MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Czy znajdą morderców Tomasza J.?

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 19 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 19 czerwca 2007, 8:02
Autor: Angela
Fot. Jelonka.com
Ponowne śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci leśnika z Janowic Wielkich.

Po naszej interwencji jeleniogórska prokuratura rejonowa ponownie zajęła się tragedią, do której doszło ponad rok temu, 4 czerwca 2006 w Janowicach, kiedy to w niewyjaśnionych okolicznościach zginął Tomasz J.

Jego ciało znaleziono rano w rzece. Obrażenia wskazywały, że nie mógł być to nieszczęśliwy wypadek. Taka wersję równiej potwierdziło kilku mieszkańców Janowic, którzy w obawie o własne bezpieczeństwo bali się mówić głośno o tym, co wiedzą. Tych, którzy mówili – jak twierdzą oni sami - nie chciano słuchać.
Rodzina J. od początku była przekonana, że Tomasza ktoś zamordował.

Wówczas prokuratura śledztwo umorzyła z braku dowodów i przesłanek, aby komukolwiek postawić zarzut spowodowania śmierci Tomasza J. Teraz śledczy zmienili zdanie.
– Wszczęcie śledztwa spowodowane zostało przeprowadzeniem ponownej analizy akt głównych umorzonego w tej sprawie postępowania przygotowawczego, jak również informacji uzyskanych w drodze pozaprocesowej – odpisano nam na wystosowane do prokuratury pismo.

W czerwcu przesłuchano w tej sprawie dwadzieścia osiem osób w charakterze świadków oraz – jak pisze prokuratura – podjęto inne czynności procesowe zmierzające do ustalenia stanu faktycznego.
Sprawdzane są wszystkie wątki pojawiające się w toku postępowania oraz informacje podawane przez różnych ludzi. Przesłuchany został również proboszcz janowickiej parafii (twierdził, że w feralnym dniu widział domniemanych sprawców tragedii).

Tomasz J. zginął w urodziny swojego dziecka. Dla całej rodziny i znajomych ta śmierć była prawdziwym koszmarem, tym bardziej, że przyczyn nie ustalono. Teraz matka J. znowu odzyskała nadzieję w ujawnienie prawdy oraz wiarę w skuteczność wymiaru sprawiedliwości.

– Wierzę, że w niedługim czasie dowiem się, dlaczego mój syn musiał zginąć – mówi matka Tomasza J. – Wierzę również, że prokuratura naprawi swoje wcześniejsze błędy i obecne śledztwo poprowadzi jak należy. Nikt ani nic nie przywróci życia mojemu synowi, ale chcę tylko znać prawdę, co stało się tamtej nocy, kiedy zginął Tomek. Jako matka mam prawo wiedzieć i chcę się doczekać dnia, kiedy winni śmierci mojego syna poniosą konsekwencję tego, co zrobili – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Dotacja na usuwanie azbestu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mam pytanie 19-06-2007 8:25
Z tego co się orientuję to już druga taka śmierć niewyjaśniona w Janowicach Wielkich. Leśnik i chłopak – ponoć sam się sadzawce ,,utopił,, a sprawę umorzono z braku dowodów. Może coś wiedział?
~Ziomuś 19-06-2007 11:03
NO ....w przeciągu dwóch miesięcy dwie tragedie...bodajże w maju i w czerwcu....wątpie żeby coś łączyło obydwie sprawy...może to poprostu czyste przypadki
~mieszkaniec 19-06-2007 23:04
te janowice staly sie okropne!ale mysle ze jesli wytepic kilka oprychow to bedzie ok!mysle ze na poczatek to tych szczeniakow co stercza pod sklepami wieczorami!i tego "grubasa" ciemnoskorego tez usunąc!a tak prawde mowiac to dac kilku policjantow i bedzie spokoj!
~Janowiczanka 22-06-2007 16:41
Do Mam pytanie – nie w sadzawce tylko w ka...le pofabrycznym. Do mieszkanca – polcja gówno da, sami będą sie bali. A usunięcie ciemnoskórego "grubasa" – c...na J. mogłoby dać spokój. Nie oszukujmy się – wszyscy wiedza, że to on sieje największy postrach, ale boją sie mówić o tym głośno.
~janowiczanin 1-07-2007 15:31
Do janowiczanki–kilku policjantów da radę. Przecież jeden na kilku to nic nie zrobi, nikt przeciez nie jest Brusem Lee. No i sama społeczność jmusi się trochę zmienić i nie udawać, że nic nie widzi i nie słyszy.Jednoś społeczności i wspólpraca z Policja napewno pomoże w wyelyminowaniu co niektórych śmierdzieli z tej miejscowości, którzy są powodem zła.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zebrali 3 tony odpadów

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%