MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Czy znajdą się pieniądze na rozbiórkę ruiny?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 29 września 2010, 11:45
Aktualizacja: 11:48
Autor: Angela
Fot. Angela
Od kilku lat okoliczni mieszkańcy, właściciele lokali użytkowych oraz przechodnie skarżą się na odpadający tynk i elementy z nieużytkowanego budynku przy ulicy Sudeckiej. Obiekt należy do jeleniogórskiego teatru. Miał być rozebrany minionego lata, jednak wyłaniani w drodze przetargu wykonawcy chcieli więcej pieniędzy niż proponowało miasto. Dzisiaj prezydent zadecyduje czy dołoży brakującą kwotę.

Problem odpadającego tynku z budynku, który na pierwszy rzut oka może wydawać się błahy, w rzeczywistości utrudnia życie wielu ludzi. Najbardziej cierpią na tym lokalni przedsiębiorcy, którzy nieopodal prowadzą działalność gospodarczą. To oni monitorują sprawę i pytają, dlaczego coś, co powinno być załatwione już dawno, utknęło w martwym punkcie?
- Niejednokrotnie przychodzili do nas nasi klienci z pretensjami, że odpadający od tego budynku tynk spadł im na głowę czy samochód. Przychodzą do nas również okoliczni mieszkańcy oraz przechodnie, którzy liczą, że coś z tym zrobimy. Interweniowaliśmy już w tej sprawie w teatrze i w urzędzie miasta. Obiecano nam, że budynek zostanie rozebrany latem. Jest już jesień, a budynek w dalszym ciągu stoi i straszy – mówią właściciele lokali użytkowych, którzy nie chcą ujawniać swoich danych.

Dyrektor Teatru im. C. K. Norwida, Bogdan Koca zapewnia, że rozbiórka ma dojść do skutku jeszcze przed zimą. Andrzej Reut dodaje, że obecnie budynek w miarę możliwości zabezpieczono, a to, kiedy zostanie on rozebrany zależy od urzędu miasta.

- Ogłosiliśmy już dwa przetargi na to zadanie, ale okazało się, że przeznaczone przez miasto pieniądze na ten cel są za małe. Najniższe ceny ofert sięgały około 29 tys. zł. Miasto na ten cel przeznaczyło 20 tys. zł. Na początku września br. złożyliśmy pismo z prośbą o przekazanie nam brakującej kwoty. Nie otrzymaliśmy w tym temacie żadnej odpowiedzi. Liczymy jednak, że decyzja będzie pozytywna. Kiedy brakujące pieniądze do nas trafią, natychmiast wyłonimy wykonawcę już drogą pozaprzetargową, bo taką możliwość po dwóch unieważnionych przetargach daje nam prawo. Wówczas moglibyśmy przystąpić do rozbiórki – mówi Andrzej Reut, kierownik administracyjny Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Zastępca prezydenta Jerzy Lenard mówi, że decyzja w tej sprawie ma zapaść dzisiaj na posiedzeniu prezydenta. Wówczas prezydent najprawdopodobniej podpisze zgodę na przekazanie brakującej kwoty. Wiceszef miasta zapewnia, że mieszkańcy pozbędą się kłopotliwego i niebezpiecznego budynku jeszcze w tym roku przed zimą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Medale dla zasłużonych

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~s. 29-09-2010 12:21
Atrakcyjna lokalizacja.
~ 29-09-2010 12:32
DOLNOŚLĄZAK. Proponuję zasiedlić obiekt pogorzelcami z Karpnik. A nastepnie im go sprzedać za 1 zł. Zapewniam,że kupią. W ten sposob - administrujący jeszcze w JG prezydent - pozbędzie się problemu. Dobre sprawdzone rozwiazania ma Wójt "aby do emerytury"Gminy Mysłakowice.. Warto z nich korzystać.
maniekjg 29-09-2010 12:50
Nie pierwsza i nie ostatnia taka ruina ,która straszy i zagraża.Na Zjednoczenia Narodowego w Cieplicach nie daleko przedszkola też takie stoją.Nikt się tym nie zajmuje bo liczą na f...ra który kupi ten teren i wtedy dadzą mu nakaz rozbiórki.A ruiny stoją dalej i straszą.Taka nasza rządząca rzeczywistość.
~tyf 29-09-2010 15:10
A może sprzedać teren z ruina a nowy właściciel dokona rozbiórki . Na pewno będzie go to taniej kosztwało bo gruz z rozbiórki może wykorzystać do innych celów.
~ritz 29-09-2010 15:11
a ten na sobieskiego rozebrany do połowy nadal tak będzie stał?
~ZABOBRZANIN 29-09-2010 17:14
Przy "białym domu" na rogu Sudeckiej na przeciw BEL-POLu tez stoi rodzynek... ponoć się cos robi ale w systemie gospodarczym... Mało po jeleniej takich strupów. A to nie jest czasem teren teatru ?
~Obywatel 29-09-2010 18:14
Kolejna lokalizacja na Biedronkę lub Żabkę. :/ Niedługo każdy Jeleniogórzanin będzie sprzedawcą lub pracownikiem fizycznym w 3 zmianowych obozach pracy.
~obywatelu - 29-09-2010 19:50
strasznie sfrustrowany z ciebie gość. Może byś się udał do jakiegoś doktorka po poradę? Nie nudzi ci się tak wiecznie zrzędzić jak c...a?
~Seti 29-09-2010 21:11
Ale metoda super. Najpierw przetarg z jakas kwota nie do zaazkceptowania przez przedsiebiorcow. I po dwóch takich niby-przetargach zlecamy pracę w trybie poza przetargowym... czyli znów po znajomych?
~BOB BUDOW... 29-09-2010 21:32
OGŁASZAM WSZEM I WOBEC ŻE ROZBIORĘ TĄ RUINĘ W ZAMIAN ZA JEDNĄ TRZECIĄ DZIAŁKI NA KTÓREJ ONA STOI!!! I NIE BĘDZIE WIĘCEJ STRASZYĆ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Przedszkole ma się dobrze

Ulica Krakowska gotowa

Samochód poleasingowy – czy warto?

Pustostan po premierze

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
31
Tak
35%
Nie
61%
Nie wiem
3%