MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Czy wójt gra fair?

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 11 października 2018, 6:16
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 6:35
Autor: WAC
Kamil Kowalski / Anita Pawłowicz
Fot. WAC / Archiwum Anity Pawłowicz
Czy w gminie Janowice Wielkie przestrzegana jest zasada równości traktowania wszystkich kandydatów w wyborach samorządowych? Zastanawia się nad tym bardzo poważnie kandydatka na wójta Anita Pawłowicz.

Anita Pawłowicz wraz z pełniącym obecnie tę funkcję Kamilem Kowalskim startują w wyborach na wójta gminy Janowice Wielkie. A. Pawłowicz w piśmie jakie wystosowała do Urzędu Gminy zwróciła się z prośbą o wynajęcie będących własnością samorządu sal na spotkanie przedwyborcze z mieszkańcami. Gdy okazało się, że w piśmie jakie jej Komitet Wyborczy wysłał do magistratu przez pomyłkę podano mylne daty planowanych spotkań, w celu sprostowania kandydatka udała się 8 października osobiście na spotkanie z sekretarzem gminy Janowice Wielkie Miłoszem Kamińskim.

- Otrzymałam odpowiedź urzędową od M. Kamińskiego, że tego dnia terminy sal nie zostaną uzgodnione z powodu braku osoby zajmującej się rezerwacją sal – mówi A. Pawłowicz. - W tej sytuacji prosiłam o podanie przybliżonego terminu załatwienia sprawy z uwagi na kluczowość tego elementu w prowadzeniu kampanii wyborczej. Sekretarz gminy dokonał osobistej adnotacji na złożonym piśmie, o udzieleniu ostatecznej odpowiedzi w dniu 09.10. Odpowiedzi tej jednak mimo monitów nie otrzymałam. W wyniku braku jakiejkolwiek reakcji postanowiłam zadzwonić i zapytać  osobiście, co sprawia taką trudność w wyznaczeniu terminów spotkań. Czy zapytanie urzędującego w pokoju  obok wójta gminy Kamila Kowalskiego o terminy ustalonych spotkań? Czy może wykonanie kilku telefonów? Odpowiedź telefoniczna bardzo mnie zdziwiła, gdyż usłyszałam, że nie udzielono mi informacji, bo jak powiedział sekretarz przebywał na wolnym i był poza Janowicami. Jednak dodał, że wysłano zapytanie do pełnomocnika komitetu kontrkandydata (czyli obecnego Wójta Gminy) z zapytaniem, czy podtrzymuje swoje terminy. Dowiedziałam się również, że w terminach spotkań jest kolizja, lecz pan sekretarz  nie potrafił powiedzieć na czym ona polega. Wymijająco odpowiedział, że jej nie zna i nie jest w stanie udzielić informacji, być może odpowie jutro.

Po południu 10 października po wielu monitach, głównie droga mailową terminy spotkań przedwyborczych kandydatki na wójta zostały ustalone. Ale nie do końca...

- Nie mogę wyjść z podziwu – komentuje Anita Pawłowicz. - 10 października o godzinie 14.08 otrzymuję mailem potwierdzenie spotkań w miejscowościach  Janowice Wielkie, Trzcińsko oraz Komarno. Kolizję stanowi Sołectwo Radomierz, więc zamieniamy  termin spotkania w Radomierzu z 17.10.2018 na 16.10.2018r (tego dnia KWW Kamila Kowalskiego odbywa spotkanie w Komarnie). I co następuję? W kolejnym e-mailu wysłanym tego samego dnia o godz.15.15 dowiaduje się że sala w Janowicach Wielkich jest zajęta. Należy przypomnieć, że godzinę wcześniej termin został potwierdzony. Niestety, próby telefonicznego kontaktu z sekretarzem gminy spełzły na niczym.

Ostatecznie całe zmieszanie zakończyło się około godziny 19.00. Jednak, jak mówi A. Pawłowicz, niesmak i wrażenie braku szacunku pozostały.

Wczoraj wielokrotnie próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie z wójtem gminy Janowice Wielkie Kamilem Kowalskim, aby poprosić go o komentarz w tej sprawie. Jednak próby te okazały się bezskuteczne. Będziemy nadal próbować skontaktować się w tej sprawie z wójtem.

Twoja reakcja na artykuł?

5
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
18
20%
Nudzi
3
3%
Smuci
16
18%
Złości
48
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Wsparcie od nauczycieli

Sytuacja powyborcza w Złotoryi

Komentarze (197) Dodaj komentarz

~Mieszkańcy gminy 11-10-2018 7:30
Weźmiemy to pod uwagę przy głosowaniu, choć stary wójt ma i tak marne szanse, milioner na minusie
~maxx 11-10-2018 7:31
Czysta polityka. Krętactwa, matactwa i łapówkarstwo.
~o kurdeee 11-10-2018 10:26
do: ~maxx (7:31)
"Otrzymałam odpowiedź urzędową od M. Kamińskiego, że tego dnia terminy sal nie zostaną uzgodnione z powodu braku osoby zajmującej się rezerwacją sal " No tak to teraz takie stanowiska w naszej gminie sa? buhahahahahahaha to ja proponuje jeszcze takie. Specjalista od pierdzingu i siedzingu na stołku Inspektor do spraw picia kawy Referat ciasteczkowy i oczywiscie nie zapomnijmy o dyrektorze Departamentu Zamieszania !
~Miłosz, po co Ci to? 11-10-2018 7:42
Miłosz, po co Ci to?
~jelllonek 11-10-2018 8:02
pan "wójt" strasznie musi sie bać utraty stołka skoro aż tak kombinuje. I ma racje kretactwa i kombinatorstwo to jedyne co potrafi w tym jest "miszczem" . A mieszkancow ma gdzies , w wyborach podziekujemy i pozegnamy pana z hukiem!
~Elli 11-10-2018 8:10
To prawda temu Panu podziękujęmy!!! Chociaż po głębszym przemyśleniu to za co mu dziękować???? Za te dziury na drogach.? Za to że kosztem mieszkańców się wzbogacił i ma za nic mieszkańca? Nie nie to koniec dajmy szansę innym tak na dobrą sprawę to powinno się cała trójce wyrzucic z hukiem czyli ona wójta,zastepce i skarbnika bo niestety rączka rączkę myje. Dość tego!!!!
~Trzcińsko 11-10-2018 8:22
A czy Pani Pawłowicz nie jest czasem przewrażliwiona. Szuka afery kolejnej zresztą żeby zemścić się na byłym szefie. Czy nie dlatego startuje na Wójta razem z mężem chcą trząść Gminą On rada, ona Wójtowa. Zastanówcie się ludzie. Czy to oby DOBRA ZMIANA .....
~janowiczanka 11-10-2018 8:58
do: ~Trzcińsko (8:22)
Ona nie jest przewrażliwiona. Ona doskonale wie, co robi. Zresztą było tak od samego początku, czyli od momentu, kiedy ramię w ramię z p. Kowalskim przekraczała próg Urzędu. Wtedy jako "szara eminencja", zza pleców wójta "urządzała" Urząd. Tylko nagle p. Kowalski oprzytomniał i chciał podejmować decyzje po swojemu. I od tego momentu zaczęła pojawiać się rysa, na tym jakże sielankowym obrazku...
~Uśmiechnięty 11-10-2018 10:42
do: ~janowiczanka (8:58)
Święta prawda, inaczej bym tego nie ujął 😉
~Do Trzcińsko 11-10-2018 8:59
do: ~Trzcińsko (8:22)
W skrócie....Pan Paweł nie startuje!A trzęsienie oj to się przyda tej gminie!Głeboko wierze ze Pani Anita zatrzesie,, posadami,,na kazdym polu!
~janowiczanka 11-10-2018 9:10
do: ~Do Trzcińsko (8:59)
Tylko, że 8 lat temu też miało być trzęsienie. Ale oprócz zwolnienia niewygodnych, a zatrudnienia "swoich" pracowników, raczej niewiele się zmieniło... A te "dobre zmiany" zachodziły dzięki p. Anicie.
~Trzcińsko 11-10-2018 13:02
do: ~Do Trzcińsko (8:59)
Mam więcej wiedzy na tematy drogi i pracy w urzędzie i poza nim niż Ci się wydaje. Ludzie lojalni są ze sobą na dobre i na złe. Natomiast jak widać alni Pan Niedźwiedziska ani Pawłowicz nie są. Tylko oczerniać potrafią i s...ć do swojego gniazda. Ja dziękuję za takich ludzi na krzesłach naszej Gminy. Może Pan Kowalski złoty nie jest, ale to co zrobił widać gołym okiem i to własnie kole w oczy co nie których najbardziej. Pan Kowalski wygra..
~Janowiec 11-10-2018 9:03
do: ~Trzcińsko (8:22)
Pani Pawłowicz startuje, bo kompetencje ma o niebo wyższe, niż obecny wójt, o szacunku dla ludzi nie wspomnę. Skoro wójt tak postępuje, to znaczy tylko jedno....że trzęsie dupą jak Beyonce w teledysku, żeby nie stracić stołka. Szczytem ignorancji natomiast jest wypowiadanie się o lokalnej polityce, nie orientując się nawet, że Pan Pawłowicz właśnie kończy kadencję jako radny i NIE KANDYDUJE do żadnej rady, ani na żaden urząd. Widzę Trzcińsko....i wszystko jasne, bo myślisz, że wójt Wam drogę załatwił? Otóż oświecę cię! Za drogę to podziękujcie radnej Niedźwiedzińskiej, bo to Ona włożyła najwięcej zaangażowania w to przedsięwzięcie. Trochę wiedzy, zanim zaczniesz się głupio wypowiadać.
~Stronger than fear 11-10-2018 8:42
Dlaczego mnie to nie dziwi ze człowiek tego pokroju tak się zachowuje??? No nie dziwi bo mieszkam i widze co się dzieje. Ten człowiek to zakompleksiony tchórz bez umiejętności podejmowania decyzji liczę ze Pani Anita wygra!
~Janowiczanin 11-10-2018 10:08
do: ~Stronger than fear (8:42)
Zakompleksiony raczej nie, ale wyrachowany.
~Sekretarz. 11-10-2018 8:45
Pan Sekretarz zajęty jest swojąm kampanią w JG i nie ma czasu.
~Piasekk 11-10-2018 8:50
Pani Pawłowicz jest rozgoryczona sytuacja jaka Ją spotkała.Hehe.A może sobie Pani Anitka przypomni swoje zachowanie przed wyborami 8 lat temu jakie show robiła, jak cała klika zpod fabryki chciała za wszelką cenę usunąć Wójta Grygorcewicza.Jak wtedy czuł sie Pan Grygorcewicz?
~janowiczanka 11-10-2018 9:01
do: ~Piasekk (8:50)
Karma wraca...
~Janowice 11-10-2018 8:50
Ależ oczywiście. Lepiej nic nie zmieniać i zostawić Łysą palę dalej. Jeżeli by się starał to nie dopuścił by do tego że gmina znów tonie w długach po aferze z wodnikiem(ale przecież to wina gminy, a nie samego najwyzszego) . Drogi dziurawe jak ser, ale skwerki dla koneserów tanich trunków wyrastają jak grzyby po deszczu. Jak "sukces" to wójt, jak porażka to "gmina". Promocja gminy żadna. Dość już aktualnej DOBREJ ZMIANY. Pozdrawiam Trzcińsko.
~alejajaa do ttt 11-10-2018 21:34
do: ~Janowice (8:50)
Pani Pawlowicz byla asystentką Wojta!Wiec powinna mu dawac dobre rady! tu sprytnie szykowala dupeczke do jego fotela!haha
~Obiektywny 11-10-2018 23:09
do: ~Janowice (8:50)
Z Wodnikiem nie było zadnej afery. Inwestycja dla Komarna i umowa z Wodnikiem była przygotowywana jeszcze przez Grygorcewicza. Realizacja tej umowy spadła już na obecnego wójta...taki prezent, nie złośliwy, nie celowy, ale formalnie podpisany. Ale Polaczek musi wszedzie widzieć aferę. Za mało wiedzy, za dużo do powiedzenia. Życze obiektywizmu.
~Taka 11-10-2018 9:09
Pani Anita ma ogromne poparcie. Kowalski nawet sobie sprawy nie zdaje.
~Ja 11-10-2018 9:17
Pani Pawłowicz jest jak chorągiewka na wietrze , do niedawna wielka przyjaciółka Wójta obecnie z wielkim apetytem na Jego fotel i jak widać chwytająca się nawet brzytwy by wygrać wybory . Mam nadzieję że progi okażą się dla niej za wysokie .
~xyz 11-10-2018 22:28
do: ~Ja (9:17)
"obecnie z wielkim apetytem na Jego fotel" Nie należę do Waszej gminy, ale chciałam zapytać, czy obecnym wójtom to się fotel należy przez zasiedzenie ?
~Ym 11-10-2018 9:21
Czas na zmiany. Koniec bezmyślnego wydawania nieswoich pieniędzy. Gmina jest zadłużoną po pachy dzięki wójtowi, który jest uparty jak dziecko pod kioskiem RUCH-u i nie da sobie powiedzieć, że podejmuje złe decyzje. Anita jedziesz!!!
~Komarno 11-10-2018 9:29
Ciężko jest co kolwieg zacząć po tym jak stary wójt narobił długów i Pan Kowalski latał dziury.
~Janowiczanin 11-10-2018 9:47
do: ~Komarno (9:29)
A czy pan Kamil nie narobił długów ? Wodnik sam się nie podpisał, ale przecież jak sukces to "wójt", jak kompromitacja i porażka to "zasługa gminy"... Nie oszukujmy się - uszła para z aktualnego wójta i tyle. Czas to zmienić, bo dalej będzie tak jak jest, czyli nic się nie zmieni.
~Janowiczanin 11-10-2018 10:12
do: ~Komarno (9:29)
Ciężko łatać, jak się jest codziennie na zakupach w Lidlu.
~Janowiczanin 11-10-2018 10:16
do: ~Janowiczanin (10:12)
W czasie godzin pracy i pewnie jeszcze na delegacji...
~Janko z Jano 11-10-2018 18:18
do: ~Komarno (9:29)
Błagam! PRZEZ OSIEM OSTSTNICH LAT to on rządził. Miał sporo czasu na załatanie dziur. Tak się docierał, że zrobił kolejne, jeszcze większe.
~Janowice 11-10-2018 9:43
Tak to jest z Panem wójtem. Żeby coś załatwić to niestety trzeba się po 3 razy na termin umawiać. Bo się umawia po czym dzwoni sekretarka ze Pan wójt niestety odwołał spotkanie. A to on ma być dla ludzi a nie ludzie dla niego. I tak jest że wszystkim tylko odsylaja jeden do drugiego. Więc Pani Anita przekonała się na własnej skórze jak to jest jak trzeba coś załatwić w naszej gminie. Mam nadzieję że to się zmieni.
~prontek 11-10-2018 10:20
Pan Kowalski narobił długu u Wodnika , i teraz wszyscy mieszkańcy beda musiali płacić za ten dług , on sam się nie spłaci. A to co dzieje się w urzędzie to już w ogóle jest jakaś porażka. Tutaj na przykładzie prostej sprawy widać jak działa , a właściwie jak NIE DZIAŁA urzad gminy, wójta więcej nie ma jak jest, urzędasy robią co chcą , albo to co im każe pan wójt. A mozę ktos odpowie mi na pytanie jak to się stało że ostatnio w Urzedzie kilka osób przeszło na emeryturke i nadal pracują ? To się nazywa dawanie szans młodym co nie ? Żadnego naboru -nic teraz grzeją nadal stołeczki i w dodatku eweryturka im wpada.
~Taka 11-10-2018 10:33
do: ~prontek (10:20)
I urzędnicy, którzy zajmują stanowisko 20 lat i nadal nie są kompetentni. Żenada.
~do wszystkich 11-10-2018 10:23
w gminie zmieni ...się tylko tabliczka na drzwiach ...;)
~Janowiczanin 11-10-2018 10:34
do: ~do wszystkich (10:23)
i oczywiście dzięki takim osobom jak Ty ta tabliczka nabrałaby innego znaczenia...;)
~ 11-10-2018 16:12
do: ~Janowiczanin (10:34)
...robota cały czas...ps.producent tabliczek :)
~Grazka 11-10-2018 10:30
Przykro mi ze nie daje się szansy młodym ludziom na prsce ludziom po studiach tylko pozwala się pracować emerytkom które o studiach słyszały tylko w telewizji.
~Uśmiechnięty 11-10-2018 10:39
Szkoda że Pani Anita nie podała w artykule że robiąc termin na spotkanie z "wyborcami" zrobiła je..... Po wyborach :-) tak na Dziendobry pokazuje swoje predyspozycje na Wójta :-)) A teraz jak zwykle próba " zwalenia " na kogoś winy:-)))) . Za to wspaniałe wychodzi Pani Anicie przepisywanie sobie osiągnięć gminy za czasów jak pracowała w sekretariacie gdzie spotkanie Jej graniczyło z cudem. Jako Wójt napewno to zmieni )-: Dla wiadomości : nie jestem wielkim zwolennikiem Pana Kowalskiego ale wierzę że nauczyl sie na własnych błędach jak dalej postępować. A cóż zaproponuje Pani Anita? 🤔 Dobrą zmianę już przerabialiśmy 😉
~ciekawski 11-10-2018 11:04
do: ~Uśmiechnięty (10:39)
ocho widac ze urzednicy albo i nawet sam pan wójt siedza i komentuja bo taka wiedza co do rzeczy ktorych w artykule nie podano moze pochodzic tylko z Urzedu Gminy. TYM SIE W GODZINACH PRACY ZAJMUJECIE ?!!! Tak wlasnie wyglada praca urzednika - siedzenie i komentowanie na jelonce. Do roboty sie brać!! Za nasze podatki tam siedzicie!
~ 11-10-2018 16:16
do: ~ciekawski (11:04)
Taka praca urzednika? Przypominam,ze Pani Anita także była i jest urzednikiem...
~Janowiczanin 11-10-2018 10:54
Rozumie, że potrafisz czytać do połowy artykułu... ;) nikt nie jest idealny... Przykre jest to ze po 8 latach nic się za wiele nie zmieniło, nie mówię tu o wyremontowaniu dróg, które są normalną powinnością. Promocja gminy kuleje tak bardzo, że na ostatniej największej imprezie jaką jest Miedziankafest nie opłacało się zamienić osoby pracującej na Wierzy w Radomierzu i "postawić" ją na imprezie ze stojakiem z ulotkami, bo przecież była frekwencja na wierzy (nieco ponad 100 osób), a mam pytanie ile osób był na Miedziance wtedy przez te 3 dni ? Oczywiście kolejna osoba to problem bo przecież jest weekend i gmina odpoczywa, bo tak strasznie się zmęczyła ;) Mieszkamy w tak pięknej okolicy i że do tej pory nikt nie wpadł na pomysł w gminie by to pchnąć do przodu? Wstyd! Ale uwaga, powstanie przepiękny Słup GSM/LTE w środku Trzcińska, który będzie wizytówka Sokolików...
~ 14-10-2018 14:13
do: ~Janowiczanin (10:54)
Badzo proszę o informację gdzie konkretnie przekaźnik GSM w Trzcińsku ma być zlokalizowany.
~ 16-10-2018 20:17
do: ~ (14:13)
Koło numeru 26
~janowiczanin 11-10-2018 10:59
Pani Anita jest chyba bardzo zdeterminowana ze az musiała do Jelonki napisać,kiedyś taka miłość a teraz cóż......to prawda co pani Anita proponuje festyny....czy ze w urzędzie bedzie pracować cała podfabryczna,smiech na sali mam nadzieję ze ludzie otworzą oczy na nią i jej śmieszny komitet wyborczy,Panie Wójcie trzymamy kciuki za pana i oddajemy głosy a jest ich duuuuzo
~Ewa 11-10-2018 11:01
Tak, to prawda człowiek uczy się na błędach. Czy za pani Anity, coś się zmieni, jak już wiadomo, kto ze znajomych jaki etat dostanie. Czy to jest dobra zmiana. Zorganizować piknik, czy festyn, to nie zarządzanie gminą! Wg. mnie wójt Pani Anita i po roku zarząd komisaryczny i gminy Janowice Wielkie nie ma.
~Janowiczanin 11-10-2018 11:04
do: ~Ewa (11:01)
Oczywiście zarządzanie gmina to robienie długów na przeszło 2 mln złotych. To gratuluję zarządzania :)
~toja 11-10-2018 11:08
ALE BZDURY. Szok !!! Naprawdę-temat do tych bzdur trafiony. Gratulacje P.Anito nie ma co. żeby chociaż sprawa była ciut ważna ale takie coś ? Nie ma Pani z czym iść do gazety? to lepiej siedzieć w ogrodzie i łapać promyki.
~do: toja 11-10-2018 19:54
do: ~toja (11:08)
sprawa jest ważna skoro blokuje się dostępu do UG mieszkańcowi w czasie wyborów tylko daltego, iż ten jest kontrkandydatem... Moim zdaniem bardzo dobrze, że pojawił się artykuł... mało tego jest godzina 19:53 a Wójt Gminy Janowice Wielkie nie pokwapił się odezwać do Jelonki i przedstawić w kilku zdaniach swoje stanowisko... Wstyd! Skoro ma wywalone na gazete lokalną to jak może traktować zwykłych mieszkańców!? No właśnie jeszcze gorzej...
~toja 11-10-2018 11:11
I jeszcze coś. "..szanuj szefa swego możesz mieć gorszego.."
~Gosi 11-10-2018 11:11
Urzedasy wzięły sie za wpisy trzesa portkami co niektorzy. Pani Anito trzymamy kciuki!!!!
~toja 11-10-2018 11:12
MY TEŻ !!!
~Nostrodamus 11-10-2018 11:17
A kto nam załatwił dług w wodniku? Pan Grygorcewicz, który dopiero teraz odszedł z głównego stanowiska w Wodniku. A tak Janowice płakały jak przegrał, że Co z nim teraz będzie biedaczkiem. A on od razu na super stołek w Wodniku.
~umowa 11-10-2018 11:26
do: ~Nostrodamus (11:17)
Grygorcewicz zaczął budowe ka...lizacji o ile pamietasz , a kończył ja kowalski i to Kowalski podpisał taka umowę bo sie tyle znał co wilk na gwiazdach, zamiast skonsultowac i sprawdzic co podpisuje to walnął parafke i teraz mieszkancy płacą za jego niekompetencje!
~Nostrodamus 11-10-2018 11:34
do: ~umowa (11:26)
Racja
~nowy 11-10-2018 12:22
do: ~umowa (11:26)
Wodnik chciał przejąć całą instalację ale szanowna rada się nie zgodziła, niedoinformowanych odsyłam do Państwa Pawłowiczów.Gdyby tak się stało nie byłoby problemu z długiem z utrzymywaniem i konserwacją całego tego bałaganu.Kowalski walczył z Wodnikiem w sądach jak lew ,ponownie odsyłam do P.Pawłowiczów i mimo przegranej wynegocjował z Wodnikiem niższą o jakieś 75% cenę ścieków, a gadanie że jemu zawdzięczamy dług to delikatnie mówiąc wyssane z palca bzdury.
~były radny 11-10-2018 12:47
do: ~nowy (12:22)
Rada się nie zgodziła bo niby dlaczego mieliśmy oddać ZA DARMO wodnikowi instalację wod-kan za która zapłacilismy 18 milionów zlotych ?? To nie wina rady czy p. Pawłowicza że pan wójt nie potrafi zarządzać mieniem gminnym. Mówisz że Kwoalski walczył jak lew?? Tak zgodze sie ale tylko i wyłącznie o swoje dobre imię nie gminę , a ta "walka jak lew" kosztować nas bedzie PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH , nas podatników!! Bo tyle trzeba teraz zapłacic za odsetki od niezapłaconych faktur za koszty sądowe!
~nowy 11-10-2018 13:30
do: ~były radny (12:47)
Sama budowa instalacji była błędem, w tym czasie podobno istniała alternatywna propozycja wodociągowania i ka...lizacji Komarna, ale pomijając to. Gmina Janowice jest gminą ubogą a do utrzymania instalcji wod-kan i to położonej w trudnym , górskim terenie potrzeba praktycznie odrębnej jednostki , dysponującej profesjonalnym sprzętem i dyspozycyjnej cały czas, dlatego jedynym rozsądnym rozwiązaniem było oddanie tego "problemu" Wodnikowi, a nie było by ani długu ani wysokich cen za ścieki i wodę bo jakość ścieków przyjmowanych przez jeleniogórską oczyszczalnię z innych źródeł jest zbliżona do jakości ścieków z Komarna tylko zarządcą tamtych instalacji jest wodnik a tutaj gmina Janowice.
~XxX 11-10-2018 13:57
do: ~nowy (12:22)
Tak samo wlaczył jak teraz walczy by nie było przekaznika GSM w Trzcinsku, jemu to wisi mieszka prawie kilometr dalej :( Oczywiście jak Wilk, dobrze ktoś tu wyzej napisal jak sukces to wojt, a jak inaczej to rada i gmina. pozdrawiam wszystkich
~Wodnik Szuwarek 11-10-2018 15:41
do: ~Nostrodamus (11:17)
Tak się skalda, że objął stanowisko szefa nie w Wodniku a w KSWiK. To konkurujące ze sobą firmy. Wypowiedź zatem bez podstaw do oskarżeń.
~Obiektywny 11-10-2018 23:19
do: ~Wodnik Szuwarek (15:41)
jakie konkurujące??? Zwyczajnie obsługują inne gminy/miasta. Oj żaden z Ciebie Wodnik, a tym bardziej Szuwarek :)
~Trzcinskowiczanin 11-10-2018 11:21
Spokojnie, pewnie kelnereczka już coś ciepłego ma dla naszego wójta :)
~mmm 13-10-2018 0:27
do: ~Trzcinskowiczanin (11:21)
a kelnereczka fajna dupeczka...
~Czlo2iek 11-10-2018 11:21
Woj jak zawsze poniżej pasa.
~Nie wiesz chyba. 11-10-2018 11:37
Pani Ani to ma Pani poparcie moje, znajomych i rodziny lekko 50osob! Proszę tylko obiecać mi że zablokowany zostanie dostęp do FB i innych portali dla pracowników w czasie pracy! Powinien być jeden komputer z taką możliwością! Używanie Internetu w tel też zabroniony! Przecież widać, iż te osoby które najbardziej nie nadają się do pracy w urzędzie dziś najwięcej szczekają na słońce i to w czasie pracy! Za nasze podatki!
~ja 11-10-2018 11:38
Będzie, będzie zabawa, będzie się działo! Trzeba zmienić nieudolnego wójta i nieudolny urząd. Przecież to co dzieje się w tym gmachu, zwanym ''Urzędem Gminy'' to jakaś farsa, pośmiewisko i kompromitacja. Nikt nic nie wie, odsyłają z ba...lnymi sprawami do Bóg jeden wie kogo. Idziesz dalej, a tam "nie ma tej pani dzisiaj'', no ludzie! Przecież to oszaleć można. Akurat kiedy Pani Anita była asystentem wójta to często Ona osobiście brała papiery do ręki, szła gdzie trzeba i załatwiała. Wielu moim znajomym tak pomogła, ludziom starszym ktorzy nie potrafili z racji wieku ogarnąć papierzysków. To człowiek z wielką empatią, czego niestety o pańciu wójcie nijak powiedzieć nie można. Kowalski to człowiek tak butny, arogancki i bezczelny, że próżno w Janowicach szukać. Mam nadzieję, że jego dni w urzędzie są policzone.
~Bing 13-10-2018 2:49
do: ~ja (11:38)
Potwierdzam! Kowalski to zwykły prostak! Klasa godna poziomu mułu... Próżność, kompleks niższości związany z lepiej zarabiającą żoną wyładowuje na biednych interesantach, o których mówi "żulernia". Hipokryta! Jedyne, co potrafi, to kłamać bez zająknięcia!
~Mieszkańcy gminy 11-10-2018 11:38
Nie zapominajmy o milionowym długu który pan wójt nam wywalczył
~Cały on... 11-10-2018 11:42
A ja myślałem że tylko zwykłych obywateli zlewa.... na spotkanie ciężko się umówić podczas zaczepki pod szkołą prosi o umówienia się bo nie jest przygotowany do rozmowy... jak się i mówisz to nagle coś mu wypadło To delegacja to wazniejsze spotkanie i tak w kółko... od Osłonki ciężko nawet telefon odebrać i odpowiedzieć na pytania... KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ! Pewnie odezwie się jak urzędnicy przygotują odpowiedzi na pisma i pytania...Cały Wójt
~Xxx 11-10-2018 11:49
Ludziska opamietajcie się i wróćcie pamięcią co p.Pawlowicz wyrabiala 8 lat temu a poza tym co ona może zmienić no co a obiecać każdy może żadnego doświadczenia coś tam liznela i wielce kandydatka każdy kto ją zna to wie jaka ona jest duża m....... da i nic Poz tym dziekuje
~Trzcinskowiczanin 11-10-2018 11:57
Myślę, że więcej nalizał się wójt przez te 8 lat. Nie wiem czy p Anita będzie lepsza czy gorsza, nie zmienia to faktu, że zmiana jest potrzebna. Pan Kamil już miał dwie szanse, które zmarnował.
~Ciekawska 11-10-2018 11:58
A czy p. Anita przedstawi w końcu jakiś program wyborczy, jak ma zamiar to stanowisko sprawować? Bo głosując chciałabym wiedzieć na co. Póki co ba...lne hasła i nieudany Photoshop z plakatów zalewających wioskę nie przekonują do trafnej zmiany, zostawiając nam wybór między dżumą a cholerą.
~Trzcinskowiczanin 11-10-2018 12:00
do: ~Ciekawska (11:58)
za to program wójta jest perfekcyjny :)
~Ciekawska 11-10-2018 12:08
do: ~Trzcinskowiczanin (12:00)
No właśnie nie jest, ale chciałabym głosować na coś a nie przeciwko komuś. Rozumiem, że mam wybrać Anite, bo być może załatwi nam autostradę, żłobek, jednożce, w sumie nie ważne, nic nie musi, byle nie była Kowalskim?
~janowiczanin 11-10-2018 12:06
do: ~Ciekawska (11:58)
jaki program..obieca ze zrobi z sołtysem jeszcze jeden festyn a tak na marginesie ten zamiast startować na radnego zony niech pilnuje,a co festyn to lans
~janowiczanka 11-10-2018 13:13
do: ~janowiczanin (12:06)
Ale to jedyna okazja, by zobaczyć męża p. Anity, tańczącego w sukience :) Doprawdy, rozrywka na najwyższym poziomie...
~Poniżej 11-10-2018 22:11
do: ~janowiczanin (12:06)
Co maja festyny ..sołtys czy sołtysowa... zycie prywatne nie powinno byc mieszane! A ze soltys odstawia fajne festyny to widać skoro tam byles/as! A na radnego sie nadaje bo bardzooo dużo robi dla nas dla dzieci i tyle
~Jw 11-10-2018 12:08
Mam nadzieje ze wybory wygra P. Kowalski
~Jw 11-10-2018 12:09
Oj będzie się działo ale mocno trzymam kciuki za Kowalskiego
~janowiczanin 11-10-2018 12:11
Tak naprawdę to pani Pawłowicz własnie dzięki Kowalskiemu się wylansowała i powinna u za to podziękowac a nie kłody kłaść pod nogi WSTYDU PANI NIE MA
~ja 11-10-2018 12:20
do: ~janowiczanin (12:11)
Hahahahaha! Chyba to p. Anita zorganizowała CAŁĄ kampanię Kowalskiemu, bo nikt go tutaj nawet nie znał. Wypromowała tego jak się okazało nieudacznika na swojej dobrej opinii i później dostała zapłatę. Jak to się mówi: " służ panu wiernie, a pan ci za to piernie"
~janowiczanin 11-10-2018 12:25
do: ~ja (12:20)
Tak zgadzam się ale miała w tym interes,BYC ASYSTENTKA WOJTA, no niestety juz na sekretarke sie nie pisała
~ja 11-10-2018 12:31
do: ~janowiczanin (12:25)
Bo ma swój honor i ambicję. W JG została przyjęta na odpowiedzialnym stanowisku z otwartymi rękami!
~Mieszkanieccc 11-10-2018 12:14
Nie raz i nie dwa słyszałem jak obecny wójt mówi o mieszkańcach nie były to miłe słowa. Zawsze idąc do urzędu szlem do pani pawlowicz bo ona zawsze mi pomogła. Jestem już w starszym wieku i ciężko mi po schodach a ta pani zawsze pomogła i zaniosła co gdzie trzeba było. Oddaje głos na panią pawlowicz. Emerytki zwolnijcie miejsca bo młodzież czeka na prace
~ja 11-10-2018 12:16
Komentujcie i mówcie co chcecie ale....dobrze, że Pani Anita kandyduje, bo bylibyśmy skazani na tego bubka. Kobieta ma charyzmę, wiedzę i doświadczenie większe od wójta i należy jej się szansa. Poza tym pretensje i sugestie są wylewane tylko w trakcie wyborów. Gdzie drodzy mieszkańcy naszej gminy byliście przez ostatnie 4 lata? Byliście na chociaż jednej sesji Rady Gminy? Ci co najwięcej kłapią dziobami mogliby pomyśleć logicznie, a z pewnością doszliby do wniosku, że zmiana jest KONIECZNA. Amen.
~nowy 11-10-2018 14:01
do: ~ja (12:16)
do "ja', jeżeli byłeś(-łaś ), uczestnikiem(-czką), sesji rady gminy to wiesz jaki cyrk zrobiły z niej pod koniec kadencji osoby które popierasz, pewnie wiesz jak nasza gmina, dzięki ich fanatycznej wrogości wobec wójta i bezsensownej asertywności podszytej zbliżającymi się wyborami, skompromitowała się w oczach starosty powiatowego
~XxX 11-10-2018 14:41
do: ~nowy (14:01)
Dobrze, że wójt się nie kompromituje, medium jedyne i słuszne.
~Yess 11-10-2018 19:51
do: ~nowy (14:01)
skompromitowal to sie wójt , ktory sobie wychodzil z sesji nie chcial rozmawiac na zadne tematy, łaske wielka zrobil ze z mieszkancami w ogole chcial pogadac. Gdzie byl wojt kiedy trzebabylo spotkac sieni ustalac wszystko? nie bylo go nigdy, bo on nie chcial walczyc lepiej zachowac sie neutralnie zeby sie nikomu nie narazic, ale taka postawą udowadnia że jest nijaki , dba o siebie i swoja kariere ale na pewno nie o mieszkanców. On sam dla siebie jest najwazniejszy.
~Xxx 11-10-2018 12:21
Najlepiej wyciągać wszystkie błędy porażki i naglasniac medialnie p. Pawłowicz to co pani potrafi doskonale udaje się pani a poza tym nic nic i jeszcze nic żadnego programu tylko oskarżenia i obelgi i piękny Photoshop jakie wogole kompetencje ma pani to trzeba mieć trochę pojęcia żeby takim stanowiskiem zarządzać a z tymi swoimi kandytami na radnych marnie towidze ale jest takie powiedzenie (Polak potrafi)
~ja 11-10-2018 12:28
do: ~Xxx (12:21)
Kandydaci na radnych akurat lepsi niż Kowalskiego!
komentarz usunięty
~ja 11-10-2018 12:49
odpowiedź na usunięty komentarz
Nie wypowiadam się na tematy prywatne i rodzinne pana sołtysa, ale pani M to akurat ma głowę na karku i wiele potrafi załatwić. Pomogła wielu ludziom i do niej nic nie mam.
~janowiczanin 11-10-2018 12:28
Panie Wojcie Kowalski jesteśmy z panem duzo osob pyszczy ale i tak pbeda za panem głosować ,znaja panią Anitę i klike ,więc kto jak nie MY ,DAMY RADĘ
~nowy 11-10-2018 12:41
Nic nie mam do Pani Anity, ale ceni e sobie lojalność i uczciwość.Wydaje mi się że te cechy muszą charakteryzować osoby na eksponowanych stanowiskach. Niestety Pani Anita ,którą bezsprzecznie ,aktualnie urzędujący wójt, obdarzył pełnym zaufaniem , wykazała się wraz z mężem wyjątkową nielojalnością i dopuściła się względem niego delikatnie mówiąc ....brak mi słów. Każdy wójt,dyrektor czy prezydent otacza się i desygnuje na wysokie, decyzyjne stanowiska osoby sobie bliskie, zaufane ,przyjaciół...... A tutaj kicha ..zrobiono wójta w konia, te cztery lata Pani Anita z mężem wykorzystała na poznanie terenu, rekonesans i pod koniec na niszczenie przeciwnika poprzez kopanie dołków, utrudnianie psucie opinii itp., a przecież mając radę w garści(mąż Pani Anity jest jeszcze przewodniczącym rady) i będąc asystentką wójta mogła Pani wraz z mężem skupić się bardziej na działaniu na rzecz gminy i jej mieszkańców a nie przeciw wójtowi i przy okazji, rykoszetem przeciw mieszkańcom(powstrzymanie podjętej wcześniej inwestycji GMINNE PRZEDSZKOLE). I na koniec , jak mógłbym zaufać Pani Anicie .Jeżeli wcześniej dla własnej kariery ,zdradziła osobę która jej zaufała nie licząc się z konsekwencjami,to jak potraktuje szarych mieszkańców gminy którzy ją wybiorą.Swoją drogą Kowalski wykazał się naiwnością ,na pewno będzie miał miał nauczkę na przyszłość.
~Trzcińsko 11-10-2018 12:46
Jakie kompetencje ma Pani Pawłowicz sekretarki.... Bez doświadczenia na kierowniczym stanowisku. Kowalski wykształcony społecznik z doświadczeniem. Robi swoje po cichu a nie medialnie brudy gminy wyciąga, Co Pani Pawłowicz prócz oczerniania kandydata potrafi i zrobiła. Nawet na stanowisku sekretarki się nie sprawdziła. Droga w Trzcińsku powstała dzięki Panu Wójtowi, który od pierwszych dni swojej pracy o nią walczył. A długi przejął, a nie zrobił. Czy Gmina tak wyglądała jak zasiadał na krześle Wójta??
~Bing 13-10-2018 3:02
do: ~Trzcińsko (12:46)
Kowalski potrafi świetnie po cichu pierdzieć w stołek! Choć i rzadko na nim jednak siedzi, bo można popierdzieć też na płatnych delegacjach. Każdy piątek to wyjazd w delegację do małżonki we Wrocławiu. Oj, smród się ciągnie, panie Kowalski.
~radomierz 11-10-2018 12:49
Widzę, że dzisiaj poruszenie w gmachu budynku gminy... Trzeba być naiwnym żeby nie wiedzieć które wpisy są sponsorowane przez wójta :). Proponuję wydrukować ten czat i wywiesić go zamiast spotów na tablicach, można się ciekawych rzeczy dowiedzieć :)
~janowiczanin 11-10-2018 12:56
do: ~radomierz (12:49)
Poruszenie jest tylko że większość osób pracujących w UG jest z polecenia Pani Anity.
~Radomierz 11-10-2018 13:03
do: ~janowiczanin (12:56)
A piszesz to co Ci wójt karze... :D paradoks...
~janowiczanin 11-10-2018 13:06
do: ~Radomierz (13:03)
Nie nia karze znam wojta jako wójta ale widze ze ty chyba znasz bardzo dobrze niedoszłą wójtową
~Kowalski górą! 11-10-2018 15:34
do: ~janowiczanin (12:56)
oczywiście że w naszym Urzędzie Gminy pracuje większość znajomych Anity którzy dostali pracę właśnie dzięki jej! Wtedy Kowalski był zaślepiony Anitką, jak ona śpiewała tak on tańczył. Do czasu kiedy w końcu się przebudził, że koś pod nim dołki kopie. Na prawdę chcecie mieć Wójta który robi wszystko po znajomości? Ja nie chcę! Głosujcie na Kowalskiego. Z własnego doświadczenia wiem, że nic nie ma po znajomości i za to ogromy plus.
~nowy 11-10-2018 13:35
do: ~radomierz (12:49)
Podziękować trzeba Pani Anicie, a przecież mówią"Kto sieje wiatr ten zbiera burzę"
~XxX 11-10-2018 14:18
do: ~nowy (13:35)
A jak idzie burza to wójtowi się wydłuża...
~Janko z Jano 13-10-2018 2:09
do: ~XxX (14:18)
Nos!
~Xxx 11-10-2018 13:05
Nie sztuka jest oddać coś co budowało się przez 8 lat w ręce kogoś kto to zaprzepasci
~Xxx 11-10-2018 13:05
Obrońcy Pani Anity. Piszecie że Urzędnicy piszą posty w czasie pracy i to za wasze podatki. A Wy co robicie? Jest godzina 13c więc, robicie to samo.. A co to Pani Anity nigdy nic dobrego nie zrobiła tylko zawsze macila w towarzystwie.. Jej obietnice skończą się na niczym, tak jak to było kiedy pracowała w urzędzie i nigdy nie można było się dodzwonić ani spotkać ja w sekretariacie. A druga sprawa jest taka, sama dała ciała wpisując źle daty, urząd odpisał że wyraża zgodę.Teraz miesza i próbuje wszystkich zdyskryminiwac. Jeżeli ona w tak podstawowej sprawie się myli to co by to było jakby została Wójtem. Naprawdę ta sprawa nadaje się do artykułu w gazecie.
~Radomierz 11-10-2018 13:11
do: ~Xxx (13:05)
Obrońcy pana wójta, piszcie ze jestem obrońcom p Anity. Nie jestem nikogo obrońcom. Tylko kiedyś musiał przyjść ten moment, że aktualny wójt się zmieni. Nie ważne na kogo bo to już jest niesmaczne co się wyprawia w naszej gminie od co najmniej 4 lat.
~Do Pani z godziny 13:00 :) 11-10-2018 19:50
do: ~Xxx (13:05)
Droga urzędniczko, drogi urzędniku pragnę Ci wyjaśnić, iż mam pełne prawo napisać, że w czaise pracy za NASZE PODATKI nie masz PRAWA poswięcać czasu na prywatne komentarze i zagrywki! Dlaczego bo w tym czasie powinieneś pracować dla dobra społeczności! Ja w przeciwieństwie do Ciebie o godzinie 8:00, 10:00 lub 13:00 tak jak piszesz mam PEŁNE PRAWO udzielać się i wypowiadać – Wiesz dla czego? Prowadzę własną DG Wiesz jaka jest różnica? Ja płacę podatki zarówno lokalne jak i obrotowe, to ja płacę składki za swoich pracowników, a to co mi zostaje inwestuje w rozwuj swojej firmy! Wg. Ciebie wszyscy chyba pracują w urzędach... niestety nie! Z tego co aktualnie widzę to w programie obecnego Wójta są same obietnice – choć wszystko to co jest napisane nie ma pokrycia w rzeczywistości bo jak dotąd w 80% własnego programu dał ciała i trzeba albo naprawiać błędy albo zaczynać od nowa! 10% nie zależy od jego kompetencji... więc z tyc obietnic 10% MOŻE będzie miała pokrycie! Pani startująca w wyborach nic nie obiecuje... oprócz naprawy sytuacji gminy i kontynuacji tego co się zainicjowało, a zostało zaniechane przez brak kompetencji pracowników keidy jeszcze pracowała W UG. Wole wójta który daje ciała przy błachostkach ale potrafi z twarza przyznać się do błędów niż iść w zaparte, udawać głupa,a winę za niepowodzenia zwalać na innych i szukać kożłów ofiarnych!
~wieśniak 11-10-2018 13:09
Nie dziwi zachowanie Pana wójta, BRAK SZACUNKU do ludzi to jego wizytówka. Cham i prostak .....Miałam wątpliwą przyjemność konwersacji z tym Panem. dlatego mój głos oddam na Panią. Moi sąsiedzi i rodzina również :)
~Trzcinsko 11-10-2018 14:42
A czy pani Anita gra fair? ?????
~Jw 11-10-2018 15:09
do: ~Trzcinsko (14:42)
Nie
~Gazeta Wroc. 11-10-2018 15:51
do: ~Trzcinsko (14:42)
Co do grania fair przez Kowalskiego... Wielkie gratulacje w związku z wygranie plebiscytu na najlepszego Wójta na Dolnym Śląsku! Zacny wynik, szczególnie, że biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców gminy Janowice W. sława p. Kowalskiego poszła daleko poza jej granice. Przea...lizujmy zatem… Zdobywanie głosów odbywało się poprzez wysyłanie SMS-ów na TAK lub NIE za daną kandydaturą. Wójt Kamil Kowalski zdobył 408, w tym jedynie 1 głos na NIE. Gmina Janowice Wielkie liczy, wg aktualnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, 4161 osób. Drugie miejsce w rankingu, to srebro wójta gminy Oleśnica liczącej sobie 13097 mieszkańców. Tam wójt zdobywa łącznie 236 głosów. Na czwartym miejscu widzimy wójta sąsiedniej gminy Jezów Sudecki, który łącznie zdobywa całe 66 głosów. Tam mieszka 7207 osób. Pokazuje to wyraźnie, że wójt wysyłająć SMS na siebie mocno przeszacował statystyczne możliwości swoich potencjalnych zwolenników. Spójrzmy też na wyniki tego samego plebiscytu w roku, w którym nie odbywały się wybory. Wójt Kamil Kowalski zdobywa cały 1 głos plasując się na 44 miejscu. SMS mógł wysłać każdy, w dowolnej liczbie. Mogła też to zrobić taka przykładowa pani Kowalska, która popierając wójta Kamila Kowalskiego wysłała np. 400 SMS-ów. Zatem gratulujemy ściemniania Wyborców! Przykre… Tak kpić z ludzi…
~Janowice 11-10-2018 16:01
do: ~Gazeta Wroc. (15:51)
Dziwna sprawa bo rok temu wójt miał "-1" co to się stanęło że w tym roku wygrał. No przecież to cud...
~Yess 11-10-2018 19:53
do: ~Janowice (16:01)
to nie cud, to umiejetnosc wysłania smsa na samefo siebie :) Wielki samorzadowiec roku, jedyny w towrzystwie zgloszonych ( a zglaszali sie sami zainteresowani ) ktory nie dostał nawet absolutorium! Smiechu waete te konkursy kto ma kasę ten wygrywa...
~Bing 13-10-2018 2:32
do: ~Gazeta Wroc. (15:51)
I jeszcze tym czymś chwali się na stronie Gminy! Żenada!
~Janowice 11-10-2018 15:10
Ludziska spokojnie oni sami się wykoncza 8 lat temu miał szczęście kto był z podfabrycznej bo posadka w gminie była pewna, to była ta dobra zmiana i już połowa z sobą nie rozmawia Teraz pani Pawłowicz zatrudni cała reszte znajomych i rodzinki a po 4moze 8 latach skończy karierę bo wykopie ja ktoś z najbliższego otoczenia
~Jw 11-10-2018 15:13
Kowalski Kowalski Kowalski
~jan wie 11-10-2018 15:42
Czas zmienić Wójta, bo się zasiedzi jak Grygorcewicz, latami nic się nie będzie działo, a czas nagli Janowice Wielkie coraz mniejsze pod względem rozwoju
~Jw..... 11-10-2018 15:44
Oj Janowice będą płakać jak wybiorą P.Anite
~Wojt 11-10-2018 17:37
do: ~Jw..... (15:44)
A ja nie będę płakać za Kamilkiem :)
~Jw 11-10-2018 15:45
W Janowicach nigdy się nic nie działo i nie będzie działo
~Mieszkanka Janowic Wielkich 11-10-2018 15:58
Jakie to robi się niesmaczne. Chyba naprawdę trzeba dać sobie spokój bo dla mnie w tych wyborach nie ma odpowiedniego kandydata ani na wójta ani na radnego przynajmniej w moim okręgu. Trzeba stawiać na młodych to fakt ale takich którzy mają pojęcie o tym na czym polega praca w radzie a nie po to aby być radnym. I to prawda że obecny wójt na początku swojego urzędowania zrobił czystkę osób które mu nie pasowały wmawiając im wcześniej że nie mają co się bać o pracę bo są fachowcami a potem uznał że są za starzy i trzeba zrobić miejsce młodym. Obecnie pracują 4 emerytki na pełnych etatach i jest dobrze. Naprawdę jak tu wierzyć w obietnice człowieka który zmienia zdanie jak wiatr zawieje. A pani Anita też nie jest żadnym autorytetem dla mnie gdyż pamiętam jak zachowywała się przed wyborami na wójta 12 i 8 lat temu. Rączka w rączkę z obecny wójtem opluwali Grygorcewicza i ustalali zwolnienia pracowników urzędu a którzy w większości teraz wchodzą za przeproszeniem bez mydła obu kandydatom. Ciekawa jestem czy obecnie pracujący urzędnicy podkładają sobie brzydko mówiąc świnie nawzajem donosząc jeden na drugiego.
~do mieszkanki Janowic 11-10-2018 19:34
do: ~Mieszkanka Janowic Wielkich (15:58)
Pani Proszę Pani powinna się akurat cieszyć, bo dzięki Pani Anicie pozbyliście się z gminy Grygorcewicza! Ba podczas pierwszej kadencji Wójt współpracował z Radą Gminy i przyjmował ludzi. Nagrodzono go drugą kadencją, któa jak się okazało była błędem... nagły brak komunikacji z ludźmi i Radą Gminy - wybraną przez mieszkańców i działających w imieniu mieszkańców. Nagła wymiana kadry i brak kompetencji doprowadziła do paraliżu! Wszystkie ważne sprawy utkneły wmartwym punkcie. Nic nie można załatwić u wójta, niczego dowiedzieć. Niewygodne pytania pozostają bez odpowiedzi, zmiana tematu... Jeśli w Radzie jest kilkanaście osób i nikt nie może się porozumieć z wójtem To proszę mi powiedzieć co jest nie tak!? Drodzy mieszkańcy wejdźcie na BIP Janowic Wielkich i czytajcie raporty z sesji! Przekonacie się co tak na prawdę się dzieje w gminie i komu na niej zależy! Ja wiem, że dużo czytania jednak na prawę WARTO to przeczytać... ocenę pozostawiam Wam!
~do mieszkanki Janowic 11-10-2018 19:39
do: ~Mieszkanka Janowic Wielkich (15:58)
aaa i jeszcze jedno zawsze ale to Zawsze zarówno w urzędach, przedsiębiorstwach jak i korporacjach to ludzie na kierowniczych stanowiskach decydują o tym kto ma z nimi pracować i akurat w tej gminie moim zdaniem to 80% pracowników powinna zostać zweryfikowana pod względem kwalifikacji jak również wieku! Nie może być tak, że osoby z niemałą emeryturą blokują młodych! Nie może być tak że Dyrektorzy placówek Państwowych zatrudniają ludzi bez wykształcenia wyższego z obawy o własne stanowiska ( często kwalifikacje i ukończone szkoły składających podanie o prace osób jest niższe niż osób zarządzających daną placówką!!!) Ludzie połi z tym się nie zrobi porządku to d...le i karierowicze będą na stołkach a kadra która ma niemałe pojęcie musi podporządkować się takim jednostkom jak wyżej... - to w odniesieniu do całej POLSKI nie tylko Jeleniej Góry i Janowic...
~2kadencje! 11-10-2018 16:08
I właśnie dlatego jestem za max 2kadencjami choc Patrząc na to jak zarządza Boleslawcem Piotr Roman to mogloby to być że szkoda dla miasta Ale ilu takich jest osób w PL polityce... Ja życzę wszystkim takich romansów prezydenta. Wójtów i radnych... Ale moim zdaniem po8latach czas na zmiany...
~Spoko spoko 11-10-2018 17:16
Piszecie męczycie się przecież Ta Łysa Pała nawet nie jest z stąd nie zna problemów gminy Dwie kadencję siano brał i nic nie zrobił pokażcie jeden przykład co zrobił dla Janowic ......, Nic tylko petentów z kwitem odsyłał no moze się mylę? A przepraszam kolesie zawsze sprawy zalatwiali i wiemy o kogo chodzi. A pani Anita zobaczymy co pokaże najważniejsze że jest z stad
~Wojt 11-10-2018 17:37
Boję się bo nawet pozrywalem plakaty. A tak na serio to jest na to paragraf. Żeby pozrywać plakaty z prywatnych posesji... Pan Kamil widzę powinien sobie podać rękę z wójtem Mysłakowic. Tylko ten drugi poszedł puki co dalej i wezwał policję do kontrkandydata... Wstyd!
~Niezadowolonazurzedu 11-10-2018 19:48
A ja powiem krótko.. Kogo by się nie wybrało i tak nic się nie zmieni na lepsze ;] za dużo obietnic za mało rąk do realizacji!
~Piotrek 11-10-2018 20:06
Komitywka z "pod fabryki" już nie może się doczekać. Precz z kumoterstwem
~ 11-10-2018 20:11
Jak widze p.m sz wtym gremium to lepiej zamilczec
~Audytor 11-10-2018 20:18
Gminie jest potrzebna totalna rewolucja !!! Ktoś kto zrobi rewolucję w tym urzędzie !!!! Bez koligacji rodzinnych. Bez parcia na kasę itp. Niestety została Nam ta 2 do wyboru :( Oboje nie są dobrymi kandydatami i trzeba wybierac mniejsze zło :( Kandydaci na radnych w wiekszosci przypadków to jakaś paranoja !!! Udają przed wyborami ludzi jakimi nie są :( Mam nadzieję, ze na następnych wyborach pojawi się ktoś kto będzie ponad kłótnie, waśnie i bedzie umiał porozumieć sie zarówno z urzędnikami jak i zwykłymi mieszkańcami.
~gasien 11-10-2018 20:42
Nie 8 a 12 lat temu zaangażowaliśmy się w wyborach na wójta w komitecie Kamila kowalskiego,mówię o sobie obecnej kandydatce jej mężu a moim szwagrze i wielu innych którzy zrobili to aby coś się zmieniło coś poszło do przodu i żeby wyjść z ewidentnego marazmu.Wyprzedzając następne komentarze nigdy nikt nie miał obiecanego żadnego stanowiska ani nic tp.Po 4 latach udało się wygrać wybory i co tu się rozpisywać,udało się wiele zrobić.Do rzeczy które się wydarzyły i ewidentnego rozwoju naszej gminy przyczyniło się wiele osób,na czele z obecnym Wójtem który otworzył się na działanie i dał wolną rękę w wielu sprawach,jedna osoba nie jest w stanie zrobić nic,więc Anitko nie przypisuj sobie wszystkich zasług.Jeżeli chodzi o Wójta to nie ma ludzi nieomylnych i każdy z nas popełnia błędy,ważne jest to jakie wyciągamy wnioski z tych błędów,więc drogi Pawle przestań odgrzewać ten kotlet z wodnikiem bo ludzie zaczną się zastanawiać po co Twoja żona pcha się na wójta jak jest taki dług i jest tak żle.Przykro mi bardzo że w pewnym momencie chęć zmian,naprawy i działania przerodził się w pożądanie władzy i walkę o nią kłamstwem,knuciem,obłudą,za wszelką cenę.Kamila Kowalskiego znam 12 lat,Anitę Pawłowicz jakieś 40,stawiam na Kowalskiego bo wiem że zawsze można z nim wypracować kompromis a Anitka niestety wbije Ci nuż w plecy jak tylko będziesz miał inne zdanie,w niedziele w kościele a w poniedziałek knucie za plecami.Wybór należy do was....Robert Gapiński.
~JW 11-10-2018 21:04
do: ~gasien (20:42)
Brawo dla Pana, za odwagę podpisania się pod postem i napisania prawdy. Jak można zaufać osobie która tak bardzo skłuciła gminę i radę. Ma straszne parcie na szkło co udowodniła tym artykułem. Miałam wątpliwości co do oddania głosu w nadchodzących wyborach, ale dziś po tych wpisach wiem że wybór może być tylko na KK.
~Ja 11-10-2018 21:44
do: ~gasien (20:42)
Masz nie tylko rozum ale i jaja :)
~ 11-10-2018 21:49
do: ~gasien (20:42)
Brawo Gasień !!!!!
~Mieszkanka 12-10-2018 13:31
do: ~gasien (20:42)
Tak wiele zrobil Pan Kowalski. Nie no zrobił i robi tylko kolo domow swoich pracownikow. Zamiast plac zabaw zrobic dla maluszkow kolo szkoly to zrobil pod fabryka i kolo gminy. Wstyd zeby przedszkolaki te najmniejsze nie mialy placu zabaw a do sali przedszkolnej wchodzily na ostatnie pietro.
~alejajaa do ttt 12-10-2018 21:19
do: ~Mieszkanka (13:31)
Ten plac zabaw to pewnie Anita wymysliła pod fabryką.Wkoncu kolo swojego domu,swojej rodziny i znajomych!
~ 16-10-2018 22:11
do: ~alejajaa do ttt (21:19)
Odnośnie placu zabaw Pani Anita wypowiadała się na dzisiejszym spotkaniu wyborczym oraz podczas ogółu swojej kampanii. Twierdziła, że jest to właśnie jej zasługa. Zarówno płac zabaw w tym miejscu jak i boisko do siatkówki. Wiec zarzut wobec wójta jest niesłuszny.
~man 15-10-2018 13:38
do: ~gasien (20:42)
....to mówiłem ja...dupowlaz pierwszej klasy.
~Janowiczanka 11-10-2018 21:50
Dzięki p. Kowalskiemu mamy oświetlenie na bocznych ulicach, zalatane dziury na drogach szutrowych. Place zabaw dla dzieci. Tak każdy na wójta narzeka a nikt nie myśli o tym jak przejął gminę z długami szkoły i starał się je jak najszybciej spłacić i co miał zrobić jak kasa w budżecie marna. Anita stała murem za obecnym wójtem kampanie wyborcza mu robiła, nie wpuszczala do wójta bez umówienia się w du.. wchodziła bez mydła a teraz kopie pod nim dołku bo z pracy zwolnil o nagle startuje na wojtowa a nie przeszkadza jej to że gmina zadłużoną jest ? Co ona zdziała co w totolotka wygrała i splaci długi? Nie to tylko obiecanki co by zrobiła. I co z tego że zrobiła dolinę czy park na 1-go Maja a może najpierw zacznijmy od chodników i drogi a potem od skwerkow do siedzenia. A że u Anity kandydaci na radnych z wyrokami sądowym i są za jazdę po pijanemu to nikt się nie odzywa a przecież radny powinien świecić przykladem i być osobą niekarana, według wymogów wyborczych. Anita chce zawładnąć cała gmina i tylko patrzeć jak wszystko pójdzie w górę tak jak teraz śmieci p. Przewodniczacy podniósł i płaci się krocie bo szukają kasy a pensje zmniejszyć sobie a nie ludziom podnosić opłaty. Ludzie zacznijcie patrzeć na oczy a nie brać kiełbasę wyborcza. Kowalski góra.
~Xx 11-10-2018 21:51
Jeżeli chodzi o radnych Pani Anity to moim zdaniem pora oddzielić prace od życia prywatnego bo jak widać nie jest to dobre połączenie. Szczerze zdecydowanie przereklamowani z brakiem doświadczenia i jak ktoś napisał nie odpowiedzialni życiowo o czym przypominają nam sytuacje wyżej wymienione . Gdzie Ci wszyscy ludzie byli przed wyborami bo nie było ich widać wcześniej pracujących na rzecz gminy i po sąsiedzku ... To im mamy zaufać skoro nie potrafią Ppradzic sobie w życiu prywatnym to w jako sposób pomogą obcym ludzia ??
~*optymistka * 11-10-2018 21:51
Proszę nie przyklaskiwać Panu Robertowi bo to co pisze nie jest szczere... Niestety ma powody PRYWATNE aby się odegrać na Pani Anicie. Urażona męska duma, romans który ujrzał światło dzienne, wystarczy aby deptać po Anicie! Mam nadzieję że Anita wygra i zniszczy ten burdel, który tam panuje!!! Przede wszystkim szacunek dla zwykłych ludzi. Dla mam proszacych o lepsze warunki dla swoich dzieci dla ludzi z lokali gminnych proszacych długie miesiące o załatanie dziury w dachu albo cieknacej rury. Sprawy trywialne ale jak ułatwiające komfort życia zwykłych ludzi. No a Panu panie Robercie i obecnemu wójtowi nigdy nie podrodze do takich rzeczy więc może przyda się ktoś bardziej kompetentny na Wasze stanowiska.
~zniesmaczona 11-10-2018 22:07
do: ~*optymistka * (21:51)
A fe prostaczko , porzygać się idzie od twoich wypocin .
~ja 11-10-2018 22:32
do: ~zniesmaczona (22:07)
Zniesmaczona? tak tak. W urzędzie jeden burdel. Pan Robert z panią od promocji gminy się zabawia i udaje przykładnego tatusia. Na radnych p. Anity narzekacie, a w urzędzie syf, kiła i mogiła. Burdel na kółkach.
~zniesmaczona 11-10-2018 22:54
do: ~ja (22:32)
I oto cała mądrość wyborców Anity P.
~janowiczanin 12-10-2018 10:39
do: ~ja (22:32)
Burdel to dopiero byłby gdyby pani Anita wygrała
~mieszkaniec 11-10-2018 21:52
i chyba skończyłeś edukację na przedszkolu.. "nuż" niech ci twój władca szkołę zaocznie załatwi bo inaczej cię nie przyjmą
~Zzzz 11-10-2018 21:56
Strażak po wyroku pijany za kierownica idealny radny ! Odpowiedzialny przede wsztstkim . Brak godności a teraz reklamuje się co to nie on pff
~Ooo 11-10-2018 22:05
Szacunek dla Pana, Panie Robercie!!
~Janowice 11-10-2018 22:09
Sama ten " burdel" stworzyła jako "szara eminencja" Ciekawe kogo teraz zatrudni bo wszyscy pchają się do korytka
~xxx 11-10-2018 22:14
Pani Anito, gratuluję wytrwałości, będzie Pani dobrym wójtem. Spotkania przedwyborcze ? W gminie Kowary nikt o czymś takim nie słyszał !
~JW 11-10-2018 22:16
A propos kandydata z wyrokiem PG. Ciekawe czy zostanie znów radnym?? Taki to komitet ma jak ona sama. Nepotyzm będzie się szerzył. Popatrzcie ma profile FB tych ludzi jedna klika, imprezki, wódeczka to ich łączy. Dobro Gminy mają gdzieś niestety. Byle do władzy się dostać......
~Jan 11-10-2018 22:27
do: ~JW (22:16)
Pan P.G prowadzi aktywny tryb życia odśnieżanie radny strażak który jeździć pod wpływem alkoholu oraz chętnie pierze swoje prywatne życie na fb ze była żona zabrania kontakt mu z synem . No cóż czego można sue spodziewać po mężczyźnie który kilka miesuecynpo slubie zdradza swoją żonę wciazy . Wzór do naśladowania .
~Yess 11-10-2018 23:25
do: ~Jan (22:27)
"janowice" "zzz" "jan" wszystkie komentarze z jednego ip, wyzej zagladac w komentarze nawet mi sie nie chce. dopisz jeszcze kilka postow i bedzie super, nie zapomnij za kazdym razem zmienic nicka hahaha
~gasien 11-10-2018 22:24
Jak optymistka podpisze się pod wpisem to potraktuje to poważnie,jeżeli nie traktuje to jako tchórzostwo więc nie warto komentować.
~Xyz 11-10-2018 23:19
Do ~Jan czy to tak ładnie jest prac brudy publicznie? Czy sytuacja rodzinna Pana P. G nie powinna zostać w ich domu? Nie widzę tu absolutnie żadnego związku z bycie kandydatem na radnego, co więcej to co się wydarzylo to się wydarzyło czasu się nie cofnie ale czy ludzie się nie zmieniają?! Czy jeśli coś zrobią złego nie mogą chcieć tego naprawić? Wstyd MI za ludzi wśród których przyszło mi mieszkać.....
~Komarno 12-10-2018 10:29
do: ~Xyz (23:19)
To się wyprowadź .... A my pijaków, kłamców, "mącików", karierowiczów w gminie nie chcemy. Pan Kowalski to człowiek z klasą a Wy co z traktorów poschodzili i karierę chcecie robić, śmiechu warte.
~Xyz 11-10-2018 23:29
A Pan ~gasien też się chyba zagalopowal... Ludzie zejdzcie na ziemie... Jedno podpuszcza drugie, to że Pan Wójt nie zrobił nic w obecnej kadencji to wiedza wszyscy zainteresowani więc chyba pora odpuścić Panie Wójcie... Może czas dać szansę kobiecie która jeszcze nie jest wypalona i z zapałem. Wiem jedno obecny wójt jest bardzo nieprzyjemny w obyciu i mam nadzieję, że Pani Anita pozostanie sobą taka jaka pamiętam z urzędu Powodzenia!!!
~Siojo 12-10-2018 1:48
Jak to fajnie jadem pluć gdy mozna się schować za anonimowym nickiem :) żenada, dno i metr mułu.
~Jw 12-10-2018 6:43
Mam nadzieje ze P. Anita nie wygra szkoda ze nie mogę głosować bo jestem za granica.
~Cojapacze 12-10-2018 7:05
A pan wójt to nawet qrwować potrafi w rozmowie z petentem. Ale jak dla mnie to warto zmienić szefa gminy, bo może wreszcie ktoś będzie bardziej przyjazny dla mieszkańców.
~nowy 12-10-2018 8:49
Jak to mówią Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tuż pod artykułem wstępnym posypały się oskarżenia wobec wójta, jad lał się potokami i widać to się jego oponentom podobało , ale jak zaczęto wytykać błędy i wypaczenia Pani Anicie to już jest bee.Widać jak Kali kradnie to dobrze ale jak Kalemu kradną to źle.
~gasien 12-10-2018 9:40
Słuchaj "ja" możesz się podpisać wiem że to ty.Znam cię tyle lat że nawet jakby mi te twoje wypociny jąkała przeczytał to bym cię poznał.Robicie pod siebie,to sami babrajcie się w tych odchodach a nie wciągajcie w to innych ludzi.Jak rzucasz oszczerstwa to się podpisz żeby wszyscy wiedzieli jaka jesteś.Pytanie czy mam złożyć doniesienie o pomówienie czy usuniesz ten wpis lub przeprosisz?
~Paula_red 12-10-2018 9:41
Coś pięknego te wasze komentarze :) dawno tak się nie ubawiłam. Nie trzeba na Janowice wychodzić żeby dowiedzieć się kto z kim sypia a kto w rodzinę pluje, kto na emeryturze pracuje, kto komu w zad włazi. Kochani kandydaci. Wydaliście pieniądze na kampanię a wystarczyło rzucić ochłap Jelonce i wasi wyborcy załatwili sprawę. Faktem jest, że żadne z was nie nadaje się na wójta, jesteście siebie warci pod każdym względem i cały czas mam dylemat na kogo zagłosować...sama siebie jestem ciekawa, chyba rzucę monetą. Powodzenia! I piszcie dalej, szkoda że wybory są tak rzadko bo można się pośmiać jak wszyscy skaczą sobie do gardeł.
~Uśmiechnięty 12-10-2018 10:16
Żenada , Pani Anita powinna tutaj podpisać się własnym imieniem a nie pod lewymi podpisami. A poszło o to że pomyliła się i chciała zrobić spotkania z wyborami Po wyborach... ech :-) Niezły strzał w kolano Pani Anito 😉 Panie Robercie, proponuje zgłosić sprawę w prokuraturze o pomówienie ,dojście do IP nie jest problemem kto to napisał. To jest właśnie styl Pani Anity :namieszac ,skłócić i uśmiechać się na ulicy. Właśnie podjąłem dzięki temu decyzje głosowania na Pana Kamińskiego. Wyciąganie spraw prywatnych tutaj... Strzał w kolano Pani Anito.
~Mieszkanieccc 12-10-2018 11:42
do: ~Uśmiechnięty (10:16)
W d... nie w kolano 😂😂😂 kto kto to napisał jest po prostu szczery a pan G niech szuka pracy bo nie sadze ze dogada się z nowa władza bo ta będzie uczciwa a nie pozwalająca na załatwianie prywaty w godzinach pracy
~janowiczanin 12-10-2018 10:36
Pani Anito chyba pani nie myślała ze tym artykułem sie pani pogrąży,z drugiej strony dobrze wiedzieć kim PANI naprawdę jest ,dlatego juz teraz PANIĄ ZEGNAMY CHCEMY KOWALSKIEGO
~Paula_red 12-10-2018 11:33
do: ~janowiczanin (10:36)
Proszę wypowiadać się tylko w swoim imieniu, "chcę" a nie "chcemy". Pan to nie mieszkańcy.
~Tak to jest 12-10-2018 11:23
Jest wójt wypromowany przez pania Anitke. Pani Anitka obejmuje ciepłą posadke w gminie i załatwia takie same ciepłe posadki swoim znajomym z tzw "podfabrycznej" przewodniczącym rady gminy zostaje pan P, mąż tej samej pani Anitki. No i co? To złe to wójt bo tylko on rządzi w gminie. Ludzie otwórzcie oczy. Nie dajcie sie nabrać. Klika pani Anitki już rządziła w gminie. Wójt wykonuje decyzje rady gminy czytaj p Pawłowicza. Taki to cyrk.
~Mieszkanieccc 12-10-2018 11:38
do: ~Tak to jest (11:23)
Hahahahahaha mąż nie może byc przewodniczącym . Widac ze niedouczony lysol ma niedouczonych zwolenników. Z podfabrycznej jest tez ten który się podpisuje bo mu tak nakazuje łysy boss. Dajcie ludzie spokój jak Kowalski wygra to gminę można zmazać z mapy
~Mieszkanka 12-10-2018 13:19
do: ~Mieszkanieccc (11:38)
Czemu przez tyle lat kadencji jeszcze jej nie zmazano? Pamiętam czasy gdy te same osoby które chciały się pozbyć Pana Grygorcewicza teraz to samo chcą zrobić z Panem Kowalskim
~Tak to jest 12-10-2018 11:41
Brawo Robert Gapiński. Ludzie przeczytajcie wpis tego gościa. Otwiera oczy tym zaślepionym panią Anitką. 11.10 godzin 20.42
~Mieszkanieccc 12-10-2018 11:43
do: ~Tak to jest (11:41)
Naprawdę myślisz ze on umie tak składać zdania ? Hahahaha łysy napisał a Ty łykasz jak pelikan
~Tadeusz Dyduch 12-10-2018 11:49
Ludzie co się z wami dzieje, gorycz, nienawiść i jad w każdym słowie. Z tego błota którym obrzucacie Panią Pawłowicz i Pana Kowalskiego nie zbudujemy ani przedszkola w Janowicach ani świetlicy w Komarnie. A jeżeli już ktoś ma odwagę oskarżać i krytykować nie przebierając w słowach niech ma odwagę się podpisać tak jak zrobił to Pan Gapiński.
~nowy 12-10-2018 12:05
Panie Dyduch z Komarna pan chyba startuje z komitetu Kowalskiego,z sympatią wspominam pana mamę ,uczyła mnie w żeromie a pana dziadek uczył moją mamę.Pani Bożena nieźle dawała popalić i Grygorcewiczowi i Kowalskiemu. Niestety takie czasy, anonimowość zastępuje odwagę . życzę wygranej bo chyba coś pan odziedziczył w genach po przodkach.
~ 12-10-2018 12:53
NIe jestem ani za Anita ani obecnym wójtem. Ale wydaje mi się ze ten artykuł i posty pod nim Otworzyły nie którym ludzia oczy na zaistniała sytuacje . Myśle ze Pani Anita startując 4 lata temu lub 4 lata później po zaistniałych wyborach mogła by liczyć na zdecydiwanie bardziej szczere głosy niż w obecnej sytuacji wybierając sprawdzone zło. Czy obiecane nowe nadchodzące .. czego tak naprawdę oczekują mieszkańcy Janowic nowych latarni dróg ?? Przecież większość to drogii powiatowe na które nie mamy wielkiejo wpływu ... czy faktycznie latarnia przy domu sprawi ze będziemy bardziej szczęśliwi. Czy doroczny festyn ? Wszyscy obiecują to samo a sami wiedza ze realizacja go projekt jest ciężka . Mysle ze moge pogratulować Pani Anicie obecnych wyborów ale faktyczna wygrana osiągnie jak po 4 latach wszyscy zagłosujemy ponownie w ten sam sposób :) A nie z ciekawości czy faktycznie może być lepiej .. wiele decyzji zależy od radnych tak naprawdę czy coś przejdzie czy nie czytając ta kampanie w większości proponują to samo a działają już na rzecz gminy wiec dlaczego przez te 4 lata nie spełnili swych obietnic ??
~i znow ten sam awatar 12-10-2018 12:58
panie Tadku gratuluje ze podpisał sie Pan z imienia i nazwiska, i pierwszy wpis popieram, natomiast z drugim Pan przesadził, bo te awatarki nie biora sie znikąd to jest identyfikacja ip z ktorego piszemy... wiec wychodzi na to ze popiera Pan sam siebie i piękna historię rodzinna opowiada... z resztą ta samą ktorą na fb :) Pozdrawiam serdecznie :)
~Mieszkanka 12-10-2018 13:16
Jedno jest pewne jak komuś zależy by dokończyć inwestycje w naszej gminie zagłosuje na obecnego wójta.. Jeżeli komuś zależy tylko na zrobieniu wielkiego szumu i przez 2 lata czekać na co kolwiek (kandydatka na wójta raczej nie posiada wiedzy technicznej by skończyć to co ktoś zaczął) to wybierze Panią Anite która osobiście lubie ale w roli Wójta jej nie widzę.
~Paula_red 12-10-2018 14:48
do: ~Mieszkanka (13:16)
A o jakich zaczętych inwestycjach pani pisze? Remont drogi do Radomierza?Projekt jest na takim etapie,że niezależnie od wyborów zostanie dokończony. Przedszkole na tej śmiesznie małej działce na Wojska Polskiego? Oby nigdy tam nie powstało, bo ani to dobre dla dzieci, ani dla sąsiadów. Ka...lizacja na Chłopskiej i Nadbrzeżnej padła i nie ma szans na jej zaczęcie a nie dokończenie. Coś jeszcze się dzieje w Janowicach???? Jeszcze jakiś szał inwestycyjny, który się nie odbędzie jak wójt przegra?
~jeleniogórzanie 12-10-2018 13:40
Super energiczna, ciepła, pomysłowa kobitka z optymizmem w sercu. Nasze dzieciaki poznały Panią na zdjęciu. Jesteśmy z Jeleniej Góry i chętnie jeździmy na prowadzone przez Panią festyny/imprezy dla dzieci w takich małych Janowicach, bo są super a w Jeleniej takich wyjątkowych nie ma. Dobrze zorganizowane, super zabawa i dzieciaki wspominają jeszcze przez tydzień. Pani Anito, nawet jak komuś się Pani nie podoba, to proszę pamiętać, że te dzieci którym Pani daje tyle szczęścia kiedyś dorosną i wtedy oddadzą Pani swoje glosy. Jest Pani tego warta. Pozdrawiamy i jak najwięcej takich młodych ludzi na Ziemii.
~Tadeusz Dyduch 12-10-2018 14:18
Wi-fi zabezpieczone a przychylnemu "nowemu" sąsiadowi dziękuję za miłe słowo i zapraszam po hasło
~toja 12-10-2018 14:45
Zakończcie już! Beznadzieja !!
~janowitz 12-10-2018 18:20
Wszystko wyjaśni się już za kilka dni. Można powiedzieć że teraz na siebie plują a po wyborach trzeba będzie spojrzeć sobie w oczy. Czy to będzie współpraca na rzecz gminy i jej mieszkańców?????? Wątpię !!! Ciekawe ile osób startowałoby do rady gminy gdyby to była funkcja społeczna. A tak, od grosza do grosza i się troche uzbiera.
~Bing 13-10-2018 2:12
do: ~janowitz (18:20)
Błagam! Radni w Janowicach mają najniższe diety na Dolnym Śląsku.
~Gafa 13-10-2018 13:23
do: ~Bing (2:12)
A za co właściwie oni dostają te diety? Powinni jak sołtysi pracować i tyle
~abrakadabra 13-10-2018 14:48
do: ~Gafa (13:23)
A myślisz ze jak ktoś radnym jest to nie pracuje ? Tak samo jak kazdy sołtys ze swojej pracy musi się zwolnić by na sesję przyjechac , i od wielu kadencji jest u nas w gminie tak ze dostaja pieniadze tylko wtedy jak na sesji sie pojawią , całe 180zł, fakt kosmiczne pieniądze... Wiec jeśli uważasz ze to kasa , która przewraca w głowie to wystartuj na radną/radnego i potem zwalniaj sie z pracy , walcz z szefem , którego to w ogóle nie obchodzi czy jestes radnym czy nie.
~ 14-10-2018 14:49
do: ~abrakadabra (14:48)
Za co te 180 zł, za to stękanie na tym nędznym zebranku. Będąc szefem takiego radnego to bym cie na stałe zwolnił. Rada gminy pożal się, niemoty jakieś.
~Jan 12-10-2018 21:50
Szczena" z "Chłopaków do wzięcia" został zatrzymany przez policję! Był poszukiwany trzema listami gończymi...
~Uśmiechnięty 13-10-2018 8:12
Pani Anito gdzie odwaga Po tych wymiocinach tutaj?!?!? Jakiś oficjalny wpis?? Nie.... Nie Pani -WSTYD
~abrakadbra 13-10-2018 9:31
Jak dla mnie , to wzięcie udziału w tym obrzucaniu się błotem i fekaliami , które się tutaj dzieje dyskwalifikowałoby od razu każdego z nich - każdego kandydata czy to p.Anitę , czy p.Kamila. Ludzie próbują atakować jak potrafią pokazując przy tym , niestety w wielu wypadkach co w ich głowach się dzieje, a jak widać dzieje się źle. Dają upust w najgorszy możliwy sposób. Ludzie opamiętajcie się co wy robicie. Naprawde spodziewacie się ze wciagniecie któregoś z kandydatów w to gó...o? zakończcie już to żenujące popisywanie się . Żal mi na to patrzeć. Na ulicy uśmiechacie się zapewne do siebie a tutaj opluwacie. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych.
~ 14-10-2018 14:29
Pani Pawłowicz jeżeli wygra wybory, to wiele w tej gminie sie nie zmieni. Jedynie przybędzie jej w CV nowe stanowisko. Z jej znajomościam w regionie i województwie to jedynie dotacje na obkaszanie dróg pozyska fundusze i tylko w tedy jak ładnie sie ubierze.
~Trzcińsko 14-10-2018 17:20
Byłem zwolennikiem dotychczasowego wójta, budowa drogi przez Trzcińsko to było coś, ale historie z masztem GSM 👎
~.. 15-10-2018 9:33
Gównoburza o nic. I co warto było Pani Anito? Nie można było z klasą do końca? Trzeba było się stuknąć w pierś, przyznać do błędu, ustalić nowe terminy i nie robić afery. A swoją drogą jeśli w tak ważnej kwestii (na ten moment) jak spotkania przedwyborcze nie jest Pani w stanie dopilnować dat, to jak Pani ogarnie funkcjonowanie tak ważnej funkcji jak Wójt gminy? Tym sposobem, wiemy kto z kim sypia, to jeździ po pijaku, kto chleje, kto ma wyrok. Wylane wiadro pomyj, a można było z klasą... Kowalski nikogo po pupci klepać nie będzie, już wiemy, znamy go. Nie będzie tez obiecywał gruszek na wierzbie. Mistrzem w stosunkach interpersonalnych to on nie jest. Nie można mu jednak odebrać rzetelności, wiedzy i inteligencji. To za jego kadencji w gminie wreszcie "się zadziało". Jeśli chcemy rozwoju Gminy, to niech to będzie kontynuacja tego co tak dobrze ruszyło 8 lat temu. Obecne kadencja to porażka, spowodowana rozbujanymi ambicjami niektórych członków rady gminy, który skutecznie blokowali ważne dla gminy decyzje. Być może Pani Anita jest sympatyczna i zna się na organizacji pikników i miękkich eventów, ale mam ogromne wątpliwości czy jest w stanie ogarnąć całość.
~ 15-10-2018 9:57
Do~• Do~.. jeżeli Pan/Pani uważa, że obecny wójt jest odpowiednim człowiekiem i do tego wiedzacym cokolwiek na temat tego co dzieje się w gminie bądź władającym jakąkolwiek wiedzą to bardzo mi przykro. Najwidoczniej nigdy Pan/Pani nie mieli okazji rozmawiać z Wójtem osobiście lub poruszać ciężkie tematy, problemy wymagające rozwiązania. Jedynie co Wójt reprezentuje i to wychodzi mu koncertowo to buta, kłamstwo, brak empatii, zrozumienia, zarozumialstwo a do tego myśli że jak podniesie głos na petenta gdy brakuje mu argumentów to sprawa załatwiona. No taki jest nasz wójt. Doceńmy. ..
~ 15-10-2018 10:08
Ale że Żwirek z Muchomorkiem....
użytkownik facebook 15-10-2018 10:10
Przy korycie się wyrówna.
~man 15-10-2018 13:48
Kolega Kowalski robi tylko to, za co może go pochwalić zwierzchność. Spektakularne posunięcia to jego specjalność. Naprawić jakiś kawałek drogi? A kto to wyżej zauważy? A szmal się wyda. To już lepiej dać 25 tysięcy na renowację kościoła. A kościół ma swoje państwo, wcale nie ubogie i swojego "wójta" Wszystkie kontakty z Kowalskim kończyły się jednakowo - "nie da się, nie ma pieniędzy, nie można...itd. Ale sfinansować asfalt na drodze, która nigdy wody nie widziała z funduszy na naprawę szkód powodziowych - można. Kto przy tej drodze mieszka? Cwaniaczkowatość, buta i bezczelność to nie są najlepsze cechy urzędnika gminnego. Mam nadzięję, że wyborcy wyleją Kowalskiego na zbity pysk.
~klient 15-10-2018 15:13
man.... ale nie wiesz że do tej drogi gmina nic nie dołożyła? więc negujesz coś co jest dla dobra społeczeństwa zrobione.Czy za wójta Grygorcewicza, czy za wójta Kowalskiego gmina jest jedną z mniejszych w powiecie i kokosów z wpływów nie ma. Robi się to na co gminę stać. Sądzisz że inny wójt zrobiłby coś innego ?? lecz się bo z obiektywną wiedzą nie najlepiej stoisz, tylko kogoś opluć to Twoja dewiza. a co Ty zrobiłeś dla tej gminy ??? uderz się w pierś i zamilcz.
~-p 18-10-2018 6:50
https://m.jelonka.com/czy-wojt-gra-fair-stanowisko-milosza-kaminskiego-77603

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
647
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%