i wyszło szydło z worka. Jak zwykle. Eh...
~eko 1-09-2016 20:35
A co na to ustawa .. Trzeba wystąpić do organu nadzoru o opinię w tej sprawie : Partiokracja ma się dobrze a obywatela ma w d.... Art. 19. 1. Urzędnik państwowy nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez uzyskania uprzedniej zgody kierownika urzędu, w którym jest zatrudniony. 2. Urzędnik państwowy nie może wykonywać zajęć, które pozostawałyby w sprzeczności z jego obowiązkami albo mogłyby wywołać podejrzenie o stronniczość lub interesowność.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ważna informacja dla klientów ECO  

Biskup odwiedził osadzonych

Spotkanie ze Smarzowskim

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Wichura narobiła szkód

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%