MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czy zagrażają nam terroryści?

Wiadomości: kraj
Czwartek, 28 czerwca 2012, 15:53
Aktualizacja: 16:09
Autor: Petr
Pierwszy stopień alarmowy wprowadził premier RP Donald Tusk po tym, jak strażnicy graniczni poinformowali o znalezieniu pakunku zawierającego niewielką ilość materiałów wybuchowych na tratwie płynącej Bugiem. – Pierwszy stopień alarmowy wprowadzono po to, by w związku z Euro 2012 wszystkie szczeble administracji państwowej i służby dbające o bezpieczeństwo w całej Polsce były w najwyższej gotowości. Trzeba dmuchać na zimne – mówi nam Włodzimierz Belta, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Jeleniej Górze.

Prócz niewielkiej ilości materiałów wybuchowych, na tratwie płynącej Bugiem znajdował się również telefon komórkowy ze zdjęciem Stadionu Narodowego. W związku ze znaleziskiem – czytamy w komunikacie resortu spraw wewnętrznych – na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem premiera, ministrów i komendantów służb dbających o bezpieczeństwo podpisano zarządzenie nr 56 wprowadzające stan „alfa”, czyli podwyższoną gotowość na wypadek ataku terrorystycznego.

– Z uwagi na zaistniałą sytuację nie istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób czy miejsc w Polsce jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy tego typu sygnał o możliwości ataku terrorystycznego w trakcie Euro 2012, RZZK zdecydował o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego – tłumaczyli dziś przedstawiciele resortu.

O wprowadzeniu stanu „alfa” zostały poinformowane wszystkie szczeble administracji i służb dbających o bezpieczeństwo. – Komunikat przyszedł z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Otrzymaliśmy instrukcje dotyczące jego przekazania do zakładów pracy a także ośrodków kultury i oświaty funkcjonujących w mieście. Trzeba dmuchać na zimne, zawsze – mówi nam Włodzimierz Belta, naczelnik WZK UM w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Zadania, które należy realizować w związku z ogłoszeniem stanu „alfa” dotyczą w zasadzie ochrony infrastruktury miejskiej i ochrony ludności. Tak jak w całej Polsce w naszym mieście obowiązuje wzmożona kontrola pojazdów i osób wchodzących na teren ważnych lub masowych obiektów; podejrzanych „gości” i przedmiotów, środków łączności, alarmów itp.

Sprawą pakunku znalezionego na tratwie płynącej Bugiem zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (MSW) uspokaja, że stan „alfa” wprowadzony w Polsce ma charakter jedynie prewencyjny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Na Kilińskiego bezpieczniej

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 28-06-2012 16:57
Ale jaja- może wrzucą granat do Sarniego Dołu- wreszcie coś się będzie działo ;D
opera-mini.nеt 28-06-2012 17:34
Czyżby Viktoria Viki Vikusia van den Bergowa próbowała nam pokazać, że takie rzeczy??
~fgfd 28-06-2012 17:54
uważajcie ten granat będzie pewnie wrzucał dawid w rozpruł się teraz wyszedł na euro pewnie szykuje coś. heheh
~abc 28-06-2012 19:17
BEDZIE WIELKIE BUM!!!!!!!!!!
~Zswe 28-06-2012 20:01
Niech wprowadzą ALFĘ na Wodnika,który łupi z kasy ludzi.
Niggers™ 28-06-2012 20:39
TUSKA TRZEBA WYP....LIĆ W POWIETRZE A NIE DO MEDIÓW TAKI KIT PODAWAĆ ! W TELEFONIE ZDJĘCIE STADIONY JA P....LE :) PRZYGOTOWAŁA SIĘ ALKAIDA SOLIDNIE
~WasylHG 28-06-2012 23:03
Ehh...Następnym razem muszę lepiej ją ukryć . :
~ 28-06-2012 23:18
tak naprawdę nasze CZK nie ma pojęcia nic o terroryzmie , czym jest terroryzm itp.. a najlepsze jest to ze główne osoby nie mają wyobraźni o tym ze w naszym mieście i okolicach jest bardzo dużo miejsc które są atrakcyjne na ataki. nie ważne czy to Warszawa , Wrocław i inne duże miasta , dla terrorystów najważniejsze jest chaos i liczba ofiar... w Jeleniej Górze i okolicach jest kilkanaście miejsc które spełniają te kryteria , oraz gwarantują ze będzie to we wszystkich TV na świecie.
~Takie tam 28-06-2012 23:19
ABW,MSW, też muszą się jakoś wykazać, żeby zarobić na te wygórowane emerytury. A jak już robią i coś spartolą,to po premii i zapier.. do 67 roku życia w MPGK za wynagrodzenie najniższego zasiłku dla bezrobotnych bez możliwości podjęcia innej pracy. No ale miejmy nadzieje, że służby bezpieczeństwa się wykażą i EURO obejdzie się bez drastycznych incydentów.
~ 29-06-2012 1:52
albo to jakaś kombinacja byśmy sami chcieli "wielkiego brata"
~ 29-06-2012 10:10
Największymi terorystami są nasi umiłowani przywódcy.
~ 29-06-2012 18:51
Zdecydowanie tak,ci z PiS-u :))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ODK do zameczku?

"Dobra zmiana” na parkingach  

Kiermasz świąteczny u "Krasnala Hałabały"

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%